0 oy
507 göst.
Aile kategorisinde (1,291 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Siemens marka bulaşık makinası kullanıyorum halen iki yıldır süren bir sorunum vardı bulaşıklar da toz tanesi gibi pislikler yapışık çıkıyordu.5kez servis geldi hiçbirşey bulamadı en son bana bardakları değiştir dedi çözüm buymuş sizce ne kadar mantıklı makinaya göre mı bardak kullanm

image

ak gerek hatta bakın foto koydum göbek kısmı hep nokta nokta toz yapışık 

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sende deseydin bana bardak alın makinaya göre bende kullanım 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Yok be ne alakası var, deterjandan olabilir kuzum
(1,291 puan) tarafından
Yapmadığım şey kalmadı canım her deterjan dan kulandım şimdi fairy platinium plus kullanıyorum
(537 puan) tarafından
Fairy en güzeli bardaklarıma şu ana kadar hiçbirsey yapmadi parlatıcı kullanmıyorum ona rağmen iyi çıkıyor...
(3,276 puan) tarafından
Kuzum burda biri bulaşık makinenizi boş şekilde yağ çözüldü sıkarak yıkayın diyordu denedin mi
(1,291 puan) tarafından
Denedim kokmayan makina çok ağır kokmaya başladı denemeyin onu sakın
+1 oy
tarafından
Allah'ım ya kusura bakma canim gülüyorum şuan sinirden sende deseydin onlara bunu ne kadar saçma ya ilk kez duyuyorum
(1,291 puan) tarafından
Yoruldum artık değiştir gitsin diyorum
0 oy
(3,055 puan) tarafından
:D gerçekten mi deseydin o nasıl saçma bir yalan Bulma çözüm bulma tekniği yaa :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bi yaşıma daha girdim :D 
0 oy
(3,856 puan) tarafından
fairy kullansana bi kere de canim 
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Toprak başınıza deseydi :D
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Apt al bunlar ya. Bı arkadaş paylaşmıştı boş makineyi yağ çöz ile çalıştırın diye bı böyle dene olmazsa gider yerini kontrol et orda pislik birikmiş olabilir.  Bı de iyi gelen deterjanı bulman lazim fairy finish pril sırasıyla dene
(1,291 puan) tarafından
Yaptım canım kokmayan makina kokmaya başladı ağır kimyasal kokuyor yapmayın sakın her deterjanı kullandım yok makinayı değiştireceğim
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Benimde fırınım pişirmiyordu poğaçalar kaya gibi yapıyor kekleri ya taş gibibgeziyor yada kabarmayıp hamur ediyordu bir kek en fazla 40 dk pişer diyelim hadi ben 1 saat fırında önce altını psiiriyorum sonra üstününde ohoo 2 saatte tavuk pişer neyse aradım 6 kere geldiler her şey normal sen pişirmeyi bilmiyorsun dedi en sonunda benimde tepem artı ben gayet iyi biliyorum yemek yapmasını 8 yıldır yemek yapıyorum bizim malımız kötü demiyorsunuzda siz bilmiyorsunuz diyorsunuz ben bu fırını da bekarken kullandım gayet te iyiydi her seyide fanlı psiirirdim orta kısımda  cok güzel oluyordu dedim bunu yapamamışsınız kabul edin dedim pişirme testine yollayın dediler durumum düzelince ilk fırsat onu değiştirmek 
(3,276 puan) tarafından
Inşallah ikinciye iyi çıkar bir buz dolabım iyi çıktı  o kadar beyaz eşyanın içinde hepsi de iyi marka ama işte ahaha şans yok :D
(537 puan) tarafından
İnşallah canm..
(3,276 puan) tarafından
Bence fırınla alakalı ya geçen irmik tatlısı yaptım her zaman ki yaptığım gibi altı pişmedi 1 saat onun pişmesini bekledim saat 9 da koydum fırına yemin ederim 10 çeyrek gece aldım hamur hep içi onceki yaptığını pişirmişti hemde kabarmıştı eşimde diyor ki her şey güzel hoşta şu fırından çıkan şeyler hiç iyi olmuyor diyor adam haklı ahaha:D
(537 puan) tarafından
Sende eşine deki bana bı tane hediye fırın al (:
(3,276 puan) tarafından
Şuan borçlarimiz olmasa ben demeden alır :D
0 oy
tarafından
Kendilerini haksız çıkartmak istemiyorlar Allahım yarabbim akla bak yaa
0 oy
(1,578 puan) tarafından

Yok daha neler yarabbim. Bir yaşıma daha girdim:D

0 oy
(13,202 puan) tarafından
Çeşme suyundan oluyor nerde olursa olsun sular temiz değil artık bazen yarım makine bulaşığı tekrar yıkıyorum Siemens Servisi buna çözüm bulamaz makineniz sağlam
(1,291 puan) tarafından
Ne yapmamız gerekiyor peki canım midem kaldırmıyor çıkan bulaşıkla yemek yemeye.hem düşünsene koskoca izmirde bi bana mı kirli musluk suyu bi benim makinama mı yaramıyor bence daha farklı bisey var benim makinada bosh kullanıyor akrabalar pırıl pırıl kardeşim beko kullanıyor onda da sıkıntı yok
(13,202 puan) tarafından
Benimki de arçelik inan çevremde tek sorun bende. Yapacak da pek birşey yok tekrar tekrar yıkıyorum ben de insanın içi almıyor valla
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Makineni tuz kullanmadan çalıştır . Annemin makinesi de öyleydi servisi geldi tuz yerine hortumla su bastı içindeki tuzu çıkardı o şekilde ve tuz kullanmayin dedi annem iki senedir tuzsuz kullanıyor sadece parlatıcı ekliyor ve aynı sorunu birdaha yaşamadı . Tuz suyun kireç seviyesi yüksekse ona göre koymak gerekliymiş.  Bı çubukla ölçtü ve kireç yüksek değildi.  Aynı çubuktan rica edip bende birtane istedim verdi . Kendi makinemi ilk aldım yeni evlenince önce suya baktım kireç seviyes yüksek çıkmadı ve hiç tuz kullanmadım iki senedir de hiç böyle sorunum olmadı 
0 oy
tarafından
Benimkide.oyle oluyor inan artık bıktım
0 oy
tarafından
Bazı makineler gerçekten çöp sen ne yaparsan yap bir halt değişmiyor cinnet sebebi ben de profilo dan hiç memnun değilim 
0 oy
tarafından

Bu nasil bir çözümdür  ya tövbe :D Tüketici haklarına başvurun yedirmeyin hakkınızı  , benzer çok şey geldi başıma hep hakkimi aradım , aldım da şükür . Makineyi bir kere en yüksek devirde temizleyici ile çalıştırın . Tablet yada toz deterjandan kalıntı kalıyorsa birde sıvı deterjan deneyin . Yada tableti kesip yarim atin bakalim deterjan gozune degilde icine koyun . 

0 oy
tarafından
Kızlar hepinize saçma geliyor ama bu doğru maalesef bazı bardaklar makinedeki sıcaklığa uzun süreli kullanımda dayanmıyor çiziliyor yada siyah nokta kalıyor eğer sadece bardakta sıkıntı varsa bu doğru olabilir benim eşim Vestel servisi Tamir montaj yapıyorlar böyle çok fazla şikayetler gelen var arada benimkide yapiyo maalesef Marc bulaşık makinesi temizleyici var bide finish var onları bı kullan sonra bir kere makineyi içine iki tablet at çalıştır üst fiskiyelerine gözleri falan acikmi bak sonra filtresinin temiz olmasına bak sadece bardakları koy çalıştır eğer tekrar siyah toz gibi kaliyodur dedikleri gibi bardaklarını değiştir canım 
(1,291 puan) tarafından
Yaptım canım finiş ile temizledim 30lira birde o gene ise yaramadı birde 4 farklı bardak kullanıyorum hepsi öyle çıkıyor şimdi götürecek kayın validenin makinasında yıkayacağım onları gene aynı çıkarsa benim bardaklar sıkıntılı ama temiz çıkarsa bu defa tüketici haklarını arayacağım artık

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 506 göst.
18 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Sever (1,763 puan) tarafından soruldu
+2 oy
8 cevap 236 göst.
0 oy
3 cevap 312 göst.
20 Mart 2021 Diğer kategorisinde yildizmavim (980 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 363 göst.
18 Ocak 2021 Diğer kategorisinde yildizmavim (980 puan) tarafından soruldu