0 oy
528 göst.
Diğer kategorisinde (1,722 puan) tarafından
Bebeğimiz doğunca doğum belgemizle eşim başvuru yapmıştı geçen gün çekmey egittiğinde 180 lira süt pqrası yatmış.. Eşim 170 i aramış doğum belgeniiz kimlik fotokopilerinizi alın başvutun demişlerde ikisi için ayrı başvurmak mı gerekiyor yoksa doğum parası sonra mı yatr?? Süt parası ailede sigortalı kimse o alıyomuş onu eşim çekebildi acaba doğum parasınuda anne mi çekebiliyoda eşime pttde demediler doğum paranızda var dşye ??

7 Cevaplar

+1 oy
(887 puan) tarafından
Canim dogum parasi ayri sut parasi ayri doum parasini pnneye sut sut pani babaya oduyorlar. Sut parasi icin icin dogum yaptigin hastane bildiriyor .ama sen pesini birakma sıkıştır yoksa umursamiyorlar yapmiyorlar dogum dogum  icin de dogum yn hastane dogu. Gerceklestigine dair sisteme girisini yapiyor .dogum belgesi ve cocugun cimligi bide senin kimliginle aile ve sosyal politikalar il/ ilce ilce mudurluklerine gidip basvuru yapiyorsun .basvuru basvuru yaptiktan bir ay sonra yatacak dediler bize on bes gun sonra postanede isim vardi soustum yatirmislar .
-Reklam-
0 oy
tarafından
Doğum parası için ayrı başvuru yapılması lazım canım o para sana yatıyo o senin hakkın 
(1,722 puan) tarafından
Doğum belgesini hastahaneden tekrar verirler mi ki 2 ay oldu doğuralı
tarafından
Verirler size 3 4 tane vermeleri lazımdı canım kaç tane verdiler ki
(1,722 puan) tarafından
Bn gitmedim almaya eşim gitmişti sonrada basvuru yapmıştı bebeğin hastahneden verikleri evrakların arasında başka yok e devletten çıkarılır mı o belge
tarafından
E devletten çıkar mı bilmiyorum ama hastaneden veririler doğum yaptığın tarihi saati söylediğin zaman
(1,722 puan) tarafından
Tamam çok teşekkürler :)
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Sigorta ve üstüne ev olsada süt parası veriyorlar mi canm
(1,722 puan) tarafından
Eşinin sigortası olcak ama senin olmayacak. Süt parası bşze sürpriz oldu biz 300 lirayı bekliyoduk sadece
(1,722 puan) tarafından
Üzerine ev olsada alırsın ama sigortan yoksa tabii.
0 oy
tarafından
Doğum parası için sosyal yardımlaşmaya doğum  belgemle gidiyorsun bunu eşin yapabilir sen gitmesen de olur sonra tarih veriyorlar bana  mesela haziranın ilk haftasi gel demişlerdi pttye  gittim aldim doğum parasini canım  s3n gitmeden vermezler parayi
(1,722 puan) tarafından
Eşim gidip başvurmuştu doğum parası için 170 i aradı paranız yattı siz gelip çekceksşnşz dedi eşim gittiğinde 180 vermişler süt parasıymış bunu baba alıyomuş ikinci kezbaşvuru gerekşyo mu yoksa eşimin başvurusuyla doğum parasınıda alabilirmiyim
tarafından
Biz sigortalı değiliz canım ama hastaneden belge verdiklerinde eşime süt parası için ayrı başvuru yapacaksınız demişler olmadı yakın ptt varsa oraya bi gidin derim eğer yatmadıysa tekrar başvuru yaparsınız hastaneden doğum raporu tekrar alabilirsin
(1,722 puan) tarafından
Çok telekkür ederim gdip alalım bari belgeyi :)
0 oy
tarafından
Canım süt parasi anne yada bba sigortaliysa yatiyo. Dogum parasi için dogum belgene gerek yok sosyal aile politikalar bakanlgina gdip belge doldurucaksin zaten sistemden onlar dogum yaptigni göruyo o ücrette ayri yaticak ptt adiniza
(1,722 puan) tarafından
Belgeye gerek olmadığına emin misiniz peki
0 oy
tarafından
Doğum parası başvurudan 40 gün sonra yatıyor süt parası ve doğum parası için sanırım ayrı ayrı başvuru yapılıyor süt parasını dediğin gibi eşim çekti benim çocuk parasını galiba anne çekiyor imza atıp 
(1,722 puan) tarafından
Ayrı ayrı mı bşvurulcak peki ypksa bn pttye gittiğimde çekebilir miyim
tarafından
Ayrı ayrı başvuruluyor diye biliyorum canım ama sen yine de yakında ptt varsa bir gidip sor eğer yatmışsa çekersin kimliğimle hemen sorgulatiyorlar sistemden zaten
0 oy
tarafından
Ikisine de ayrı başvuru olcak canım ben öyle yapmıştım 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 366 göst.
24 Eylül 2019 Diğer kategorisinde birminnosannesi (843 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 48 göst.
28 Ekim 2023 Aile kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 100 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Minigim49 (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 139 göst.
21 Aralık 2021 Aile kategorisinde Senbihterziyagilsin (142 puan) tarafından soruldu

379,555 soru

11,362,216 cevap

34,839 kullanıcı

...