0 oy
790 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,662 puan) tarafından
.............

26 Cevaplar

0 oy
(1,662 puan) tarafından

En İyi Cevap
Arkadaşlar qaliba her kes benim kürtaj yapmak isdediyimi sanmış .... Büyük konuşmayım ama ,asla yapacamı sanmam,evet bebek isdemiyorum,korunuyorum ama ki tesadüfense geve kalırsam 10 tane bile olsa 10nunuda doğururum ..öylesine sordum sadece bir cümle okudum anlamadım dinen hükmünü o yüzden sordum ... Yani yazıyordumu eğer bebek doğdukdan sonra ona bakmakda zorlamırlarsa o zaman ruh verilmedin aldırmak olur diye .... Bende anlamadım maddi bakımdanmı zorlanma kast edilmiş,yoksa fiziken sorunlu insanlara mı ait edilmiş onun için sordum
-Reklam-
+5 oy
(1,012 puan) tarafından
Hiçbir şey bı insanın yaşamına son vermeye bahane olamaz ...
(1,662 puan) tarafından
Olamaz dimi yni dinen olmaz dimi?Bir arkadaşım sorduda o yüzden merak etdim bende olmaz diye biliyorum
(1,012 puan) tarafından
Olmaz canım çok günah bıre bakan ikiye de bakar ikiye bakan üçe de bakar
+3 oy
(6,276 puan) tarafından
K.bakmayinda o sabi meydana gelirken maddi sikinti dusunmemisler mi rabbim vermis cani kimin haddine almak
+2 oy
(7,481 puan) tarafından
rizki veren Allah tir. O nun rizkindan suphe edilmemelidir. hic bisekilde bi bebeği maddi sıkıntıdan dolayi aldırmak caiz degildir.canim. Rabbim korusun bi cana kiymaktan.
tarafından
+++ Rızkı veren Allahtır. Ama nedense kul hep rızkı için tedirgin..  Bir sürü korunma yöntemi var göz göre göre kalkıp korunmayıp yaptıktan sonra böyle aldırmayı düşünenlere çok kızıyorum..
(7,481 puan) tarafından
oyle canim tum hırsızlıklar harama el uzatmalar hep rizkin Allah tan geldiğine şüphe edildiginden. yani iman zayıfligindan. daha dogmadan Rabbim rizkini hazirlar. ama biz aciz kullar  nefsimize yenik dusup yanlis yollar izliyoruz..:/
tarafından
Aynen öyle canım Rabbim sonumuzu hayır etsin inşallah.
+1 oy
tarafından
İster fak fakir olsun maddi durumu ona bu Hakkı vermez 
+1 oy
(6,907 puan) tarafından
Maddi durumu yoksa altına sahip olsun 

Doğmuş bir bebeğin canına kıymak bence öyle insanlara Rabbim hiç çocuk nasip etmesin
+1 oy
tarafından
Günah zenginlik fakirlik ayrimi yapmaz günah gunahtir ne olursan ol gunahtir cana kiymak 
+1 oy
tarafından

Her bebek nasibiyle rizkiyla doğar derler .. Cana kiyilir mi hiç?  Allah akil fikir versin öyle insanlara .. Bakamiycaklarini düşünüyorlarsa yapmasinlar madem o işi :angry:

Evlat sahibi olabilmek için ömurlerini harcayan insanlar var ki bu insanlardan biriyim ..

0 oy
(4,003 puan) tarafından
yok yapamaz . 
0 oy
(19,781 puan) tarafından
Yapamaz Allahtaan baska kimse kimsenin canini alamaz
0 oy
(5,373 puan) tarafından
Hayır canım olmaz tabiki bnm bildiğim 
0 oy
(28,397 puan) tarafından

Yapamaz bir canlıyı öldüremez bu hakka hic kimse sahip değil 

Canı Rabbim verir Rabbim alır
Kul değil !!!
0 oy
(14,891 puan) tarafından
Kusura bakma canım ama maddi sıkıntısı var ama kürtaj için para bulacak insanlar çocuk bakmak için de para bulur.  Madem çocuk istemiyorlar korunacaklar.  
0 oy
tarafından
Anne sağlığı büyük ölçüde tehlikeye girmediği sürece kürtaj ölümdür ha canlı olanı öldürmüşsün ha karnındaki fark etmez 
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Canı verende alan da sadece Allah'tır kimse  bı canlının canini alamaz.

Unutmayın ki bebek rizkiyla gelir 
0 oy
tarafından
Canım kürtajın Hiçbir Mazereti yok kurban olduğum Allah diyor zaten ben dünyaya gelecek Çocukların rızkına kefilim düşünmeyin Allah rızkını verir tevekkül et Allah'a sığın
0 oy
(4,247 puan) tarafından
Bak sana kendimden ornek veriyim bebegim 3 bucuk aylikken istemeden tekrar hamile kaldim doktor cok riskli dedi plesenta nin yapisma riski cok yuksek cok zor dogum olur hayatin tehlikeye girer dedi aldir istersen dedi defalarca ve ben ne olursa olsun o vebale giremem dedim hic hazir degildik 2. Bebege ne maddi ne manevi 28 haftadayiz konya ya gidip geliyoruz ve riskli bir dogum beni bekliyo ama ben herseyi goze alip bebegimi aldirmadim Rabbime sigindim
0 oy
(49,835 puan) tarafından
oyle olsaydi suriyeliler hep.kurtaj yaptirirdi zar zor geciniyorlar ama onar tane cocuklari var 
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Ne saçma bir soru be bu tabiki kürtaj olmaz rabbim onun rızkını verir hic açlıktan ölen cocuk duydunuzmu günahina bilmiyorsunuz 5 dakikalık zevkimiz icin 
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Maddi sikintiniz var diye niye bi candan gecilir ki önce .bogazindan lüksunden kis ama o cani sen vermedin ki sen alasin kiniyirm sizi 
(1,662 puan) tarafından
Kınanacak bir şey yok canım ben merak etdim sordum ... Yoksa tabii ki bende kürtaja karşıyım ... Evet hamile kalmak kesimlikle isdemem ... Ama kalırsam 10 tane olursa 10nunuda doğururm
(1,667 puan) tarafından
Bunu düsunup buraya kadar yazmissiniz düsuncesi bile cok acı
(1,662 puan) tarafından
Düşünmedim aslında benle alakadae durum değilde

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 320 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Beyzanurw (414 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 105 göst.
29 Eylül 2023 Aile kategorisinde sebnem77 (1,121 puan) tarafından soruldu
0 oy