0 oy
581 göst.
Diğer kategorisinde (662 puan) tarafından
Kizlar allahim izni ile 16 si sezaryan olucam doktorum belden yapalim antezi ben umumi istiyorum belden olanlar kötümü  geciyor yoksa iymi napicam bilmiyorum ikinci bebis bende  ilkde umumi oldum oda zararli diyor ama bana iyy gelen o akil verin ben kardesinize

32 Cevaplar

+1 oy
(5,376 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben belden olcaktım dr o iyi ötekini önermiyıoz artık dedi kaynanam felç riski fln var belden olma dedi ama yine de belden olsun dedim dr o iyi deyince ama 2 kez belimden vurdular iğne uyuşmadm sonra tümden baylttlar ama inan 7 ay fln bel ağrısı çektim uyuyamıyodum bile yatamıyodum
(6,203 puan) tarafından
Felç mi kaynanana şöyle doktor olsun :D
(5,376 puan) tarafından
Hiç sorma canım annemin diz ameliyatında tam 7 kere vurmuş ağlata ağlata yalvarmış vurma diye hala beddua eder annem o kadına şimdiki aklım olsa dinler miydim onu yaptırır mıydım diyo sonra da belinde ameliyat oldu platin konuldu iyileşemedi kesinlikle hep beli ağrıyo arada yatalak gbi kalkamıyo kışa girerken fln tmm sağlıkçılar bizim için çalışıyo ama bazıları da var ki insanların hayatını karartıyo o kul haklarını nası ödeyecekler Allah bilir
(5,376 puan) tarafından
Ne bilim kız öyle duymuş kadın felç olursun dedi :D mihri onu okumafım da bana şey yazdırdılar kendimin ve bebeğimin ölebileceğini kabul ediyorum hatta ağlayarak yazmıştım :D
(6,203 puan) tarafından
Yav Allah aşkına saçmalamasın :D Bel ağrısı dik yurumedigin için olur ya da belinde bir sorun olduğu için anesteziyle bel ağrısının bil alakası yok.O yüzden doğumdan sonra bel ağrısı oluyorsa bir ortopedi doktoru şart :D
(5,376 puan) tarafından
Aynen kuzum bn tıpta oldum eğitim araştırma işte dr um prof diye oldum ama başımda kaç kişi vardı öğrencilerdi galiba asistan işte nyse hatta anestezi uzmanı 2 kadınmış çünkü dr kendi dedi bn olmazsam hamile arkadaşm var o yapar korkma ama bana bi oğlan iğne vurdu sordum anestezi uzmanı kim o vurmicak mı diye güldüler dalga geçtiler sonradan duydum ki o prof ameliyata girmiyomuş bi görünüp gidiyomuş bi de ekstra para verdim o girsin diye
-Reklam-
+1 oy
(758 puan) tarafından
Ben belden oldum çok da güzel oldu bebeğimin doğduğu anı görmüş oldum 
(758 puan) tarafından
Kız bişey görünmüyor ki önüne örtü koyuyorlar hiç olur mu öyle şey istesen de göremezsin
(662 puan) tarafından
Biliyorumda kuzu teyzem belden oldu inan bel ağrisini simdiye kadar çekiyor  bide piskolojik çok pinpirikliyim en iysi uyuyum ben
(758 puan) tarafından
Ben öyle şeyler yaşamadım kuzum
(662 puan) tarafından
Bide devlet hastanesi  kuzu nasil geldi yapacaklar
(758 puan) tarafından
Ben de devlette oldum. Bir kaç saat sancı çektim sonra aldılar sezaryene
0 oy
(10,074 puan) tarafından
Valla ben belden oldum memnunum yani bebegimi gordum direk.emzirdim falan kendimdeydim 
(662 puan) tarafından
Kan falan gorucem diye ödüm kopuyor
(10,074 puan) tarafından
Hicbisey gormuyosun onunde yuksek örtu var ve hemsireler seni oyaliyo canim konusarak
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Canm bn belden oldum bi sıkıntım olmadı hiç sütüm iki gün içinde geldi cok şükür hemen ayağa kalktım sadce 1 gece annem bekledi sonra eşim bekledi herşeyi tek başıma yaptım düşün yani o kadar iyiydim bbi gören yeni doğum yaptığıma inanmiyordu
(662 puan) tarafından
Ay ne guzel kuzum insallah bendede oyle olur
(2,849 puan) tarafından
Inşallah canm daha iyi oluyo emin ol kendinde oluyorsun herşey daha kolay oluyo sanki
0 oy
(28 puan) tarafından
Ben belden uyuşturularak doğum yaptım çok rahat geçti haliyle uyuşukluk geçince biraz ağrın oluyor
(662 puan) tarafından
Yok anam ben iyysi uyuyum
0 oy
(2,743 puan) tarafından
Belden oldum cok iyiydi eğer  dayanamam dersen küçük  dozda sakinleştirici  iste ben istedim yaptilar  dikerlerken ayıldım 
(28 puan) tarafından
Aynen bende küçük dozda sakinleştirici istemiştim ve çok iyiydi
(2,743 puan) tarafından
Benim sezeryanim ani gelisti gittigimde korkuma oyle dedim hemen seruma kattilar ohoo bi baktim cocugu cikarmis siliyo bak annesi kara  bi kizin oldu dediler
(28 puan) tarafından
Bizim paşa erkenciydi 35 haftalık doğdu normal doğum istemiştim açılma olmayınca susuz kaldığı için sezeryan dediler bende aşırı korku vardı ama korktuğum gibi olmadı ismi ne olacak diye sordu doktorum yaşar dedim maşallah yasarcik çok aceleci dedi
(2,743 puan) tarafından
Bende 39 haftada bacaklarim kasiniyo diye gittim tansiyon yuksekliginden yatis verdiler sancida açılmadı tehlikeye  girdik  sezeryana  aldilar
0 oy
tarafından
Belden oldum ama bidaha düşünmüyorum 2. Olurda komple uyuşsun ya o belin agrısı ni birdaha çekemem 
0 oy
(55 puan) tarafından
Ben de belden oldum çok.güzel geçti doğumum. Bebeğimim doğdugu ana tanik olmak istiyodum onunla goz goze geldiğim ilk ani asla unutamam cok guzeldi. Normalde kandan bayilabilecek kadar hassas bi yapidayim ama hicbir sey anlamiyorsunuz. Dogumum rahat gecti ama yan etkisi kalmadi mi dersen kaldi. Eğildiğim zaman epiduralin vuruldugu yerde bir ağri oluyor kilitlenip kaliyorum oyle. Yavas yavas dogrulabiliyorum. Ayni sekilde kuzenim de ayni yan etkiyi yaşıyor. Tabi herkes yaşayacak diye bir durum da yok.
0 oy
tarafından
Belden oldum bende ama ben o an doğum sancısı çektiğim için iğnenin girildiğini bile anlamadım Siena bel baş ağrısı vs yaşamadım çok şükür güzel geçti 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
belden oldum.Çok iyi geçti .İğne vuruldu.Sedyeye yatırıldım , kestiler kesecekler hissettim mi hissedecekmiyim diye düşünürken oğlun geldi dediler.Hiç bir şey hissetmedim.3.gün ameliyat olmamış gibi ayaktaydım.Bakanım yoktu eve geçince tüm işimi kendim yavaş yavaş yaptım.2ay sonra da hiç ameliyat olmamış gbiydim
0 oy
(777 puan) tarafından
Kuzum işk çocuğumu genel anestezi altında sezaryenle doğurdum.ikinciyi spinal anesteziyle yani senin deyiminle belden uyuşturarak sezaryenle doğurdum.ve inan bana spinaldeki o rahatlık bişeyde yok.herşeyi duydum bebeğimi hemen oracıkta kokladım harikaydı.aklım başımda odama geldim ağrım sızım olmadı çok rahattı ya anlatamam sana.ama tabi doktorum ve anestezi doktorum çok iyiydi.hiç düşünme korkma belden çok rahat
0 oy
(110 puan) tarafından
Belden oldum iğneyi hiç anlamadm. Hiç bır şey de görmüyorsun zaten bı baktım oğlum doğmuş gösterdiler. Midem bulandı bide başıma ağrı girdi o an bnm hemen serumdan ilaç verdiler anında geçti. Bı sıkıntı yaşamadım bebeğimi da çok rahat emzirdim kendimde olduğum için 
0 oy
(327 puan) tarafından
Ilk oğlumda genel oldum ikincide spinal  ikinci doğumda bel sıkınti cekiyorum ilk doğumda cekmedim 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Çok sırt ağrısı oluyor 2 ay sürüyor ve ameliyattan sonraki baş ağrısı çekilmez oluyor kilolu isen sezeryan yerin terleme yapıyor enfeksiyon kapıyor ben çok pişman oldum inşallah sen olmazsın
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Belden oldum her anına tanık oldum bebeğimi öptüm kokladım o kadar rahat geçti bir kaç gün baş ağrısı dışında gayet güzeldi ileride yine nasip olursa belden olurum yani
0 oy
(485 puan) tarafından
Bende belden oldum bebeği çıkarırken kendini bı kötü hissediyon o kadar yani iyi geçti bende bel ağrısıda çok olmadı şükür ama o bel ağrısı normal bel ağrısı gibi olmuyo çok fena çok şükür devam etmedi
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Doktorun bana bırakmıştı ya belden ya genel diye kendime guvenemedim vallaha o heycani kaldiramam diye korktum genel oldum hic pişman degilim :) sağlıkla al kucagina yavrunu canim :) 
0 oy
(774 puan) tarafından
Spinal anestezi en iyisi narkoz olunca çıktığında çok sıkıntı oluyor ayilma süresi falan hiç bişey anlamıyorsun.. ben ilk ameliyata girdim belden yaptılar çok güzeldi bebeğimi doğduğu gibi gördüm ilk ağlama sesini duydum ama.ameliyatim devam.etmesi gerekiyordu beklenenden kötü olunca sonuç narkoza çevirdiler resmen eziyet oldu o narkoz bana 
0 oy
(549 puan) tarafından
Umumi komple uyutma mı
0 oy
tarafından
Ben normal oldum hatta hiç sormadılar bile ben erken doğum yaptım acil sezeryana alındım ameliyathane de bem sordum belden mi tam mı diye adam da tam dedi ay çok kötüydü sürekli midem bulandı dikişlerim var zorladıkça içim acıyodu 1 hafta filan yataktan tek başıma inip kalkamadım tansiyonum yükseldi dil altı verdiler kaç kere anestezinin yan etkisi yani

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 128 göst.
0 oy
12 cevap 415 göst.
24 Mayıs 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur3 (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 253 göst.
3 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Venedik42 (603 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 145 göst.
5 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Hilaltuba1 (19 puan) tarafından soruldu

381,013 soru

11,406,740 cevap

34,944 kullanıcı

...