0 oy
320 göst.
Diğer kategorisinde (660 puan) tarafından

Kızlar benim bildigim ölmüş birinin resmi varsa kilınmaz ama eşime fark etmez hiç resim olmamali demişler siz ne duşunuyosunuz bilginiz var mı esim hocaya sorcak bende size soruyorum akıl akıldan ustundur sonuçta.:)

15 Cevaplar

+1 oy
(9,626 puan) tarafından
Resimler önünde olmayacak şekildeyse sorun olmaz ama eğer önüne denk geliyolarsa duvardaysa bise ört yada cerceveyse ters çevir  
-Reklam-
0 oy
(5,344 puan) tarafından
Valaa cnm eskiden annemler yaan ters çevirirlerdi yada örtü örrterlerdi :) 
0 oy
(1,564 puan) tarafından
Böyle manzara kuş çiçek harici resimler olmaz diye biliyorum
0 oy
(7,410 puan) tarafından
Resim onunde saginda solunda gozle gorulecek yerde olmamali namaz kılarken canim. Arkanda olursa namaza skinti olmaz. Ama resim olan odaya rahmet melegi girmez hic resim olmamasi daha iyidir☺
0 oy
tarafından
Fotoğraf yada canlı resimleri olmuyor ama manzara gibi cansız olanlar olabilir 
0 oy
(0 puan) tarafından
Olmaz diye bilirim ben 
0 oy
(5,220 puan) tarafından
annem namaz kılarken kıble tarafında ve sağ solda resim olmaması lazım derdi yani namaz kılarken görülebilecek yerlerde olmaması lazımmış
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Bence niyet v kalp.onemli kuzum benim icin olup olmamasinin onemi yok 
0 oy
tarafından
Valla kuzum kıble tarafında ise önüne gelirse kapatırız biz. Ama arkamda falan da kılarız yani ama tabi bilemem yine de hiç duymadım
0 oy
tarafından
İnsan silüeti olmadığı sürece kılınır insan silüeti Arknda ise yıne sorun olmaz önünde olmamalı 
0 oy
tarafından
Hiç bir resim olmaması oneriliyor
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Namaz kilarken karsinda olmadgi surece sorun olmaz die biliorum eger varsa ustunu bir tulbentle ortup oyle. Kilinir
0 oy
(65 puan) tarafından
Öncelikle resim veya gözlü olan şeyler asılan yere melekler girmez. Ölmüş olup olmaması farketmez resim asılan yerde kılınmaz veya örtü örtebilirsin aynanın karşısında da kılınmaz bunlar ince ayrıntılar dikkat etmek lazım
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Önünde olmaması lazım ölmüş canlı veya ****** resmi fark etmez
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Olur diye biliyorum canim

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 30 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 477 göst.
26 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 83 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 311 göst.
26 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,240 soru

11,351,910 cevap

34,822 kullanıcı

...