0 oy
683 göst.
Diğer kategorisinde (70 puan) tarafından
Merhaba kizlar. Ben azeriyim biliyordur bazilariniz. Merak etdigim 1 sey var. Burda kimin resmine bakiyorsam hicabda yani kapali. Turkiyede ne kadarda cok kapali kadinlarimiz var. Ama bizde Azerbaycanda bu kadar cok degil. Tamam bizdede var ama bu kadar degil. Merak etdigim bu kapali kadinlarimiz dinimiz icinmi kapandi yoksa adetmi Turkiyede?

14 Cevaplar

0 oy
(3,151 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Turkiyede farz diye kapanan da cok carsilarda o kadar cok görüyorum ki diz boyu etek giyip esarp baglayan genc kizlar kazagini pantolonun icine sokup kafasini kapatanlar daha neler neler. Kimisi kucuk yasta aile baskisiyla zorla kapaniyor kimisi kendi istegiyle allahin emri oldugu icin. Ama kapalilar kadar açıklar da var tabi biraz bölge bölge de degisiyor aslinda yetisme sekline göre. 
(3,151 puan) tarafından
Anladim canim. Ah ah her koca oyle olsa keşke ben dayak bile yedim açığım diye kapandiktan sonra da esimin telefonunda yakaladigim seyleri burda anlattim zaten sonra acildim suan benim etrafimda firr dönüyor valla gunahida onun boynuna zorla guzellik olmuyor. Kapatiyosa gozu kaymayacak dışarı.
(6,136 puan) tarafından
Şu dayak ve aldatma işin içine girince olan cinler tepeme toplanıyor. Öyle bir halt yiyecen niye evleniyorsun Allahım ağır bir sinav bide su devirde rabbim kimsenin başına verme verenlere de başarıyla sınavlarını geçmeyi nasıp et valla hep duam bu. Kısasa kısas yapsan yine kadının adı çıkıyor
(3,151 puan) tarafından
Aynen oyle gerçekten amaa dedigim gibi aile onemli faktor esim ailesi yuzunden oyle yapiyordu suan cok sukur duzelme var insallah dahada iyi olur ve 2.si tekrarlanmaz. O yuzden yukarida soyledigine alınmıştım.
(6,136 puan) tarafından
Yok canim dediğim gibi seninle ilgisi yok sen zorla kapanmaktan bahsetmisin hani sevgi bocekleriyken kapan desem kapanır misin diyorlar ya onu kastetmiştim. Bak dediğim gibi rabbim sınavında başarılı eylesin buraya kadar geldin inşallah bundan sonrası daha iyi olur
(3,151 puan) tarafından
Amin cumlemize insallah dedigin gibi.
-Reklam-
0 oy
(287 puan) tarafından
Adet degil canim açık olan cok var isteğe bağlı bisey dini icin kapanan da var ailesi kapansin isteyen de var vs ama dini icin kalabilir zorunluluk degil ulkede
(70 puan) tarafından
Anladim canim
0 oy
(298 puan) tarafından
Çoğu kapalı kadınlarımız tabiki de dinimiz bize emrettiği için çok güzel bir şekilde kapanıyor tesettürleniyor ama bazıları da var ki sanki moda için kapanıyorlar başları kapalı ama aşağı tarafları hiç görmek bile istemiyor insan çok üzülüyorum o şekilde görünce 
(70 puan) tarafından
Bizdede oyle zaten bu durum(
(298 puan) tarafından
Keşke tam anlamıyla yapılsa
0 oy
tarafından
o kadar kapali yok canim açıkta cok var bazısi dinimiz icin bazisi esi bazisi aile baski yaptigi icin kapaniyor insallah dinimiz icin kapanmayi nasip eder rabbim
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Ben yeni kapandim 2 ay falan olck Allah icin kapandım, adet degil isteyen kapaniyor isteyen açık canım.  
0 oy
(553 puan) tarafından
Her nerde olursa olsun hangi ülke olursa olsun kimse başkası için kapanamaz.. herkes dini için kapanır.. istisnalar var ailesi zorluyor ama çoğu kadın kendi isteğiyle kapanır. Örneğin bende kapaliyim 14 yaşında kapandim kendi isteğimle.  kardeşlerim açık herkesin isteğine bağlı kimse kimseyi zorlayamaz
0 oy
tarafından
Sizin orda nasıl oluyır bilemiyorum cnm ama burda türbanın adetle ilgisi yoktur Allah için kapanılır 
0 oy
(673 puan) tarafından
Adet değil canım açık olanda çok kapalı olan da tercih meselesi yani dinimiz için kapandım ben mesela:) 
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Hayir herkes kapali degil 
0 oy
(195 puan) tarafından
Türkiye de kapanma adeti diye bir adet yok. Gönül ister ki herkes Allah rızası için kapansın çoğunlukta öyle zaten ama nadir de olsa ailesi eşi istediği için kapanan da var özenip kapanan da. 
0 oy
(551 puan) tarafından

Türkiye'de tahminimce kapalıdan çok açık var. Herkesin kendi tercihi. :)

0 oy
tarafından
Ahh canım ya ne güzel sormuş :) şahsen ben dinimiz için kapandm kimse baskı yapmadi 
0 oy
tarafından

dinimiz için kapanıyor canım ama bazıları var baş örtüsünü  süs gibi kullanıyorlar ben çok gördüm daracık pantolon giyim kolu kısa tişört giyip başı kapalı olanı mini etek giyip başını  örteni bile gördüm:angry: malesef ama gerçekten dinimiz  için kapanan çok kardeşimiz var

0 oy
(2,931 puan) tarafından
Ailem bana kapan veya kapanma demedi hic üniversiteye gidince kendi rizamla Allah rizasi icin kapandim ve kuzenlerimden ve kardeslerimden tek kapali benim.

Bazi aileler baski yapiyo tabi yada yetiştiği ortamdan kendini kapanmak zorunda hissedenler var yada öyle gördüğü için ama yavas yavas azaliyo bunlar isteyen tesetture giriyo isteyen açık bende genelde açık görüyorum yada açık gibi kapali :/

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 724 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Tanszuuu (99 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 434 göst.
18 Temmuz 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 251 göst.
13 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Kirsehirli (597 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 243 göst.