0 oy
620 göst.
Diğer kategorisinde (636 puan) tarafından
Kızlar bir şey daha sorcam. Gusül abdesti alırken küpe deliğine küpe sokup çıkartıyor musunuz? Yoksa normal yıkayıp geçiyor musunuz ? Bi yerde küpe takılması lazım diyor bi yerde gerekli değil diyor. 

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben takmıyorum ama aslında yapılsa iyi olur
(636 puan) tarafından
Bende tereddütle kaldım
-Reklam-
0 oy
(9,205 puan) tarafından
Hiç takmadm. En son abdest alrken duş başlığını tutuyorum elimle de ovalıyorum pislik varsa çıkıyor zaten ki genelde kupe kullanırm delik kapanmaz pek.
(636 puan) tarafından
Ben de hiç küpe kullanmam elime temizlerim hep. En son 1.5 sene önce düğünümde taktım küpeyi :)
0 oy
(12,973 puan) tarafından
Ben küpeli giriyorum ıslatıp oynatıyorum Küpesiz içim rahat etmiyor 
(636 puan) tarafından
Küpem yok kuzum da ben de alayım bari iyice temizliyordum ben de elimle ama
(12,973 puan) tarafından
Al canım En garantisi kupe
0 oy
(660 puan) tarafından
Kupem takili herzaman dusta ileri geri yapıyorum

Eger kupen yoksa gusul alirken 1 tne kupe alıp o deligede su girmeli diye duymustm
(636 puan) tarafından
Benim de küpem yok ta. Bekarken ben de hep küpeli alırdım. Şimdi hiç küpe kullanmadığımdan elimle iyice temizlemeye çalışıyorum küpe takmıyordum.
(660 puan) tarafından
Banyo yapcagn zaman tak cnm oralarada su girsin ben oyle biliyorum kupeyi bende pek sevmem ama banyoda o şekilde ugraşmamak için hep takilıdir
0 oy
(7,189 puan) tarafından
Eskiden bütün hocalar lazım diyordu şimdi ise şart değil deniyor .
(636 puan) tarafından
Vücut içinde kaldığı için gerek yok diyorlar. Ben küpe kullanan biri değilim. Küpem de yok aklıma takıldı o yüzden.
0 oy
tarafından
İgne deligi  kadar delikte olsa su girmeli takıyorum su girmesini saglıyorum yoksa kabul olmaz içim rahat etmez
(636 puan) tarafından
Vücut içinde kalıyor ya. Ben küpe kullanmıyorum. En son 1.5 sene önce falan düğünüm de taktım sanırım. İyice ovuşturuyorum kulak memesini büküp önden arkadan tırnaklarmla temizlemeye çalışıyorum da küpe kullanmadığımdan küpem yok hiç ondan tereddüt ettim
tarafından
Vücudunu bir bütün olarak düşün canım içi dışı farketmez sen gene al bir küpe tak ben de normal hayatta takmam abdestlencegimde takarım
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Igne ucu kadar yer kuru kalmasin denildigi icin icim rahat etmiyor kupeli giriyorum
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Ben küpemi çıkartıyom ıslatıyom kulağımı ovalıyom geri takıyom canım olması gerekli
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Gusülde iğne ucu kadar kuru yer kalmayacak deniyoruz riske atmamak ve şüpheye düşmemek için yapılmalı. Ben hep yapıyorum 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Benim alerjim var takamıyorum ama elimle ezdiriyorum su girecek gibi. 
0 oy
tarafından
Kupe sart degil sart olan deligine su girdirmek. Ovalayinca girdiginden eminsen tamamdir
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Ben takmak lazm diye biliyorum..sonucta vücutta hic kuru yer kalmamasi lazm..oyuzden minnacik da olsa sokulmali
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Takıyorum ve ovaliyorum su girsin diye
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Delik varsa yanında kupen olması lazım su girmesi lazım yani

Ben hiç küpemi çıkarmam.

0 oy
(762 puan) tarafından
Benim bildiğim küpeyi uzun zamandır takmiyosan bir sene falan gerek yok ama sürekli takiyosan küpe sokup sokup çıkarmak gerekli diye biliyorum
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Çıkarıp tekrar takarım suyun altında su gitsin diye
0 oy
(305 puan) tarafından
Takılması gerekiyor tabiki de çünkü ovalamayla deliğin içine su girmeyebilir kupeyle garanti oluyor 
0 oy
(48,634 puan) tarafından
kulaklarimda bes delik var her defasinda çıkarıp suya tutup takiyorum hepsini tek tek
0 oy
(10,496 puan) tarafından
Kuzum yapılması lazım iğne deliği kalmayacak şekilde ıslanacak çıkarıp takıyorum 

Öylede olması lazım küçücük delik nasıl su girecek yoksa 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Normal de küpe falan takmayı sevmem ama banyo da bulunduruyorum bir tane. Gusül alırken takıyorum.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 313 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Emir112021 (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 179 göst.
0 oy
2 cevap 152 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 317 göst.
17 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (796 puan) tarafından soruldu