0 oy
887 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kızlar 1 yıldır evliyim daha annemin evine 3 kere gidebildim. Biz gurbette oturan bir çiftiz. Ama memleketlerimiz öyle uzak değil. 4 5 saatlik bir yol. Ben kendi memleketime otobüs ile de gidebilirim yani. Otobüsler gidiyor memleketime.

Kizlar ayda yılda bir bunaliyorum ailemi görmek onlarla vakit geçirmek istiyorum. Eşim diyor ki ben izin vermedigim sürece gidemezsin diyor. Gidersek beraber gideriz diyor. Kocan nerde sen ordasin diyor. Şimdi annem bizde onunla memlekete gitmek istiyorum ama izin vermeyeceğine adım gibi eminim. 2 aylık da bebeğim var bu arada. Sorum şu. Ben eşimi dinlemeden annemle memleketime gidebilir miyim kocamın rızası olmadan?

43 Cevaplar

+7 oy
(25,225 puan) tarafından
Kusura bakma kocan çok hödük ne o asarım keserim der gibi. Ayy Bi koca o zaten  kocan nerde sen orda nedir ya Ben kocamın tapulu malı değilim o yüzden ne zaman istersem giderim kendi de bundan memnun olur zaten. Kendi anasına koşa koşa git der ama böyleleri. Madem kocan böyle habersiz gidersen de kavga cıkar 
tarafından
Ay aklima o su ara cikan videolar geldi "bosons bakmayın tapusu bende" :)))
(2,014 puan) tarafından
Puanım olmadığı için artılayamadım. Ama artı 1
tarafından
Dur yerine artilim
-Reklam-
+2 oy
(2,460 puan) tarafından
Dini nikahin kurali olarak habersiz sokaga bile cikamazsin melekler eve dönene  kadar lanet edermiş  ama onunda  seni zorlamasi iyi bisey degil tabikide uzak memleket  oldugu icin istemiyor olabilir sende onu kirmadan ikna yoluna git bence  bu sefer dinlemez  gidersen kırgınlık olur oda seni dinlemez
tarafından
katılıyorum canım Evet dinen dediğin doğru lakin dinimizde eşimiz in imkani var ise haftanın bir günü eşini ailesine bırakmak zorunda bunun dışında kadının ailesi hasta veyahut bakıma muhtaç ise kadın izinsiz de gidebilir ♥️
(2,460 puan) tarafından
Oyle canim ama  iste adamlarin insafina bakiyoruz malesefki sagolsun onlarda hic düşünmüyor  gitse kizacak mecburem nolcak  hep alttan aliyoruz
+1 oy
(1,908 puan) tarafından
Eşini dinlemeden gidemezsin birkere onu gec 2 aylik bebeğine.su soğukta ortalıkta salgın ne işin.var memelekettte annen zaten yanındaymış senin yaptığın dengesizlik kusura bakma daha küçüksün belli aklın uzağa ermiyoda annendeki demiyo Kizim olmaz diye 
+1 oy
(649 puan) tarafından
Eşimden izin isteyen kim? Çocukmuyum izin istiycem her hafta sonu gideriz arada yatıya kalırız evlendim diye soyumu değiştirmedim sonuçta. 
0 oy
tarafından
Gidersen büyük hir gür çıkar kuzum bence eşinle konuş ilk zamanlar eşimde öyleydi yavaş yavaş alisiyolar ,sen daralimca onu da darla sıkıldım annemgil olaydı şöyle böyle ama şansını dene veya annen desin kızımı gituryun sonra getirirz felan diye güzel bı dille
0 oy
(924 puan) tarafından
Canim ailemle aynı memleketteyim istediğim zaman gidip geliyorum. Ama başka şehirde olsam tabiki de eşim izin vermeden gidip gelemem canım istediği zaman.Maddi açıdan sıkışık sana mı söyleyemiyor acaba
0 oy
tarafından
Aranizda sorun olamayacaksa.gidebilirsin rizasi olmadan sana karismaya hakki yok izin almak nedir yani aileye giderken haber vermen yeterli izin verip vermemesi önemli degil öyle bir hakki yok cünkü geri kafali kocan
0 oy
(397 puan) tarafından
Canım.annen yanina gelmiş hasret gidermişsiniz ne güzel kocanın kızacağını bile bile gitme bence daha yeni görüştünüz der izin vermez belki annene bile suç bulur o mu  dolduruyo aklını diye böyle bi riske girme bnce çoğu erkek evliliği ilk yıllarında böyledir emin ol zamanla duzeliyo ve seni rahat bırakır emin ol 
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Eşinin yaptigi cok yanlis evet esin izin vermeden gitmen dogru degil ama oda sacmaliyor yani ben ailemle ayni memlekette yasadigim halde fazla gidemiyorum havalar sogudu 10 aylik bebegim var hasta olur diye korkuyorum
0 oy
tarafından
Biz istanbulda ailelerimiz trabzonda yaşıyor bana her zaman demiştir istedigin zaman git gel ama onunla gidersem ilk seneler yollamiyordu. Bayramlarda bile çok ağlayıp zirladigim olmuştur. Sonra sonra o da düzeldi. Şimdi isteyen istediği yeré gidiyor istediği yerde kalıyor o da bende. Yani bazıları zamanla düzeliyor sabretmek lazım. Şimdi gitsem 3 ay gelmesem ne zaman geleceksin diye sorar kırıp dökmez ama bu kıvama gelmek bir 10 seneyi aldı :)
tarafından
Abla  10 senelik mi evlsn
tarafından
Evet canım 2010 dà evlendik ondan önce de 2 senemiz var
0 oy
tarafından
Bende gurbette 4 5 saatlik yoldayım ve 2 gun ıcın bile ailemi gorım diye goturur canım. Gidebilirsin ama huzursuzluk olur bence konusarak asmaya calisin bu durumu canım
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Kocanin onaylamadığı birşeyi yapma canım huzurunuz bozulur. Annen şuan yanındaysa tekrar gitme bence.  Daha sonra gidersin sen de. Biz annemlerle yakın oturuyoruz sayılır. Karışmaz gelmeme, gitmeme her insanın karakteri farklı malesef. 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ne zaman  istersem giderim  2 3 ay bile kalırım  hiç bir şey demez  senin  esinde  nasıl  bir  insan  yaa o ne  öyle  kendini  ezdirme  karşı  çık  daha  yeni  ewlisin  bastan  nasıl  alistirirsan öyle  gider  böyleleri ilerleyen zamanda  camdan  bile  baktırmaz gidicem  de o nasıl  eşinse o da ailen  karışamaz 
0 oy
(266 puan) tarafından
Ailem la aramızda 15  dakika var istedim zaman gidiyorum eşim den izin alıyorum ve oda veriyor
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Annem evine donecekse bende onunla gitmem biraz özlerim öyle giderim izin almam gitmek istiyorsan giderim oda karışmaz biraz uzun süre gitmemissem kendisi söyler izin al aileni yanına git diye yada kendisi hadi bu hafta sonu sizinkiler gidelim der.bu tarz bı düşüncedeki bir insan kendi ailesine gitmesin o zaman 
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Eşim utanmasa benim ailemle yaşıcak. Aileme cok düşkün hergün arar annemle bi konuşuyor benden fazla. Ablam abilerimle cok cok iyi. Kaç defa dedi bana bunaldın iyice git 1 2 hafta kal falan diye ben istemedim tek gitmek icime sinmiyor diye. Ama dinimiz gereğince eşinin müsaadesi olmadan sokağa bile çıkamazsın malesef. Ki bu normalde senin hakkın bu konuda hakkını yiyen de o bile isteye.
0 oy
(8,946 puan) tarafından
Benimkide öyleydi otobüs falan binmemede izin vermezdi..şimdi şükür annem yakınıma taşındı istediğim zaman gelir benimki halen çocuğu bahane edeceği zamanda ver arabayı ozaman derim kendimiz çocuklarla gideriz ama bu huy galiba halen annen gelsin sen napcan vs vs.......huyu batasica dedigim özelliklerden biri
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Hic öyle bi durum yok cnm istedigimde giderim..izin istemem sadece solerim bn yarin anneme gidiyorum gibi mesela..o da hicbisey demez zatn..
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Çok şükür gönderir 2 buçuk senelik evliyiz .. 
0 oy
(163 puan) tarafından
Kız annem hile aramızda 3 sokak var 10 yıldır evliyim 3 çocuk anasiyim izinsiz gidemem ve esim yolamiyam beni annem gil gelip beni görüyor 44 gunlik bebeğim eşimin bahanesi oldu bebek olmadan önce de ayda 1 veya 2 haftada bir götür hele anemlerde yatmami hiç bırakmaz Sabah 9 giderim öğlen en fazla 4 eve gideriz akşama bile bırakmaz

İlgili sorular

+1 oy
27 cevap 214 göst.
22 Kasım 2022 Aile kategorisinde Fatmaa (1,695 puan) tarafından soruldu
+1 oy
61 cevap 717 göst.
11 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Ebruulina (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 186 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,202 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 431 göst.