0 oy
532 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (260 puan) tarafından
Kızlar Ben Adanalıyım :D kelle paça şirdan falan çok sevyozz hep yesek hiç bıkmayız yani o derece seviyoz :D 

Gidip öyle dışardanda yemeyiz ha kendimiz yaparız yani içimiz tutmaz sonuçta çok aşamadan geçen titizlikle yapılması gereken bi yemek ve dışardan yemeye güvenemiyoz :D 

Ben hamileyken bi ara gece canım öyle çok çekmişti ki eşim gidip alıp gelmişti öyle bi iştahla yerken bi baktım içinde kıl çıktı midem alt üst oldu :D 

Sonra sabah oldu canım anam gidip aldı temizleyip pişirdi doya doya yedim :D :D :D 

Kızımda ilk karnımda yemişti tadına bakmıştı galiba o da benim gibi çok beğenmişti tadını ve dün teyzemin yaptığı kelle paçayı öyle bi iştahla Yemişki annemgilde kalıyo 2 gündür dün akşam annemle telefon da konuştum kızın kelle paça yedi dedi şok oldum :D 

İştahsız bi kızım var ve çok seçicidir herşeyi yemeyi bırak Tatmaz bile :D ama kelle paçayı yemiş :D 

Maşallah kızıma :D 

2 yaşına girecek ocağın 23ünde :D 

Acaba diyorum her hafta yapıp yedirsem yermi :D 

Kelle paça filan bağışıklık açısından çok iyi ha yapın yiyin canlar tadıda çok güzel faydaları da :D 

14 Cevaplar

+1 oy
(1,465 puan) tarafından
Bizde çok severiz yeriz cnm iki hafta önce yapmıştım bnde istersen bi dene ama her hafta sıkılır bnce en azından iki haftada birde yapabilirsin bnm fikrim tabi sen daha iyi bilirsin kış aylarında ve bu hastalık döneminde çok çok iyi gelir
(260 puan) tarafından
Evet canım şifa gibi valla :)
Haklısın canım her hafta yedirmiyim tiksinmesin :)
(1,465 puan) tarafından
Yani bna mantıklı gelen o düşünsene biz bile sevdiğimiz bir şeyi aralıksız yada haftada bir yapıp yersek artık iştah almaz çocuklarda da şöyle bir şey fark ettim tabu çocuktan çocuğa değişiyorda olabilir bir seyi ara koyup yaptığında onlara daha tatlı geliyor yani daha keyifle yiyorlar özlüyorlar kızım da da bu böyle görümcemin çocuklarında da
(260 puan) tarafından
Evet canım haklısın :))
-Reklam-
+1 oy
(5,949 puan) tarafından
Asla yemem sakatat  yiyemem  yiyenlere afiyet olsun 
(260 puan) tarafından
Tadına bak bi bence :) pişman olmazsın hem çok şifalı bu zamanda bu salgına karşı
(5,949 puan) tarafından
Sağol  canım  ineğin kafası  aklıma geldikçe yiyemem:)))
(260 puan) tarafından
Ahahahha ne güldüm yaa :D :D
(5,949 puan) tarafından
Öyle  ya napim:)))))
0 oy
(2,765 puan) tarafından

Dun yedim 5 tane asermistim super tadi var ayin 22 sinde tekrar aldiricam gene yicem

image ben dun 8 aylik kizimin cani cok istedigi icin bir yemek kasigi kadar yedirdim onada her hangi bi kusma kakasinda degisiklik gormedim

(44,714 puan) tarafından
Yess beybi
tarafından
AA evet yeni üye oldum bayadir buradayım ama benim oğlan çok huysuz tlfnu yeni yeni elime alıyorum artık buradayım inşallah kızceler
tarafından
Sagl canım.bulgudun içim Allah razı olsun orası bize uzak ama denk gelirse gidip yerim inşallah
(2,765 puan) tarafından
Zaten artik resturantlarin palet servisi basladi ara getirsinler
tarafından
Canim orası Konyaaltı ben oraya bı saat mesafedeyim paket servis yapmiyolar
0 oy
(44,714 puan) tarafından

Hic bi sekilde sakatat asla sevmiyorum:blink:

(260 puan) tarafından
Tadına bakmamışsın belli :))
Tadına baksan çok seversin Bence :))
(44,714 puan) tarafından
Ayy bakmazmiyim baktigim banyoya kostum:)
(260 puan) tarafından
Damak zevkine hitap etmemiş demekki canım yoksa çok güzel yani tadı bi harika :))
0 oy
(129 puan) tarafından
Bnde cok seviyorum canım bnde adanalıyım cocuklar buyusun insallah bnde alıştrcam 
(129 puan) tarafından
Neresinde otryon canım sen
(260 puan) tarafından
Seyhandayım canım havuzlubahçe mahallesindeyim :)
(129 puan) tarafından
Bnde yüreğir deyim canım köyde yasıyorum
(260 puan) tarafından
Hm hiç bilmiyorum canım oraları sadece yüreğirin Hastanesi'ne gitmişim onun dışında tanıdık kimsemde yok orda :)
Bi gün yolun bu tarafa düşerse haber ver tanışalım hemşerim :)
(129 puan) tarafından
Olur canım bn sehıre cok uzağım da vırus azalsın gorusrz bi olmadı tanışmak isterim canim
0 oy
tarafından
Hiç sevmem annem bayılır ama bende mumbar dolmasına bayılırım 
(260 puan) tarafından
Benim annemde çok seviyo onun sayesinde yiyoz valla ben daha hiç denemedim kendi evimde yapmayı ama öğrenicem yapıcam artık :)))
0 oy
(10,047 puan) tarafından

Ben genelde ayirmam ama biz trabzonluyuz bizde pismez oyle seyler. Dogum yaptim hemsire dediki yapin getirin kelle paça yesin hem dikislerine iyi hemde yemeden nasil tuvalete cikacak bu kız. Kayinvalidem yapti getirdi saolsun buzluga atar o temizleyip. Ahh bir icmisim bol limonlu. Hastaneden eve geldik yine yapti bana. Inanirmisin 10 gun boyunca aksam yemeklerinde sadece onu ictim :D gecende yine buzlukta vardi eşim pisirdi yedik

(260 puan) tarafından
Tadına bakan vazgeçemiyo valla :D
Afiyet olsun Gülüm :)
0 oy
tarafından
Canım şuan evde kelle var nasıl pişireyim. Anlatır mısın 
(1,472 puan) tarafından
Onu zaten kılları yakıldıktan sonra yıkanıyor yapılıyor ilk aşamasında yani sonra buzluğa atılır arkadaş yapmıştır diye tahmin ediyorum pis pis buzlukta bakteri üretmiştir yoksa
tarafından
Canım biz temizlenmiş alıyoruz. Iki defa aldık yaptım eşim çok beğendi.
Gizemr canım çok teşekkür ederim öyle yapicam. Aslında senin dediğin gibi yapıyordum sadece etlerini didiklemiyordum. Zaten kelleyi kırıp yaptığım icin
(1,472 puan) tarafından
Etlerini de didikle canım bol da sarımsak koy inan ki süper bi şifa çorba ben covid oldum oğlumla birlikte kaç gündür ona da veriyorum bende içiyorum çok iyi geldi sizede afiyet olsun
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim. Çok geçmiş olsun
(1,472 puan) tarafından
Rica ederim canım sağol
0 oy
(377 puan) tarafından
Bende adanalıyım mumbar sırdan yerim  kelle paça yemiyorum ağır geliyor  afiyet şifa olsun cnm kızına da bende 2 . Hamileliğin ikisindede mumbar aşerdiim
(260 puan) tarafından
Sağol canım :)) Mumbar ve şırdanı bende çok seviyorum ama kelle paçanında faydası çok kuzum :)
0 oy
tarafından
Ben mumbar seviyorum 
tarafından
Bir bulabilsem ahhh bulabilsem yokki burda :-(
(260 puan) tarafından
Neresi orası canım ?
Gel Adana'ya dolu buralar :D
tarafından
Hatayliyim kuzu adanaya yakindim da geldim Erzurum'a anca cağ kebab var
(260 puan) tarafından
Hiç mi yok oralardaa canım ?
İnşallah bulursun canım yani canın çektimi zordur yemen lazım benim canım ne zaman çekse hemen yemek istiyorum dayanamıyorum içim gidiyo valla hemen yiyemezsem :D
tarafından
Mehlikanın annesi Size en  yakin ağrı da var canım. Yolunuz düşerse temizlenmiş satılıyor. Ordan alabilirsiniz
0 oy
(2,765 puan) tarafından

image

antalyada üc tane yer var canim hamgisi  sana daha iyi gelirse onu deme
0 oy
(16,007 puan) tarafından

Bende adanada doğup büyüdüm. Bi nevi adanalıyım. Kelle paça hic ağzıma gile almadım. Ama karın mumbar çok severim. Ama sadece yemesini severim. Az önce kaynanam bana karın getirdi temizle pişir diye. Ve ben hayatımda hiç temizlemedim nasıl yapacağımı da bilmiyorum. 2 tane de bebeğim var afedersiniz kendi totomu zor yıkıyorum kadın bana karın temizle diye getirdi bana şu an sinirden ağlamak istiyorum :'(

(260 puan) tarafından
Bişey diyimmi :D bende sadece yemesini seviyorum puhahahahah :D
Yani temizlemesi filan çok zor ve kokusu falan çok rahatsız edici yani ama o kadar zahmet ve çabanın sonu çok leziz oluyo ama bende sendenim yani temizlemesini hiç yapmak istemiyorum :D ama yapıcam artık öğrenirsem eşim sürekli yap dicek :D annem yapıyor bende yapıcam :))
0 oy
tarafından
Bende çok severim eşimde sever şuan ocakta kaynıyor kelle 
(260 puan) tarafından
Afiyet olsun size şifa olsun :))
tarafından
Sagolsin canim gel beraber olsun
0 oy
tarafından
Asla yiyemem sakatat evime de katmam eşimde yemez hiçç zaten yeseydi de yine eve katmazdım onunla uyumam midem bulaniyo.tiksikiyorum öyle şeylerden kokuyo yaaaa
(260 puan) tarafından
Evet pişmeden önce kötü kokuyo ama piştikten sonra kokusuda tadıda çok nefisssss
tarafından
Afiyet olsun sana canım  seviyosun sen baya belli:))

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 400 göst.
4 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 1,351 göst.
1 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 57 göst.
26 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Meleksss (4,676 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 105 göst.
11 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Glcnm (216 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı

...