0 oy
282 göst.
Diğer kategorisinde (515 puan) tarafından
Benim kızım 19 aylık yemeklerini çoğu zaman birşeyler izleyerek yemek istiyo oda benim hatam malesef hicbisey yemiyodu çözümü bu şekilde buldum bu sefer alıştı ama en fazla 20 dakika suruyo izlemesi onun dışında açmıyorum yemek dışında yani bu konuşmasını etkilermi

11 Cevaplar

+1 oy
(190 puan) tarafından
Çocuktan çocuğa farkeder ama benim kızım yaşıtlarından önce konuşmaya başlamıştı maşallah bende çizgi film karşısında yemek yediriyordum ama hiç etkisi olmadı erkenden konuştu maşallah 
(515 puan) tarafından
Peki sonradan bu filmlerle yemek işini biraktimi bırakmaz diye korkuyorum
(190 puan) tarafından
Evet canım bıraktı sıkıldı artık oyuncak aldık birsürü onlarla oynadı merak etme yedir tv karşısında yemeğini bitirdikten sonra kapat tvyi oyun oyna ikisinide idare eder allahın izniyle
-Reklam-
+1 oy
(790 puan) tarafından
Şuan mama vs diyomu 19 aylk olmuş
(515 puan) tarafından
Evet kalk baba gel al bebek gitti düştü abla abi yeğenim var adı Kayra gaya diyo onada :D:D bitti geldi falan çoğu şeyi soyluyo bı anne demiyo hala:D:D sabahları mamaaa kaallkk diye uyandiriyo beni :D ikili cümleler çok kuramaz ama kelimelerin çoğunu soyluyo
+1 oy
tarafından
Konuşmasını etkilemez belki ama uzun bı sure birşeyler izlemeden yemek yemeyen bı bebek olur. Misafirliğe gitmek veya dışarıda yemek gibi durumlar da dahil. Etrafımdaki çocuklardan biliyorum
(515 puan) tarafından
Ne kadar sürer sizce bu durum :(
tarafından
Çocuğunuza ve size bağlı, ilgisini kaybedebilir de devam da edebilir ya da siz bi şekilde vazgecirebilirsiniz. Bı tanıdığımızin oğlu beş yaşındayken elinde tablet annesi ağzına bişeyler vermeye çalışıyordu:( ne yazık ki insan çaresiz kalınca farklı şeylere başvuruyor ama nedense çocuklar da hep olumsuz seylere çabuk alışıyor :)
0 oy
(2,590 puan) tarafından
20 dk etkilemez bence cok kucuk degil zaten.kac kelime soyluyo
(515 puan) tarafından
Çoğu kelimeyi soyluyo ikili cümleler kuramiyo daha ama derdini anlatiyo
(2,590 puan) tarafından
Masallahh.Sen gene ne kadar uzak tutabilirsen tut 3 yasa kadar onemli izletmemek diyorlar
(515 puan) tarafından
Evet hiç açmamak istiyorum ama malesef izlemeden yemiyo benim hatam ama başka çarem kalmamıştı hicbisey yemiyodu ve sürekli hasta oluyordu şuan bile acmasam ve yemese yine hasta olur
(2,590 puan) tarafından
Insan bazen mecbur kaliyo kendini suclama sonucta butun gun izlemiyo
(515 puan) tarafından
Evet yemek dışında açmıyorum insallah vazgeçer en kısa zamanda bundan
0 oy
tarafından
Ben öyle şeylerin etkisi çok olacağını düşünmüyorum.. 
(515 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim :)
tarafından
Biz bazen ilgisini çekemiyorz nereye kadar maymun gibi zıplayalım da yemek yesin hatta kizim onlari izleyince onlari taklit ediyor mesela şu aram sar sar diye müzikli hareketler varya aynısını yapıyor ceviz  adami izleyince onun aynısını bazn beraber yapiyoruz :)
(515 puan) tarafından
Benim kızda taklit etmeyi çok seviyo Pikachu şarkısının nakaratini söyler :D evet her yolu denedim şarkılar söyledim saçma sapan hareketler yaptım karşısında yesin diye ama bı zaman sonra artık hiçbirine kanmadi ve yemedi çözümü izleterek yedirmekte buldum aslında pişman değilim çünkü bu şekilde herşeyi yiyo sebzeleri falan çoğu şeyi ama korku var hep bu şekilde devam ederse ve konuşmasını etkilerse diye
0 oy
tarafından
Benim oğlum 17 aylık ve sürekli televizyon açık şarkı olsun çizgi film olsun hem bakar hem oynunu oynar ve şuan baya baya konusuyo pek etkilediğini düşünmüyorum 
(515 puan) tarafından
Dimi bende çok görüyorum mesela TV izleyip konuşan ama korkuyorum yinede biraz ikili cumleler kuramiyo çok ama çoğu kelimeyi soyluyo derdini anlatiyo yani
tarafından
Benim oğlum hadi anne tamam anne baba gitti bu tarz şeyler soyluyo ikili kelimeler de mesela sordum sarı cicegi çok dinleriz biz ben sordum sarı çiçeğe dediğim an annen baban dio geri tarafını getiremiyo bunlar normal şeyler
0 oy
(10,634 puan) tarafından
20 aylık kızım çizgi film değil de şarkıları sürekli açık maşaallah çok şükür Bi sıkıntımız yok konuşuyor Bi sıkıntımız yok 
(515 puan) tarafından
Benimkide hep şarkı ister çizgi film istemiyo:D cümleler kurabiliyomu
0 oy
tarafından
Ben oğluma sirf izlesin diye hiç bişey açmadığım halde telefonu elime aldığımda gelip elimden alıp evirip çevirip oynuyor daha 11 aylık. Sanırım bunda  kaçış yok. İnşallah etkilemez sizi kız çocukları daha erken konusuyorlar 
(515 puan) tarafından
Evet yani cümleler kuramiyo daha ama kendini anlatcak kadar kelime soyluyo
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Yemek yerken degil ama normalde izliyor benim kızimda çizgi film. Gayet konuşkan , 20 aylık ve kendini güzel ifade ediyor bence.
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Ben normalde de hep niloya veya çocuk şarkıları açıktır tvdeki youtubedan. Ama yemesi veya konuşmasını etkilemiyor. 17 aylık derdini anlatabiliyor. Aksine şarkıları falan tekrarlamaya çalışıyor. Ben sadece anne bak diye bişeyi gösterdiğinde evet annecim o elma vs gibi ne olduğunu söylüyorum. Bazen de konuşuyorum beni tekrarlamasını istiyorum. Çok şükür az çok konuşuyor.
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Etkilemez dersem yalan söylemiş olurum canım. Ama bebegin konuşmasını eeeenn cok etkileyen şey gün içinde onunla ne kadar çok konuştuğunuz ve ne kadar farklı kelime kullandığınız oluyor.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 186 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde Oziis (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 159 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Kastamonuluyuz37 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 132 göst.
14 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 133 göst.