0 oy
326 göst.
Aile kategorisinde (1,390 puan) tarafından
14 aylık olmak üzere bir kızım var. Sürekli başka sevdiklerinin arkasından ağlıyor. Babasının, dedesinin,ananesinin. Ya ben tüm gün bakıyorum yedir içir yatır doyur. Onlar varken ben kapıdan çıkıyorum umursamıyor bile ya. Dışarı gider gibi yapıyorum sadece dışarıya çıkmış olmak için gelmek istiyor.

Ben sakin bir insan değilim yapmaması gerekli olan bişey de, hayır diye sesleniyorum sert ses tonuyla. Yemek yemiyor ağzına tıkmıyorum ama sesli olarak kızıyorum kızım yesene diye. Bir ben mi böyle kızıyorum bir ben mi böyle davranıyorum da bu çocuk bana böyle yapıyor ya. Gerçekten kahroluyorum artık. Napayım canım gülüm yık orayı kır eşyayı, sok ağzına pisliği mi diyeyim beni sevsin diye. Uyuturken ayrı dert yemekte ayrı dert. Çok yoruldum 

14 Cevaplar

+2 oy
(964 puan) tarafından
Bir annenin isyanı daha :) büyüdükçe seni anlar canım cocuk o daha ne bekliyon ki :)
(1,390 puan) tarafından
İnşallah anlar şuan çok sinir oluyorum.. Yüzüme bakmıyor ya
-Reklam-
+1 oy
(12,264 puan) tarafından

Bizimki kimsenin arkadasindan ağlamıyor 

Ağlasa benim de zoruma giderdi 

14 aylık olduk bizde bizimki kimseyi umursamıyor sanırım :D

Kız bizimki niye ağlamıyor şimdi düşündüm de:angel:

(1,390 puan) tarafından
Valla uykusu geldi. Dedesi gelip gitti kapının önünde ağlıyor uyumamak için hıçkırarak ağladı gitti kapıya oturdu. Delircem
(12,264 puan) tarafından
Bizimkinjnde deli gibi uykusu geliyor şuanda uyusa ne iyi olurdu ;(
+1 oy
(406 puan) tarafından
Kaç aylıkki canım
(405 puan) tarafından
14 aylık yazmış
(406 puan) tarafından
Ay kaçırmışım :D
+1 oy
tarafından
Dur şimdiden kıskanma bebeğini yaaa daha küçük aklı başına gelince sadece senin arkadan ağlar 
(1,390 puan) tarafından
Aklı gayet başında herşeyi anlıyor biliyor kim kim tanıyor. Beni de biliyor.babasıyla resmimiz var salonda başına geçer baba baba diye seslenir işaret eder hani anne diyoruz babaa diyo. Dönüp aa annemde burda diye bakmıyo. Bir tek uyuturken uyumamak için anne diye seslenir başka yok. Ben napıyorum bu çocuğa anlamıyorum ya
+1 oy
(111 puan) tarafından

Bizimki kim disari cikarsa onun pesine aglar disari gitmek icin :D

0 oy
tarafından
Canım kızmak çözüm değil ben oğluma herşeyi güzellikle anlattım en başından beri şimdi 18 aylık oğlum orası senin için değil diyorum bırakıyo  bi kaç yer onun dağıtmasına izin veriyorum asla kısıtlamıyorum ama sonunda oturup konuşuyorum daha sesimi yükseltmedim ve şuan inan bana herşeyden anlıyo. Ama seni sevmediğini düşünme nasıl sevmezki 14 aylık çocuk annesini .. baba gelen misafir anneaanne babaanne bunlar hep oyuncu tayfa ondan peşlerine ağlıyo çocuklar sen üzme kendini ve lütfen kızma ona 14 aylık çocuk kızmaktan anlamaz kasma kendini ev dağınık kalsın o mutlu olsun
(1,390 puan) tarafından
Canım inan dağıtmasına kızmam. Mutfakta çekmecesi açarım al oyna diye döker saçar. Kabloyu çeker başka işte yapmaması gereken bişey olur dinlemiyor yapmadan. Güzel de sesleniyorum ama yok. Seviyor belki ama babası kadar olmadığı kesin..
tarafından
Canın bak çocuk o 14 aylık daha bizimde yatak odamızda fotomuz var hep aa baba der daha 17 aylıkken orda beni göstermeye başladı takılma böyle şeylere dinlemediğinde dikkatini dağıt al kucağına sarıl hadi gidelim şununla oynayalım de 10 15 gün sabret düzelicek görürsün
(1,390 puan) tarafından
Tamam canım denicem sağol
0 oy
tarafından
Benimki de benim arkama ağlamaz ama başkasına da ağlamaz giderken ugurlariz mesela babasını falan.. 

Güzelce anlatiyorum baba ise gidiyo annem mama alacak bize hadi bay bay yapta kapıyı kapatalim sogukk uuu yapıorum hemen kendide babasına öpücük atıp kapiyi kapatiyo böyle böyle alıştırdım ben yoksa önceden oğlumda ağlıyordu emin ol 
(1,390 puan) tarafından
İnşallah benimkide alışır
tarafından
Babası falan giderken arkasına çıkın konuş onunla zamanla alışacaktır görmeden gitsin yapma
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Aglarsa aglasin neden bu kadar takiliyosunuz ki..onda agliyo bnde aglamiyo fln..daha minnacik cocuk yani her yaptığına bu kadar takilmamak lazm yetiskin degil sonucta..yemek konusnda yemese de hic kizmam..az da olsa yedigi yeter bna..yemiyosa da bi sonraki öğünde yer..anı yasamak daha onemli bnce..cocuk onu neden yapti bunu neden yaptı demek yerine..biz bile kac yasindayiz bi anımız bi anımıza tutyo mu..
(1,390 puan) tarafından
Haklısın işte bazen canım sıkılıyor böyle insanlık hali bu da
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Çocuk senin gerginliğini anlıyor tabikide yap et kır dok demiyoruz ama sert şekilde de bagirmiyorum güzelce hayır kızım öyle yapılmaz diyorum yemek yemediginde de sebekliklerle oyuncaklarla yedirmeye çalışıyorum bağırirsam daha çok tepki olarak yemez 
0 oy
(3,532 puan) tarafından
O dışarı için  ağlıyo canım onları istediği için değil..  Sen yanındasın hep hiç gitmiyorsun ondan öyle.  Zamanla büyüdükçe annem der gitmez yanından. Benim oğlum 20 aylik oda öyle. Hepsi  öyle canım 

Bunun için canını sıkma 
0 oy
(10,551 puan) tarafından
Benim kızımda öyle ama hiç takmadım 

Evde sıkılıyor dur kuzum dışarısı için ağlıyordur 
0 oy
(582 puan) tarafından
Benim oğlumda öyle babasına ve dayısına çok düşkün onlar varken ben ne yaparsam yapayım hiç takmaz babasına sarılıyorum ağlıyor kendini yere atıyor babası ağlamaya numarası yapıyor oda ağlayacak gibi oluyor :D bende gün içinde bazen bağırıyorum kızıyorum çok huysuz çünkü bazen kendime engel olamıyorum bütün sıkıntı bütün problemleri ben kendim çözmeye çalışıyorum babası hiç ilgilenmiyor onun için ağlamasın sesi çıkmasın yeter öylr bir kafada ama ne bileyim ya cocuk işte seni sevmiyor seni istemiyor diye bir durum yok bence sadece biz sakin olup biraz daha sabırlı davranmalıyız öyle düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun anneler olarak çoğunlukla her şey omuzlarda ama babalar işten geldim yorgunum kafası tamam illa ki yorgunlar ama bu cocuk sadece benim değil demek istiyorum da işte neyse aayyhh dertlendim uzun oldu :D
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Benmkide öyle o gün babası bağırdı hıçkırark ağladı içerledi ememedi bile benim nası içim acıdı uyuttum seve seve konuşa konuşa unutturdum nyse uyandıktan sonra yine gitti babasına gülüyo sarılıyo bana vuruyo valla saçm belki ama zorun gidiyo insanın git babana vur sana bağıran o dedim seni anlıyorum canm aslında çocuk onlar daha yanlış düşünüyoz ama insan üzülüyo

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 209 göst.
8 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Esr96 (788 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 667 göst.
4 Mart 2024 Aile kategorisinde Suda (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 251 göst.
0 oy
4 cevap 265 göst.
30 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Semabulut (4 puan) tarafından soruldu