0 oy
718 göst.
Diğer kategorisinde (1,064 puan) tarafından
Kizim hep huysuzdu yani biz huysuz saniyorduk meğerse doymuyormus az cok anliyordum doktora ebeye mama alsam yada ek gidaya gecsem olmazmi demistim 4. Ayimizda hayir hayir kilosu iyi iyi fena degil diyip durdular. Ben azar azar ek gidaya basladm baktim 2 aydir kakasini 10 gunde bir yapan cocuk 2 gunde bir yapmaya basladi suan 5 ayligiz o huysuz cocuk gitti karni doyunca kendi kendine oynayan cocuk geldi, suan sutum cok ama cok az 2 yada 3 kez emzireblyorum gunde az az oda, mama pure yogurt corba 4.aydan itibaren vermeye basladim bazen doktorlari dinlememek lazim,

Bunu boyle yapin diye değil eger bebeginiz doymuyorsa bunu hissedyorsaniz kesnlkle mama da alın dye soyluyorum.. kuzum benim sutum az az olmus doymamis ama ben hep doktorlarin lafina baktim :(

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
4. Ayda yoğurt meyve suyuyla başladım 

Bak bu doktorlar hemşireler çok yoğun gün içinde öyle böyle diyip geçiştiriyorlar ben nasıl büyüdüysem çocuğumda öyle büyüyor bu görüşü savunuyorum ben :))))
(1,064 puan) tarafından
4.ayin basında canim. Herseyi gectim ek gidaya mamaya öcü gbi bakiyorlar cocuk doymuyorsa mecburuz buna elimizden bisey gelmiyor keske gelse yani.
(887 puan) tarafından
Biriniz basinda biriniz sonunda demis ben ortasinda baslarim o zmn :) .
Valla istedikleri kadar öcü desinler mamaya cocuk ac kalsa daha iyi onlarin gozunde
(887 puan) tarafından
Bnm annem bir aylikti bebegim yemekleri suyundn parmagini ddgirip tattrdi bn hepinizi boyle buyuttum akliniz ermeden her tadi alistirdim bak hicbitiniz yemek secmiyorsunuz dedi .cok mantikli geldi banada bnde arada yedigim seylerden diline deydiriyorum ve gayat severek yalaniyor .gaz damlasydk kan ilaciydivs derkn birsuru kimyasal vetiyoruzel kadar bebelere bizim verdiklerimizden de bsy cik olmaz
(1,064 puan) tarafından
Valla bende oyle yaptim bisey demedim kimseye ornek olmasin dye ama emzik almiyor dye yemek suyuydu yogurt şu bu batirdim verdim herseye seve seve emzigi aldı
(887 puan) tarafından
Bazilari bunu kitu annelik olarak goruyorlar o yuzdn bu konuda pek bisey yazmiyorum buralara .ama iyi yapmissn canim emzigi sekere batirip vermektn se bebisler yemeklerin tadini ogrensin bnm ne yaptiysam tutmuyor emzigi iki emiyor arkami donuyorum atiyor
-Reklam-
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Oğlum daha 113 günlük ben tattırmaya başladım dün yumurtanın sarısını verdim her gün de 1 çay kaşığı kadar yoğurt veriyorum peynir kavun karpuz kiraz hep tattırdım şimdiden alışsın istiyorum yemeyen çocuk gerçekten çok zor oluyor 
(1,064 puan) tarafından
Annem de tattiralim soyle yapalim boyle yaplm dedgnde anne boyle olmazmis soyle olmazmis doktor boyle soyluyor falan filan dedim gercekten eskiler ne bilirse iyi biliyormus
(12,854 puan) tarafından
Aynen öyle ama doktorlar da korkutuyor bizi su bile vermeyin diyorlar sütte de mamada da su var zaten diyorlar bizde içmeyelim o zaman çayda da yemekte de su var sonuçta
(1,064 puan) tarafından
Evet  aciklamasida yok neden su vermeyelim dedgmzde zaten anne sutunde var mama da var yemin ediyorum artik doktora da gitmek istemiyorum
0 oy
(588 puan) tarafından
Insan birazda kendi doktorudur iyi yapmissin canim meyve falan oneriliyo hem 4.ayda
(1,064 puan) tarafından
Iste bilemedim canim ilk cocuk olunca
(588 puan) tarafından
Olsun canim bundan sonra verirsin sende
(1,064 puan) tarafından
Aynen veriyorum karni doydugu icin geceleri bile uykusu bozulmuyor uyuyor artik. Canim kziim benim:(
0 oy
(222 puan) tarafından
Ahh ahh benim oğlum 40ı çıkana kadar çok huysuz bir cocuktu meger doymuyormuş.. mamasını arttırdım o gitti baska bir cocuk geldi sanki..
(1,064 puan) tarafından
Yazik ya valla bende vicdan azabi cekiyorum cocuk susmuyor diye kafayi yiyecktm karni doymayan cocuk nasil sussun uyusun ki:(
(222 puan) tarafından
Benim sütüm çok azdı ona rağmen günde 2 kez verdim sabah akşam. Emzir gelir dediler surekli emzirdim ama gelmedi. Doyamadı cocukda haliyle.. yeter ki doysunlar da valla aç çocuk cok huysuz
(1,424 puan) tarafından
E canım bizler bile açken mutsuzuzz  ;(
0 oy
(284 puan) tarafından
Bizde 4.5 ayligiz 2 haftadir yogurt meyve suyu vermeye basladim doktor verme tattir sadece dedi ama annem beni 40 ım cıktıktan sonra parmagimla sen çıkartırdın ben sokardim hemen büyüsün diye derdi sonuc allahima sukur saglikliyim bi sorunum yok :)) biizim yavrularimiza da birsey olmaz insallah. Hem miss gni ev yogurdu ne zarari olabilir ki
(1,424 puan) tarafından
Meyve suyu marketlerde satılan mi? Yoksa evde kendi yaptığın meyveler den mi
(1,064 puan) tarafından
Marketteki degl cnm evde, marketteki cok zararli seker ve katki maddesi var. Aynen oyle canim cok sukur hic bi zarari olmadi, bende kiizm altina yapmiyor dye uzuluyordum popsunda catlak var dedi doktor pureye yogurda bi basladim cock altna yaomayabasladi ve yedkce mutlu oldu acken cocuk nasl altina yapsinki :(
(1,424 puan) tarafından
Aynen öyle valla bu perşembe kontrolümüz var bakalım soracağım doktor kızmasa bari. En azından 1 çay kaşığı yoğurt falan  veririm sonra  yoğurdun tadını beğenip emmekden  vazgecmesin  zaten zar zor emiyor
(284 puan) tarafından
Cam rende aldim canm kayisi seftali karpuz pure gbi yapiyorum yogurdun icine iki damla pekmez akitiyorum bayiliyor valla. Kati meyve skacagindan da elma havuc v.s seyleri geciriyorum her gun birini veriyorum hepsi ayni gun degil
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Benim bebegimde aynen o şekilde son 1 haftadır sutum azaldı ve doğmadığını hissettim çok huzursuzdu.  Ebelerde verme falan dedi ben de aldım bebelac kullanıyorum 4. Ayımıza 3 gün kaldı. Bende günlük 3 4 kere emziriyorum o da tam değil;(((((( 
(1,064 puan) tarafından
Bende bebelac aldim sevmedi icine bir kasik dut pekmezi koyuyorum oyle cok sevdi mamanin yaninda ek olrk mevsimi olan meyvelerden pure yapip yedryorum bir haftada 250 gram almis yavrum onemli olan kilo degil asla benim icin onemli olan cocugum aclktan agliyormus :( ona uzulyorm
0 oy
tarafından

Bn de 4bucuk aylıkken başladım ek gıdaya

Banada doktorum kilosu iyi ama sen bebeğinin doymadigini hissediyorsan ek gıdaya başlayabilirsin demiş ti. Ben annesiyim benden iyi bilecek değiller ya açtı benim yavrumda:)

(1,064 puan) tarafından
Evet bende dedm ac bu cocuk hissedyorum gogsulerm sizlamiyor sutum az dedim her kilosuna baktikca fena degil kilosu ya anne baba olark sizde minyonsunuz size cekmis bunyesi dedi hepsi ya :(
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Bu konuya katılıyorum cnm benim kızım 10 günlükken sütum azaldı gece çocuk sabah kadar ağladı arandı göğüslerden bir damla süt gelmiyordu sabahı ettik eşimle baktık olcak gibi değil git mama al gel dedim aldı geldi hemen biz ilkkez kullanıcaz bilmiyoruz kutuyu okumaya başladık biyerden ablam geldi bi başladı durdura işte o öyle emzirmiş emzirirke  geliyormuş falan filan dinlemedim gittim yaptım mamayı çocuk bir uyku çekti ama inanmazsın sanki günlerdir uyumuyormuş önce emzirdim sonra verdim ablam durdura devam çocuk açlıktan olsun mu diye bagirdim herkeze çocuk benim çocuğum para benim param yeter susun dedim ondan sonra tık yok annem ver dedi zaten kadında biliyor süt olmadığını kimseyi dinlememe lazım bazen 15 günlükken sütum tamamen kesildi açlık gitti ağlamalar devam yok normal mis dediler bu sefer ablam karıştırdı kafamızı doktora goturcektik gazdan dedi 15 gün acı çekti yavrum onun yüzünden bide enfeksyonu varmış birazdan ondan durmuyormuş ateşlemese anlamıysa yine 18 değerle yoğum bakıma alındı kimseyi dinlemeyin bizden başka kimse anlayamaz çocuğumuzun derdini 
(1,064 puan) tarafından
Aynen oyle canim cogumuz zaten mama verme taraftari degiliz anne sutunun ne kadar yararli oldgnu blyoruz ama yoksada cocuk ac kalamaz yani yazk gunah aclktan aglamis yavrum:(
(1,219 puan) tarafından
Aynen cnm cnm kimse keyfinden vermiyor ki
0 oy
tarafından
Dogru canm doktorlar bazen bilemiyorlar 
(1,064 puan) tarafından
Doktorlarda bi kural var aman aman bise verme sadece anne sütü, sanki blmyoruz ne kadar faydali oldgnu, sut az ise ypck bisymz yok
0 oy
(797 puan) tarafından
Haklısın senden daha iyimi bilecek hele bazen bişey yiyesim gelmez o zmn süt olmaz ki

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 186 göst.
14 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Umutluanne (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 132 göst.
3 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hmzftmnr (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,389 göst.
9 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 338 göst.
22 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Büşrasu (655 puan) tarafından soruldu

379,056 soru

11,345,710 cevap

34,812 kullanıcı

...