0 oy
368 göst.
Diğer kategorisinde (2,172 puan) tarafından
Emzirirken gaz yapan yiyecekler neler bildiklerinizi sayarmisıniz ? Bide poposu yara olmus krem surduk gecmedi gibi zeytinyagi aldım onu nasıl sürcem yagı ısıtmama gerek varmı? 

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Yoo canım ısıtma badem yağı da iyi geliyor 

Emziren anneler kuru fasulye ,karnabahar, lahana,soğan, portakal, limon, greyfurt gibi gaz yapan besinleri tüketmekten kaçınmalıdır. Soğan koyunca kimyon da koy içine gaz yapmaz canım. Bn hep öyle yaptım gaz sorunumuz olmadi ama kuru fasulye yeme :) 

Emziren anneler kuru fasulye ,karnabahar, lahana,soğan, portakal, limon, greyfurt gibi gaz yapan besinleri tüketmekten kaçın

Pişmiş meyve kompostoları ve haşlanmış sebzeler tercih et

Papatya, rezene, meyan kökü, güvercin otu, oğulotu, nane gibi bitkilerin çayları ve baharatlardan kimyon gaz problemi için çözüm yolu oluyo dene canım 

Gaz yapmaması için, kuru baklagiller önce haşlanıp suyu dökülmeli ve sonra pişirilmelidir

Mutlaka taze sıkılmış meyve suları tüketilmelidir. Gazlı içecekler ve hazır meyve sularından uzak durulmalıdır.

(2,172 puan) tarafından
Neyde asit var ney gaz yapar arastirmaktan beynim sulandi. Bugun saglik ocagindaki doktorda salatalik ve seftali yemesin demis gaz yaparmis ay ben ne yiyim bilemedim valla
tarafından
Ben emzirirken pek bsy yemedim günde 5 lt su icerdim tavuk çorbası ve sütlaç yerdim sütüm çok olurdu
(2,172 puan) tarafından
Süt var ama gazı oluyo emmiyo huysuzluktan gazını cikarana kadar
tarafından
Yediklerinde kimyon olsn canım.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yok kız olduğu gibi sür zeytinyağını poposuna 
(2,172 puan) tarafından
Tamam canm sagol :)
0 oy
tarafından
Kuru baklagil fasulye nohut mercimek tarzı şeyler çok gaz yapar ve asitli içecekler canım onlara dikkat edersen iyi olur gaz için de rezene çayı içebilirsin iyi gelir poposuna da her açmada sur zeytin yağını ben ısıtmadan sürerdim direkt çokta guel etki ederdi 
(2,172 puan) tarafından
Tamam canm sagol :)
0 oy
(271 puan) tarafından
Şuracıkta cevapları bekleyeyim. Ben de soracaktım aynı soruları. 
(2,172 puan) tarafından
Bekle bakalım :)
0 oy
(303 puan) tarafından

Valla ben kuru fasulye de dahil herşeyi yiyorum doğum yaptığından beri :) pişiğe sudocrem çok iyi geliyor canım haberin olsun.

(2,172 puan) tarafından
Herseyi yemek lazim aslinda ama iste yinede pirtlayamiyo agliyo sıpa dayanamiyom
(303 puan) tarafından
Bazı bebekler gazlı oluyor canım ne yersen ye gaz oluyor.
(2,172 puan) tarafından
Emerken hircinlaşıyo bi aliyo bi birakiyo bagiriyo huysuz oluyo oda mi gazdan acaba
(303 puan) tarafından
Evet olabilir canım gaz masajı yap gazını çıkarsın ondan sonra emzir.
0 oy
(642 puan) tarafından
Isitmalisin canim. Yoksa asit daha da yakabilir popisini
0 oy
(786 puan) tarafından
Bence zeytinyagini kullanma canimmm biz kullandikk daha kötü oldu resmen acikk yara haline geldi sudocreamm kullanabilirsin kuru fasulye mercimek nohut yesil sogan dometeste pisik yapar soguk seyler de gaz yapar
0 oy
tarafından
Bana doktor kuru fasulye pilav nohut soğuk şeyler tüketme dedi gaz yapıyor çocukta 

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 125 göst.
19 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 633 göst.
0 oy
3 cevap 115 göst.
7 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Simsek21 (1,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 222 göst.
20 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selma&furkan (962 puan) tarafından soruldu

379,740 soru

11,368,019 cevap

34,849 kullanıcı

...