0 oy
447 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Kizlar kayinbabamlar koltuk takımı alacakmış eşim de diyor ki ben de tv ünitesi hediye edeyim. Evlendiğimden beri evime bir çöp almadılar düğünü kendimiz yaptık altınlarımı göstermelik takip kınada avucuma konulan çeyreğe kadar geri aldılar. Evlerine ayda 8000 giriyor arabaları var kiraları bizimkinden uygun elektrik faturası ödemiyorlar her ay mutfak masrafları karşılanıyor engelli görümcem var sürekli yardim geliyor. Bizim 4000 maaş artı 1000 krediye gidiyor elektriği suyu doğalgazı..  geçen 36 tl ye oğluma kitap aldım eşim gereksiz harcama yapıyorsun dedi. Annem de bundan 3 4 ay once koltuk aldı daha doğrusu 2 abim hediye etti annem zigon alsam mi dedi kalkıp ya biz alalım demedi.kendini abimlerle bir tutuyor iki abim de eşleri de öğretmen evleri arabaları var 2. Eve yatırıma başladılar maşallah. Annem de babamdan boşandı tek kadın yani. Yok annenin parası var diyor annemin 130bini var ama kayinbabamin da 60bin kadar parası var ve ayrıca geçmişte milyarlarla oynamışlar ikide bir 4000dolarlik mont giyerdim diyor ama birikim yapmamışlar. Her birinin doğum gününde kalkıp nerdeyse 500tl harcıyor kardeşinin 400tlye telefon borcunu ödüyor. Ama onlar bize bir çöp getirmiyor torunlarına bir battaniye getirmediler. Annemse beşikten tut kıyafete her şey aldı. Alma dedim alaçam dedi. Anne sütü kolye istiyorum kac zamandır onu bile yapmadım ben kendimi kisarken onlara harcamasına sinir oluyorum

14 Cevaplar

+1 oy
(7,972 puan) tarafından

Ailecek zenginsiniz kiz neyin derdi bu:D

(2,252 puan) tarafından
Kiz benim nerem zengin :)
(7,972 puan) tarafından
Kiz senin kocanda iş yok annengil mecbrmu size eşya almaya eşin öyle görüyo dengesiz sanirsam
(2,252 puan) tarafından
Aynen ya mandala kadar annem alıyorken onlar çöp getirmiyor inan niyet önemli. Iyi olsalar içim yanmaz
(7,972 puan) tarafından
Sende eşinin kanina gir aldirtma kavga etme inadina yapar
(2,252 puan) tarafından
Yaparsa ben de bugüne kadar içimde kalanları yaparım görür
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bunları keşke bize değil de eşine söylesen. Allah islah etsin ne denir... yok yemeye var vermeye
(2,252 puan) tarafından
Hepsini anlattım onlar yapmıyor diye bende mi yapmayayım dedi. Ben de benim o kadar huzurumu kaçıran insanlara yapmam dedim. Alaçam dedi kapattı telefonu
tarafından
Al hakkım varsa bir gr aldığında helal etmiyorum de. Haklısın ne diyeyim. Olmasa durumları neyse diyecem de bi domuzlari eksik anladigim kadarıyla
(2,252 puan) tarafından
Ya canım bir de niyet önemli yaptıklarını bir görsen şimdi çocuk düşünmüyorum dediğimde göbek atmışlar  eşimin kuzeni anlattı Rabbim iste sürpriz yaptı oğlum:)
tarafından
Hahahaha ne iyi olmuş Rabbim bilir verir işte
(2,252 puan) tarafından
Aynen öyle:)
+1 oy
(1,396 puan) tarafından
Kız sende harca boswer o zaman eşini zenginsiniz ne güzel işte 
(2,252 puan) tarafından
Zengin  değiliz evimiz bile yok. Kendi yağımızda kavruluyoruz  ama benim yaptığım harcamalara konuşuyor iste eşim
+1 oy
(48,821 puan) tarafından
sonuna kadar haklisin esinin salakligi almasin 
(2,252 puan) tarafından
Anlattım hepsini. Kaldi ki iyi de anlaşmıyoruz vaktinde iftira bile attılar ama eşim ***** iste
(48,821 puan) tarafından
tekrar konus esinle hakkimi helal etmem de
(2,252 puan) tarafından
Diyecem bakalim
(48,821 puan) tarafından
herkeste zenginlige takmis anlamadim ya
(2,252 puan) tarafından
Aynen yani ben de anlamadım
0 oy
tarafından
Kız siz dededen zenginsiniz bir tek eşin mahrum kalmış
(2,252 puan) tarafından
Kiz ne dedesi :) babam öğretmen emeklisi 5 çocuk okuttu evlendirdi adam öğretmenlik dışında taksicilik yaptı kendini çok sıktı sofrada 2 çeşit olunca bile kızardı öyle öyle biriktirdi. Abilerimde ogretmen oldu  eşlerinde öyle olunca birikim yaptılar maşaallah ama ben ve eşimin daha evi arabası yok bir tek borcumuz var
tarafından
Kız eşinin babasını kastettim :)) Onlar kirada olduğu halde lüks yaşıyorlar öyle hediye mi olur:/
(2,252 puan) tarafından
Aynen canım ya zamanında ne paralar yiyeceklerine birikim yapsalarmış. Kaldi ki benim babam olsa borca girer gelinine altın yapardi ama onlar 60bine rağmen yapmadılar bir sey
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Varlık içinde yokluk olmuş sanki biraz
(2,252 puan) tarafından
Malesef oyle
0 oy
(119,578 puan) tarafından
Paraya bak laaa 
(2,252 puan) tarafından
Kiz niye herkes böyle dedi anlamadim :) biz kendi halimizdeyiz  daha yolun başındayız borçtan başka bir şeyimiz yok
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Bi de yatak odası alalım balayı yaşasınlar de bari ne alaka koltuğa hediye alınıyo anlamadım saçma geldi. Kimse kimseye bi sey yapmak zorunda değil. Eşin e nayi kusura bakma
(2,252 puan) tarafından
Aynen öyle malesef hayır kendileri ne almış acaba yeni evliyken bile almadılar torunlarına almadılar ama eşim onlara yoktan var ediyor
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Hepsini geçtim annenin 13o bini olduğunu edin niye biliyor onu anlamadım. 

Şu jaynabalarina el açan sanatlardan Nedret ediyorum
(2,252 puan) tarafından
Boşanma surecinde eşim de vardı boşanırken aldı o parayı annem ordan biliyor malesef
0 oy
(9,005 puan) tarafından
Ev almamış ki grup aliyor ne alaka unite falan hem senin tarafa gelince gıkı çıkmıyorsa bi zahmet oda almasın ozaman 
(2,252 puan) tarafından
Kiz benim tarafi gectim benim koltuğum 3bin500luk ondan al demiş babası yok demiş beğenmemiş 6000lik koltuk alıyor bir de ben hediye verecem gelin ben miyim onlar mi
(9,005 puan) tarafından
O paraya onu alan tw seysini de alır anacim esin de abartmış demekki
(2,252 puan) tarafından
Aynen oylr valla ben yeni gelin halimle her şeyin en ucuzunu aldım oturdum onlar da alsin
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Benim kaynanamda asla yardım etmedi sirf ayrılalım diye bunu yüzüme söyledi simdi keyfi olarak koltuk alacakmış esime al diyo asla aldırmam dedim eger alırsan bizi unut oglumla dedim eger bana yardim etseydi destek olsaydi ki parasi vardi almak zorunda değiller ama en azından sözleriyle destek olabilirler eşini ikna etmeye çalış bence 
(2,252 puan) tarafından
Aynen iste huyları iyi olsa insanın gözüne de gelmez ama k eriz yerine konmak hoş fegil
(1,939 puan) tarafından
Tani canim ama sorsan o benim oğlum almak zorunda diyorlar
(2,252 puan) tarafından
Ay valla şaşıyorum benim de oğlum var şimdi Allah muhtaç etmesin bir şey istemem
(1,939 puan) tarafından
Benimde oglum var insallah yaşadıklarımı yaşatmam
(2,252 puan) tarafından
Inşallah canım
0 oy
tarafından
Bu TV ünitesi almak istediyse alsın adam kız ne olacak 
(2,252 puan) tarafından
Canim benim aileme yapmak aklina gelmiyor. 6 aydır oğlumun saçından kolye yapacam diyorum yap demedi ve 36tl ye kitap aldım oğluma gereksiz harcama yapıyorsun dedi 20tl ye zeka kartı alacaktım. Hışırtılı kitap var ne gerek var dedi. Ayrıca onlar bana bir çöp bile almadı insanın zoruna gidiyor
tarafından
Evet ama alma dersen sen kötü olursun .Allah kimsenin hakkını kimseye koymaz içini ferah tut bı ünite için kötü olma derim
(2,252 puan) tarafından
Ben alma dedim bir kere eğer alırsa bugüne kadar içimde kalan her şeyi alırım acımam
tarafından
Al kuzum almadigin için aldığın ufak tefek şeyler göze görünüyor sende al istediğini imkanın ne kadarsa öyle yaşa boşver yemeyenin malını yiyen bulunur .
(2,252 puan) tarafından
Aynen öyleymiş canım ben birikim yapma derdindeydim. Adamın yaptığına bak
0 oy
(4,549 puan) tarafından
onların size alması gerekirken siz mi alıyorsunuz daha vallahi ben böyle erkekleri lahmacun küreği ile dövesim geliyor 
(2,252 puan) tarafından
Canim bizi geçtim torununa almıyor. Annem a 101den bile olsa bir şey alıp getiriyor.. bunlar daha bir battaniye patik ormedi
(4,549 puan) tarafından
aaaa aynı benim durumum kaynanam kayınbabam memur emeklisi tek çocuk eşim tek torun bizimki olacak yiyip içip parayı kendilerine harcarlar trafik cezası yerler bix öderiz özel hastaneye giderler biz öderiz torunlarına bir çöp almadılar suçu onlarda değil kocalarımızda aramak lazım =)
0 oy
(169 puan) tarafından
Canım sen harcamazsan eşin harcayacak yerler bulur eğer o karakterde birisiyse. Bazı erkekler öyle maalesef bakior cebinde para var hiç düşünmez eve bişi gerek mi eşime çocuğuma .. param var psikolojisiyle alır verir ...
(2,252 puan) tarafından
Yok canım cebinde para yok. Gidip gelip bak maaş bitti eksiden yiyiyoruz diyor. Ama ailesine borca girip yapiyor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 480 göst.
12 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
39 cevap 653 göst.
11 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Syvldc (229 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 213 göst.
21 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (778 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 251 göst.