0 oy
1,093 göst.
Diğer kategorisinde (2,172 puan) tarafından
7gun oldu sadece ölmek istiyorum kafayı yemek uzereyim cevremde beni anlayan yok bi dakikam bi dakikami tutmuyo diycekler ki bi sen mi dogurdun hayir ama iyi degilim bunaldım sıkıldım nefes alamiyorum surekli hickira hickira aglayip duruyom annem geliyo kaynanam geliyo bebek durmuyo emiyo emiyo ama doymuyo mu napiyo huysuzlaniyo en sonunda pes ettiriyo biberonla mama veriyoz bazende memede uyuyo kaliyo anlamiyorum sutum yetmiyo mu yetmiyosada yetmiyo diyip duruyolar cocugu doyuramiyom diye sinir oluyom kayinbabam bile doyuramiyo mu diyo cahil insanlar anneme anlatiyom boyle yapiyolar diye oda aynisini yapiyo senin sutun az diyo bebegin agzindan tasiyo ama ben anlamiyorum gercekten yardim edin bana kendime bisey yapmaktan korkuyorum ne zaman gecer bu ben hic boyle biri degildim 

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Dur canım dur sakin ol. . Sütun yetse de bazı bebekler koliktir huysuz ağlayıp durur benim kızımda öyleydi . Bana da diyen oldu sutunmu yetmiyi yaramıyor halbuki biliyorum yetiyor. Sen kendini iyi bilirsin cnm insanlara aldırma eğer sütun azsa mana verebilirsin ama sen daha iyi bilirsin ki sutun çarşafa bu çocukla alakalı. Sen şuan bebeğin ağladıkça ve çevre deliler böyle dedikçe çocuğuna yetmediğini düşünüp o yüzden ağlıyorsun durmadan bunaliyirsun. Lütfen insanların dediklerini bı kenara at ve mutlaka üstüne oku nas Felak sürekli oku insanlarin içini bilemezsin. Lohusaliktann dolayı okuyamiyirsan bol bol salavat getir. Ey vasi göğsümu genişlet de, .. bol bol dua etcnm sabırlı ol bugünlerin de geçeceğini unutma. Buna şükür ki evladın kucağında bunu düşün doğum yapipta daha enziremeyen anneler var.. anneliği tatlı telaşı olarak gör ve lütfen insanları takma.. Allah içini ferahlatan cnm bol bol versin rızkını bebisin
-Reklam-
0 oy
(725 puan) tarafından
Sakin ol lütfen. Lohusalığın verdiği psikiloji bu. Hem hep böyle olacak değil ya düzelir.. Dinleme kimseyi kim ne derse desin.. 
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Canım gazını iyice çıkar belkide gaz sıkıntısı vardır milletin dediğine kulak asma.

Zaten az biraz emince  uykuya dalıyorlar yani karnı doymasa  bile.  

O uyudukça senn uyandır yaklaşık 10 dakika boyunca emmesini sağla. 

Sütün yetmiyorsa da yetmıyordur millete nedir yani hele de özellikle şu  kayinpederler  nedenn karışır  bilmem . 
0 oy
(454 puan) tarafından
Kim ne derse dedin aldirma bi kulagindan al digerinden ver
0 oy
tarafından
Lohusalık pisikoljisi canım.  Sütünü sağ bak ne kdr çıkıyor yemne dkkt et kimseyi takma geçer 
0 oy
(523 puan) tarafından
Bence hepsine bi ****** cek. Defolsun gitsinlerm yazik gunah ya. Doymak zorunda degil anne sutuyle. Ille de anne sutuyle beslenmek zorunda degil. Mama yer nolmus yani . Neden zaten aldin ki o kadar insani patla onlara. Kendi icine atmaktan iyidir. Bilmis bilmis kpnusmak ne kolay
0 oy
(13,687 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun 
0 oy
(703 puan) tarafından
Hepsini gonder evden iyi degilim de
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canim etrafinda ne kadar kalabalik varsa senin icin o kadar ferginlik oluyor. Bebisinide doktora gotur bir baktir. Yenidogan bebisin midesi de miniciktir ondan tabak dolusu mama veya bardaklar dolusu sut emmesi beklemek buyuk hata. Yani sandiginin aksine belki cok doyuyordur. Birde dogumdan sonra hep bebise odaklaniyorlar hic yeni anne olmus bir kadinin halini hatrini soran yok. Sana tavsoyem bu bos kalabaligi uzaklastir kendin bak. Bu sayede bebidini tanirsin ihtiyaclarinida anlarsin.
0 oy
(800 puan) tarafından
Canim bol bol oku dua et. Haklisin uzerine sut konusunda cok gelmisler ama tepkini koy sozlerine icinden geldigi gibi cevap ver icine attikca daha cok buyuyor cunku. Ben hamileyim bana bile bir tek sensin sanki hamile olan diyen oluyor bazen. Valla millet anlamiyor mu anlamak mi istemiyor bilmiyorum sonucta herkesin farkli kisiligi var tepkileri farkli olur ama yok robot gibi herkes ayni olsun istiyorlar
0 oy
tarafından
Sakin ol kuzum boyle konusma. Allah korusun sana bisey olsa bebeğin napar bunu düşün ve metanetli ol.lohusaliktan dolayı böyle olduğunu unutma cnm geçici bi süreç bu
0 oy
tarafından
bu sebepten kendine bisey yaparsan yarin öbur gun bebegin bebegin büyüdüğünde yaramazlik yapip biyerini falan keserse ki olmasinda o zaman ne yapacaksın bebegini yalnizken emzir belki baska sıkintisi vsr belki kokunu ozluyor sen rahat ol senin stresini hissediyordur bebeginde doyup doymadigni sen anlarsin zaten 
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Lohusalik pisikolojisi kafana hic kimseyi takma sadece bebeyinee odaklan 
0 oy
tarafından
40 in ciktiktan sonra ama mutlu olmaya bak canm iyi dusun iyi olsjn 
0 oy
tarafından

image

Bebeklerin mide kapasitesi bu. Normal insanlar gibi yemelerni beklememek lazım. Kulak asma lohusa psikolojisi bu. Zamanla geçer kötü düşünme yalnız değilsin herkes yaşıyor bunu Rabbim tez zamanda kurtarsın 

0 oy
tarafından

Bende aynıydım herkese heryere dert yandıım ağladım delirdim ama 1.5 aydan sonra düzeldim.. Evet zaman çok zor geçti çok uzun geçti ama sonra hatırlamıyorsun bile sadece sabret dualar et felak nas ayetel kürsi oku ya da dinle :angel:

0 oy
tarafından

la havle diyosun hic birine uymuyosun sen harika bir annesin herseyden once onu sen dunyaya getirdin tadini cikar tabiki yeni dogdu dunyaya alısacak huysuz olacak aglayacak bunlar olmazsa sorun zaten kuzum biraz sakin gececek hepsi oda duzene girecek girmese bizimkilerde girmezdi ilk aylar aglardim uykusuz kaliyorum bu cocuk neden surekli agliyor diye gecti gitti annesi sen ona alışacaksin oda sana birbirinizin huyuna gececeksiniz 40 ciksin duzene girmeye baslar <3

0 oy
tarafından
Mama vermek yerine bi sagma pompasi edin. Her emzirme sonrasi sağ bak sütüne ne kadar var diye. Saatlerce kucaginda emziricem diye ugrasma 20 dakika bi göğüs 20 dakika diger göğsünü ver gerisini sagip ver. Hem o daha hizli doysun saati sasmasin hemde onun emme refleksi yükselip seni dahs hizli emmeye başlayana kadar sende biraz dinlen. Zaten sürekli memede tutarak sütün varsa da azalir. Stres yapma o da aninda kesiyo süt önceliğin sadece bebegin olsun. Etrafindakiler seni rahatsız ediyosa gönder gitsin. Evin dağınık kalsin biraz zorlan ama en azindan kafan rahat olsun
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Oncelikle boşver onlari kimseyi takma agzindan taşıyor diyorsun emin ol doyuyor 2 ay canim emin ol 2 aydan sonra dış dunyaya iyice alışıyor. 

İlgili bir soru bulunamadı

379,360 soru

11,355,536 cevap

34,831 kullanıcı

...