0 oy
839 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (258 puan) tarafından

Oğlum 11 aylık 1 aydır bizim.gibi kahvaltı yapıyor. Bunu. Yanindaa 1 bardak da ıhlamur,bazen de yarım bardak  paşa çayı. Sizlerde durum.ne?

image

22 Cevaplar

0 oy
(790 puan) tarafından
Osiyah şey ne
(8,081 puan) tarafından
Zeytin sanırım
(258 puan) tarafından
Tuzsuz zeytin canim
-Reklam-
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Soğanlı yumurta yedi :D 1 yaşına gircek benimkide 

(25,224 puan) tarafından
Soğanlı yumurtayı nasıl yapıyon la deryoş
tarafından
Yuh laa bilmiyon mu sen yapmayı :)
(25,224 puan) tarafından
Bizde öyle şeyler yenmez la merak ettm :D
(25,224 puan) tarafından
Hahaha bumuydu la bunu biliyom bide domates dogra menemen olsun :D
(44,603 puan) tarafından
Yok domates koyma böle daha güzel karman çorman etme:D üzerine tatlı toz biber dök of off
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Afiyet olsun paşaya ama çay hiç verme canım kansızlık yapar
(258 puan) tarafından
Ahh ahhh vermek istemiyiz ama bize ozeniyor
(12,854 puan) tarafından
Pekmez çayı yap canım onun yerine ben hep öyle yapıyorum çay bardağına 1 çay kaşığı pekmez koy üzerine çok az sıcak su koy erit sıra normal su koy hem çok faydalı
(258 puan) tarafından
Pekmezli su yapınca anlıyor. Çünkü bu kahvaltının yanında ekmeği pekmeze batırıp veriyorum. Birde zeytinyağına.
0 oy
(670 puan) tarafından
Benimki 14 aylık hala lapa veriyorm kahvaltı da 
(258 puan) tarafından
Neden tanelilere gecmediniz ku
(670 puan) tarafından
Geçtik te ekmeği kuru yemiyor o yüzden öyle veriyorm
(258 puan) tarafından
Ben ekmek lokmasını pekmeze batırıyorum,sonra bi parça peynir 1 salatalık. Bi sonraki lokmayı zeytinyağına batırıyorum bi parça yumurta bi de zeytin veriyorum.
0 oy
(2,067 puan) tarafından

Kizim 13 buuck aylık sabah uyandginds sütünü veriom  devam sütü  bride milupa aldim onuda veriom  çoğunlukla  milupa veriom sabah kalktığında sonra 11 gini kahvaltıya ypioz bizl3 herşeyi  yiyor artik kiizm kaynamis yumurtadan tiksindi :Domleti  çok seviyor <3

(258 puan) tarafından
Afiyet olsun
(2,067 puan) tarafından
Teşekküleler
0 oy
tarafından
Hiç bişey yemiyor yediremiyor ne yumurta ne peynir ne yogurt şaştım kaldım maşallah canım senin bebişe
(63 puan) tarafından
Aynen ya. Benim 18 aylık. Sabah kalvaltısı berbat. Bisküvi eziyorum ya da omlet. Haşlanmış yumurta, peynir, yogurt, tereyagi hich yemiyor. Diger öyünleri iyi.
tarafından
Benim kız 8.5 aylık canım inşallah geçicidir
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Afiyet olsun canım. Benim kız sütünü içti sonrada yumurta ve zeytin yedi. 
(258 puan) tarafından
Ohh yarasin
0 oy
tarafından

Afiyet olsun size 

Kız bu saate kahvaltı mı kalır benimki bidaha acıktı :D

(258 puan) tarafından
Sabah devam sütü alıyor 8 de sonra 10 buçuk ta kahvaltı.
0 oy
tarafından
Benim oglan öğle yemeği yiyip uyucak kahvaltı sini 8 buçukta yapıyor teyzesi ❤️ 17 aylık 
(258 puan) tarafından
Maşallah ona
0 oy
(839 puan) tarafından

Ahh ahhh bende benim sıpayı dün geceden beri yatırmaya çalışıyorum :'( küçüğüz daha sadece anne sütü şimdilik 

(258 puan) tarafından
Bu günler geçecek bizim günlere gelip çok egleneceksinjz
(839 puan) tarafından
İnşallah ya
0 oy
(980 puan) tarafından

Kahvaltı paylaşamıyoruz çünkü 5 aylığız sadece anne sütüyle besleniyoruz. Oh afiyet olsun Çay yerine pekmezle suyu karıştırıp verebilirsin çayın renginde. 

:)

(258 puan) tarafından
Kanmiyo ki şimdiki bebeler fena
(980 puan) tarafından
Orası öyle. Yapacak bir şey yok o zaman cnm.
(839 puan) tarafından
Ahahaha bunu görünce yeğenim aklıma geldi kolayı çok sever ablam da suyla karıştırıp verir alışmış artık su katmasak içmiyo
(980 puan) tarafından
İyiymiş. •‿•
0 oy
(863 puan) tarafından
Afiyet bal şeker olsun yarasın inşallah ıhlamuru kaç  aydan sonra verebiliyoruz 
(258 puan) tarafından
6 aydan sonra
0 oy
tarafından

Afiyet olsun yarasın :) ama çay neden veriyorsun ki verme daha çok küçük anlamaz zaten sen şimdi verirsen alıştırmış olursun onun yerine meyve suyu ver elma suyu armut suyu falan 

(258 puan) tarafından
Portakal suyu içer bazen. Ama çay için uyuyor bile olsa kasik sesini duydumu uyanıp istiyor
tarafından
Daha çok küçük unutturabilirsin :) tabi ne vereceğini annesi olarak en iyi sen bilirsin ama ben söylemek isteidm
(258 puan) tarafından
Neler denedik unutmayor. Bizler ne yersek ne içersek istiyor.
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Maşallah hepsini yiyo mu benmki 15 aylık zorla 2 3 lokma yediriyoz ya
(258 puan) tarafından
Evet yiyo şükür
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben sabah hurma kayısı yulaf pekmez karışımı yedirdim yumurta sarısı ve labne birde. Şimdi emdi uyudu :) 
(258 puan) tarafından
Ohh yarasın afiyet olsun
0 oy
tarafından
Bu şekil de yer aslında ama ben sabredemiyorum..Yumurta biskuvi keçi boynuzu özü karıştırıp veriyorum kaşıkla. Bizimle oturunca da bu şekil koyuyoruz ağzına onları da yiyor :) bazen kaşar peynir uzun ince kesip eline veririm. Kavurma felan varsa ağzına koyarız öyle yani. Allah ne verdiyse ama yumurta Fix veririm yesin yemesin bazen yemediği oluyor 
(258 puan) tarafından
Bizim.kahvalti da uzun sürer. Keyfini çıkararak yiyoruz. Zorlamıyorum.ki yemekten soğumasın.
0 oy
(814 puan) tarafından
Cnm masallah o zeytin ve peynir cok degilmi :D bende aabah yogurtlu yumurta ve kasar peyniri birde kizartma patates yedirdim
(814 puan) tarafından
Ve neden cay veriyorsun cnm ne gerek var onun yerine portakal suyu falan ver bence
(258 puan) tarafından
Hepsini yiyor. 45 dk  içinde. Çay illa ki bazen istiyor. Genlerinde var çocuğun. Olabildiğince başka şeyler veriyoruz zaten.
(814 puan) tarafından
Yani siz bilirsiniz tabi çocuk sizin fakat tadini bilmedigi birseyi isteyemez bende karadenizliyim bizimde genlerimizde var ama ben pek sevmem ve vitamin öldürüyor bilginize
(258 puan) tarafından
Biliyorum. Demir eksikliği de yapıyor ama. 2 günde bir pasa cayi şeklinde içiyor.
0 oy
(12,510 puan) tarafından
15 aylık kaşarlı yumurta yedi bugün haşlanmış asla yemiyor :) 
(258 puan) tarafından
Afiyet olsun minnosa
0 oy
(119,197 puan) tarafından
Bebege poset caymi verriyon
(258 puan) tarafından
Yok kız bayağı demleme istiyo
0 oy
tarafından

Keşke yesede bende böyle hazırlayıp atsam :'(

(258 puan) tarafından
Gün gelir yer. Sürekli değişik şeyler dene..damak tadını bulana kadar