0 oy
1,122 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar. 

Allahin izniyle carsafa girecegim.

Siparisim gelmis ilcede.

Carsafli bacilarim ablalarim. Alismak kolay degil mi?

Tekrar cikaririm korkusu beni urkutuyor oyle bir sey yasamak iatemiyorum. Esim hic karismadi. Ben giyecegim dedigimde sevincinden agladi...

Ins yasamayida nasip eder Rabbim. 

Nelere dikkat etmem lazim..?

24 Cevaplar

+4 oy
(775 puan) tarafından
Peki neden çarşaf merak ettiğim için soruyorum herkesin endi düşüncesi tabı 
(237 puan) tarafından
:(( başınız sagolsun cok büyük acilarr neden kaybettiniz sağlik sorunlarimi vardı
(237 puan) tarafından
Rabbim sabirlar versinn evlat acisi cok kötü tarif edilemez
tarafından
Mihriman canım soda çekti :D
(191 puan) tarafından
Mihriman  hanım 6 bebekmi  yazdınız  benmi  yalnış  anladım  hiç hocaya  gittiniz mi peki  sıbyan  olabilir  sizde benim de karnımda  kalbi  durmuş tu
(191 puan) tarafından
Anladım  canım  çok zor biliyorum  bende  kürtaj  oldum  muskadan  sonra  düşük  oldumu  hiç beni korkuttular  ama  birşey  yapmadılar  allaha  şükür  hamile  iken  okunmuş  su iciyirdum  ve muskam  vardı
-Reklam-
+3 oy
tarafından

Gelir şimdi islam da çarşaf yok diyenler :D

Hayırlı mübarek olsun canim korkma alışması çok kolay vazgeçmesi de bi o kadar zor. Ben 9 yıldır giyiyorum çıkarır miyim diye korku içimde asla olmadi bundan sonra ki örtüm kefenim olsun diye dua ederim her zaman <3

(13,202 puan) tarafından
Ön yardı veya tartışma amaçlı yazmadım arkadaş öylesine yazınca espri yapayım dedim inan. Herkesin kendi fikri ve tercihi neticede. Tartışma olsa ne olacak ben çarşafa girmeyeceğim arkadaş çıkmayacak kalp kırmanın alemi yok o yüzden ;)
tarafından
Ne guzel yazmissin canim ya. Allag razi olsun :)
tarafından
Aynenn kirilmak olmasin ben o carsafi giysem ama birilerinin kalbini carsaf yuzunden kirsam ne anlami olcak o yuzden herkesin kendi ozgur dusuncesi :) Allah razi olsun hepinizden
tarafından
Ben espri olduğunu anlamadim canim kusura bakma haklisin zaten kalp kırmak kabe yıkmak gibidir.
(13,202 puan) tarafından
Yok canım fikirlerimi söyleyip kalbini kırmak asla istemem zaten. Öyle yazınca temiz niyet söyledim.
+1 oy
(4,853 puan) tarafından
Sen istedikten sonra başarırsın Rabbım daim etsin inşallah 
tarafından
Ins balim Allah razi olsn
+1 oy
tarafından
Ben peçe takıyorum. Sadece gözlerim açık. Elime de eldiven takıyorum. Zaman geçtikçe senin bir parçan haline geliyor. Bazen eldivensiz çıkmak zorunda kalınca bile kendimi çıplak hissediyorum. Öyle güzel bişey ki. ❤️
tarafından
Rabbim bana da nasip etsin çok duygulandım :(
tarafından
Rabbim hakkını vermeyi nasip etsin  ve hakkını verebilecek olan herkese nasip etsin.  Allahumma amin.❤️
tarafından
Yaaa ayyy daha da heveslendim canim benim yaa ♡♡♡
tarafından
Allahim cok gzel bi duygu  yesil asfalt ❤
tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️
+1 oy
tarafından

Ne güzel cnm mübarek olsun rabbik bizlerde nasio eder umarım kalbini ferah tut gerisi gelir <3

tarafından
Ins balim Allah razi olsun ♤
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Maşallah canım. Inşallah layiki ile sonuna kadar giyersin. Ama çarşaf şart değil tesettürlü olmak da yeterli
tarafından
Carsaf bana gore sart olsun diye istedim zaten balim ya :) yani tesetturum var zaten hamdolsun ama yetmiyir. Cunku artik kiyafetler cok dar yani en iyisi boyle olmasi :)
Hepimizin hakkinda hayirlisi ins kuzum ♡
(5,406 puan) tarafından
Tabi tesettürlü olduğunu anladim =)
tarafından
Hayirlisi insAllah :)
0 oy
tarafından
Hayırlı olsun inşallah canım ne güzel karar almışsın rabbim layıkıyla giymeyi bir dahada çıkartmamayı nasip etsin sana aminn
tarafından
Amiiin insAllah Allah razi olsun kuzum benim ♡
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Yaaa çok güzel daim olur inşallah canım 
tarafından
Ayy insAllah Allah razi olsun kuzum ♡
0 oy
tarafından
Bu senin tercihin canım hayırlı olsun inşallah hakkını verirsin 
tarafından
Cook tesekkur ederim canim benim ♡
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Ne guzel niyetin olmuş cnm cikarmazsin inş.

Benim teyzem ve kızı çarşaflı mesela erkeklerle sofraya oturmaz ayni ortamda bulunmaz akraba dahi olsa bilmiyorum böyle yapıyorlar hani bize geldiklerinde ayrı otururuz sohbet muhabbette. Mesela benim abimle teyzem oturur yemek yer. Ama babamla oturmazlar. Evlerine misafir gelince eşi yemek servisi yapar. Bu kdr biliyorum ben cnm. Bı yere bağlılar günlük zikirleri olur ödev gibi ama ben yapmadığım için söylemezler şunu yaptık diye. Eğer bende yapacak ödem kesin ise soylerlermis
tarafından
Yok kuzum ben oylr bir yere bagli degilim. Bide zaten esim imam biz hic beraber oturmuyoruz yemekte falan odalarimiz heo erkek kadin ayri oluyor o konuda aliskinim :)
(6,859 puan) tarafından
Meleğim ben müslüman için demedim bir yere bağlılar böyle yapıyorlar dedim.

Kübracim aynen ben gördüğümü söyledim bı yere bağlılar böyle yapıyorlar. Benim haddim değil ztn şöyle yap demek. Sadece onlar bı yere bağlı öyle gördüm diye
tarafından
Biliyorum kuzum teyzemler de oylr :) kirmadim seni insAllag ♡
(6,859 puan) tarafından
Yok kuzum niye kirilayim :)
tarafından
Tamam o zaman :))
0 oy
(140 puan) tarafından
maşallah canm Rabbim daim etsin. ben çarşaflı değilim geniş ferace ve geniş siyah örtü örtüyorum. ama nacizane benm demek istediğim çarşafın altından topuz asla yapma hem o zahmete girip bide günaha girme canm etrafta görüyorum öyle. dikkst çekici çanta topuklu ayakkabı vs giyme zaten biliyorsundur bunları. bide neden çıkarasınki canm bu bir dış kıyafet sonuçta dışsrda giyip eve gelince çıkaracaksın sevabını alıp geleceksin böyle düşün :) ben bir ara peçe eldiven felan kullanıyordum çok daha özgür ve rahat hissediyordum. şu anda zaten herkes peçeli oldu miss :) vesveseye kapılma sen şu an Allah rızası için yapacağından şeytan boş durmaz aklını karıştırır kulak asma yapacağım Allah için de gerisi gelir inşallah.
tarafından
Coook haklisin canim. Topuz cok hafif vardi oda ensemi sacim cok yakiyordu ama artik onuda yapmam. Topuklu ayakkabi falan asla giymem ama bunlari bende duydum yapan cokmus ya. Dediklerin kupem olsun ♡ Allah razi olsun canim benim ♡
(774 puan) tarafından
Saçını orebilirsin o zaman topuz olmaz ben yapamıyorum o kadar usulüne uygun kapalı değilim üniversite çalışma hayatı derken usulünce kapanamadim ama topuz olmasın diye örüyorlar onu görmüştüm
tarafından
Evet kuzum bende gordum bakalim ins bi giyeyimde hayirlisi ile. Topuz kolay :)
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Yaa ne güzel inşallah sonuna kadar devam ettirirsin bende çarşafliyim ama yüzüm kapalı tesettür en güzel hali diye giymek istemiştim en başta vücut hatlarım belli olsun istemedim 6 yıldır giyiyorum ailemde var çarşaflı olanlar o yüzden ben sıkıntı cekmedim hiç çok şükür 
tarafından
Ayy ne guzel masallah. Bizimde var ailede ins daim olur ya ♡
(1,399 puan) tarafından
Inşallah canım Allah yolunu açık etsin
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Hayirli olsun inşallah daima giyersin canım ❤
tarafından
InsAllahhh Allah raiz olsn ♡
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Haklısın canım bende bazen çok rahatsız hissediyorum kendimi bol kesim alsam bile cocukla dışarı çıkmak zorunda olunca egiilip dogrulurken falan herkes bana bakiyomus gibi oluyor bazen rahat hareket edemiyorum . Pardösü giymek istiyordum ama eşim istemedi tunik giyiyorum . Esin seni desteklemiş çok güzel . Rabbim daim eylesin insaallah
tarafından
Evet canim esin fikri elbette cok onemli bisey diyemeyecegim o yuzden :) ama kadina tesettur cok yakisiyor ♡
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Canim ben kapalı değilim bir gün kapanır mıyım bilmiyorum ama çarşaf giyebileceğimi sanmıyorum. Bu benim tercihim olduğu gibi o da senin tercihin. Ama benim yazma sebebim, çarşafın hakkını vereceğine inaniyorum yorumlara baktım o kadar naif zitlasmadan  içimi ısıttın. Hayırlı olsun canım Rabbim daim etsin ❤
tarafından
Ahh canim benimmm Allah razi olsun gozlerim dolduuu ♡ Allah sana da nasip etsin insAllah gonlunden geceni ♡
(2,252 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun:)
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun, herkesin kendi tercihi inşallah devam edersin canım
tarafından
InsAllahhh cok tesekkur ederim ♡
0 oy
(4,983 puan) tarafından

Mevla mübarek etsin :)

Çarşafı Şerif giymek büyük bir nimet. Allah her kuluna nasip etmez Rabbım hakkini verenlerden eylesin. 

tarafından
Amiiin insAllaahhhh cok tesekkur ederim Allah razi olsun. Daim olsun insAllah
0 oy
tarafından
Kiz senin kocan imam sen bu acidan cok zorluk cekmezsjn
tarafından
Yok canim. Bizim isimiz biraz farkli oldu. Esim vanli. Ben kayseri. Esim kayseriye gelmis iste ogrenciyken burda okumus falan. Sonra bende kurstaydim oda atanmis o sirada bi koye. Biz ikimiz de Hat kursuna gidiyorduk. Esim gelirdi kursa 3 erkeklerdi. Kizlar doluydu. Bi kere kafasini kaldirip baktigini gormedim ama ben vurulduydum :)) sonra iste konustik falan. Ailesi geldi vandan tanistik. Bi baktim evlenmisim cocugum ayagimda salliyorum :)))  Ne gorucu usulu gibi ne severek gibi yani severek tabi ki hatta cok seviyorum oda bende hamdolsun. Ama iste nasil evlendik bende bilmiyorum :)
tarafından
Cok sevindim coo guzel:)
Genelde imamlar gorucu usulu evlenio ondan sormustum
tarafından
Yok bizimki biraz farkli oldu iste :D hatta normalde kizin ailesi sorun cikariri ya. Benim kayinbabamlar korktu ilk kez yabanci birini gelin almislar. Buyuk eltilerim hep akraba. Simdi bana gelir hep 5 tane gelinim senin ayaklarinin altina kurban olsun der her seferinde... :) hamdolsun mutluyum :)
tarafından
Kiz cok guzel ❤
tarafından
Tesekkur ederiiim :) ♡
0 oy
tarafından
Rabbim mübarek daim kılsın aklından o acabayi çıkar at kalbin un güzelliği runu na eşlik etsin 
tarafından
Amiiin insAllah canim benim attim sizin guzel dilekleriniz karsisinda :)
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Tebrikler kuzum Bnde istiyom ama nefsime yediremiyorm bol giyinirim hep feracelerimi falan 
tarafından
Benimdee :) en son bi ferace aldim yaxin bide 250 lira verdim bol olsun diye buyuk beden aldim Allahim omuzlari dusuyor kollari up uzun falan cok komik gorunuyordum icinde :) neyse dedim ennn guzeli carsaf Allah birseyi yapin dediyse var bir hikmeti demek ki :)
(2,722 puan) tarafından
Allahin emirleri en guzeli kusku yok asla en dogrusuya zaten eger uysak hepimiz su dunyada olan hic bi pislik olmazki hersey almis basini gidyo zina haram faiz vs vs
tarafından
Aynenn kuzum ya aynenn... Ne diyelim. Allahim dogru yollardan ayirmasin yanlis.yollardakileri duzeltsin ins
(2,722 puan) tarafından
İnsllh canm

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 117 göst.
18 Ocak 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 85 göst.
9 Ocak 2022 Aile kategorisinde Sertuğ (345 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 118 göst.
4 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Minikkus0 (718 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 141 göst.
7 Haziran 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu

379,953 soru

11,374,190 cevap

34,857 kullanıcı

...