0 oy
629 göst.
Diğer kategorisinde (223 puan) tarafından
Kizlar bazılarınız biliyor 37+4 günlük hamileyim covid oldum annemin komşusu anneme bulastirmis annemden bana geldi her neyse karantinadayiz ondan önce bende belirtiler varken kayinvalidem  3 gun ust uste 3 tencere yemek yapıp eşimle yolladı market alışverişi yapti bize yolladı bana limon sirke meyveler yoğurt çorbalar yapti yolladı annem ariyo 2 yasinda kizim var karnim burnumda covidim sayesinde bana akıl veriyo şehriyeli çorba yap ic kizada icir iyi gelir diyo esim de yanlış anlama ama sanki benim annem senin annen de senin annen sana el gibi hic düşünmüyor seni dedi simdi ben Rabbım. Izin verir bunu atlatıp sağ salim bebeğimi dogurursam kayinvalidem 1 hafta gelip kızıma bakicak 2 yasinda bana evime falan sizce gidince 1 hafta annemi cagirmalimiyim yoksa kayinvalideme sen kal anne mi diyim anneme ben ilk gelip kalır kızıma bakarmisin dedim aaa tugce kaynanan gelicek hem sen kimseyi istemiyorum demedin mi birak kaynanan kalsin dedi bana biliyomusunuz ben simdi napiyim sizce

14 Cevaplar

+4 oy
(250 puan) tarafından
Farkindaysaniz annemde covid dediniz oda karantinadayken nasil yemek getirebilir ki size
(223 puan) tarafından
Canim konu yemek göndermek değil beni ariyo ya mesela bana  moral ver demi sanki arkadaşıyım abin geldi kapıya erzak birakti kelle almis işkembe almis sende bi corba yap gibisine sözler
(250 puan) tarafından
Canm yalnıs anlamada kadin ne yapsin oda pozitif kendince sende bunları yap demek dışında üzülmesini seni düşünmesini istyorsun belki hakli olabilirsin o konuda ama kalbini bilemezsin ki arıyorsa demek ki düşünüyor
(223 puan) tarafından
Ya tabiki hangi anne evladını düşünmez ama çok kızıyorum bana değer vermiyo gibi varsa yoksa ablam ablamın kizi mesela 2.cocugum olucak ablaami arayıp ben cocuk yikiyamam bilmmem gelir sen yıkarsın diyomus ben gel dediğimde hani bende kalırsın dediğimde suratını asti bana istemedi yani
(250 puan) tarafından
Tek taraflı bakinca yorum yapmam canm ama madem oyle diyorsun sende kaynana söyle
-Reklam-
+1 oy
(3,740 puan) tarafından
Kaynanam kalacak anne sen zahmet etne de
(223 puan) tarafından
Bende öyle yapmak istiyorum kadının zaten bi zarari yok ki istememezlik edeyim aslinda benimde isime gelir yemek yapar yine kızıma bakar yukum hafifler annem ilk dogumumda 1 gece kaldı sabaha kadar kolikti kizim yatamadım anne yatamadım dedim dondu arkasını uyudu
(3,740 puan) tarafından
Yok artık senin bu yazdığını kaynanalar yapar genelde ama Alla Alla sen hiç takma kuzum boşver kaynanan iyimis zaten kalsın
+1 oy
(3,276 puan) tarafından
Pozitif olmuşsun daha çağırayım mı edeyim mi diyorsun canım ne diyelim ki ii cesaret valla
(3,276 puan) tarafından
Ederim canım dikkatli olun ya rabbim tez zamanda def etsin hastalığı nevrimiz döndü sonunda herkes psikolojik hasta olacak
(223 puan) tarafından
Allah razı olsun canım vallahi ne kadar kendini korursan koru illaki bi yerden aliyosun bu mikrobu:/
(3,276 puan) tarafından
Aynen çok enteresan bir şey ne kadar kaldı canım doğuma
(223 puan) tarafından
Canim benim suan ben 37+4 günlük hamileyim 2.sezeryan doktor beklersen 5 ocak eger 1 hafta evvel alalım dersen 28 Aralık dedi iste eger dedi bebek vaktini beklerse hayırlısıyla atlar biraz geç aliriz bebisi dedi
(3,276 puan) tarafından
Sağ salim kucağına alırsın inşallah canım
+1 oy
(11,014 puan) tarafından
Valla bacım o zaman direk kaynanan kalsın o durumda sana el atacak insan lazım 
(223 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum canim ya
0 oy
(866 puan) tarafından
Bence kimse gelmese daha iyi ama biri gelecek se kaynanan gelsin
(223 puan) tarafından
Bende isterim tek bakmak ama bu ikinci dogumum olucak bide kizim 2 yasinda dusun doğumdan çıkıp eve gelsem kızımın altını degis yemek yap onu besle bebekle nasil ilgilenebilirim ee dikişler var
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Şu anlattıklarına göre kayınvalidenin gelmesi daha mantıklı.
(223 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum canim sanki ilk dogumum ablama diyomus ki ben cocuk yikiyamam sen gelir yıkarsın ben bilmem diyomus
(7,118 puan) tarafından
Benim annem ne doğumda kaldı yanimda ne de doğum sonrası kaldı. Sorsan bizleri çok seviyor:(
(223 puan) tarafından
Valla ayni sekil benim annemde oyle vari yogu diğer evlatları bana gelince kayannan var kocan var diyo istediğim kadar olsun bi anne gibi olur mu
(7,118 puan) tarafından
Oluyorlar be. Inan kayinvalidem annemden daha ilgili. 2 dogumumda da o kaldı yanımda. Eliyle su içirdi, afedersin çamaşırımı kendi değiştirdi egilemedigim için. Kendi uykusuz kaldı beni dinlendirdi. Yemeğimi yaptı önüme kader getirdi Allah razı olsun ondan. Aynu şehirde değiliz, doğum için geldi yanıma.  Çalışan biri üstelik izin almis gelmiş. Bir gün eşime çok sanslisiniz dedim üzüldüğüm için.  Rabbim yine de başımızdan eksik etmesin annelerimizi.
0 oy
(3,073 puan) tarafından
Şunu yap bunu yap demesinden dolayı değil de sonuçta o da pozitifmiş. Ama son yazdığın kısımda zaten kaynanan gelsin demiş. Ve anladığım kadariyla kaynananın sana daha çok faydası olur gibi geliyor. Başında durup ne yapacağını söyleyen insana değil bi işin ucundan tutan insana ihtiyaç oluyor. Bu kişi de kaynanan bence.
0 oy
(14,072 puan) tarafından
Hayır ya hiçte çağırma kaynanan yardım etsin sana boşver bir anne doğumda da yanında olmaycaksa çocuğunun başka hiç birşey de de olmayiversin bi Zahmet ben anneme her ne kadar birini istemiyorum dersem diyim 2 tane yapıştırır ağzımın ortasına kes sesini der 
0 oy
(11 puan) tarafından
Kaynvaliden sahiplenmis ne güzel .

Keşke annenin halini tavrını eşine yanstmams olsaydn ama . 
0 oy
tarafından
Benim annem iyle birşey yapsa şahsen kapıdan içeri sokmam onu. Anne hakkı vardır değerlidir ams bir yere kadar .kayinvalidem iyiyse bana karşı kendi annemden onun kalmasını isterdim. Anneme de zahmet etme kayinvalidem kalıcak derim 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Kayananan gönüllü gelirse gelsin Allah razı olsun ama sen yne annene kocana laf soyletme.. yalanda olsa bisiler getirdi de .. annenin yaptığı ayıp .. ben olsam akıl verene kadar iki çorba kaynat getir anne derim sinirlenrm
0 oy
(748 puan) tarafından
Kaynanan klsin canim annen biraz sorumsjz davranmis onjn yaninda olmasi gerekiyordu ama yarin bi gun aannen le iyi olursun annenide dislama sakin derim 
0 oy
(1,323 puan) tarafından
Kaynanan kalcaksa boşver anneni çağırma kaynananin gelemedigi zaman olursa o zaman anneni cagirirsin . Kimi kaynanalar ana gibi oluyormus. Seninkide o misal ne kadar sanslisin rabbim bozmasin.
0 oy
(425 puan) tarafından
Canım kimse senin öz annen gibi olmaz olamaz eşin öyle dediğinde cevabını vereydin benim kocam benim ailemin hakkında tek kelime edemez izin vermem hele ki siz konusu anne ise herkesi kurban ederim annemin ayagına 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 593 göst.
0 oy
13 cevap 182 göst.
0 oy
2 cevap 200 göst.
9 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 280 göst.
7 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

386,451 soru