0 oy
611 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi

51 gün önce doğum yaptım ama bebeğimle hastane dışında bir yere gitmedik dışarı çıkalım gezelim diyorum sonra ya enfeksiyon kaparsa ya hasta olursa diyip vazgeçiyorum avm ye falan gitsem kalabalık ortam bişey olur mu çok pimpirikliyim ya İstanbul neminde sıcağında bakıyorum bütün bebekler zıbınla geziyo ama ben hâlâ altlı üstlü kıyafet giydiriyorum napıcam bilmiyorum siz neler yapıyorsunuz geziyo musunuz benim gibi eve hapis olan var mı korkudan oğlumda gezmeyi seviyo dışarı çıkınca bebek arabasına koyunca hemen susuyo:)

31 Cevaplar

0 oy
(90 puan) tarafından
Ben çıkıyorum ama her çıktığımda bir daha çıkmam diyorum.  :)))
-Reklam-
0 oy
(725 puan) tarafından

Bu kadar evham yapma. :ermm:yani aslında doğum yapmadım acaba ben nasıl olurum bilemem :D

0 oy
tarafından
Henüz doğum yapmadım ama eşim olmadan çıkmam herlde dışarı 
tarafından
Orası öyle canım eşim olmadan zaten bir süre çıkmam:)
tarafından
Valla ben bi arkadaşıma giderken çıkarım bide markete felan giderken yoksa çıkmayı düşünmüyorum hiç
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Benim oğlum enfeksiyondan şuan yoğun bakımda yatıyor ama bağışıklığı guclensin diye ben eve kapatmayı düşünmüyorum bence sende hapsetme eve bebeğini cik in açık havada yürüyüş yapın beraber parka falan gidin
tarafından
Neden enfeksiyon kaptı canım geçmiş olsun RABBİM şifa versin inşallah
(3,458 puan) tarafından
Anne karnındayken kapmış doğum yaptım direk kuveze aldılar ciğerleri çok enfeksiyonluydu
0 oy
(461 puan) tarafından
Benim benegim de 51. günü  bugün ve doğduğundan beri hep çıkıyoruz şükür bisi de olmadı 
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Canım ben 40'dan sonra cikarttim hep bende öyleydim aman üşür aman birsey olur diye tek hastaneye goturuyodum ama farkettim ki biz nasil bu evde dura dura daraliyosak bebeklerde öyle oluyor simdi 2 bucuk ayligiz hep cikiyoruz 
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Hava sicak neden oyle yapiyosun benim bebegim 1aylik ben tek zibin giydiriyorum hergun sabah 7 8 arasi cikiyoruz disari temiz hava aliyo bide aksam 6 7 gibi cikib gezip geliyoruz temiz hava iyi geliyo bebege hem gecede rahat uyumasini sagliyo Cok sukurki kizimin bisiyi yok
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Bence bu kadar kasma. Cocugu sicaga alistirirsan ufacik esintide hastalanir disari çıkarmazsan ufacik kalabalikta hastalik kapar huysuzlanir alisik olmadigi icin. Vucudun iyi mikroplara da ihtiyaci var diyorlar. Mesela hic sokakta kosturup toprak yuzu gormeyen apartman cocugunun bunyesiyle koyde yasayan cocugun bunyesi ayni olmaz ordan örnek veriyim sana. :)

0 oy
(673 puan) tarafından
Oğlum 69 günlük kızımda 4 yaşında her  fırsat bulduğumda çıkıyorum bayramda çanakkaleye bile gittik ailece:))  demem şu ki sakınan göze çöp batar biraz rahat ol ve hayatı kendine de çocuğuna da zehir etme temiz hava doğa yeşillik herkese iyi gelir benim oğlum dışarı çıkar çıkmaz uyuyo:)) 
0 oy
(83 puan) tarafından
Sakınılan göze çöp batarmış canım takma bu kadar ben kırkım çıkmadan gezmeye de gittim pikniğe de bişey de olmadı 
0 oy
(63 puan) tarafından
Canim benim oğlum 2 ay 9 günlük ama her fırsatta disaridym valla hiç eve haps etmedim kendimi de oğlumu da güzel havaların tadını çıkarıyoruz sende eve haps etme kendini derim sakindgin göze çöp batar derler cnm 
0 oy
tarafından
Ben kızımla 40 i cikmadan gezmeye basladm. Otomobili de bebek arabasini da cok seviyo binince susuyo hemen agliyosada. Sadece beslenmede biraz sorun yaşıyoruz ama artik avmlerde heryerde emzirme odalari oldugu icin hic sorun olmuyo.ama giyim konusunda bende cok acik giydiremiyrm. Uzun kollu zibin giydiriyorum battaniyesiz çıkmıyorum ufaklar daha o kadar da güçlü degil bünyeleri
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Oğlum 3 martta doğdu 10 günlükken çıkmaya başladık her gün en az yarım saat çıkarırım temiz hava aldırırım sende çıkar korkma bir şey olmaz hem bebek arabasına binmez şimdi alışmazsa
0 oy
(8,277 puan) tarafından
Canım bebegını 3 aydan once dısarı cıkarman kalabalık bır ortama sokman cok fazla uyarana maruz kalacagı için tavsıye edilmez.Bebekler fazla uyarana maruz kaldıgın da aglarlar korkarlar o yüzden bı süre evınızde kalmakts yarar var 
tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama yorumlara bakınca  herkes geziyor ben mi tuhafım diye düşünmeye başladım:))
(8,277 puan) tarafından
Kuzum herkes gezıyo ama bebek aglıyosa cıktıktan sonra o zaman düşünmek lazım aglamıyosa etkılenmıyodur.
0 oy
(144 puan) tarafından
Ben bile hala senin gibi dusunuyorum kizim 9 aylik hasta olucak diye korkuyorum hava cok sicak aslinda ama annelik iste yazin sicaktan, kisin soguktan korkuyorz. :) 
0 oy
tarafından
Çok sakınma bebeğini dikkat et tabi ama bu kadarda abartma sonra en ufak bir dışarı çıkmada hemen hasta olur yavaş yavaş çıkar dışarıya bu güzel havalarda eve tıkılıp kalma benim kızımda 41 günlük 20 günlükten beridir çıkıyorum dışarıya 3 yaşında da bi kızım birini pusete koyuyorum birinin elinden tutup gidiyorum arabamız olsa her gün çıkarım dışarı gözünün yaşına bakmam :D
0 oy
tarafından
Sakindign göze cöp batar canim o kadar takma ins. Bse olmaz ewt ist. Ck sicak ama zibinla cikartma sen yinede
0 oy
tarafından
kizim dokuz aylik pimpirikten ziyade cikmak iskence gibi geliyor çıkana kadar hersey
0 oy
(645 puan) tarafından
İlk üç ay bende dışarı çıkarmadım gerçi benimki kıştı şimdi 7 aylık olduk hergün çıkıyorum gezmeye falan gidiyoruz bence AVM falan gitmektense açık havada gezdir
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Benim bebeğim 26gunluk hiç dışarı çıkmıyorum evde kafayı yiyeceğim çıkmak istiyorum

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 237 göst.
1 Ocak 2022 Aile kategorisinde hanimeli (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 215 göst.
25 Ekim 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Doruk Hatice (654 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 378 göst.
7 Ağustos 2020 Tatil-Seyehat kategorisinde Esmoş (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 93 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde hanimeli (475 puan) tarafından soruldu

378,452 soru

11,328,144 cevap

34,784 kullanıcı

...