0 oy
405 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (188 puan) tarafından

Kızlar bu mamayı verdiniz mi bebeğinize ilk defa verecem verdiyseniz nasıl yaptınız arkasındaki tarif çok fazla yada kaldığında tekrar verebiliyormuyuz dökmemiz mi gerekiyor günde kaç defa verebilirim bilgisi olan varsa lütfen yazabilir mi

image

11 Cevaplar

0 oy
(662 puan) tarafından
Canm ben goz karari yapiorm ilk baata 1 yemk kaşığı yaptim ılık su ile yaptm ne sulu ne koyu sekilde olcak sonra snra arttrdim  
(188 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende göz kararı yapıyorum emmiyorsa ek gıda almıyorsa kaç ogun yiyorsa yap ama ek gıda alıyorsa 1 çay bardağını geçmeyecek diyorlar ek gıda için yani ben öyle yapıyorum yemeklerden gelan da yiyor hemde emiyor yetiyor 7 aylık oldu 
tarafından
Zorlama canim tiksinir sonra ilgisini çekecek birşeyler yap o sırada ver biberonla mı veriyorsun
tarafından
Bizimki 7 aylık oldu  canim bazen muzla veriyorum cam rendede rendeleyip ama seninki küçük daha mama kaşığıyla yedir bide benimki biberon almıyor mesela kaşıkla yediriyorum ve maalesef ki kırmızı balık açarak yiyor yoksa yemiyor zaten 10 kasık yediriyorum gün içinde yemek yediği için
(188 puan) tarafından
Bende çizgi film le zor yediriyorum kaşıkla denedim aynı biberon kaşık hiçbir şekilde yemek istemiyor
tarafından
2 damla pekmez sür ağzına canim belki alır ac kalır yoksa kuzum mecbur yiyecek
(188 puan) tarafından
Denerim canım sağol
0 oy
(483 puan) tarafından
Ben 2 tatli kasogin 90 ml 
(188 puan) tarafından
Biberon için mi
(483 puan) tarafından
Evet cnm
(188 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(264 puan) tarafından
Ben bi kase kadar yapıyorum kaynatıyorum suyu Bi kaseye döküyorum üstüne göz kararı döküyorum kalınca Bi daha vermiyorum döküyorum Bi de paketi açınca 2 hafta geçmişse atman gerekiyor 
(188 puan) tarafından
0 oy
(4,994 puan) tarafından
Ben geceleri yediriyordum canım doyma şekline göre artırıyordum 3 4 5 6 kaşık olarak tabi benim ki 12 13 aylıktı arttırdığım zaman öğlen yemeğim olmadığın da da hemen yapıp veriyordum muhallebi gibi olacak çok koyu olmayacak
(4,994 puan) tarafından
Kalan mamayı döküyordum her öğün için taze yapıyordum 1 hafta sürmeden bitiyordu zatii
(188 puan) tarafından
0 oy
tarafından
1 kaşık 50ml suya yapıyorum kalanını yiyemez dökmen lazım kuzum 
(188 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim bı iki defa versem tam çözerim
0 oy
(245 puan) tarafından
İçinde şeker var bunun hip alın o daha iyi
(188 puan) tarafından
Ya öyle yazmışlar genelde bı dahaki de öyle yaparım
0 oy
tarafından
Ben gunde 1 defa veriyorum tavsiye ederim bebegimde sevdi
(188 puan) tarafından
Bende öyle yaparım inşallah yer pirinç unu yemedi çünkü
0 oy
(322 puan) tarafından
Canım 150 ccye 3 yemek kaşığı diyo öyle hatırlıyorum ben 100 cc yapardım 2 yemek kaşığı koyardım bari tamamı biterdi 150 çok çünkü 
(188 puan) tarafından
Ya şu an küçük o kadar fazla olur diye az yapmak istiyorum tarif edenler olmuş ama öyle yapacam canım sağol
0 oy
(17,720 puan) tarafından
Yiyebileceği kadar yap dökülmesin canım yok ben bu mamadan kullanmadim
(188 puan) tarafından
Bende ilk defa verecem bakım yiyecek mi pirinç unu yemedi cunki
(17,720 puan) tarafından
Dene bakalim kac aylik
(188 puan) tarafından
4 buçuk olacak mama yemek istemiyor MMA reddi yaşıyoruz o yüzden bunları deniyorum yoksa vermezdim daha küçük
(17,720 puan) tarafından
Aa insallah yer bizim oğlanda yemezdi bisey mama pirinc unu simdide sütlü bisküvi yemiyo
(188 puan) tarafından
İnşallah canım ya çok zorlanıyorum damagi yarık burnundan geliyro yedikleri
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Tek ölçek yapıyordum ben günde bir kere veriyordum mesela arkasında 3 yemek kaşığına 150 ml su yaziyorsa ben 1 kaşığa 50 ml su koyup veriyordum 
(188 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 111 göst.
16 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 67 göst.
28 Şubat 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Melek2128 (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
21 Mayıs 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Seda_34 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 61 göst.
21 Mayıs 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Seda_34 (11 puan) tarafından soruldu

379,221 soru

11,351,770 cevap

34,822 kullanıcı

...