0 oy
713 göst.
Aile kategorisinde (16 puan) tarafından
Hanımlar bebişime kavuşmaya 1 hafta kaldı inşallah ve ben bu süreçte kendi evimdeyim 3 haftadır kayinvalidem kaynatam ve gorumcem yanımda. Beni pek kabullenemediler bende onları. Geçen tartıştık tartışmamızın sebebi benim onlara hizmet etmemem çok fazla konusmamam. Neymiş efendim yanlarında oturmuyor muşum! Ev benim evim ama kendi evind misafir olan şuan benim sanki. Pandemi zamanında eve getirmedikleri adam kalmadi hele bana sormadan bende bu yüzden sürat yaptım. Bunlar ben sürat yapınca benle tartıştılar. Tartıştıktan sonra kardeşlerinin evine gittiler. Şimdi gene geldiler. Hala benden hizmet bekliyorlar. Valla ne yapacagimi şaşırmış vaziyetteyim. Güleyim mi ağlayayım mi bilemiyorum. Ben bu insanlardan nasil kurtulurum ya ne yaparsam koca mi ikna ederim bunlardan uzak durmaya bunlar benim yuvamın düzenini dirliğini bozuyorlar. Bu konuda bana biraz akıl verin bakalim. Ben hamile halimle hele ağrılarım varken sessizce kocamın gönlü kırılmasın diye susuyorum valla niye susuyom diye kendime kiziyom ama nafile. 

14 Cevaplar

+1 oy
(1,320 puan) tarafından

Tavrından dönme 

Seni ezmeye çalışıyorlar ama basaramamislar 
Kocan gidince sürat beş karış olsun isteklerini şöyle yapamam gebeyim halim yok de odana geç. Onlar.misafir olduklarını anlayıp çekip giderler biraz gururları varsa

Hamile kadına yük olmakta ne ya valla yatacak yerleri yok bu insanların 
(16 puan) tarafından
Aynı şekil senin dediğin gibi yaptım canım sustum odama geçtim oturdum. Ben oradayken arakandan konuşmalarına şahit oldum. Ben ilgilen miyor muşum da bilmem neymiş de. Ağzım açık dinledim bunları. Bide bunlar hiç namazlarini kaçırmayan insanlar. Gün boyu yüz kere abdest alırlar abdest almaktan başka birseyi yapamıyorlar. Benim koca da bunları yapıyor zannediyor zaten yapmadıklarını görse de yapıyorlar der
(1,320 puan) tarafından
Evet hizmet etsen de bir kulp bulup kötü sen olacaksın o yüzden bebisini de kendini de yıpratma.
Bizde de var bu modelden yedi yirmi dört namaz pesindeler ama konuştukları yaptıkları nazi kampında yoktur
 Allah ıslah etsin. Kimseye eyvallahin olmasın kocana tatlı ol , ne halt ediyorsa etsinler evinde bir süre sonra çekip giderler zaten
(16 puan) tarafından
Sağolasın canım valla bi daha mı zaten tövbeler tövbesi.
(8,081 puan) tarafından
Bu nasıl bir akıl allah aşkına insan gibi konuşmak varken.Tartışmanızın sebebi de fındık kabuğunu doldurmaz bence ben böyle rahat ediyorum de geç.  Kocası gidince niye surat yapsın böyle akıllar vermeyin allah aşkına ya
-Reklam-
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Kocanı karşına al .

Anlayacağı dilden konuş baktın anlamıyor  kaynanla konuş

Eğer hepsi kıt beyinli ise göz dağı ver yoksa geçmek bilmez zaman

(16 puan) tarafından
Şuan hamileyim diye ses çıkarmıyorum. Çocuğum için sinirlenmemeye çalışyorum. Bekliyorum öyle seyrediyorum. Kocamla konuştum güzelce dinledi beni bakalim ne olacak sonu.
0 oy
tarafından
Doğuma bir hafta var ve hizmet bekliyorlar öyle mi ? Geldilerse yardıma gelmiş olmaları lazım 
(16 puan) tarafından
Adi yardim canım ama malesef icraat ta yardim yok. Ben kendi yemeğimi kendim yapıyorum herşeyimi kendim yapıyorum allah şükür. Hiç de gocunmuyorum bu durumdan allahım sağlık versin yeterki yaparım.
tarafından
Aman doğuracak kadının yanında kayinbabain ne işi var kaynanan tek geleydi görümcen varmış oda evde babasına bakaydi
(16 puan) tarafından
Ben kocama söyledim babanın işi burda ne diye  ben babanın yanında rahat oturmam bu halimle dedim. Bana dediler ki aaa utanılacak ne var bunda bunlar normal şeyler dediler karısını tek başına bırakamazmış öyle söyledi kaynatam. Benim başımdaki koca da hiç birsey söylemez söyleyemez baba sen gelme şimdi annem gelsin sen sonra gelirsin diyemedi.
0 oy
(119,231 puan) tarafından
Kuz karni burnunda ha dogurdu haa dogurcak ne hizmeti beklerler
(16 puan) tarafından
Ah canim ahh bugün çay koydum önlerine nazlarindan içmediler herhalde ağızlarına kadar götürecektim çayı .
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Yuzsuz yuzsuz geri geldilerse sende aynen tavira devam, kalksin yapsinpar hamile kadindan ne bu beklenti
(16 puan) tarafından
Kahvaltı hazirliycakmisim kaldircakmisim canım daha böyle dediler ahh ahh
(6,978 puan) tarafından
Dogurdum doguracam milletin kaynanasi yardima gelir siz hizmet bekliyorsunuz ayip defilmi anne, sende hamile oldun ne durumdayim en iyi sen anlaman lazim de.
(16 puan) tarafından
Diyemem çünkü önden hazırlık yaptı benimki ikide bir diyor ki ben doguracagim zamana kadar hali yıkadım şunu yaptım bunu yaptım diyor. Şuan benim yaptıklarım onun gözünde bir hiç.
(6,978 puan) tarafından
Amannnn oylede kotusun boylede devir totonu yat bosver o kudursun. Hazirlamazsada ac kalsin bosverrr
0 oy
(73 puan) tarafından
Ay yeminle ben ya 7aylik hamileydim kaynanamla bir oturuyorduk evde eşim ben kaynanam görümcem kaynım kayınbaba hep birlikteydik yanlarında oturamiyordum 10.30 gibi odama gidip uzanmak isterdim arkamdan hemen lafa koyululardi neyseki evi ayırdık doğumuma 2 ay kala neyse 8.5 aylık hamileyim yalancı sancı tuttu sahur vaktiydi eşimle yemek yiyorduk sancı tutunca hemen annesini aradı hastaneye gittik doğum pozisyonuna geliyormuş çocuk neyse eve geldik sabah saat 6 gibi 2 saat uyuduk kapı çaldı kaynanam kapıda elinde kova benim evimi temizlemeye gelmiş ben şok geçirdim eve girdi kahvaltı hazırladım aman dedim kahvaltı yapar gider diye düşünüyorum saat 10 gibi eşimin tüm yakın akrabaları kapıda geçmiş olsuna gelmişler güya evimi temizleyecekti evimin icine edip gitmişti zor kötek evimi temizlemiştim birde benden hizmet beklemişlerdi yahu ben gece sancı çekmişim doktor uzan dinlen demiş siz ordu gibi gelmiş benden hizmet bekliyorsunuz bende yalandan sancı girmiş gibi yapmıştım herkes dağılmıştı :D
(16 puan) tarafından
Canım şuan aynı kendimi gördüm senin anlattıklarında bunlar geldikleri yetmezmiş gibi birsuru akrabaları da geldi misafirliğe hele bu pandemi zamanında ben misafir getirmeyin ben hasta olursam nolcak dediğim halde bana dediler ki allahtan kork hastalıktan korkma dediler bende allah korkusu yok herhalde sen şuan evin halini görsen valla bana acırsın ben bu halimle toparlamaya çalışıyorum ama nafile ağrıdan çok az yapabiliyorum.  Evin altını üstünü getirdi 2 kadın. Valla allah sabır sağlık versin yoksa çok zor bunlarla.
(73 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum ya ne desen laf anlamıyorlar ki benim oğlum şuan 6 aylık ek gıdaya geçtik doktor tavsiyesi ile ilerliyordum 3 gün kuralı var misal yoğurt verdiysem 3 gün denemem lazım alerji olacakmi diye ben böyle güzel bir şekilde alerji testi yaparak ek gıdaya geçiyorum kayınvalidem sen tut balık ver tavuk ver benden habersiz birde. Kafayı yiyeceğim nerdeyse bugün akşam yemeğinde ordaydik ben oğluma yoğurt çorbası yaptım kaseye koydum yedirecem ver ben yediririm dedi tamam anne dedim yoğurt çorbası veriyor arkasınada ağzında gevdiği balığı veriyor görünce anne sen ne yapıyorsun daha çok erken dedim amma abarttın ben oğlumu balıkla büyüttüm dedi bende marifetin oğlunda kalsın ben kendi oğlumla ilgilenirim dedim kucağıma aldım birde yoğurt çorbası ya balık taze değilse çıldırcam yani
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Su kaynana postlarini okudukca sinirlerim bozuluyor yemin ederim ki

Yav benim annem de kaynana gitmez abime huzuru kaçar vs diye kalkip kendi cay eder döker gelinine 

Su dönem hic anlayışsızlık cekilmez hamilesin bi de özel hizmet mi bekliyorlar 

Ben konusmuyorum kaynanamla subat mart gibi dogum var dedim annen gelmesin bana kadinin her dediği batıyor çünkü onun yüzünden esimle 2. Evliligim lohusa bunalimi diye  bisey var yasamak istemiyorum 

Allah sana sabir kolaylik versin
(16 puan) tarafından
Sağolasın canım valla gelseler bir sorun yok oturdukları yerde oturmuyorlar. Her işime karıştılar. Evimin her zerresine burunlarını soktular. Her yerin altını üstüne getirdiler.  O da yetmezmiş gibi eve kendi evleriymiş gibi istediği kişiyi getirirler. O da yetmezmiş gibi benden hizmet bekleyip bulamadıklarında benimle tartıştılar. Şimdiden nazlanıyorlar . Valla kendime acıyorum herhalde bu gidişle kafayı Yicen diye.
(7,654 puan) tarafından
Sabırlı ol esinde adam degil herhalde niye en anlayisa ihtiyacın olduğu dönemde şunları yaşamana göz yumuyor ki
(16 puan) tarafından
Anası babası kardeşleri onun için çok değerlidir. Bir daha onlardan bulamayacağını çok iyi bilir. Ama kadın her zaman bulunur der. Kadın her zaman bulunur ama nasıl kadın bulunur onu da allah bilir. Ben defalarca söylediğim halde bana hep inanmadı beni duymazliktan geldi çok alıngan olduğumu dile getirdi. Bende şimdi birşeyleri ona anlatmaktan vazgeçtim. Kendi başımın çaresine kendim bakacam. O yüzden sizden güzel fikirler öğrenmek istiyorum.
(7,654 puan) tarafından
Olduğun gibi ol kendini sevdirmek icin ugrasma sabırlı ol sen kazanırsın
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Kendi evleri yok mu .. seni uzeceklerine ne demeye geliyolar yüzsuzler.. sen nazını yap içinden geleni yap hamile olan sensin
(16 puan) tarafından
Gelinine bakmaya geldiler söz de ama gelgelelim icraatta kendilerini baktirmaya gelmişler. Ben ağzım açık bakıyorum seyrediyorum. Sabrediyorum. Başka yapacak birseyim yok yani.
(4,961 puan) tarafından
Şuan naz yaptın yaptın canım... Yüz verme sakın
0 oy
(3,041 puan) tarafından
Yerinde olsam öyle insanlara karnı burnumda hizmet etmem. benimde  10gun var doğuma Benim Halim yok de geç yat. Zaten insan çok cabuk yoruluyor son zaman. İnsan olan zaten anlayış gösterir. Merhamet olmadığını eşin görmüş olur. Onlar yardıma mı geldi yoksa bu halimle kendilerine hizmet ettirmeye mi geldiler dersin. Eşin bişey demiyorsa takılma hiç geç geç yat uyu firsat buldukça. 
(16 puan) tarafından
Sağol canım valla moral oldun sözlerinle yapmaya calısıcam ınslalah yaparım hep bu kocam üzülmesin aman cani sıkılmasın dememden oluyor bunlar.
(3,041 puan) tarafından
Ne demek kuzum. insan son zaman yattığında bile rahat edemiyor iş yapıp nasıl otursun. Eşine de bişey söyleme belli etme canım. Ama sen yine bildiğini yap. Nasılsa eşine gidip de karın bize hizmet etmiyor diyecek halleri yok. En olmadı ay çok üzülüyorum böyle de yanınızda duramıyorum fazla. sürekli uzanmak uyumak istiyorum halim kalmıyor dersin:) Eşine de bu şekilde dersin kimse uzulmez. Onlarda utanır belki hallerinden
0 oy
(866 puan) tarafından
Evet hamilesin hizmet etmek zor onların anlayışlı olması lazım ve bir arada olmak kolay değil seni anlıyorum ama sonuçta onlar da insan sürat asmak konuşmamak nedir bence yanlış.sen oyle yaptıkça onlarda inat yapacaklardır
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Güzelce konuş bence surat aşmak veya eşinle huzurunu kaçırmak yerine. Farkında mısınız bilmiyorum ama hizmet beklediğiniz insan hamile yarın birgün doğum yapcak de hoşlanmadığın şeyleri dile getir. Inşallah anlarlar yoksa kavga etmek evden kovmak inan en kolayı 
0 oy
tarafından

1 haftası kalmış hamile bir kadından neyin hizmetini bekliyorlar onların sana hizmet etmesi gerekiyor ezdirme kendini senin evinde sana ahkam kesemezler herkes haddini bilsin... 

0 oy
tarafından
Bekloyolar  ki sen 32 dis disarda gez herkes desin gelinleri ne gulec sevecen.

Bu baskiyla yaptiklari sey  cok yanlis 
0 oy
(149 puan) tarafından
Aynı problem bendede var ve ben beraber yaşıyorum her zaman aynı şeyleri yaşıyorum ben çok genç yaşta evlendim daha 18 yaşındayım ailemle görünüyorum ve ailemin görüşmesini fırsat bilip beni sürekli olarak ezmeye calisiyo aslında iyidir hoştur ama neden böyle yaptığını anlayamıyorum bende bu yüzden arama mesafe koydum 18 . Haftada hastaneye yatış verdiler bana enfeksiyon dan dolayı o zaman eşim izin alıp başımda refakatçi kaldı hastane fobim var biraz o güne kadar hiç damat yolu bile actirmamistim senin evin yokmuda onun yanında kaliyosun diye eşime demedigini bırakmadı eşimde o zaman anladı şimdide bı an önce evi ayırmak için ugrasiyo eşinin kendi görmesi lazım bunu ancak o zaman anlar bence çünkü oda annesi 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 862 göst.
0 oy
12 cevap 624 göst.
13 Nisan 2022 Aile kategorisinde Zehrabnm (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 301 göst.
4 Temmuz 2021 Aile kategorisinde nur1203 (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 348 göst.
4 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu