0 oy
833 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar ilk bebeğin beşiğini kim alır anne anne mi 

39 Cevaplar

0 oy
(180 puan) tarafından

Tabikide kim yaptıysa o alır ha derlerse ki biz hediye almak istiyoruz tabi öyle alınır ama yok anneannesi alır diye bsy yok asıl babannesi alması gerek:D

-Reklam-
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Annem de adettir ben alıcam diye tutturmuştu biz aldırmadık.
0 oy
tarafından
Bnm eşimin ailesi aldi  bebek odasi takımı. Kendi ailemede anne yanı için beşik aldırıcam 
0 oy
tarafından
Valla oğlumun beşiğini babaannesi aldı..annemler petek ısıtıcı aldı..dayısı buhar makinesi aldı..teyzesi mama sandalyesini aldı..halası arabasını aldı..diğer teyzeleri beşik diğer ufak tepek malzemleri aldı..başımın etini yedikleri için çocuk çocuk diye alırız dediler aldılar...hediye alcaklardi ihtiyacı olan şeyleri aldılar..şimdi kziim.olucak herşeyi var çok şükür ilk cocuktan..
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Gelenek görenekte anneannesi. Ama almayanlar bir furya çıkardı kimse annesine mi güvendi yaparken sorumluluk anne babada diye. Çok problem olmayacaksa söyle annene 
0 oy
(489 puan) tarafından
bebegin annesinin buyukleri alırmış annem oyle dedi . Kendime laf mi söyletcem dedi kiz annesinin alir dedi . Ne bilim hic duymamistim.  Annem aldi sagolsun 
0 oy
(489 puan) tarafından
bebegin annesinin buyukleri alırmış annem oyle dedi . Kendime laf mi söyletcem dedi kiz annesinin alir dedi . Ne bilim hic duymamistim.  Annem aldi sagolsun.  
0 oy
tarafından
Bizimkinin odasını kaynım yaptı dolap, montessori yatak ayrıyetten de anne yanı beşiğini aldı:) Tabi biz begendik netten o şekilde oldu.
0 oy
tarafından
Kim alick kız bebeğin anne babası alır ha büyüklerin içinden gelir biz alalım derlerse sagolsnlar ama.kimseye de sen bunu al denmez ki :) 
0 oy
(3,392 puan) tarafından
İmkanı olan. 
0 oy
(157 puan) tarafından
Herşeyi anneanne alır dıyen kaynanalar acaba kendi kızlarına ne yaptılar benımkı hiçbişey ama annem a dan z ye kadr şimdiki aklım olsa ine aldırtmazdım anneme 
0 oy
tarafından
Kaynanam annene duswr dedi annem evlenirken kendine dusmeyen seylerde aldi ayrica maddi olarak cok sıkıntılı bir donemdeydilsr herseyi genede 4 4luk yapti 

Oda almasi gerekmis ama kusura bakmasin benden hemej sonra kardesim evlendi 1.5ay sonra kadin borc icinde

Bekledi alsin diye bekledi 

Veee biz 2 besik aldik deli oldu hala lafinu vurur ama neye yarar
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Biz kendimiz alıcaktıkta annem izin vermedi sağolsun annem beşigini yazlık kışlık bütun elbiselerini beresini el örgülü elekleri hırkalarini montunu bataniyesi kundaklarini yorganıni aklina ne gelebiliyorsa hepsini annem aldi bide üstunede bana doğum hedisi olarak altin bileklik takti.
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Bebeğin annesi ve babası alır
0 oy
tarafından

Anne baba   biz kimseye izin vermemiştik birşey almaları için

0 oy
(5,559 puan) tarafından
Benim annem iki çekmeceli yatak aldı.  Evimiz de ki yer besigini de ben aldım. 
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Anne yanı beşiğini Annemler aldı kaynanamlar para verdi diğer beşik alın diye 
0 oy
(16,023 puan) tarafından
Bizde annem aldı. Ilk torun olduğu için bebek çeyizi yapmıştı kızıma. Kaynanam ise tek oğlu olmasına rağmen ne kızıma ne de oğluma hiç bir şey ne aldı ne de taktı. Kızım 2 yaşına girecek 1 buçuk ay sonra 1 çorap dahi almadı kaynanam

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 1,308 göst.
30 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Nisazeynep (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 191 göst.
10 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Yigido (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 689 göst.
18 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 82 göst.
6 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Biroglanbirkizannesi (535 puan) tarafından soruldu

380,437 soru

11,390,342 cevap

34,899 kullanıcı

...