0 oy
1,363 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar esimin ailesiyle bir oturuyorum ama hiç anlaşmıyoruz bnde esime bni çikar kirada bile kalirim dedim ama düşünüyorum zor olurmu vandayim bide esimde inşaat işçisi geçim zor olurmu bi kızım var siz nasıl geçiriyorsunuz zor mu cok tabi kendi evim olsaydı boyle karamsar olmazdım ama iki arada bi derede kaldım çıksam nasil gecinicem cikmasam nasil ıdare edicem bunlarla

23 Cevaplar

+1 oy
(4,853 puan) tarafından
Isin zor yukarı tükürsen bıyık asagi tükürsen sakal kira elbette zor ama ımkanin yoksa kal bence birlik oturmak zordur eminim ama kiranin da sonu yok be kuzum durumunu düzeltince düşün istersen 
tarafından
Ama Oylede  hic huzurum yok
(4,853 puan) tarafından
Eminim öyledir ama maddiyatta sıkıntılı diyorsun
(4,853 puan) tarafından
Esin kendine guveniyorsa cikin
tarafından
Güveniyorum diyor bakalim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kirada olmak birlik oturmaktan çok daha kolay kendi yaginla kavrulursun  en azından senin evin senin duzenin olur 
tarafından
Oyle vallah esimde diyor çıkarıcam kiraya gecicem diyor biraz korkuyorum acikcasi
0 oy
(8,081 puan) tarafından
1 göz olsun senin olsun van da o kadar da yuksek değildir kiralar 
tarafından
Evet bakıyorum bnde bakalim
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Ev ev üstüne olmaz iyi ev sahibine gelir isen elinize para geçince çalışmadığı dönemler için biriktirir iseniz olur inşaat yokken başka ek işler sayesinde neden olmasın insanın kendi evi gibi olmaz denemekden zarar gelmex 
tarafından
Aynen mecburum çıkmaya huzur yok esimlede aram sürekli bu yuzd3n bozuk
0 oy
tarafından
Yani kira zor ama birlik oturucağıma kirada otururum daha iyi. Kapımı kapatınca huzurum olur en azından
tarafından
Aynen oyle kayinpederden ayri çekiyorum yukarıdaki kadından ayri en iyiysi cikmak
0 oy
(5,359 puan) tarafından
Cnm ben istanbul gbı bı yerdeym eşimin işi yok bi dunya borcu var kıradayız kıra 750 eşim 3 aydır daha yenı iş buldu oda çok şükür rızkımda var elhamdülillah kafamda rahat kuru soğan olsun kendı ayrı evın olsun herkes kirada sen bnce takma kafana ayrıl bnce çok rahat ayrı ev vala
tarafından
Oyle inşallah mart ayinda çıkıcam oyle karar verdik
(5,359 puan) tarafından
Vllah insan bir Olunca aferdesın tuvalete gdemıyo bnyo yapamıyor saçlarını açmıyorsun ama evın ayrı olunca kafana göre takıl inşşalah ayrılırsınız vanun neresindesnz cmm ben ıkı sene vanda kevenli tokide kaldm ablam la beraber erciş te de üniversite okudum
tarafından
Bn ipek yolu serhat mahalesindeyim canim kevenluyide biliyorum kaynana tarafı orda kaliyor
(5,359 puan) tarafından
Evet bnm ablamda 1+1 lerde klyor du van guzel bir şehir çok arkadaşım var orda birlk oturmak zor vllah Allah yardım etsin inşallah çıkarsın
0 oy
tarafından
Ben olsam bir oturmaktansa kiraya cikarim onemli olan huzur insanin özel hayati olmadiktan sonra anlami yok
tarafından
Inan yok kayin peder evde afedersin doğru dürüst banyo yapamiyorum
tarafından
Eşin çslisiyosa bi geliri varsa Hemen cik derim evinde ozgurce dolasirsin bizim kislari kayinvalide kpeder geliyordu kis boyu inan hic rahat edemoyirdum giyim konusunda bsnyo konusunda oda kisa sureli gelmelerine ragmen sen komple birliksin bide
tarafından
Oyle vallah cok zor bide kayin pederim ağzı bozuk huzursuzun teki
0 oy
(119,287 puan) tarafından
Zorlugu vardir tabiki ama birlik olmaktn iyidir
tarafından
Aynen oyle çıkıcam bnde
0 oy
(817 puan) tarafından
Hesap yapabilirsin canım eşinin aldığı para ile kiraları araştırıp faturaları hesaplayıp idare edebilirsiniz bence gerekirse aç uyurum ama kendi evimde olmayı tercih ederim ev üztüne ev olmaz der hep ananem çok da doğru bence. Vanda kiralar ne kadar olabilir ki bütçene göre bakıp hesapla
tarafından
En uygunu 600 750 bana göre yani
(817 puan) tarafından
Bulursun bence vanda kiralar uygundur ben İstanbuldayım 1200 kiramız ve ev küçük yani ama Van daha uygundur bence
tarafından
Evet daha uygun dogru
0 oy
tarafından
Benim kayınvalidemde kayınpederim çok iyiydi birlik otururdum buna rağmen ayırdım ev üstüne ev olmaz kira zor değil sorumluluk sahibi yapar insanı ayakların üzerinde durmasını öğrenirsin 10senedir kiradayım kayınvalidemin evi dört dörtlük şimdi desem ben sizinle tekrar yaşayacağım giderim ama ben böyle çok çok rahatım allah senide kendi evine çıkarsın canım 
tarafından
Amin allah razi olsun canim
0 oy
(4,654 puan) tarafından
Kız Van’da kiralar çok ucuz tokilerde filan bence kira birlikten daha iyi bende birlik yşıyorum Allah düşmana göstermesin
tarafından
Amin üstelik o yetmiyor kaynanamın eltisinin geliniyle ugrasiyorum az once odama  çivi  çaktım diye sabahtan beri zıplayıp duruyor
(4,654 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum kardeşim benimde bebeğim var 4 aylık bebeği emziriyorum kaynana laf ediyor er daha bitmedi mi zate kaç gündür memeyi az emiyor kadının derdine bak
tarafından
Oyle vallah allah yardım etsin sanada canim
(4,654 puan) tarafından
Amin hepimize insallah
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Annemin imkanı olmadı 35 yıldır kirada bir şekilde yetişiyor. Tek asgari ücretle bile geçindik iki çocuk okudu biri Boğaziçi de. Zor oldu ama küçükken daha kolay. Birlik oturmak daha zor. 
tarafından
Aynen vallah cok zor
0 oy
tarafından
Canm herseysen önce pskolojin rhatlar gerekirse sende evde iş yaparsın küçük bi ev tutarsın orda kiralar ne kadar bilmem ama 2 oda bi salon küçük bi ev tut kaynanayla çok zor yaşamak huzurun yerinde olsun. Kazancına ve tutumuna bağlı zor olup olmaması
tarafından
Tmam o zman canm çık gitsin ya huzur herşeyden önemli bu hayatta.  Hiçte korkma nye korkuyosun huzur olduktan snra bi yumurta kırar yersin bal kaymak olur o sana.
tarafından
Oyle vallah eşimle her gün kavga etmekten iyidir
tarafından
Aynen öyle canım. Bak ben kirada değilim ama 2 buçuk yıl eşimin babanesine baktım. Vefat etti severdim de ama dha yemi yeni evimi benimsiyorum 3 yıllık evliyim yeni evlenmiş gbi evimi kendmi eşimi tanıyorum. Sevgim saygım arttı eşime resmen yani.
tarafından
Ne güzel canim darısı başına inşallah artik oda diyor kavga etmekten biktim çıkarıcam diyor elimde değil napiyim sonuçta bnde insanim
tarafından
Çık canm çık biz kadınların yapamicagıı bişey yok isteyelim yeterki sende yaparsın iyi ki çıkmışım diceksin çıkınca inan
0 oy
tarafından
Aza kanaat etmek birlik oturmaktan iyidir bence 
tarafından
Aynen oyle vallah boyle hic huzurum yok
0 oy
tarafından
Altın vs bişeyin yok mu onları sat üstüne de kredi çekin ev alın kira yerine kredi ödeyin
tarafından
Ben gibisin desene. Bence kiraya çık biz de kiradayız bi şekilde geçinip gidiyoruz lüks ev olmasın uygun bi ev tutun eşyan var mı bilmiyorum ama onu da yavaştan taksitle alırsınız. Anlaşamıyorsan en iyisi bu çünkü
tarafından
Mutfak eşyalarım var koltuk takımım tv ve masasi beyaz eşyam yok bitek fırınım var perdem halim eksik bunlar eksik sadece
tarafından
O zaman şimdiden al taksitini bitir sonra ev tut hem kira hem taksit çok zor olur. Tanıdık beyaz eşyacı varsa şimdiden alcaz ama eve sonra götürcez derseniz kabul eder belki. Çamaşır makinesi ve buzdolabı al bunlar önemli bulaşığı bi süre elde yıkarsın geri kalanı da yavaş yavaş alırsın
tarafından
Oyle yaparım bakalim hayırlısı simdiden cok seviniyorum kendi evim olacak diye
tarafından
İnşallah olur canım :)
0 oy
tarafından
Bizde bı dönem birlikte oturduk. Ev üstüne ev olmuyor. Olduğun yerde kiralar uygunmuş. İş olduğu zaman birikim yaparsın harcamani ona göre ayarlarsin. Başta zor olur sonra düzene girer. 
tarafından
Bnde elimden geldiği kdr birikim yaparım daha kolay olur
tarafından
Aynen öyle canım. Çalışabilirsen ise baslarsin yada evde ek iş yapabilirsin.
tarafından
Evde ek os alabilirim tabi esimde kabuk ederse bakalim hayırlısı inşallah
tarafından
Hayırlı olsun canım
0 oy
(44 puan) tarafından
Cok kolay rahat canim tasin bence 
tarafından
Aynen hayırlısı olsun inşallah
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ikisi de zor ama kişın inşaat işi olmazsa zorluk çekersinz
tarafından
Mecburuz ama arsaları var satıp iste yapabilirler
0 oy
tarafından
Valla birlik oturmaktansa azıcık aşım ağrısız basim derim 
tarafından
Oyle vallah huzur olsunda
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ama kira da çok zor özellikle tek maaşla benim eşimde asgari ücret alıyor kira faturalar mutfak derken inan ucu ucuna yetişiyor 
tarafından
Evt oyle tabi ama böylede zor kayin peder dirdiri millet kaynanandan çekiyor ben kayinpder den
(3,527 puan) tarafından
Oda var ben hep derim soğan ekmek yiyim ama huzurum olsun

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 234 göst.
16 Eylül 2022 Aile kategorisinde mirayasel (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 581 göst.
31 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Sulemhmt (732 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 412 göst.
20 Şubat 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu