0 oy
318 göst.
Diğer kategorisinde (11,013 puan) tarafından
Kızlar minnet duymaktan nefret ediyorum. Bir tanıdıgımız var su sıralar zorda oldugumuzu biliyor neyse yardım etmeye calısıyor Allah razı olsun binkere ama karsılıgı ı bekliyor ve bariz sekilde belli ediyor. Benden surekli yemek pugaca borek mantı istiyor iyi tamamda evde bir cocuk ev işi kırk tane derdim var bir de 35 haftalık ta gebeyim zor benim için minnet duydugum içinde yapmak zorunda kalıyorum. Kıbarca yardımı geri ceviriyorum gene olmuyor ortada kaldım oylece kızlar

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Böyle insanlardan nefret ediyorum ve çoğu kişide böyle karşılık bekleyerek yapıyor rabbim kendinden başkasına muhtaç etmesin
(11,013 puan) tarafından
Amin canım yani muhtacta degiliz yaptıgı seylere sukur ama cok tuaf bir ilişki içerisindeyiz
tarafından
Öyle hissetirmelerini kastettim cnm hiç muhatap olma sen bide hamilesin yazık canına
(11,013 puan) tarafından
Bende buna kızıyorum eskiden yapıyordum gupur gupur simdi zor yuruyorum zaten.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
ee ne anladım ben bu yardımdan ilerde maddi olarak karşılığını vercekmisiniz? verecekseniz niye hamur işi vs istiyor ne saçma hamiş halıne demi uzulmüyor 
(11,013 puan) tarafından
Yok kız anlamıyor ki beni güpür güpür sanıyor
+1 oy
(14,051 puan) tarafından
Kibarca yardımı geri cevirdigin halde veriyor ve karşılığını istiyorsa sende isteklerini geri çevir bahane uydur verdiği para hep malzemeye gidiyordur zaten hamile halinle günahsın ya bu nasıl vicdansizlik 
(11,013 puan) tarafından
Canım para vermiyor zaten nasıl anlatayım mesela 1 kg peynir gönderiyor diyor ki bundan bana da pugaca yapsın
(14,051 puan) tarafından
Bence ne verdiğini al ne de istediğini yap hemde minnet etmemis olursun
(11,013 puan) tarafından
Zaten almak istemiyorum ama zorla veriyor almayınca da bozuluyor. Bizde krıldıgını görünce daha cok uzuluyoruz.istiyor ki hep ona gidelim yanında olalım. Para gani beraber tatile gidelim diyor
(14,051 puan) tarafından
Bozulsun canım senin canından önemli değil ya verdiklerini almican ya da istediğinı yapma sorunca da yapamadım de
(11,013 puan) tarafından
Canım almak istemiyorum zaten mesela gecen eşimi cagırdı beraber markete gidelim tek yapamıyorum diye alısveris yapmıs baya sonra tam eve donerken bunlar sizin diyip zorla eline tutusturmus.
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Normal laftan anlamiyorsa net bir sekilde yapamama kusura bakma vaktim yok deyip kestirip at, yardimlarinida geri çevir  belkinanlar. Iyilik karsiliksiz yapilir.
(11,013 puan) tarafından
Güzelim soyledim agırlastım dedim laf arasında sofra kuramıyorum bile dedim yok
(6,978 puan) tarafından
Acik acik soyleyeceksin canim, yapamam ben bisey halim ortada diye
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Yapma cnm sende verdiğini de alma
(11,013 puan) tarafından
Ben almama taraftarıyım canım ama mesela gidiyor markete alısveris yapıyor zart kapıya gönderiyor
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Bunu hissettirmesi bile ne kadar kötü ya :(
(11,013 puan) tarafından
Hissettirmiyor ki bariz istiyor. Sinirim kalktı gece gece eşimi aramıs bu gun bana pugaca sarma filan yapabilir mi ama acele etmesin demiş
(1,284 puan) tarafından
Allah ıslah etsin. Rabbim kimseyi kimse muhtaç ermesin.
(11,013 puan) tarafından
Eşime de dedim neden demiyorsun laf arasında abi ben artık sofra kur demeye utanıyorum bu kadına diye desene dedim
(1,284 puan) tarafından
Sanırım eşinde bisy diyemiyor el mahkumsa eger
(11,013 puan) tarafından
Hayor o da kıyamıyor. Yoksa onunda siniri kalkıyor
0 oy
(12,516 puan) tarafından
Karşılık beklenilen yardımdan ne anladık biz 

İyilik yap denize at derler 

İlgili sorular

+4 oy
4 cevap 150 göst.
9 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Birbalannesi (13,847 puan) tarafından soruldu