0 oy
752 göst.
Aile kategorisinde (33 puan) tarafından
Kızlar bebeği üç hafta geri olup sağlıklı doğum yapan varmı ben 37+2 haftalığım bebeğimin kilosu 2200 Muş çok geri dedi doktor basım ağrıyor üzüntüden sizce normal mi sigara içiyor musn dedi yok dedim aklımdan çıkmıyor yani ne olacak bu durumda 

14 Cevaplar

0 oy
(2,028 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sen doğuma kadar günlük  mutlaka yumurta ye. Kasar yogurt badem fındık ve muz ye insaAllah kilo alır . Üzülmek  hem kendin hemde bebişin  için iyi degil.

Iyi  olacağını  ve düzeleceğini  düşün dua et Rabbimin izniyle hic birsey olmaz 21 haftalık doğan bebislerde bile Rabbimin izniyle birsey olmuyor.
(33 puan) tarafından
Dikkat edeceğim canım Allah razı olsun dua et bana sende olur mu
(2,028 puan) tarafından
Tabikide canm dualarım  seninle hepimizle :)) herşeyin başı moral stres yapma huzurlu olup yazdıklarımı  yemeye özen göster  insaAllah :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok zayıf canım hiç düzenli sağlıklı beslenmedin ? Kuveze alırlar blki bilemiyorum doğum kg zaten doğunca 300 400 Gr azalıyor şişliği vs inince 1900 olur 
(1,114 puan) tarafından
Cnm bende 1800 doğmuşum doktorlar yaşamaz gözüyle bakmışlar hep kuveze alicaklarmis o zmanlar da babannem vermemiş eski insanlık işte ama çok şükür çok sağlıklı büyümüşüm
tarafından
Eski zaman işte canım. Şimdi tedbir amaçlı öyle bırakmaz Dr lar
Bnde 1700 doğmusum ama kuvezde kaldım 20 gün
(1,114 puan) tarafından
Aynen cnm eski zman işte zaten şimdi doktorlar müsade etmiyor ki önceden bu kadr değildi hastaneler
tarafından
Canım sen Yemenr cok önem ver yine de
0 oy
(342 puan) tarafından
Bi ilaç yazdı dr bana ilaç değildir yazıyo gerçi üstünde o baya kilo aldırıyomuş bebeğe 125 lira sanırım ilaç previt omega 3 diye doktora sorabilirsin 
(33 puan) tarafından
Canım senin bebeğinde de gerilik mi vardı
(342 puan) tarafından
Hayır hipertansiyon yüzünden doğarsa eğer maksimum seviyede olsun diye 32. Haftada yazdı bana
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Kan Kan değerlerim nasıl canım bende doğumdan 10 gun önce kan verildi 10 gun için de toparlandı bebegim 
(33 puan) tarafından
Benden kan istedi pazartesi verecem kan sonucunda ne çıktı yani gerimydi  seninde
(4,875 puan) tarafından
Evet canım 2.100 kilosu kanı aldım 2 tüp  5 gün sonra 2.500 oldu  doğumda ise 3080 idi
(33 puan) tarafından
Kaçıncı haftalarda oldu bunlar canım
(4,875 puan) tarafından
37+2  de aldım kanı 38+6 da sezeryan oldum cnm
(33 puan) tarafından
Darısı benim başıma canım dua et bana da kzum rabbim sana bağışlasın uzun ömürler versin inşallah
0 oy
tarafından
Gec dollenmeden dolayi olmustur belkk canm skma canini nice kucuk bebekler var dogduktan sonra toparliyor 
(33 puan) tarafından
Canım inanki zayıflıktan üzülmüyorum fakat sağlıklı mı yani ciğerleri falan onun için endişeleniyor um
tarafından
Doktorun bu konuda sana biseyler soylemesi lazim
(33 puan) tarafından
Çok küçük dedi başkada bir şey demedi
tarafından
İnsallah toparlar canm
0 oy
(319 puan) tarafından
Evet ben 36 iken 33 haftalık gorukuyordu bu böyle devam etti doğum yapana kadar çok şükür sıkıntı yok sadece çok şişmiş ti içimde 
(33 puan) tarafından
Kaç kilo doğdu peki canım
(319 puan) tarafından
3 kilo canım
(33 puan) tarafından
Rabbim bağışlasın canm insllhh
(319 puan) tarafından
Amin canım cümle mizinkini
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canim geri derken kilosunu mu kast etti yoksa kilosunu mu. Saglikli olsunda kilo alir, onemli olan gelisimi. Ancak suan senin karninda ve doguma kadar gelisimini normal haftasiyla uyumlu olma ihtimali var. Ayni sekilde kilo alimi da devam ediyor. Suan ki durumu kritik ve riskli olsaydi bunu sana belirtirdi doktorun.
(33 puan) tarafından
Moralini bozarak işte çok küçük üç hafta geriden geliyor dedi 33 haftalıkken gittim o zaman 1800 gramdi ve bana herşey normal dedi şuan 37+2 haftalığım bugün gittim öyle dedi aklımdan atamiyrm
0 oy
(523 puan) tarafından
Bana ayni hastane 2 kere geri dedi 3 hafta ama arastirma haftasinda dedi bir de baska hastaneye mi gorunsen
(33 puan) tarafından
Canım seni araştırmaya mı sefk etti
(523 puan) tarafından
Evet canim 35ten geriydim cunku
0 oy
(822 puan) tarafından
39. Haftada 35. Haftayla uyumlu kafası küçük dediler gelişimi geri deyip riskli gebeliğe gönderdiler bir hafta sonra sezeryanla özelde doğum yaptım çok şükür kızımın hiç bir sorunu yok sadece minyon doğduk 3135 gr doğdu
(33 puan) tarafından
Maşallah darasi benim başıma insllhh
(822 puan) tarafından
Amin cnm inşallah
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Doguma kadar sana kilo aldircak seylet ye canm suan moral bozmak yapacagin en son sey olsun muz ceviz yogurt kasar peyniri bunlari tuketmeye calis 2 kiloyu gecmis bebegin Allahin izniyle doguma kadar biraz daha toparlanir ama uzme kendini etkilenmesin minikte
(33 puan) tarafından
Allah razı olsun hepsini deniyecgm dualarınızı eksik etmeyin
0 oy
(67 puan) tarafından
canım ben tam 40 haftalıkken bebek  3 hafta geriden geliyo dedi ve doğumu başlsttılar 2.700 doğfu ve sağlıklıydı takma kafana fazla 
(33 puan) tarafından
Kuveze falan girdim i canım
(67 puan) tarafından
hayır canım girmedi
0 oy
(327 puan) tarafından
Ah ah keske kizim da 2 kilo dogsaydi neler vermezdim 1500 kilo dogmustu simdi 4 yasina gircek saglikli masallah bi skıntısı yok dert etme stres daha kotu yapar insani 
(33 puan) tarafından
Evet stres e girdim moralim bozuk ben zayıflığından korkmuyorum sadece ya sağlıklı değilse diyorum onu takıyorum kafama
0 oy
(200 puan) tarafından

Benim bebegim de 2 hafta gerideydi doktorlar cok zayıf dedi 38/4 de dogum yaptm 2.680 kg dogdu oglusum simdi 53 günlüğüz cok  sükür:) üzme  kendini moralini yüksek tut cnm  

(33 puan) tarafından
Darasi benim başıma insllhh canım dua edin banada korkuyorum ben ya
(200 puan) tarafından
Dualarımız seninle rabbim saglikla kucagına almayı nasip etsin kendine cok korku yapma benim ilk gebeligim ben cok korku yaptm o yzden normal olmadi
(33 puan) tarafından
Allah razı olsun hepinizden
0 oy
tarafından
Uzulme canm. benim kizim 37+4 te 2100 dogdu cok saglikliydi kuveze falan girmedi bnm kizimda doktor gelismemis cok zayif dedi o kadar uzuldum ama vok sukur sagligi yerindeydi simdi 2 yasinda 
(33 puan) tarafından
37+4 doğdu mu canım normal mi sezaryan mı
tarafından
Normal dogum suyum geldi suni sanciyla dogum yaptim
(33 puan) tarafından
Sağlıklı olusunlar insllhh

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 138 göst.
0 oy
2 cevap 246 göst.
18 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Zeynepyanardag (36 puan) tarafından soruldu