0 oy
602 göst.
Aile kategorisinde (99 puan) tarafından

Kizlar benim erken doğum riskim var doktor doğuma kadar yatacaksın hiç kalkmayacaksın dedi 2 tane çocuğum var kalkmadan olmuyor ama aynı bahçede eltim var bir defa bile yapacak birşey varmi yardım ediyim birşey yok daha kendi bahçeyi tanımlamıyorum diye trip yapıyor ne yapiyon ayakta kalınca sancim oluyor zaten 2 çocuk yemek temizlik yavaş yavaş yapıyorum kalan zamanlarda uzanıyorum bahçeye ellemiyorum hasta olduğumu biliyor  ne var doğuma 1 buçuk ay kaldı idare etse

6 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bir yabancida olsa yapmali insan. Biz ben kendi ailemden boyle gordum. Gebelik olunca, merdiven sirasi olur ortak alan olur, yaptirmazlar. 3 cocuk dogurdum, 2. Gebeligimde 6. Ayda belimde sancim oluyordu, 4 katin merdivenini son ayima kadar silerdim aile binasi bir Allahin kulu cikip elimden süpürge bezi almazdi. Bende yapmamazlik yapmazdim. Hic bir gun sıramı gunumu geçirmedim. Her insan farkli, bazilari görmüş geçirmiş.  Bazilari insanlik nedir bilmez anlamaz.
(99 puan) tarafından
Aynen cnm bende minnet etmem yaparım ama çok rahatsızlanıyorum yarim saat ayakta kalsam sancim oluyor evin işini bile dinlene dinlene yapıyorum çocuğuma birşey olursa benden başka kimse üzülme olan bana olur düşünmek sorundayım o yüzden dikkat ediyorum
tarafından
Bende uzun sureli durunca belimde sancim hemen azıyordu mecbur yapiyordum. Takma kafana ya konus idare etmesini söyle halden anlamazsa iyi kotu yapmaya çalış Allah yardimcin olsun canim
(99 puan) tarafından
Amin cnm allah herkesin yardımcısı olsun hayırlısıyla bebeklerimizi kucağınıza alırız sağlığımız.iyi olurda kimseye ihtiyacımız olmaz
tarafından
Amin insallah Rabbimm namerrde muhtac etmesin
-Reklam-
0 oy
(5,938 puan) tarafından

Hiç umursama ne derse desin senin evladin daha öncelikli geliyor boşver gelmesin sormasin yok gibi gör canını niye sıkıyorsun ki güzelim. 

(99 puan) tarafından
Gelim sormasını geçtim evin içinde yavaş yavaş dinlene dinlene işimi yapıyorum dışarı çıkamıyorum daha tril yapıyor insanın soruna gidiyor
(5,938 puan) tarafından
Yapsin güzelim sende yap bosverrrr
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Ahh ahh 34 haftalik hamileyim kaynanamin kaynanasi umreden geldi bugün yemege yardim ettim sofra kurdum bulasiklari makinaya dizdim ikramliklari hazirladm oturdum 1 bardak cay içtim. Cayim bitmis esimim yengesi büyük gelin küçük geline cay koy dedi banane kalksin kendisi koysun dedi hicbisey demedim. Normalde kahvaltida yemekte en koseye oturur kalkmamak icin kocasinin kendisinin hizmetini bize yaptirir. Bu halimle iddia ediyo bnmle gormezden geliyorm yokmus gibi davraniyorm biliyorm ki beni kiskaniyo. Kayinbabam bile laf sokuyo kendini küçültüyo milletin içinde
0 oy
(355 puan) tarafından

Etmez haytim etmesini bekleme ona neki senin bebeqinden durumundan umrundami saniyosun bende ayni binadyim sorunlu gebelik qecrdim eltim utanmadn merdiwen tartismasi yapti benmle ki ben son anima kadr supururdum merdiwenleri. Dogum yaptim 20 qun hast yattm yanima qelmesini gectim aramadi bile. Neyse ewe qeldim sezeryanla dogum yaptqm icin yatktaydm ewdede birsuru misafr war herseyi hazrladim cay kurabiye falan sadece ikram yapilcakti ki bebeqim uyandi emzrmek zorunda kaldim die oturdum bi ikram etmedi tek eltim deql birsuru insan wardi hepsi beklediki o halimle o bebekle kalkip ben yapayim. Ama dusmez kalkmaz bir Allah. Simdi iyiyim cok sukur o kndi sonundan korksun elbet birqn ise dusecek bna 

(99 puan) tarafından
Herkes dertli eltilerden ama kendi aynı durumda olsa ben yapardım her gün evine bile.gider evin işini bile yapardım ne olacak yani elemanı yapışacak ama kinci bir insanım artık kendine birşey olsa ilgilenmem herhalde
0 oy
(717 puan) tarafından

Bendede var aynı modelden takmaya bile değmez surat yaparsa yapsın sende ona yap takılma bile buralara yazacak kadar ne kıymet veriyorsun Allah aşkına çokmu önemli bişey derse ver lafını oturt

(99 puan) tarafından
Sanırsam altıların hepsi aynı ama düşünüyorum da kendi benim durumumda olsa ben yapardım bukadar bencil davranmazdim
0 oy
(351 puan) tarafından

Bende de var öyle. Erken doğum riskim  var bi kere gelip demedi bi tas çorba yaptım buyur sende ye  diye. Ayni binadayiz biz de. Anca misafirliğe gelir yer içer gider. Komşum bile evime gelip agir is yapma birşey olursa hemen gel bana ben yapayım ev isini demişti 7 kat yabancı. O yüzden hic umursama  kafaya da takma oylelerini. 

(99 puan) tarafından
En iyisi eltileri bis vermek üzülmemek geçer elmat bir  ay filan kaldı doğumuma kimseden birşey istemiyorum he birde benim eltim sanki kendinden iş istiyorum gibi erken doğum filan diyince doğsun birşey olmaz şimdi 5 aylık çocukları bile yaşatıyorlar diyor.bilmis bilmiş konuşuyor diyorum 1 ay küvezde kalır  daha zor birşey olmaz diyor
(137 puan) tarafından
Pislik şey. Onun çocuğu falan varmı. Erken doğum riski onunda başına gelebilir. Benimde iki eltim var biriyle çok iyiz oda herhalde uzak olduğu için. Bitanesiylede merhaba merhaba oda başka birinin evinde falan karşılaşırsak yani dışarda görsek birbirimize selam vermeyiz pis kıskanç. Oh çok şükür kafam rahat :)

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 398 göst.
0 oy
17 cevap 505 göst.
0 oy
5 cevap 244 göst.
5 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 193 göst.
22 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,330 puan) tarafından soruldu

378,402 soru