0 oy
441 göst.
Aile kategorisinde (92 puan) tarafından
Kızım 9 aylık diş dönemindeyiz geceleri çok sık ağlayarak uyanıyor yatır kaldır çok zorlanıyorum yanımda uyutunca ağlamaları azaldı kalkacağı an pışğışlıyorum geri uyuyor 

Bizimkiler bunu yapma eğer seninle uyumaya alışırsa bırakmaz bunu dediler 

Öbür türlüsü de bana zor uyku muyku kalmadı 

Sizin tecrübeleriniz nedir bu konuda 

17 Cevaplar

+7 oy
(25,224 puan) tarafından
İstediği kadar alışsın benim yavrumun huzurlu güzel uyumasın dan önemli değil. Bebekle beraber yatmak sadece bebeğin değil annenin de ihtiyacı. Millet hep konuşur anca konuşur senin ne yaşadığını kimse bilmez. Milletin fikirleriyle cocuk büyütecek değiliz. Ben yavrumla yatıyorum bundan güzel bşy yok. Bebeğin anneye alışmasın dan daha güzel ne olabilir bebek ya bu yetişkin değil. 9 aylık yavru annesine alışacak yatagına alışmayacak diye cocugu huzursuz etmek ne kadar yanlış bişey. Sanki dünyanın sonu cocugun yatagına geç alışması herşey abartı herşey abartı bu devirde, yeni nesil anneler efsaneee bıktımmm yaavvvvvv
(3,527 puan) tarafından
Kocaman bi artı veremiyor muyuz :)
Çok haklısın çocuğum huzurla uyuduktan sonra neye alışırsa alışsın ondan önemli değil
(25,224 puan) tarafından
Aynen öyle ya sakın alıştırma aman alışmasın ya bana tuhaf geliyor anasına alışıyor ya yabancıya mı yavrum bana alışmış dünyanın en güzel şeyi
(3,527 puan) tarafından
Aynen öyle vallahi
(2,676 puan) tarafından
Fazlasıyla  arti sanki biz anamizla hic yatmadik dimi☺️
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bebegi bırak sen bile alışırsın  buna canım 
+1 oy
(671 puan) tarafından
Benimki bir yaşında ben bazen yatıyorum yanında hasta oluyor çünkü alismaz canım alissada yapacak birşey yok bebek o anneyi ister tabiki 
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Doğru söylüyorlar benim kızımda oğlumda alismislardi 2.5 yaşına kadar zor ayırdım şimdi 6.5 aylık kızım var onu öyle yapmamaya çalışıyorum inşaAllah sabret geçici bir süreç inşaAllah
0 oy
(10,293 puan) tarafından
10 aydır beraber uyuyoz pişmanım çünkü gündüz de benle uyumak istiyo zalımın gızı
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Alışırsa alışsın, onun benim varlığıma ihtiyacı var.  Ben 10. Ayından beri kızımla yatıyorum, Eşimle aramızda yatıyor. Şuan 13 aylık olacak geceleri sarılarak ya da saçımı tutarak uyuyor çoğu zaman .
0 oy
tarafından
Evet canım sana alışacak
0 oy
(396 puan) tarafından
Amannn boşver kim ne derse desin herkes bsy söylüyor zaten sn al bebeğini yanına uyu alışırsa da alışsın bunların hepsi geçici bir süreç tadını çıkar zaman öyle çabuk geçiyor ki bu hallerini arıyoruz 
0 oy
tarafından
Ben zaman zaman uyumadığında alıyorum ama benimki alıştı heryerde uyuyabiliyor o yüzden sıkıntım yok huysuzluk ettiğinde alırım kendi kendine yanımda oynar uyur. Bazen zıp zıpında bile uyuyakalır 
0 oy
(3,446 puan) tarafından

Büyük kızım 21 aylıktı hamile olduğumu öğrendim tam tuvalet ve yatak ayırma dönemi gelmişti ama hamileyim bebekle etkilenir diye hiç bişey yapmadım yanımda uyumuaa devam etti 

Şimdi 4.5 yaşında küçüğü 2. Yaşında ve bı iki aydır odalarına geçtiler aksine onlar beni istemiyor biz odamızda uyuyacağız diyorlar

Ve bu beni üzüyor:D

Diyeceğim o ki bırak alışsın Zaten sana güvenli baglanma güvenli ayrılmayı getirir çünkü 

0 oy
(3,053 puan) tarafından
Benimki beş buçuk aylık bazen yatırıyorum alışamadı banada öyle diyorlar ama napiyim
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Benimkide 9aylik beraber yatıyoruz alışsın ömür boyu yatacak değil ya benle kızımda 3yasina kadar yanımda yatirdim sonra ayırdım yatağını 
0 oy
(54 puan) tarafından
Valla hiç bisey olmaz bende kızım 1 yaşındayken bazen yanımda bazen beşiğinde yatırdım hiç de alışmadı yani şu an gene beşiğinde yatiyo bana da dediler sen salaksın hep yanında uyumak isticek bilmem ne dedim.olsun çocuk huzursuz napayim hani insanlara hiç bakma valla ama mesela 2 gün yanında yatiyosa 1 gün beşikte yatır 
0 oy
(652 puan) tarafından
Yok ya keşke yanımda uyusada bende uyusam sabaha kadar benim ki alışmadı sabaha kadar beşik yanım beşik yanım saat başı uyanıyor bazen geri uyumuyor salla babam salla 14aylık yanıma çok cabaladım alışsın da hepimiz uyuyalım diye malesef kendide uyumuyor bizide uyutmuyor
0 oy
(285 puan) tarafından
Hiç takmadım kucağıma alışır mi yanımda uyumaya alışır mi diye :) şuan iki yaşını geçti hala birlikte uyuyoryz hamileyim ayır diyorlar şimdi de gene dinlemiycem tabi ki:) o mutlu ben mutlu babası mutlu kime ne ki? Çok mutlu bir çocuğum var keyifle uyanıyor o dünyalara bedel. Burda uyumayı çok seviyom diyo :) 
0 oy
(12,935 puan) tarafından
Bizde 9 aylığız yanımda yatırıyorum 
0 oy
(772 puan) tarafından
Doğduğu zaman ayrı yatırıyodum sonradan senin gibi zorlandım fln yanıma aldım 2yaşına kadar yanımda yattı sonrasında yerde yatak hazırladım şimdi orda yatıyo yibe bizim odamızda ama henüz oda yapmadım o yüzden oda olarak ayırmadım. Alıştırma diyenler oluyo ama ne kadar daha benle yatıcak ki yok kucağa alıştırma fln en ihtiyaç duyduğu zamanlar neden almim ki kucağıma hayır alışsın büyüyğnce zaten gelmiolar kucağa buda bence öyle şimdik 33 haftalık hamileyim o yüzden yatağını ayırdım 10 haftalıkken fln bence nasıl rahat ediyosanız öyle yapın

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 370 göst.
8 Mart 2022 Aile kategorisinde Baloglum. (394 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 692 göst.
23 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (796 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 463 göst.
7 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 850 göst.