0 oy
346 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Mama vermiyorum. Emzirmiyorum da . Kahvaltı ve yemek öğünlerinden bahsediyorum :)

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende birazdan buna bernzer bir post acacaktim
tarafından
Önceden 4 saatte bir veriyordum bu aralar öğün saatlerinin arası bayağı uzadı
tarafından
Şimdi benimki şöyle sabah 11 gibi kahvaltı 2gibi uyuyor Mama içiyor arada meyve terse veriyorum 5 gibi uyanıyor aksama yemgeini hazırlıyorum o arada bizle zorla yiyor peşinde gezerek yemeyince bırakıyorum bir saat sonra tekrar deniyorum ondan sonra saat 10 gibi uyicaksa mama veriyorum uyumicaksa çorba yemek falan böyle bizimki
tarafından
Aslında bende 3 saatte bir veriyordum bı iki gündür 4 saatte bir e çıkardım acaba çok mu sıktım çocuğu bunaldı mi ne . Sabah 10 da kahvaltı yapiyor 1 de uyuyor. 3 gibi uyaniyor  4 te çorba vs şeyler yediriyorum akşam 10-11 de yiyor daha yemiyor bı kaç gündür böyle yemek istemiyor. Seninki ile hemen hemen aynı canım acaba dönem dönem iştahsız mi oluyorlar
tarafından
Aynen kuzum büyüme evresiymis nette araştırdım iştahsızlık oluyormuş ya ama anne yüreği işte evham yapıyor insan
tarafından
Aynen canim inşallah geçici bir dönemdir Allah yardimcimiz olsun inşallah
-Reklam-
0 oy
(4,293 puan) tarafından
3 ogun ana 3 ara öğün veriyorum
tarafından
Anladım canım bende o şekilde veriyordum ama sabah kahvaltısı yapıyor.  Beş gibi  yemek  veriyorum. Yemiyor akşam 11 e kadar
(4,293 puan) tarafından
Saat olarak Aralık çok belki ben emzirmedigim için olabilir
0 oy
(5,069 puan) tarafından
Mama neden veriyosun tamamen ek gıdaya geçir mama yerine 
(12,776 puan) tarafından
Mama vermiyorum demiş cnm
(5,069 puan) tarafından
Aa evet sen yazınca fark ettim :D
tarafından
Yok canım 1 yaşından itibaren mamayı bıraktı memeyi de 10 aylıktan sonra kendisi emmek istemedi. Bir kaç gün öncesine kadar 3 saate bir veriyordum bir yemek bir ara öğün diye ama bu kaç gündür günde iki ye düşürdü oda iki Kasik zar zor yiyor acaba çok mu bunalttim böyle dönem dönem iştahsız mi oluyorlar yani saati sasmazdi biraz geçse kıyameti koparirdi :(
0 oy
(48,984 puan) tarafından
ben hic saat tutmadım bizimle oturuyo sofraya bizimle yemezse sonradan yediriyorum meyve soyuyorum aralarda aksamlari misir patlatiyorum yemekle işi yok zaten ivir zivirla gecisriyo günü 22 aylikkende aynıydı
tarafından
Anladım canım çocuktan çocuğa göre değişiyor demek ki bakalım benimki düzelecek mi saatli verirdim hep çok istahliydi göze mi geldi ben mi sık verdim bunalttim atak dönemimidir nedir bilemedim
0 oy
tarafından
22 aylık oğlum kuru ekmek dışında hiç bişey yediremiyorum inat ediyor açmıyor ağzını yemekle hiç arası yok ne yapacağım bilmiyorum 
tarafından
Canım iştah açıcı surup alsan eczaneden sabahları pekmez yedirsen aç karnına
tarafından
Yarın eşim eczaneye soracak canım gerçekten çok cansıkıcı bir durum yemeyen çocuk çok zor öncesinde düzenimiz iyiydi ne versem yerdi son 3 ayda değişti
tarafından
Benimde kızım ilk zamanlar ağlardı sofrada yicem diye ama diş dönemleri mahvetti bizi. Bütün gün aç kalsa da ben zorla telefonla vermedikçe yemiyo. Ağlıyo açlıktan sinirleri bozuluyo ama yemiyo. Telefonla da öyle iştahlı yemiyo ama yediğine şükrediyorum napaym. 3 aydır kilo alımı yoktu zaten en azından vermesin diye çabalıyorum. Ay eskiler napıyolarmış bilmiyorum hiç
tarafından
Aynen canim bende soruyorum anneme ben biri ile kafayı yedim sen nasıl baktın bize :) inşallah geçer bu dönemler hayırlısı ile
tarafından
Kız benimde bir haftaya yakındır böyle bide hamileyim ya kendimi yetersiz hissediyorum çok üzülüyorum acaba ihmal mi ediyorum diye. İnşallah şurup filan fayda eder canım çocuğuna Allah yardımcımız olsun
0 oy
(2,047 puan) tarafından
21 aylığız 9 a kadar kahvaltı yapmış oluyoruz öğlen uykudan önce yiyor, yemezse kahvaltıyı iyi yapmışsa uyanınca yiyor sonra 4 - 5 gibi ara öğün yiyor bisküvi meyve falan birde yatarken yiyor yemezse bende mama yapıp verıyorum ama 3 gündür vermıyorum tam ek gıdaya geçirmeye çalışıyorum, senin bebeğinin kılosu ne kadae canım? 21 aylık 10 kılo :(
tarafından
Valla canım hiç tartmadim bilmiyorum ama tombuldu şimdi çok zayıfladı. Yürüdüğu için mi bilmiyorum. Bir hafta öncesine kadar 3 saat ara ile ana-ara öğün olarak veriyordum çokta severek iştahlı yiyordu ama bı kaç gündür yemiyor iki üç kaşık hep oda 6_7 saatte bir
(2,047 puan) tarafından
Diştir büyük ihtimal canım dişi patlayınca eski düzene geri dönüyorlar merak etme
0 oy
(2,386 puan) tarafından
Yiyomu istahi varmi benim kizim a gerdaim teklifnediyorum sabah kahvalti yer aradan 1saat gecer gecmez meyveli sut icer mandlainam portakal,suyu verrm oglen uyanir hemen  yemez beklerm 1 2 saat ogle yemegi olur 6 7 gbide aksam yemegi olur eger yemezse ogle yemegi aksatirsa 10 11 gbo yatar ozmn corba verirm araogunlerim olur findik ceviz  hurma gbi
tarafından
Bir kaç gün öncesine kadar vardı canım ama şuan iki üç kaşık dışında birşey yemiyor. Normalde 3 saatte bir ana-ara öğün yerdi düzelir mi acaba
(2,386 puan) tarafından
Duzelir blki dis cukartyordur gunu gunlerini tutmuyorki gavuc verdm onu yedi tukurmeden disine iyi geldi galba bide 3 aylik kizim var oncedeb xok dikkat ederdim beslebmesne smdi birini verrsem biri kalior herzmn degil tabi .. bizmknn  istah hep gidik hic bseyi sevmez tarhana corbasini bile ilk basta zorla acar video ile yediriodm sen??
Gunluk surekli verdigimi anlatym ilk once omlet veya yemezse karişim yapip verrdim  ardindan muhallebi meyve varsa corek verrm eline oglen olr corb verrm ardindan kuruyemslerden hangi meyvryi yemezse 22aylik oldgna rağmen  elmayı  tükurdugu icin rendelerim  meyveli  sut verrn biskyvi verrm aeada kefir verrim 2 saatte bir cok saat tutmuorum redderse twkrar verrm aksam yemegi yedrrm ardndan rekrar sut tatli yaptysam ondan verrm
tarafından
Canım ya Allah yardımcımız olsun. Bende hamileyim acaba ihmal mi ettim diyorum nazara mi geldi diye de düşünmüyor değilim açıkçası bilmiyorum ya inşallah düzelir :(
0 oy
tarafından
Sabah kahvaltı ediyoruz 11 gibi 1.30 da yoğurt yiyip yatıyo kalkınca 4-5 gibi yemek yiyo ne varsa 6 gibi filan abur cubur vs 9 gibi de ya yemek yada pirinç unun dan mama yiyo gece 1 gibi de uyku esnasın da yoğurt filan yediriyorum
tarafından
Maşallah canım. Benim oglanin saati sasmazdi biraz geçti mi kıyameti koparirdi. 3 saatte bir veriyordum Ana- ara öğün olarak ama biktirdim mi yoksa dönem dönem mi böyle oluyorlar bilmiyorum şimdiyse sabah 10 gibi kahvaltı yapiyor ağzına birşey sürmüyor akşam 4-5 e kadar iki üç kaşık çorba vs yiyor. Takı akşam 11 e kadar az birşey yoğurt yedirebiliyorum. Bı kaç gündür böyle oldu çok uzuluyorum
tarafından
Ara da oluyo bize de ama öyle yapınca gece mutlaka pirinç unu yediriyorum yoksa aç olunca içim hiç rahat etmez diş dönemi olabilir yada 2 yaş sendromu bide kusma huyu çok var bizimkinin zorlayamıyorum hemen kusuyo sofraya alıştı ise beraber yemek yiyin mesela öğlen yemeğini çorba vs bi kase de kendine koy bi bana bi sana diye yedir bazen öyle yapıyorum bana ekmek yediriyo öyle kandırıyorum
tarafından
Olabilir canım inşallah geçicidir bu dönem çok istahliydi tombuldu acaba nazara mi geldi diye aklıma gelmiyor değil :(
tarafından
Olabilir öyle çok bahsetme de herkese kilosunu filan da söyleme bol bol oku ben her gün okurum oğlumu 3 nas 3 felak 1 fatiha  oku günde
tarafından
Bahsetmiyorum canım kem göz sarmış her yanımı kurtulamıyorum bide pandemiden dolayı uzun süre görmeyip birden gorunce aaaa diyiveriyorlar ama masaallah yok

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 149 göst.
8 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Svlydnc (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 158 göst.
9 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Fatmanihan (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 92 göst.
14 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Balevlat (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 166 göst.
12 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kirazim (257 puan) tarafından soruldu

385,224 soru

11,520,126 cevap

35,182 kullanıcı

...