0 oy
4,059 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Hiç aklımin ucundan geçmeyecek bir evlilik yaptım. Eşimle Instagramdan tanışarak evlendik. Nedense onun eşim olacağıni canı gönülden hissediyordum. İkimizde dini hassasiyetleri olan insanlardık. Bunları gördük birbirimizde. Instagramdan tanışmak bizim için keşke bu şekilde tanışmamız olmasaydı dediğimiz bir yerdi ama Allah böyle nasip etti. Farklı memleketlerden tanıyorduk birbirimizi. Nedense onu tanimadan çok fazla bir güven oluşmuştu içimde. Güvenim elhamdülillah hiç boşa çıkmadı. Ne bir yalan sözünü duydum ne de bana güvensizlik verecek bir hareketini. İşi yoktu öğrenciydi. 2 sene bekledim onu. Maddiyati da yoktu. Ama benim için maddiyat en son gelen şey oldu. Maneviyatina daha çok önem veriyordum. Namaz kılması bana saygı ve sevgi göstermesi herşeyden önemliydi. Öyle bir insandı zaten. Neyse Aileler tanıştı. Annesi zaten nisandan önce benimle tanışmıştı. Ta o zaman anlamaliydim eşimin annesine çok bağlı olduğunu ama anlayamadım. Bana o zamanlar annesi o kadar iyiydi ki 2 saat nerdeyse telefonda konuşurduk.  Her neyse İşi yokken sade bir nişan yapip nisanlandik. Evlenene kadar eli elime degmedi. Her gün dua ederdik. Allah'ım hayırlısı ile bizi birbirimize nasip et diye. Elhamdülillah işini de elini aldı. Maddi açıdan hiç zora kosmadik ne ben ne de ailem. O zamanlar kaynanam dua ediyordu senin gibi bir insan iyi ki karşımıza çıktı diye. Düğünümüzu yaptık. Düğünden sonra işler çok değişmeye başladı. Düğünden sonraki gün eşimle kahvaltı yapalım dedik. Hemen o sabah kaynanam aradı ki gelin burda yapın kahvaltı. Evlerinde bir yığın düğüne gelen misafirler var. Neyse eşim beni değil annesini dinledi gittik kahvaltı yaptık onlarda. Arabaya bineceğim zaman böyle tavır yaparak sen arkaya geç ben arkaya sigamiyorum demesi felan olayları aramızda başlattı. Evlendigimiz günden beri böyle böyle her lafı her sözü bana batmaya başladı. Eşimle konuştum eşim beni anlamadi hep annesini haklı gördü. Benim tek istediğim anne kız gibi olmaktı ama olmadı. Allah 6 ay sonra bir evlat nasip etti. Doğumum da kendi annem gelmedi kaynanam geldi. Hastanede benimle kavga etti. Normal doğuramadim sezeryan istedim diye. Eve geldik çorba felan yaptı lohusa zamanimda  evde yine benimle tartıştı. Beni ağlattı. Alır giderim bu çocuğu dedim bu çocuğu zor görürsün unut bu cocugu dedi bana. Kısa anlatıyorum daha neler neler. Şimdi nefretim ikiye katlandı. Kendi ailem yanımda değilken bana o şekilde davranması hiç içimden çıkmadı. Onun yüzünden şu an boşanma aşamasına kadar bile geldim. Eşim hep annesini haklı görüyor. Ama kavga etsek felan gelir hep o benim gönlümü alır. Ani bir siniri var. O da hemen geçiyor gidiyor. Sözlerini özellikle tartarak söylüyor ağzımdan yanlış birşey çıkmasın diye. Şimdi yine annesi yüzünden tartıştık. Annem geldi zor zamanimizda bir Allah razı olsun demedin diyip durdu bana. Anamın herşeyi gözüne battı dedi. Hep bir şikayet hep bir memnuniyetsizlik dedi. Annesinin hiç bir yanlışını gormuyor kızlar. Ne anlattiysam ne soylediysem görmüyor. Şimdi de konuşmuyoruz. Az önce geldi yine sarıldı öptü beni. Ama ben karşılık vermedim. Çok zoruma gidiyor Cook. Daha çok yaşanmışlıklar var ama ben bu kadar yazabildim. Belki sıkılanlar olur diye. Sanırım artık biz bir aile olamiycaz. Eşim sürekli annesini haklı gördüğü içinde ondan yavaş yavaş soğuyorum. Bilmiyorum ne yapacağımi bilmiyorum. Hiç iyi değilim :( ortada çocuk var. Ne yaparız bilmiyorum. Böyle giderse kaynanam bizim bosanmamiza sebep olacak :(

20 Cevaplar

+9 oy
tarafından
Sana abla tavsiyesi kaynananla ne sorunun varsa eşine yansitma sen hallet  ben de neler neler yaşadım ama esime hic birsey soylemedim kendisi gördü zamanla benim esim de cok anneci hatta zamaninda cok ta kalbimi kırdı ama şimdi kim bana birşey dese eşim verir cevabını ve zamaninda beni kırdığı için her firsatta özür diler helallik ister ozellikle de kaynanamın yaninda özür diler o da çatlar:D  yani canim eşine birsey yansıtma haklı da olsan annesini savunur erkeklerin çoğu böyle 
tarafından
Çokça katılıyorum sana canim bende öyleyim inan Erkeklerin hepsi anneci malesef Bende fazla yansitmam eşimle aram kötü olacağına hic anlamıyorum Allaha havale ediyorum en güzeli :)
tarafından
Benden de sana+
tarafından
Canım bende şunu anladım gerçekten de kaynananla olan sorunu eşine anlatmican o zaman huzurlu olursa bende çok yaşadım
tarafından
Sagolun kizlar aklın yolu bir ❤
(158 puan) tarafından
+++++
-Reklam-
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Caniim sana bisey soyliyim sakin kendini anlatmaya calisma anlamiyorlarr kendi gorecek esin sikayeti biraktigin zamn bnm bu u anlamam 10 yilimi yedi inan bana neler yaptim kac defa boşanma  asamasina geldik kac defa aileler karisti artik biraktim kendimi savunmayii biraktigim zamn kendi gördü dua ett. Gerisini Allaha birak inan sonu selamet olucak gor bak 
0 oy
(55 puan) tarafından
Yaşadıklarınızın hepsi olmasa da bazılarının aynını yaşadım. En başta tavrımı koyamadığım için ben de bazı durumlarla karşılaştım. Tek farkımız benim eşimin beni annesine ezdirmemesi oldu. Her zaman benim yanımda oldu. Defalarca kavga etti annesiyle ama ne yazik ki karsimizda laftan anlayan biri yoktu. Her zaman kendini hakli goren biri vardi. Ben onlara gore cok saygisizdim hicbir saygisizlik yapmamama ragmen. Sirf evimin iç işlerine karişamasin diye ayni ilçede oturmadim onunla. Ve bu duruma gelene kadar yasadigim her sorunda şükrettim iyi ki yakinina oturmamisim diye. Bugune kadar hep alttan aldik eşim uzulmesin sonucta annesi dedim ama baktim ucu bucagi yok ben alttan aldikca karsimdaki o kadar kuduruyo simdi ne kadar az gorusursem o kadar iyi kafasindayim. 1.5 aydir ne ben gidiyorum ne o geliyo evime. Kendini yipratmamaya calis gercekten degmez. Eşini al karsina konus ne kadar yiprandigindan bahset. Empati yapmasini soyle. Boyle durumlarda eşlerin yaninda olmasi gerekiyor yoksa kendin baş etmesi cok zor. Allah yar ve yardimcin olsun. 
tarafından
Amin amin amin Aynen canım bende öyle. Hiç bir saygısızlik yapmadım. Onlar geliyor diye aman ne eşimin ailesi diye fazla fazla yemek yaptım. Önlerine vay koydum. Kendi annemin önüne bir bardak daha çay veremedim. Bizde ayrı oturuyoruz. Dediğin gibi aile huzuru için uzak olmasını istedim ki bende diyorum iyi ki uzak olmuşuz. Yakın olsak her gün bu dert olacaktı üzerimde.
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Elbette kolay degildir yasadiklarin canim ama madem durumlar bu sekil, annesine ijat huzurundan olma. Duymamazliktan gelmeye calis, he de gec, eşinle cok daha mutlu olmaya bak. Cunku esiyin gozunde surekli annesini elestiren olacaksın. Savunmayi esinden bekleme kendi kendini savun gerektigi yerde. Allah yuvaniza huzur mutluluk versin, zoruna gidiyor eminim ama esinle arani bozma
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Arkadaslara katılıyorum kendi hakkını kendin savun eşin den bekleme bunu. Eşin iyi birine benziyor anlattığın kadariyla 3.birisi için yuvani yikmamalisin bence eşin zamanla görecek ya da sen görmesini sağlayacaksın biraz duygu sömürüsü biraz drama ile onun gözüne sok kadının sana olan hareketlerini başka yapacak bir şey yok kadını da takmamaya çalış öyle daha mutlu olursun 
tarafından
Kocamdan yana elhamdülillah hiç bir sikayetim yok canım. Saygısı bana karşı sevgisi bilmiyorum çok başka benim için. Ama annesi işleri karıştırıyor işte. Bu da imtihanim sanırım
(14,017 puan) tarafından
Kendince haklisindir eminim ama bence esin bunu hak etmiyor
tarafından
Evet haketmiyor. Onunla böyle olmak bizim suçumuz değil annesinin suçu. :(
0 oy
(291 puan) tarafından
Bence sen çok abartmissin ilk günden bak canım ben modern ailede büyüdüm doğuya gelin geldim batı kültüründe büyüdüm eşimin ailesi dinimize örf adetlerine düşkün ama ben batı kulturunde buyumeme rağmen hiç sorun yaşamadım çok şükür nedeni asla herşeyi abartmadan eşime tek birsry bile yansitmadim bizde en basiti büyükler arabada on koltukta oturur senin kayınvalidem dururken sen asla on koltuğa oturamassin çok boş yere buyutmussun herşeyi he olsa bile daha kötüleri sen çerez denilecek şeyleri bile eşine yansitmissin şuan eşin senin herşeyi buyuttugunu düşündüğü için annesini haklı görüyor bence sen alınma ama biraz da uyumsuzsun sanki emin ol seninle aynı şeyleri yaşadım asla kendime dert etmedim gerek yok 3 günlük dünyada evin ayrı eşin iyi biriyse değmez bu kadar herşeyi abartmana
(291 puan) tarafından
Hayır umursamaz değilim sadece kendime herşeyi dert etmeyi seven biri değilim ben kayınvalidem ile bir ömür gecirmicem kocamla geçireceğim onu umursamam evinden çıkana kadar olur
tarafından
Keşke senin gibi olsam gerçekten. MasaAllah
(291 puan) tarafından
Canım benim vallahi kendini uzdugune değmez bak sana bırsey anlatayım benim ablam görücü usulü evlendi ama düğüne kadar olan süreçte eniştemle çok sevdiler birbirlerini ablamın evi ayrıydı ama kayınvalidesi patavatsız kadının tekiydi ablam aylarca baba evinde kaldı çocuğuyla beraber çok üzüldü ağladı kayınpederi vurdu ona biz hep arkasında durduk şikayetçi olduk eniştem çocuğu elinden aldı gelsin eve geri diye ablam en son döndü evine eşi zengin ikinci bir evleri vardı o biraz uzaktaydı oraya taşındılar sonra ablam yine hamile kaldı bu sefer eniştem annesinden ayrı kalamadı o semte geri döndü aradan 1 yıl geçmedi tabi bu süre zarfında aynı kavgalar hep oldu kayınvalide kanser oldu diyalize bağlandı 3 ay geçmedi öldü bak kadın öldü ablam pişman keşke beni daha çok uzseydi de kocamı böyle perişan görmeseydim diyor kocasıyla arası çok iyi çok şükür ama o kadar üzüldüğüne değdi mi vallaha değmedi
tarafından
Kulun yapamadığını Allah yapıyor işte. Bundan sonra takmiycam İnsaAllah canım. Eşime de birşey soylemiycem artık. Bundan sonra nasıl olacak bakalim
(291 puan) tarafından
İnşallah daha daha iyisi olur dilerim bir ömür mutlu olursun :)
0 oy
(5,297 puan) tarafından
Cnm geçmişi geçmişe bırak Allaha havale et bak kaynanasından şiddet goren ler ble var bnnm esımde aynı senın esın gbı hakılysam haksızzın dyor ben npyorum kmse için yuvamı bozmuyorum bnm eşimde hıç bı şey olmamş gbı sarılıp öpüyor 
0 oy
tarafından
Bende aynı seyleri yasıyorum nısanlıyken kadın o kdr iyiydiki evlendik oda öyle hep öne oturmak istiyodu devamlı laf sokuyodu neler neler yapıypdu eşim hala bile annesını savunur hatta bende dun post actm belkı görmüşsündür kızıma aglıyo diye kes onun sesını dedi eşime söyledim eşimde sen cok pis kalplisin dedi bana o kdr şey yasadım kı ama genede haklı olduğumu bildiği halde annesını korur sabredıcez bacım aslında biz haksızlığa gelemıyoruz gidip kocamıza söyluyorz ondan kötü biz oluyoruz onlar cok cakal anlatmadıkları için annelerını iyi görüyorlar.o yüzden onların annelerini yanlarında övceksn ama yüz yüze gelince de kaynanaya hakettiği muameleyi yapcaksn
0 oy
(140 puan) tarafından
Cnm sana bir tavsiye ben 3 sene boyunca kaynana ewinde yasadim bende cok sey yasadim ama inanki bu olaylardan hic bosanmak gibi durum gelmedi aklima benim esimde anne tarafindaydi devamli bu yuzden yuvani yikmaya deymez iyi dusun bence
0 oy
tarafından
Kuzum malesef ki erkeklerin %90 ı ana kuzusu ve kimse annesini atip da esini tutmaz yani kimse icin yuvani bozma esinle iyi olmaya bak baska bi sebep yoksa sirf annesi yuzunden yuvani dagitma bebegin de varmis yazik gunah ben kaynanamla sorunum varsa kendim hallederim yani tartisarak degil ama sen bana bunlari yaptin kirildim bunlari soyledin kirildim tarzinda o da savunmasi varsa savunur kendini. Kimsenin evliligi 4 4 luk degil ki hangimizin kaynanasiyla sorunu yok ben daha yeni %100 ben hakli oldugum konuda kaynanamla konusmadim esim beni dinleyince bana hak veriyo annesini dinleyince annesini de atamiyo yani demem o ki esin senin hakli oldugunu da bilse kendi annesini savuncak bisey bulur muhakkak
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Benimde yaşayarak tecrübe ettiğim şey bu öncesinde bizimde bu konular yüzünden çok tartışmamız oldu çok ağladım anlatmaya çalışıyordum haklı olduğumu kabul etse bile tamam ama o benim annem yaşı büyük sen haklı bile olsan sus saygı göster diyordu. Artık bende boşverdim ne yaşanırsa yaşansın eşime ilk anlatan ben olmuyordum annesi hergun anlatıyordu. Eşim bana gelip böyle mi oldu diye sorduğunda ufacık birşey ben önemsemedim bile olur  böyle şeyler deyip konuyu kapatıyordum. Zamanla eşim farketti annesinin kendisini bana karşı doldurmaya çalıştığını. Hâlâ bu konuda sıkıntılar yaşasakta şükür eskisi kadar değil çok çok nadiren. O zamanlarda da beni kırmamaya çalışır hep eşim. Sen de ne yaşanırsa yaşansın eşine anlatma hep güler yüzlü ol sanki hiçbirşey yaşanmamış gibi yeri geldiğinde eşine annesiyle babasıyla ilgili iyi olan şeyleri söyle konu arasında. Böylelikle eşin anlayacak ki sen annesine karşı saygılı iyi konuşan birisin ama annesi her fırsatta karısını kötülüyor o da bu duruma bir dur der emin ol ama bu hemen olacak birşey değil zaman alıyor ama sabretmelisin her evlilikte yaşanıyor böyle şeyler ve inan zaman geçtikten sonra o kadın için eşinle o kadar tartışmış olduğuna bile pişman olacaksın. Sen geçen zamanın farkına var bunlara takılı kalma her bulduğun fırsatı eşinle çocuğunla güzel şeyler yaşayarak geçir. Bunlar en güzel zamanlarımız kaynanaya feda edilmez 
tarafından
O kadar haklisin ki Allah razı olsun canım. Her cumleni düşüne düşüne okudum.
0 oy
tarafından
Bnde aynıyım cnm kaynanamla altlı üstlü oturuyoruz bi de görümcem var düşman başına görümce görmeyim ömrümce aynı mahalledeyiz komşusunun oğlu ile evlendiği için burda gelin kaynım desen o da burda oturuyo anlican nasıl bir deliğin içine düştüm diye sorguluyorum bni kocama çocuklarına komşulara kötüleyen abisinin çocuğu olacak ona rağmen para isteyen ve her şeye burnunu sokan bı görümcem eşim kadar anneci bı kaynım var  he şimdi bile kavga ettik şimdi anasının yanında
tarafından
Allah seninde yardımcın olsun canım benim. Zor gerçekten çok zor. Böyle yapanları Allah'a havale ediyorum
tarafından
Amin cnm Allah seninde yardımcın olsun işimiz çok zor bende Allah'a havale ediyorum sonuçta Rabbim görüyor bu dünyanın öbür dünyası da var bu anlatriklarimin yanında daha neler neler varda yazmadım işimiz gerçekten çok zor
tarafından
Oooo ben anlatsam inan böyle insanlar hala dünya da var mı dersin
 Bu anlattıklarım özet aslında. Kim yuva dağıtmaya aile huzurunu kaçırmaya çalışıyorsa Allah yanına bırakmasın
tarafından
Aynn cnm yuva yıkanın yuvası olmaz derler
0 oy
(649 puan) tarafından
Kaynanan yüzünden evliliğini bitirme kaynanın işini kendin hallet bi güzel ağızının payını ver ki ikinciye adım atamasın senin eve eşine şikayet ederse de burda yazdıklarını ona anlat sakın susma seni sağkin ağırbaşlı gördüğü için üzerine geliyor cadaloz 
tarafından
O benim artık diğer yüzümü de gördü canım merak etme. Eşimle tartistik aramıza girdi. O da benimle tartıştı. Sonra Ben eşimle iyi oldum bu kez kendi ortada kaldı. Kendi benimle kötü oldu. Baktım olacak gibi değil. Beni nerdeyse dövmeye kalkacak. Açtım ağzımı yumdum gözümü
(649 puan) tarafından
Sende ona inat iyi geçin eşinle tartışma bakalım o zaman ne yapacak. Görmezden gel hiç konuşma. Çocuğu göremezsin ne demek ya o kim oluyor o mi doğurmuş o mu çekmiş sancısını 9 ay o mu taşımış karnında çok sinir oldum valla geberrtirim ben onu
tarafından
Valla öyle dedi canım. Bu çocuğu unut dedi. Boş konusuyor işte. Ne saniyorsa kendini. Dedim heee sen öyle san bosansam sana mı bırakacağımi sanıyorsun cocugumu dedim. Sen kimsin ki dedim. Yani seni sinir ettiyse beni ne yaptı bir düşün. Bizim yuvamizi daha çok düzelteceğine bu çocuğu zor görürsun diyor. Dua etsin eşimin annesi yoksa çok farklı şeyler olurdu
0 oy
(258 puan) tarafından
Erkeklerin hepsi aynı bu sadece senin kocana mahsus bişey değil aha benim de 10 gün sonra doğumum var eşime kaynanamla sorunlarını asla yansitmiyorum ama gecen evde kıyamet kopardi annemle niye gorusmuyorsun kardeşlerim sana napti vs diye hiç bişey bildiği yok o gece çok şeyler söyledi kalbimi kırdı 3 gün konuşmadık doğru düzgün anladım ki kocanla bu dünyada iyi olmak evli kalmak huzurlu kalmak istiyorsan kocanın annesine ne olursa olsun saygılı olmalısın bende kendim iyice düşündüm kaynanam bana çok kötülük yapmadı sadece lafları falan çok dokundu oda hamilelikten heralde ben kendimi doldurdum ve eşimin annesine eskisi gibi davranmaya başladım eşim de bunu anladı eski halimize döndük artık kimse yüzünden eşimden olmak istemiyorum inan ki eşimi seviyorum yuvamida seviyorum bu yüzden sabır ediyorum..
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Mlek Anne Allah yardımcın olsun inşallah ❤️ bende arakdaslaea katılıyorum şükür ben kaynana görmedim birlik olmamıza rağmen Allah razı olsun tartışmalarının olsada okdri norml diye dusunuyroum, ama şöyle bişey var benm gorumcemde 3 yıllık evli kayınvalidesi öyle fena sürekli eşime gostericek dige uğraştı durdu anlattı ve şu hoc inanmadı hep çok buyutuyosun sen soyelsin son böylesin annem haklı sen boyke yapmasan o yapmaz o 1 hataliysa sen 10 derdi eşine görümcem artık yoruldu akışına bıraktı anlatmaya başladı eşi anneisne kızmış bu kez anne sende cocouk gibisin ortada mesele yok niye böyle yapıyorsun diye bncd sen anlatma artık inşallah zamanal gorucektir
0 oy
(48,491 puan) tarafından
esinle.daha ciddi bir sekilde konusmalisin canim aielleri uzak tutun. bu anlattiklarin sanki cozulebilir gibi boşanma sebebi değil bosanip ayrildiginda bundan daha guzel hayatin olmaz hakkinda hayirlisi olsun canim
tarafından
Amin canım insaAllah.
0 oy
(19 puan) tarafından
2 sene geçmiş bu konun üstünden , peki şuan durumlar nasıl kaynanla
0 oy
(1 puan) tarafından
Birebir aynı durumu yaşadım. Tamamen ayni şeyleri yaşadım. Tek fark biz aşırı çok severek evlendik. Ama şuan kaynanam yüzünden boşanma aşamasındayız. Oğlunu tehdit etti bosanmazsan o kızı öldürürüm dedi. Eşime baskı yaparak bana uzaklaştırma kararı çıkarttirmaya çalıştı. Eşimi bana karşı buz gibi bir adama çevirdi. Aşkından ölen benim için neleri feda etmiş eşimi ben asla tanımıyorum suan. Allah hepsinin belasını versin.
tarafından
Eski post canım
0 oy
tarafından
Canim sen kendini biliyor musun kimseye kendini anlatmaya çalışma kimsenin seni savunmasına izin verme eşine de net konuş ya kendi aileni secersin ya da anneni seçersin ben çocuğumu alip gitvem de ciddiye binince anlar bazi seyleri
0 oy
tarafından
kaynana yuzunden eşinden ayrilma derim.ben de yasadim hem esinle hem kaynana görümce kayınbaba hepsi bana karşıydı hala da oyle.ama ben gitmeyi degil kalmayi sectim çocuklarım onlar yuzunden anne babasından ayri yasasin istemedim.kaynanam yuzunden ayrilsaydim cok.pişman olurdum eminim.onlar birgun ölecek.ha kolay kolay hicbir erkek ben de dahil annesiyle anlaşamayan birini sevmez anlasamiyorsan bile bunu eşine yansıtma.kadinla fazla diyaloga girme gorme duyma diyeceğim.cunku herkesin annesi kendine kiymetli kotu de olsa.sana karsi sogumamis gelip opuyormus vs bence kendinden soğutma adami aranizi kimsenin bozmasina müsaade etme en azindan çocukların icin onlar kalici degiller ciddiye alma

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,000 göst.
28 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 621 göst.
28 Nisan 2022 Aile kategorisinde Yenianne. (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 617 göst.
1 Ocak 2022 Aile kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 330 göst.