0 oy
330 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Kizlar esim beni evlendigimizden günden beri internetten ka.pe lerle aldatiyormus ogreneli.1 hafta oldu dün kapının önüne koydum kirada oturuyorum bir cocugum var daha bebek maddi manevi beni yıprattı haklarımı almak istiyorum nafaka ve kendime para istiyorum ben onun şer.efsiz.ligini evlendigim günden beri çektim ama avukat tutacak param yok ailemde varla yok arası nasıl yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

6 Cevaplar

0 oy
(15,049 puan) tarafından
Bilgim yok. İnşallah çok.alirsin
-Reklam-
0 oy
(790 puan) tarafından
Çok büyük nafaka bekleme üstelik yeni yasa geçirilmeye çalışıyor geçerse kadınlar kocalarından belirli bir yıl kadar nafaka alabilecek ha çocuğuna 18 yaşına kadar eğer üni okursa bitene kadar yardım eder tavsiyem ailenden destek al ve çocuğu annenlerde bırakıp çalışmaya başla erkeklerin yeniden yuva kurmsını engelliyormuş nafaka devletin savunduğu şey bu  her sene nafakaya zam isteyebilirsin boşanma davası açmak içinde adliyenin içerisinde baro yardım birimi var ordan maddi durumunun olmadığını söyleyerek barodana avukat taleb edebilirsin 
(790 puan) tarafından
Boşanmak için olur ama nafaka için olmaz tazminatta alacaksın ama çok birşey bekleme dediğim gibi ha bu süreçte ayrılmak istemezse çocuğunu kaçırıp saklayabilir ve senin elinden pek birşey gelmez bilmiyorum kocan nasıl bir yapıda  poliste pek birşey yapamıyor bunlaeı bil çok yıpranacaksın daha annemle babamdan biliyorum  çok yıprandı annem ama dedemler bize sahip çıktı ondan rahattık biraz daha annemin namusuna kdar iftira attılar
(2 puan) tarafından
Benim annemde babam boşandılar biliyorum annem bilmem kaç sene çekti anneme iftira atanlar yıllar sonra helallik istediler annemden.. kocam Ruh hastasının teki beni bu haftanın içinde tartaklayarak üç kere kapının önüne koydu picamalarimla zaten tedavi olması gerekiyormuş ben herşeyimi çektim diyordum senin öfke kontrolun var doktora git zaten hasta olduğunda öğrendim çocuğumu benden alır gider gözümün önünden ayirmiyorum ciddi sıkıntıları var ve benide kendisine benzetecek ben iyi bir anne olmak istiyorum sadece ömrümün sonuna kadar kızımla baş başa yasamk.istiyorum beni aldattı ben ona kaç senemi verdim elin evli şer.e.siz. leriyle konuşmuş nasıl bir devire denk geldi etimle kemiginle midem bulanıyor.
(790 puan) tarafından
Darp raporu alsaydın keşke  ama dediğim gibi evde yapıp satabilecrğin bir meziyetin yoksa sorun büyük
(2 puan) tarafından
Vallahi hiç beceremem böyle seyleri keşke yapabilseydim .
(790 puan) tarafından
Evde sınırsız iyi çeken bir internetin varsa evde  müşteri temsilciliğine başvur bir süre zorlanırsın eğitimde ama sonradan en azından bir gelir kapısı olut tabi laptop felan varsa evde iyi
0 oy
(6,253 puan) tarafından
Eviniz kira malı mülkü yoksa az verir nafaka 
(2 puan) tarafından
Ev kira ama sigortası filan yüksekten yatıyor aylık 25 kazanıyor en fazla
(6,253 puan) tarafından
Asgarî ücretin biraz üstü yani. Maaşa göre nafaka çıkıyor çünkü. Ama az veriyorlar canım yani bin iki bin falan. Ailenin yanına gitmezsen kendin çalışmazsan imkansız geçinmen
0 oy
(1,131 puan) tarafından
Ben bildiğim kadarıyla suçuna göre değişir şiddet aldatma vs yakın zamanda yakınım boşandı ev araba mal mülke bakılıuor aldığı maaş hesaplanıyor kendisine yetecek size yetecek kadar belli bir miktara bölünüyor yani kısaca çok bişey bekleyin 
(1,131 puan) tarafından
Söyle söyleyim bayağa zor bir boşanma yaşadılar 11.000 gibi bir maaş alıyordu 3.000 iki çocuğa kadınada 2000 olarak karar verildi
(2 puan) tarafından
Evin kirasi bile çıkmıyo
(1,131 puan) tarafından
Malesef ama gerçek bu
(1,131 puan) tarafından
Yükselmesi için yine dava açıldı ama kabul olmadı
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Nafaka eşinin kazancına göre belli oluyor sanırım.kacta kaçı veriliyor bilmiyorum ama.Tabi kazancını düşük gösterirse fazla bağlanmaz.Bi avukata danışmanızda fayda var dilekçe yazıp barodan avukat talep edin Allah yardımcınız olsun 
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Ailen yurtdışındaymış git onların yanına orda hayat daha kolaydır burda kira vs çok zor 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 593 göst.
21 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 599 göst.
0 oy
12 cevap 457 göst.
0 oy
4 cevap 248 göst.

378,456 soru

11,328,232 cevap