0 oy
1,285 göst.
Aile kategorisinde (103 puan) tarafından
Hanımlar bizde adettir ilk gebelikte beşik anne tarafın yani benim ailemin alması lazım sadece beşik değil bebeğin yatak yastık kıyafet ve altın takmadı adettir sizlerde nasıl acaba

48 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Valla bizde cocugu yapan alır canım :)))
-Reklam-
+3 oy
(6,827 puan) tarafından
Bn kimseye bırakmadm herseyini kendim aldım
+2 oy
(2,119 puan) tarafından
Bebeğin babası alır. 
+1 oy
(470 puan) tarafından
Ailem biz alicaz derse gerek yok felan derim sonuçta kmseye gcenerek çocuk yapmadık kendimiz aliyrz herşeyi herkes torununa ne getirmek isterse getirsin ama lafını yapilacaksa iki tarafta da çöp dahi getrmesinler
0 oy
tarafından
Saçma geliyo bana çocuğu kimseye güvenerek yapmıyoruz sonuçta 
(103 puan) tarafından
Bizde ilk çocuk öyledir eğer imkanı yoksa ailenin zaten anne baba alır çocuğuna
0 oy
tarafından
Aman kimseyle kötü olmayın yok o alacak yok bu alacak eger durumunuz varsa gidin begenin kendiniz alın canım 
(103 puan) tarafından
Biz alacaz diyoruz anam diyor adettir ben alacam
0 oy
tarafından
İmkana baglı annenin maddi durumu iyiyse yapar. Bizde de besiyi anne alır
(103 puan) tarafından
Aynen zaten imkanı yoksa hiç beklemeden alırız
0 oy
(13,261 puan) tarafından
Anam çocuk kiminse o alır.
(103 puan) tarafından
Alacaz diyoruz ama annem diyor adettir biz alacaz
(3 puan) tarafından
Almak istiyolarsa alsınlar beraber seçin alın işte. Bizde öylemadet falan yok ama kayınvaldemin tek oğlu çok hevesi var heöde destek olmak için çocuk odası benden dedi yok demedik valla  :) anne babalar sponsor olunca iyi oluyor bence çok ağır yük binmiyor maddi olarak bizlere. :)
0 oy
(670 puan) tarafından

Ne  bu akşamki beşik muhabbetleri ya anlamadım :D  

(103 puan) tarafından
Aynen doğum yaklaşınca mecbur beşik konu oluyor
(670 puan) tarafından
O değil canm herkeste Bi beşiği kim alır muhabbeti var kız tarafı erkek tarafı faln diye
(103 puan) tarafından
Hadi ya hiç görmedim valla ilk ben soruyom sandım
0 oy
(344 puan) tarafından
Valla canım ben 27+2 günlük hamileyim bebek bezlerinden beşiğe beşikten bebek arabasına hastane çantasını bile herşeyini 1 yaşına kadar yetecek kadar herşeyi eşim tarafı aldı hazırladılar 
(103 puan) tarafından
Biçimde herşey tamam beşik kaldı oda annem adet diye kendim alacam diyo
(344 puan) tarafından
Anladım canim valla benim ailem olmadığı için herşeyi eşim tarafı aldı haletti
(103 puan) tarafından
İyi bakalım hayırlısıyla gelsin bebişler
(344 puan) tarafından
Sağlıkla sende  kucağına  almayı nasip etsin rabbim   hayırlı olsun  şimdiden canim
(103 puan) tarafından
Amin canım sagol
0 oy
(118,484 puan) tarafından
Bebegin annesi babasi alir baskasina gerek yok kimseden bisi beklememeliyiz
(103 puan) tarafından
Bşy beklemek değil herşeyimz hazır çok şükür ama adet diye annem bırakmıyor biz alalım
(118,484 puan) tarafından
Senin icin demedim zaten tatlim genel olarak yazdim bi kac gundur ayni soru hep soruluyoda
(103 puan) tarafından
Hmm olabilir
0 oy
(50 puan) tarafından
Ilk bebegimde beşiği şampuanı nevresim yastığı yatağı deterjanı annem aldı ama icinden geldiği icin aldı Allah razı olsun  babamla ayrılar butun kazandığını kızım ve benim icin harcadı 
(103 puan) tarafından
Allah razı olsn
0 oy
(583 puan) tarafından
Bizim oralardada kız tarafı alır besiqi benim annem besiqini yatağını yorganini yastiqini battaniyesini kundaqini hastane çıkışını ve altınını yaptı :) daha birçok şey aldı mesela yazlık battaniye şampuan sabun biberon emzik zıbın normal takımlar çoraplar yelekler bebek arabasini ana kucaqini vsvsvs ilk oqluma ben hicbisey almadım diyebilirim. Kaynanam ise sadece 5li hastane çıkışı aldı :D
(103 puan) tarafından
Allah razı olsun kaynanandan nasıl düşünüp almış:)
(583 puan) tarafından
Maşallah diyelim yine nazar değmesin :)
(103 puan) tarafından
Aynn :))
0 oy
(583 puan) tarafından
Bizde de kız tarafi alir herseyini  annem almıştı 
0 oy
(55 puan) tarafından
Biz herseyını kendimiz aldık esımle. Kayınvalıdem söylenmeden yani bizden habersiz nevresim takımı yorgan yastık diktirmis eyvallah teşekkür ederiz biz zaten alacaktık dedim yatağını da senin babanın hakkı o alması lazım ben eğri oturur doğru konuşurum dedi bana, bende sizden ve kendi ailemden bı sey beklemiyoruz İnternette yatak 70 nevresim takımı da 60 liradan başlıyor kendimiz alırız cok sukur durum var dedim yatağını sipariş verdik bugün de nevresimleri alacaktık zaten dedim, ben adet falan istemem kimse bısey almasın cocuguma sonra o aldı bu almadı diye başıma kakiyorlar esımde istemiyor katiyyen 
(103 puan) tarafından
Anladım canım tabiki bizde almışız herşeyini annem uzak zaten ama doğumdan sonra gelecek beşiği ben alacam adet dedi sadece beşimiz kaldı zaten
(55 puan) tarafından
Eger kavga nispet cikmicak sa kim içinden ne geliyorsa alsın canisi önemli değil ama ben aldım bunu da falanca alacak,, falan kişi hıcbısey almadı gibi şeyler duyunca kimse bı sey almasın diyorum ben, mersinden Edirne ye yol parası 420 lira oldu normalde 210 liraydı, anne baba geliş gidiş benim babamın bir aylık emekli maaşını geçiyor, almadılar almasınlar da kayinbaba emekli olduğu halde ise devam ediyor durumu var almış, benım aıleme isterseniz gelmeyin üzülmeyin dedim o halde de beşik babanın hakkıydi demesi siniretti beni
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Biz de öyle adet yok vallahi . Sözüm sana değil yanlış ama kimseye güvenerek çocuk yapmıyoruz.  Adettir deyip kimseye masraf yaptırmam. Herkesin içinden gelir alir o ayri mesele.
0 oy
(357 puan) tarafından
Bız de öyle bir adet yok ama deden beşiği ni aldı .. kardeşim bebek arabasi puseti ni ve hastahane çantasını aldi .. zaten büyük şeyleri alınmış oldu halam ve teyzem para verdi onunla da küvet vs alıcam ateş ölçer vs işte hastahane cikisi vs biz aldık öyle bitti şükür herşeyi biz de isteyen istediğini alır 
0 oy
(414 puan) tarafından
Ya bizde soyle bisey var yatak odasi takimi haric hersey ortaklasarak alinir bunu bile dusunuyorken nebu cocugu ananin evinden getirmiyorsun kiztarafi alir nedemek tamam hediyeyi anlarim ama biraz sacma geliyor bana 
0 oy
tarafından
Eşimin ailesi alcak canm, kendi ailem benden para istemesin yeterli :D
0 oy
(123 puan) tarafından
biz de  adet değil ama annem aldı her şeyini ilk çocugumun 

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 827 göst.
26 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 217 göst.
3 gün önce Kültür-Sanat kategorisinde muhendisbirana (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 278 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (951 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 697 göst.
5 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,094 puan) tarafından soruldu

374,649 soru

11,206,193 cevap

34,507 kullanıcı

...