0 oy
689 göst.
Diğer kategorisinde (72 puan) tarafından
Evdeb 4 kisiyiz kaynbabam kayin validem kocam ben 6 aylik vebyim var evin isine yetisemiyorum bebeyimi rahatlayana kadar canim cikiyor evdekiler yemeklerini yedikden sonra masayi dagnik sekilde vrakib gidiyora vallaha canimdan bezdim be cocuga yardim ediyolar nede evin isine her is ben kosuyorum ev biraz dagnik olan da kaynanam kendi kendine deyiniyor 

17 Cevaplar

0 oy
(5,938 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Geçeceksin odana canım Çocuk durmuyor diyeceksin bu ne ya hizmetçi olarak mı almışlar seni dengesizler
(72 puan) tarafından
Gelip bakiyo canim uyudugunu goruncede isleri soyluyo gidiyo
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaynana o evde misafir herhalde bi ucundan tut desene 
0 oy
(723 puan) tarafından
E ayrı eve çıkın kuzum yani kimse kimsenin hizmetçisi değil ki kendi hayatinizi yaşayın kimseden kimseye fayda yok bu zamanda
(72 puan) tarafından
Valla o kadar isderdim ki kocam evin tek cocugu o yuzden ayrilamaz yanlarindan
(723 puan) tarafından
IYİ de aynı evde yasanir mi ya zor yani bu devirde.. sen eşine citlat yani herşeye yetisemiyom annen yardim etmiyo de onlarda yitip iciyo işte.ustlu olsa bile zor ama keşke aynı ev yerine üstlü altli olsaydı ev büyük mu bari sigabiliyonuz mu
0 oy
(8,954 puan) tarafından
E kaynana yardim etmiyormu hic
(8,954 puan) tarafından
Bu duruma kocası yada senin kocan bisey demez mi
(72 puan) tarafından
Hic bisey demiyolar gecen anasinin yapdiklarini dedim yardim etmiyo dedim kocam kalkip bana soyluyo ki gelin sensin canin ciksada sen yapicaksin inan ailemin durumu iyi olsa arkama bakmadan giderdim koca bile gozume gozukmezdi
(14,005 puan) tarafından
Kocanda insan değilmiş
(8,954 puan) tarafından
Yuh artık oda vicdan da mı yok...Kaç senelik evlisin ki hep mi böyleydi
(85 puan) tarafından
Resmen hizmetçi yerine koymak bu insanı
0 oy
tarafından
Kalksinda yapsın ****** anca koca popolarini büyütmeye yarıyorlar . 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bu kaynanalari ölünce ne yaparlar bilmem. Yazık günah ya. Tamam sen yine işini gücünü yap ama destek olsa ne olur. Vicdansizlar. 
(72 puan) tarafından
Napalim benimde kaderim buymus olsemde canimi kurtarsam diye cok dusundum ama bebeyimi anesiz brakmak isdemiyorum
(7,118 puan) tarafından
Aklına bile getirme öyle şeyleri canım. Rabbim ferahlık versin insaAllah.
(72 puan) tarafından
Insallah canim
0 oy
(578 puan) tarafından
Canım başta keske tavrını koysaydin biz bı evde 7 kişiyiz kaynanam evi süpürür ben bulaşığı o çocuğa bakar ben başka ise başta tavrimi koydum ondan 
(72 puan) tarafından
Ne yapiyim ya ne zaman agzimi acib bi kelme soylesem kocam soykuyo yasli basli kadin sen ondqn ev ev isimi beklicen diyo
0 oy
(649 puan) tarafından
Çok afedersin de hizmetçi mi almışlar seni kaynanan bi zahmet o koca poposunu kaldırsın hazıra beklemesin lafını yap kendini kullandırma. Burda asıl iş eşine düşüyor bence 
0 oy
(370 puan) tarafından
Ayri eve ciksaniz canim keske ya bilirim o durumu ben yemek yapardım kaynanam millete yalaklik yapardi iki goz odada 2 kaynim bi kaynanam bi esim bi ben duruyoduk yatak odasi die bisey yoktu nerdeyse esimle yaptimiz herseyi gorceek durumdaydi ev 
0 oy
(14,005 puan) tarafından
Ben senin yerinde bir gün patlarım o sofrayı da toplamam 
0 oy
tarafından
Canım kendi evinde olsa aynı işleri yapacaksın yetişemedim şeyler olacak haliyle ama sen beraberbyasamak istemediğin için bunlar sana çok gibi geliyor evini ayırma imkanın varsa ayır canım 
0 oy
tarafından
Çocuğuna baktır cnm. Yap evin işini sen de.
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Kaynanan yapmıyor mu 
(72 puan) tarafından
Hayir
0 oy
(407 puan) tarafından
Canım şuan seni o kadar iyi anlıyorum ki tam 7yıl birlikte oturdum bende gelin geldiğim günden itibaren aynı senin gibiydim benim kaynananın 2tanede çocuğu vardı seninkine ek olarak eşim gurbette çalışırdı çoğu zaman yanımda bile olmazdı her şeyi ben yapardım her işe ben koşardım sabah bazen uyanamasam geç kalsam odanın kapısını yumruklarlardı geç kalsam dediğim de saat 7 bu arada kalkıp kahvaltı hazırlamak zorundaydım yemek bulaşık evi süpür sil aynı senin gibi kimse bir çöp ellemezdi o çocuklar hiç durmazdı ben evi temizlerdim  onlar arkamdan dağıtırdı ellerinde ekmek her yerde gezerlerdi kızınca kötü olurdum misafir gelirdi yerinden kımıldamazdı o kaynana ne yapılacak ne edilecek demezdi 16yaşındaydım evlendiğimde bir gün bi iş göstermedi herşeyi benden bekledi yapamayınca laf etti daha neler neler kaç defa annemgile küs gittim bilmiyorum eşimin gözü açılmadı bende cahillik den mi bilmiyorum çocuklukdanmı  bilmiyorum eşim her seferinde kandırır bi şekilde gönlümü alır geri eve getirirdi bu arada çocuğumda olmuyordu böyle böyle derken 5yıl geçti beş yılın sonunda ben hamile kaldım ondan sonrası daha bir işgence oldu zaten hamile falan diyen olmadı yine her işi yaptırdılar bizde doğurduk derdi kaynana doğum yapacağım gün bile evi temizleyip öyle gittim bir gün sonra sezeryanla doğum yaptım bir hafta sonra benden aynı şekilde iş bekledi yaptırdı da çocuğu elimden alırdı sen git işine bak derdi çocuğumun yüzünü sadece emzirirken görürdüm bana vermezdi hiç en son çocuğum bir yaşına gelince dayanamadım artık evdeki çocuklar büyümüş onlarda bana hakaret falan etmeye başlamışlardı hatta bi gün yetmedi beni dövmeye kalktı o ara eşim gelmişti dışarda değildi ama evde yoktu bez almak için çarşıya gitmişti aradım çabuk eve gel dedim o gelene kadar ben çantamı hazırladım geldi ne oldu dedi bende götür beni dedim istemiyorum artık ne seni nede başka birşeyi dedim çocuğumuda aldım gittim eşim bu defa ciddi olduğumu anladı ne yaparsa yapsın geri dönmeyeceğim dedim ya evi ayır yada bizi unut dedim böyle bir hafta kaldım annemgilde eşimin ev alacak durumu yoktu babası alacaktı oda bana yaza kadar sabret söz yazın bitecek dedi tamam dedim yaza ev aldılar ayırdılar ama yine üstümden gitmediler her gün gelirlerdi yetmezdi kalırlardı en son laf sokma ya kendimi ezdirmemeye başladım öyle öyle uzaklaştılar benden şimdi çağırmazsam gelmiyorlar yani anlıcan canım sen sustukça onlar üzerine geliyo susma hakkını savun herşeye tamam deme yeri gelirse git eşini korkut seviyosa zaten biletlerin düzelmesi için çabalar yoksada sen boşa çabalamış olursun bide asla ikinci çocuğu o evde doğurma çok uzun oldu kusura bakma 
(72 puan) tarafından
Biliyorum canim ama ben annemlere gitsem getirmez beni kocam benden usdun annesi o be derse o olur zaten o yuzden gidemem bu hayati kendim secdim annrm razi diyilfi bile kocama gelmeyime isdemiyordu kendim secdim hayatimi kendimde cekicem cezami
(407 puan) tarafından
Canım bende aynı durumdayım kaçarak evlendim ailem istememişti bende kendim ettim kendim buldum diye katlanmaya çalıştım ama olmadı emin ol onlar yinede senin arkanda durur geç olmadan sesini çıkarmaya bak eşinde öyle bir gelirki arkandan senin gidemeyeceğini düşündüğü için öyle yapıyor emin ol
0 oy
(549 puan) tarafından
Yaslı mı kaynana 
(72 puan) tarafından
56 yasi car
(549 puan) tarafından
Cokta yaslı degil ama uyusuk dmkkı bzmkı gbı
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Boykot et sende hiçbir şey yapma bak bakalm napıyolar zıkkımın kökünü yesinler 
(72 puan) tarafından
Onlar yemek bulamayinca beni suclu gorurler canim beden yapmadin diye
0 oy
(265 puan) tarafından
En basta birlik oturmakla hata etmissin en kisa zaman da ayri eve cikmaya bak 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 1,038 göst.
27 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
39 cevap 1,263 göst.
24 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 534 göst.
22 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Es25 (3,747 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 977 göst.
14 Ocak 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aminenin annesi ❤❤ (2,104 puan) tarafından soruldu

377,334 soru

11,292,227 cevap

34,710 kullanıcı

...