0 oy
891 göst.
Aile kategorisinde (2,634 puan) tarafından

38+3 de kontrole gittim. Nst de sancı çıkmadı, doktor ultrasondan bakti sonra alttan baktı. Açılma 3 -4 cm olmuş. O alttan bakarken bağırdım çünkü doğumdan çok korkuyordum. Doktor dedi ki kal, yatışını yapalım ben seni geceye doğurturum dedi. Ben korkuyorum yapamam dedim. Ya merve hanım gel takalım epidurali mis gibi yaparız korkma ben rahat doğum yaptırırım sana dedi. Eve gidelim, kalalım derken benim sancılar başladı. Yatış yaptık çünkü eve gitsek geri gelicez belli :) sancılar devam ediyor. Eşim hastane işlemlerini yaparken sancılarım arttı. Doğum haneye girerken ağlıyordum, yanima eşimi almadılar daha çok ağlamaya başladım. Çünkü çok korkuyorum ilk doğum berbat geçince.... hemşireler rahatlatmaya çalışıyor ama ben hala ağlıyorum. Bir lavaboya girip elimi yüzümü yıkadım. Dedim ki kaçış yok artık yüzdük kuyruğuna geldik korkunun da ecele faydası yok. Hazırlandım, bir yandan hemşirelerle konuşuyorum sağ olsunlar beni rahatlatmak için baya uğraştılar. Epidural takıldı o sancılar sinek ısırığına döndü resmen :D sancı acısı arttikca epidural yaptılar. Açıklık 8 oldu aldılar beni. Sonra doktorum geldi, bebeğin kendisini itmesi çok iyiydi ama açılmam yoktu, 10 cm kadar bekliyorlar çünkü. Ikindım falan, kesi atıcaklardı hissettim doktor anestezi istedi, bölgeselde yapabilirsiniz dedim. Neyse o ara anestezici geldi yaptı anesteziyi ben bayılmışım. Bir ayıldım ki doğum olmuş dikişi atmışlar kızı giydirmişler :) yaaa dedim ilk doğumun böyle olacağını bilseydim epidural yapardım. Himmet beye giderdim :) sonra odaya çıktık ikimiz de gayet iyiydik sadece anestezi olduğum için 2 saat yemek yemedim emzirmedim de. Onu da bol su içtim, kustum öyle attım. Çok şükür bende kızım da iyiyiz. Isim konusunda hala eşimle tartışıyoruz. O biraz canımı sıkıyor. 

32 Cevaplar

0 oy
(27,564 puan) tarafından
Sağlıkla büyüt bebikini
(2,634 puan) tarafından
Teşekkür ederim kuzum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun bebeğini sağlıkla büyüt inşallah 
(2,634 puan) tarafından
Amin büşracım. Bol bol sancı esnasında dua ettim sana.
tarafından
Allah razı olsun inşallah
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Hadi gözün aydın canım darısı başıma bende bu gece doğuracak gibiyim çok erken ama bakalım hayırlısı dua et bana :) 
(2,634 puan) tarafından
Hayırlısiyla bir avazda inşallah kuzum :)
(3,527 puan) tarafından
İnşallah canım çok sağol :)
0 oy
tarafından
Sağlıkla huzurla mutlulukla büyüsün inşallah
(2,634 puan) tarafından
Aminn inşallah
0 oy
(120,083 puan) tarafından

Hadi gozun aydin :)

(2,634 puan) tarafından
Teşekkür ederimm
0 oy
(1,396 puan) tarafından
Gözün aydın sağlıkla büyüt bebeğini 
(2,634 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün inşallah 
(2,634 puan) tarafından
Amiiin kuzum allah razı olsunn
0 oy
tarafından
Hayırlı sağlıklı vatanına milletine hayırlı evlat olsun inşaallah canim gözün aydın ❤
(2,634 puan) tarafından
Teşekkür ederim özlemimmm ♡ amiin inşallah
tarafından
Canımsın ❤⚘❤⚘❤⚘❤⚘❤
0 oy
(160 puan) tarafından
Hayirli olsun cnm
(2,634 puan) tarafından
Allah razi olsun ♡
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Sağlıkla büyüt inşaallah RABBİM bağışlasın ☺☺
(2,634 puan) tarafından
Amiiiin Allah razi olsun ♡
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Gözün aydın canım sağlıkla büyüt bebeşini
(2,634 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razi olsun ♡
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım sen hamileymiydin :))) bilmiyor dum 
(2,634 puan) tarafından
Hahahaha evet 2. Yi doğurdum bee :D sağol kuzum
tarafından
Ya maşallah canım Rabbim esirgesin inşallah :)
(2,634 puan) tarafından
Amiiin canım Çok sağol
0 oy
(14,052 puan) tarafından
Allah herkese böyle güzel hayırlı doğum nasip etsin sağlıkla büyüsün inşallah ❤
(2,634 puan) tarafından
Amiiiin inşallah Allah razı olsun
0 oy
(16,507 puan) tarafından

Gözün aydın Merviş 

Rabbım sağlıkla büyütmeyi nasip etsin<3

(2,634 puan) tarafından
Amin Allah razi olsun kuzum ♡
0 oy
tarafından
Hayırlı olsun canım Allah analı babalı büyütsün 
(2,634 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
(12,776 puan) tarafından
Hayırlı olsun rabbim size bağışlasın inşallah 
(2,634 puan) tarafından
Teşekkür ederim azocumm
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Yani normal doğum mu anlamadim bi soru soracaktim o yüzden. Gözün aydin canim saglikla büyüt 
(2,634 puan) tarafından
Normal doğum yaptım kuzum
Allah razi olsun ♡
(2,257 puan) tarafından
Ya bse soracağım kusura bakmayın lütfen bende 2.ye hamileyim normal doğum olur büyük ihtimal ve ikinci doğumda dikiş oluyor mu oluyorsada ayni yerimi kesiyorlar
(2,634 puan) tarafından
Sor tabiii çekinme :) Yok aynı yeri kesmemişler. Eski doğuma göre daha az dikiş atmışlar. Eski dikişler daha fazlaydı. Suan icte 3 dışta 4 dikiş var. Ilkinde sağ tarafı kesmişlerdi biraz daha yanlamasına idi. Bu sefer biraz daha diklemesine kesmişler
(2,257 puan) tarafından
Hadi yaa ayy cok heyecanlı sagol canim en azından öğrenmiş oldum ama bu kadından kadına değişebilirde bilemem  darısı başıma :)
0 oy
tarafından

Ay bende epidural yapicam :))) çok güzel anlattın. 

Zaten normal doğum gibisi yok mis <3

(2,634 puan) tarafından
Yap yap epidural en rahatı var yaaa :)
Evet en güzel epidural normal doğum :D
tarafından
Ay kız ne bilim ya ilk doğumda suni sancıyla doğurdum 11 de girdim 12 buçukta bitti:)) doğdu ama şancı cekmemek daha güzel:))) allah analı babalı büyütsun hem gencsin hem normal doğumdan korkmuyorsun benim gibi maşallah sana :)
(2,634 puan) tarafından
Yaa gene erken çıkmış ilk doğumun. Benimki resmen tranvaydı berbattı ilk doğum ama ikinciyi de normal istedim çünkü toparlanmak çok kolay. Amiiin çok sağol :) Ya kendini normal doğuma hazırlayan kimse korkmaz zaten önemli olan hazırlamak :)
tarafından
Tabi canım bende 2 .ciye hamileyim şuan:))) darısı benim başıma inşallah bebegi op benim yerime senin saçların kızıldı ya :))) degistirmissin
(2,634 puan) tarafından
Amiiiin rabbim sana da hayırlı doğum nasip etsin :) öperim :) ya saçımı küllü kahveye boyadım oda kızıl yaptı :D o aktı yaa çok şükür :D
0 oy
(736 puan) tarafından
Gözün  aydın olsun darısı basima insaallah =)
(2,634 puan) tarafından
Amiiiin inşallah :)
0 oy
(6,912 puan) tarafından

:DGözünaydın kız. MAŞALLAH ikinize de <3Geçmiş olsun

Valla ben devlette yaptım. Dr hiçbirşey vermedi epidural falan . Resmen çatır çatır dogurttu vicdansız bi ebeye denk geldim. 2. çocuk şuan istemem .  Allah olmayanlara versin canım :angel:

(2,634 puan) tarafından
Sagol kuzum allah razı olsun. Bende üniv hastanesinde doğum yaptım resmen deney yapar gibi doğum yaptılar evet iyilerdi allah razi olsun bebek gibi baktıkları oldu ama doğum esnasında cok acı çektim hiç yardımcı olmadılar

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 642 göst.
11 Aralık 2020 Aile kategorisinde Yargıç. (2,634 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,076 göst.
7 Kasım 2019 Aile kategorisinde Yargıç. (2,634 puan) tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 383 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Ulnerrr (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 199 göst.