0 oy
615 göst.
Diğer kategorisinde (2,443 puan) tarafından

Kızlar geçen mastit olunca memeden kescem demiştim. Zaten apsenolmuştu sağ göğsümden iltihap geliyordu. Bikaç gün gündüz meme vermedim gece uykusunda verdim sadece sol göğsümü. Sonra ateşlendi 4 gün boyunca boğaz enfeksiyonu vardı hiçbirşey yemiyordu habire ağlıyordu çok huysuzdu. O zaman dayanamadım zaten iyileşmişti göğsümde. Emzirmeye devam ettim. Ama artık kesin kararlıyım. Yarın sabah 18 aylık aşısı var. Aşıdan sonra kesicem Allah nasip ederse. Bugün de sabır taşı aldım aktardan. Onu nasıl kullanmam gerek? Bi de gece ağladığı zaman ne yapıcam bilmiyorum. Tecrübeli anneler bilgi verirseniz çok sevinirim <3

4 Cevaplar

+1 oy
(2,581 puan) tarafından
18 aylık bebeğini dün kestim sütten dün gece uyandı agaldi biraz sonra karnıma uznaip uyudu ben göğsüme bant vurdum her istediğinde öyle ucu gelmeyince umudu kesiliyor dün gecede uyandı biraz göğsüme vurdu agaldi sonra uyudu
(2,443 puan) tarafından
Bikaç gece idare etcez artik napalım :(
-Reklam-
0 oy
(777 puan) tarafından
Canım her meme istediğinde sabır taşını suyla ıslat göğsünün kahverengi yerine yani bebeğinin emeceği yere sür.gece gündüz her istediğinde yapman lazım
(2,443 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Sakin yapma böyle bisey tüm hayatını etkiler güveni zedelenir
(2,443 puan) tarafından
Canım inanki sütüm gelmiyor. Bi de sık sık bu mastit sorununu yaşıyorum. Bu sabah tekrar sol göğsümde ağrıyla uyandım. Bantladım yine vazgeçmedi. Başka çarem olsa denerim ama benim sağlığımı da etkiliyo. Geçen yüksek ateş ve şiddetli kusmayla acile gittim. Yoksa ister miyim bebeğimi sütten keseyim. Şuan hem sütüm gelmiyor boş çekiyor hem de 18 aylık oldu çok şükür. Yemesi de düzelir inşallah memeyi kesince
(1,699 puan) tarafından
Ben 17 aylikken kestim 3 gun bile sürmedi azalttım gun içinde seyreklestirdim gece vermedim hemen unuttu ki dünyada benimkinden fazla memeye düşkün bebek yoktur
(2,443 puan) tarafından
Ikincisi bende o zaman :) beş dakka bile sürmüyor arası e haliyle süt de eskisi kadar kalmadı. Aslında gündüz bi şekilde idare ederim ama gece ne yapcam bilmiyorum meme emene kadar çok ağlıyor
(1,699 puan) tarafından
Ben sabrettim 2 gece cnm valla yoksa meme acik ti öyle yatıydık sabaha kadar agzindaydi
(2,443 puan) tarafından
Valla aynı biz. Hatta bi gece annemde kalmıştım. Sen iyi zatüre olmuyon öyle sabaha kadar yatılır mı demişti :D napacan bebe izin vermeyince mecbur :)
0 oy
(772 puan) tarafından
Sabır taşı bizde işe yaramadı o iğrenç kokusuna rağmen yine emdi bende yarabandı yapıştırdım geniş olanlarından annem uf oldu bak fln die diee bıraktı sonrasında çok agresifleşti ama atlatıyo ben22 aylıkken fln bıraktırmıştım önce gündüz sonra gece fln diil biz bariz geceden başlayıp hepten birden kestik çocuğun kafası karışmasın die düşündüm yani gündüz bant var uf olmuş gece bant yok düzelmiş sabah olmuş yine bant war uf olmuş fln 
(2,443 puan) tarafından
Hmm anladım canım aslında en mantıklısı. Tuvalet eğitiminde falan da tamamen bezi çıkarmak gibi aslında buda. Ben de olmazsa öyle yapayım. Sağolasin :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 66 göst.
5 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde MinnosunAnnesii (978 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 151 göst.
6 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ferhn42 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 188 göst.
12 Ekim 2021 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 148 göst.
22 Nisan 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Mami (575 puan) tarafından soruldu

381,072 soru

11,408,277 cevap

34,945 kullanıcı

...