0 oy
829 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar ilk bebeğin beşiğini kim alır anne anne mi 

39 Cevaplar

+13 oy
(119,168 puan) tarafından
Bebegin annesi ve babasi alir 
(285 puan) tarafından
Ben yazcaktım valla:D seni artılıyorum +++
(460 puan) tarafından
Yazmaya geldim sevda hanım bizden önce davranmış ☺bu özel ve güzel şeyi başkasına bırakmam bence anne anne babanne olayları artık kalmadı alıyorlarsa kıyafet gönüllerinden gelirse alsınlar yada çok almak istiyorlarsa maddi destek olsunlar ama her şeyini tek tek ellerimle dizmem lazım öylede yaptım çok şükür:)
-Reklam-
+5 oy
tarafından
Çocuğu kim yaptıysa o alır 
tarafından
Valla bende öyle bazen çok pişman oluyorum nerdende evlendim bununla nerdende bulastim bunlara diye hiç sorma
tarafından
:( yemin ederim bazen eşimden bile soğuyorum ailesi yüzünden anası tam bı neyse küfür etmicem
(114 puan) tarafından
Bendeeeeeee
(114 puan) tarafından
Ipekakinn bosver allah a hawale et
(25 puan) tarafından
Kaynanana söyle bizim adetimizde erkek tarafı alır de herşeyi annene yüklemesin yazık
+2 oy
tarafından
 Bebeği kim yaptıysa o alır çocuk benim etraftan bşr let beklemeye gerek yok yok beşik anneanneden kıyafet dededen e kadar saçma çocuk benim çocuğum millete ağız eymeye ne gerek var 
+1 oy
(964 puan) tarafından
Iç anadoluda oyle bi adet yayılmış ama ben aldırmadım Nisanliyken bana hic bisey yapmadi eşim taraf-ı herşeyimi annemler aldı o yüzden beşiği aldırmadım açıkçası yoksa kiz tarafi aliyo genelde
+1 oy
(4,698 puan) tarafından
Çocuk yaparken kimsenin fikrini almıyoruz doğal olarak bizim sorumluluğumuz ne merakliyiz birilerinin sırtına çıkmaya evlenmişsin evin ayrı yolun sapa bırakın şu anne babaları yaşlanınca bari nefes alsınlar
tarafından
Ay ne doğru demişsin valla artı artı arti
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Cumhurbaşkanı alır
0 oy
(967 puan) tarafından
Benim kayın babam yaptı marangoz zaten 
0 oy
(3,156 puan) tarafından

Bizde ilk beşiği hep anneanne almıştır kızımınkinı de anneannesi aldı<3

0 oy
(14,079 puan) tarafından
Eskiden olsa anne anne derdim ama devir ve hayat değiştiği için anne ve baba alır son kararım eminim:)))
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Sözde öyle ama cok sacma kimseden beklenti içinde olmayın başınız agrır sonra 
tarafından
Kuzum kimseden beklentim yok kaynanam biraz boş yapıyor sinirlerimi bozdu
(2,127 puan) tarafından
Sen ona bakma git eşinle begen al konuşsun dursun sonra bişey derse eskide kalmıssın dersin
0 oy
tarafından
Bizde adetmiş kızın annesi alırmış ama ben anneme aldırmadım kendim aldım. 
tarafından
ya Allah aşkına annem birsuru şey yaptı bide beşiği mi aldiracagim kaynanam da torununa almamış şuna bak
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Benkm kendi ailem aldi 
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Biz eşimle aldık alalım ddi anane ama biz yük olmak istemedik
0 oy
tarafından
bizde kızın annesi alır ilk bebeğin herşeyini annem aldı
0 oy
(1,520 puan) tarafından
Bizim de ilk besigimizi annemler almisti canim ,illa o alcak biz alcaz diye birsey yok aslinda
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Benim annem aldı ama boyle anne alir babanne alır diye bi kanun yok 
(1,018 puan) tarafından
Aynen katılıyorum kimin gonlu ne isterse o eksiklerini alir.
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Annem verdi parasını yaptırdık bizde ilk torunda anneanne alır arabasıyla pusetini de annem aldı ha bu arada soyka kaynanam be olsa annen alır annen yapar diyor ağzının payını alıyor ama huyundan vazgeçmiyor 
0 oy
tarafından
Belesci insanlar kızın annesine düşer diyolar ama ben buna sadece belescilik diyorum. Sen bı dünya çeyizle nazlı kızını ver elin adamı kızından çocuk yapsın.sonra tut ustune beşiğini eşyasını al .babası ne işe yarıyosa artık .
tarafından
İşte ben anlamıyorum annem bile olsa aldırmak istemiyorum çocuk benim çocuğum annem niye çeyizini yapsın ki mecbur mu Allah aşkına
tarafından
Aldırma boşver.cocugu yapiyoken yapiyo .lafa grlikcr onların soyadını taşıyor.birak kocan yapsın.
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Duruma baglı canım benim annemler aldı 
0 oy
(45 puan) tarafından
Bize kayinvalidem alacak ilk torunum dedi ben alicam besigini odasını dedi yoksa eşim alacakti oyle başkasından bi beklentiye girmezdim yani o alsın bu alsin diye cocuk bizim sonucta illa biri alarak diye bisey yok kayinvaliden eskiye gidiyor sanirimm

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 1,295 göst.
30 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Nisazeynep (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 190 göst.
10 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Yigido (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 683 göst.
18 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 70 göst.
6 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Biroglanbirkizannesi (535 puan) tarafından soruldu

378,422 soru

11,327,088 cevap

34,780 kullanıcı

...