0 oy
301 göst.
Aile kategorisinde (40 puan) tarafından
Merhaba yaklaşık 2 yıldır evliyim isteme tanışma olaylarında kayınpederim durumumuz yok diyerek takı istenmesini engelledi çünkü babam bu cümleleri duyunca durumun yoksa ben seni zora sokamam kendine neyi yakıştıryorsan onu yap dedi neyse nişan elbisemi bile ben aldım durumları yok diye üzülmesin diye eşimle bile bu muhabbetleri yapmadım sonra evlendik ailemin ve eşimin borçla aldığı bikaç eşyayla evimizi kurduk tüm sorunlarda bundan sonra başlıyor birkaç ay sonra durumlarının çok çok iyi olduğunu öğrendim yani banka 1 kilo altın tutmalar falan bana 40 gr bilezik yapıldı onu da düğünden sonra bozdurduk çünkü hiçbir destekleri olmadı eve bir çay kaşığı bile almadılar ,duyduğumda kızmadım babam size kendinize yakışanı yapın dedi sizde yaptınız dedim  sadece konu kapandı sonra kayınvalidem ve kankası bir laf atıyor ortaya güya kızının durumu iyiymiş parasında gözüm varmış falan filan duydum ve yıkıldım gelin olarak zerre kadar hakları yokken üstüne iftiraya uğradım gmrümcemde konuşmuyor tabii benimle bu iftiradan sonra ben paragöz olsam şu an üzerimde bir altın olmazmıydı dedim diye kayınvalidem eşime sözlü saldırıya geçiyor onu boşayacaksjn diye bunlar yaşadıkların kısa tutmaya çalışsamda uzun oldu kusura bakmayın şimdi durum şu ki kayınvalidem özür dilemeden bu iftira için kurana el basıp yemin edelim sözlerimi umursamadan hersey normale dönecek diyor eşime baskı yaptığı içim o da beni sıkıştırıyor şuan 5 aylık hamileyim ama artık kayınvalidemi idare edemiyorum yaptıklarını görmezden gelemiyorum bir de aileden biri küsse otomatikman hepsi küsüyor aynı ortamda hiçbrsy olmamış gibi yapabileceğimi sanmıyorum ne ahlaken ne de vicdanen bir pişmanlık göremiyorum hiçbirinde lütfen akıl verin bayram da kesin gelecek kafasındalar ama ben yine aynı şeyleri yapacaklarına eminim görüşmek istemiyorum 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kesinlikle g i  t  m e e eeee. Kendi ailenin yanında ol bayramda 
(40 puan) tarafından
Eşimle o kadar mutluyuz ki ne zaman gelip gitme problemleri oluyor bizim eve kasvet çöküyor yahu kavga dövüş olana kadar görüşmemek daha mantıklı değil mi diyorum eşime o da söz bir daha yapmayacak diyor iki gün önce çat kapı geldi duştaydım zili duymadım neyse anlattım durumu geldi yine bana diyor ki bilerek mi açmadın kapıyı artık laflarına tahammülüm kalmadı ama eşim anlamıyor
tarafından
Ailesi işte canım hiç görüşme olmasın diyemiyorsun sen gitme ama eşini gönder. Anlıyorum demek ki sivri dilli benim de var başımda öyle lafları canımı sıkan eşimin babası ama ne yapıyorum çoğu zaman umursamıyorum duymazlıktan gel hiç açıklama bile yapma. Bir de eşine ailesini sakın kötüleme biz öyle yaptıkça daha düşkün oluyorlar. Bırak bazı şeyleri kendiisi görsün
-Reklam-
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Eşin isterse kendini yaksın yine de uzak dur. Öyle insanlardan herşey beklenir. Kendisi anası babası gitsin görüşsün ama seni zorlamaya ne dinen ne hukuken hakkı yok. Yeteri kadar rencide olmussun zaten. Seni de bilen biliyor bilmeyende kendini biliyor. Hiç sallama. Eşini de al karsına konus. Benim içim artık ısınmıyor de. Onların yaptıklarını artık senin hatrın da silemiyor de. Yalandan yüzlerine gülmek konusmak istemiyorum sana engel olamam annen babandır ama beni zorlama de. 
(40 puan) tarafından
Zorlaması zorla olmuyor dolaylı yoldan yapıyor bunu mesela mutsuz oluyorum diyor sosyal birsey yapmıyor evde hep bir matem havası oluyor neyin var dediğimde bu durumlar canımı sıkıyor diyor yani bilemiyorum kayınvalidem aradığında müsait değildim açmadım birgün onu kocama haber vermiş hemen benim telefonuma bakmıyor diye o da birkaç gün bunu bunalım yapıyor yani özetle kadın bedenen yoksa Bile iki cümlesiyle bunalıma sokuyor
(3,551 puan) tarafından
Sen de kocan öyle yapıyor diye üzzlüyorsan sana psikolojik baskı yapıyor resmen. Hiç tınlama bak bakalım bir daha yapacak mı? Ben kaynanamla küsüm Bayadır. Sonradan eşimde küstü belli sebeplerden amcası ile konusur Ken duydum. Almış eşimi karşısına benim arkamdan konusup dedikodumu yapmış. O gün eşime dedim ki sende sustun ve bunu bile bile halen ben oraya gittiğimde muhatap olmama izin mi verdin dedim. Öylece kaldı. Bir sıkıntısı varsa insanın yüzüne konusur biz sanki mlz anlamıyoruz laftan. Kaldı ki her insan kendini bilir ben kimseye karsı ne kötülük nede Baska bişi yapmadım. Şimdi onlar için harcadığım zamana acıyorum.. Hiç umrumda değiller keşke daha önce kesseydim ilişkiyi de bu kadar yıpranmasaydım
(40 puan) tarafından
Eşimin problemi şu ki kendini de savunamıyor onlara karşı psikolojik baskı da söyle oluyor evde mutsuz takılıyor sorduğum zaman da hbir şey anlatmıyorum sıkıştığımda ise ki evdeki bunalım halimde inanılmaz demoralize oluyorum biliyorsun durumları diyor ,anlatıyorum bak iftira attı ilk sen öğrenmene ragmen hiçbir sey yapmadın bana gelip anlatmadın buna ragmen gitmene birsey demiyorum kaldı ki bu insan boşan diye baskı yapmış beni götürme hevesi nedir böyle bırak madem kötüyüm görünmesinler benimle çünkü o kadar eminim ki tekrar başa saracak hersey
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Eşin ailesinin durumunu bilmiyormuymuş oda yalan söylemiş sonuçta 
(40 puan) tarafından
O zman çalışmıyordu o süreçte ailesi neyi nasıl yapmak istiyorsa susmuş mecburen öyle diyor yani
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Görüşme ... Bir kere görüşünsen bin katini yaparlar ağırlığın olsun canım

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 714 göst.
25 Aralık 2020 Aile kategorisinde Nefertiti (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 862 göst.
0 oy
5 cevap 348 göst.
4 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu