0 oy
718 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Selamın aleyküm hanımlar. Şimdi. Sorucağim soruya düşünerek cevaplarsaniz sevinirim.  Komşu geldi. Burdan birine kömür için yardım toplanıyor. Toplanan kişiyi çok iyi tanıyorum 

Kocası çalışıyor.   25 tane koyunları var kadının kendi. Kızı oğlu kocası sıgara içiyor evleri kira değil.   Geçen 550 lira verip kızı mont aldı. Şimdi diyeceksiniz. Durumu yok diye almasınmi diyeceksiniz benim durumum olduğu halde aynı montu. 200 e pazardan aldım marka giyinmeyi sever kızı.  Şimdi yardım topladılar bende vermiyecegimi söyledim 2 tane koyun satsa 2 Ton kömür alır ben kabul etmedim diyede gruptan da çıkardılar beni siz olsanız.  Ne tepki verirdiniz. Verirmiydiniz

37 Cevaplar

+1 oy
(866 puan) tarafından
Vermezdim tabiki 
tarafından
Teşekkür ederim cnm
-Reklam-
0 oy
(405 puan) tarafından
550e mont alıyorlarsa onlar bana yardım etsin. 
(7,791 puan) tarafından
Yarın da sen ağla kömür anlamiyom diye bi yardim da sana yapsinlar :)
tarafından
:))))))))))))))))))
(7,972 puan) tarafından
Ahahahhh bu yoruma güldüm:)))
(405 puan) tarafından
Ağlamayana meme yok. Yarın sokaklara çıkıp ağlıyorum. :D
(7,972 puan) tarafından
Ahahahah delii
0 oy
(250 puan) tarafından
Kesinlikle vermezdim  marka giyeceğine kömür alsin 
tarafından
Teşekkür ederim cnm
(250 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Eğer dediğin gibiyse tabiki vermem bn araştırıp ona göre veriyorum başkasının hakkıno ihtiyacı olmayan birine asla vermem 
tarafından
Benimde her maaşımda yardım ettim kişiler var ama bildiğim gerçekten ihtiyacı olan kişiler
0 oy
tarafından
Ne grubundan ? Bide yardım toplamak kimin fikri kim karar vermis
tarafından
Bizim komşu grubundan yan komşunun
0 oy
(3,860 puan) tarafından
umursamam ama neden yardim etmeyecegimi acikca soylerdim . 
tarafından
Fırsat vermediler bile
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Durumu varsa , olmayanlarin hakkına giriyor ayrıca 

Ben de vermezdim 
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Söyle de onlar size yardim etsin i neymiş canım. Ben de vermezdim
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(1,433 puan) tarafından
Durumları olduğundan eminsem vermezdim, biz de emek verip o parayı kazanıyoruz sonuçta.İstege bağlıdır yardım istemezsen etmezsin kimse zorlayamaz ya da tepki koyamaz.tepki koyan insanlarsa cevremdekiler onlarla da görüşmem daha 
tarafından
Görüşmem zaten cnm
0 oy
(48,668 puan) tarafından
herkes yardim ediyor diye yardim etmek zorunda degilsin ki bide gruptan cikarmislar ne kadar akilsiz insanlar var
tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(460 puan) tarafından
Sen hakli olani yapmişsin bnde vermezdim ondan daha muhtaç insanlar var en iyisini yapmissin o komsularinda akli yokmuş bnce
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Valla haklisin benin dayim gilde karisi da ijiside arada bi bira iciyilar bizde karsiyiz  diger datimlar para yardimi yaoalik kiradalar cocuklari vae yazik dediler annem gil biz vermeyiz cocuklarimin rizkini ivkiye para buluyolar bizene dedi. Ona buna para bulan komure nasil bulamiyir
tarafından
Öyle. Alkole sıgaraya para bulan ekmek almayada bulsun
0 oy
tarafından
Eğer gerçekten ihtiyaç sahibiyse bildiğim kadarıyla kömür yardımı yapılıyo. Ben olsam bende vermezdim. Insanlar artık çalışıp para kazanmayı bırakmış dilenmek kolay geliyor 
tarafından
Devlet bile vermedi onlara cnm ama kadın yok diye ağlıyor
0 oy
(1,262 puan) tarafından

Böyle birine neden  yardım ediyorlar pardon biraz daha fazla harcasın diyemi :angel:  devlet zaten anamızı ağlatıyor bide böylelerine yardım mı edilecek 

tarafından
Yok diye ağladığı için açıyorlar
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Bende vermezdim koyunları varmış sigara iciyolar mont o bu biraz onlarınki durumu yok gibi değil gelen yardıma yok demeyen cins ten ben olsam bende vermezdim 
tarafından
Yok diye ağlamaya alışmış
(12,777 puan) tarafından
Aynen biraz öyle valla ben mont aldım 280 LCW daha uygun yoktu ve bana o bile pahalı geldi 550 TL  mont al bide  hayvanlar olsun durum yok de yazık cidden *** yetim öksüz çocuğa durum olmahan başkasına ver
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Eee o yardım verenler bilmiyor mu koyun vs olduğunu? Yada mont parasını? Belki kıza da biri vermiştir montu.
tarafından
Vermedine eminim. Kadın hayvanları satıyorum alan yok diye ağlıyor. Kömürüm yakacağım yok diye ağlayan biri
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Tabiki etmezdim yardima muhtac falan degil onlar agsari ucretle calisiyor esim kredi oduyor ev kira bi bebe bide hamileyim devlet bizi bile yardima muhtac gormuyor 
tarafından
Rabbim yardımcın olsun hayırlı evlatlarin olsun
(4,237 puan) tarafından
Sagolasin canim Allah razi olsun
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Vermezdim haklısın canım
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
tarafından

ben elime para geçse hemen evime YİYECEK alıyoken bir monta 500 tl veren görgüze vermezdim 

tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(7,193 puan) tarafından
Az yesinde uşak tutsunlar buna yardım değil enayilik denir .   
tarafından
Teşekkür ederim cnm

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 931 göst.
0 oy
3 cevap 82 göst.
2 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aşkı❤evladı⚘ (2,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 199 göst.
30 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 109 göst.
5 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mybaby01. (1,019 puan) tarafından soruldu

379,736 soru

11,367,556 cevap

34,850 kullanıcı

...