0 oy
448 göst.
Aile kategorisinde (142 puan) tarafından
Ya kaynanamlar taşınıyor ben dedim yardıma geleyim bana dediği şey 3 çocukla gelsende birşey yapamazsın dedi tamam dedim görümcem gitmiş yardıma bizde öğün annemlere gittik bayadir görmedik annemi işte bugün oldu aradım kaynanamı anneme gitmem dert olmuş kendine hani bize yemek yapacaktın biz yorulduk hemen annenlere gittjn diyor hem 3 çocukla gelme diyen de kendi kusersede kussun umrumda değil ya

19 Cevaplar

+2 oy
(119,461 puan) tarafından
Ama gelsende bisi yapamazsin diycene kizim gelme ama bize yemek yap birak dese sen haksizsin derdimde kaynanan haksiz
(142 puan) tarafından
Kız dese yapardım kendi diyor yapma gelme diye evde kalsaydım birşey demezdi
-Reklam-
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Bahane iste laf olsun torba dolsun misali vicdan yapiyor 

Ama sana dediyse bize yemek yaparmisin diye o ayrı 
(142 puan) tarafından
Demedi ki bana cnm ben ağız arasında demiştim oda 3 çocukla napcan çocuklarına bak dedi
(4,853 puan) tarafından
Demekki o da içinden gelerek dememiş  beklemiş yine biseyler
0 oy
tarafından
Madem yemegini yaptıracaktı sana niye öyle demiski sem haklisin annene gitmeni cekememis
(142 puan) tarafından
Evde dursaydim birşey demezdi gittim de dedi birde oğlumu özlemiş yanına çıkarmıştı eşim telefonda diyor bu çocuk bir yere giderse simariyor ağlıyor hep diyor
tarafından
Biryere dediği anneannesinin evi yani hem yapma diyor gidince de laf söylüyor bu kaynananlarda ne yaptığını bilmiyor
0 oy
tarafından
Bence gelme ama yemek yap diye beklemiş ondan dert
(142 puan) tarafından
Valla k bakmasın eltimle oturuyor oda annesigilde küs gitti gel evini topla dediler gelmedi o kendi evini toplamaya gelmiyor benden bekliyor
0 oy
tarafından
Aslinda yemek yapıp gonderebilirdin gonlu olsun diye 
(142 puan) tarafından
Annemlere gitmistim cnm 2 saat uzaklıkta yollarda gizli buz var diye birgün kaldım annemlerede
tarafından
Him zaten sen haklisin kuzum gelme demis onu diyen insan yemeği garantiler disardan soylesinler bi gun de ne olmuş bosver takilma
0 oy
tarafından
Valla canım ben yardıma gidemiyosam eğer bı yemek yapar götürürdüm yada cagirirdim gelir evimde yerlerdi ben öyle yapardım yani demekki kırılmış düşünmediğini için söylemesine gerek yok bence ben düşünür yapardım 
(142 puan) tarafından
Canım o gün annemlere gittim birgun kalmak zorunda kaldım 2 saat uzakta yollar sisli ve buzluydu yani goturemem yemek istesemde
tarafından
O gün annenlere gitmeye bilirdin bence başka bı gün gitseydin tanı bı yol bulunurdu diye düşünüyorum
(142 puan) tarafından
Eşim beni kolay kolay götürmez bayramdan bayrama en son 3 ay önce gördüm izinliyom gidelim deyince tekliif asla kaciramazdim kaynanamlar da biliyor çok gitmediğimi
0 oy
(507 puan) tarafından
Canım hakeden biri mi onu bilmiyorum yani benimki yaralı parmağa iş.emez dediklerinden o yüzden ben asla yapmazdım ama eğer size yardımcı olan biriyse insan taşınınca komşudan bile bı tabak bişey görünce mutlu oluyor belki gidip orda rezillik cekmeni istememiştir ama evinde yemek yapıp gondermeni yada yemeğe çağırmanı beklemiştir
(142 puan) tarafından
Cnm ev eltimin eltimle birlikte oturuyor küs gitti bunlarda ev aldık gel evini taşı istediğin gibi yerles dediler gelmedi yerlestirecekler evi temizleyecekler öyle gelecekmiş ben niyede yardım edeyim dedim kimse yardım edeyim bile demez bana kusuyor
(507 puan) tarafından
Ayyy öyleyse hiç takmaaa hatta sana küssün bırak işine gelir :D Ben kendisi taşınıyor zannettim hani tabak çanak ortada olmaz Ocak kurulmaz filan diye beklemiştir dedim yoksa evinde akşamdan yapsaymis yemeklerini eltin için ne kendini yorcan yardımı teklif etmişsin zaten bosveeeer
0 oy
(488 puan) tarafından
Haklı haksız değil de evet iş konusunda yardımcı olamazsın belki çocuklarla ama yemek yapsan hoş olurdu. 
(142 puan) tarafından
Cnm anneme yatılı gittim 2 saat uzaklıkta eğer evimde kalsaydım tabi yapardım
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Sorman kabahat diycem ama iyi yapmışsın sen insanlik yapp söylemişsin ama o depmis resmen Allah ıslah etsin ne dym 
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Gelme dedik ama bi yemek yapıp gelin akşam yiyelim demeni beklemiş sende annene gidince biraz zoruna gitmis düşününce 3 çocuk da olsa bı yemek yapıp taşınmislar sonuçta (başka sorun yok ise ) akşam gelin yemek  yiyelim der öbür günler anneme giderdim
(142 puan) tarafından
Taşınma yok cnm daha evi temizliyorlardi eşim beni her zaman götüren biri değil annemlere fırsatını bulmuşken kaçırmak istemedim 3 ay görmemiştim cnm kolay kolay götürmez bayramdan bayrama kacirmadim
(12,777 puan) tarafından
İşte sen kendince haklısın da o da işten kaçtı yemek de yapmadı hemen annesine gitmiş diye düşünmüştür ben sizi ararım desen olsun yemek de ne var di vs der büyütülecek bı şey değil aslında bı gün de dışardan yesin makarna yesin ama işte
0 oy
(892 puan) tarafından
Yani şu var istwr istemez karşı taraftan bir yemek bekleniyor mesela bende doğumdan sonra evimi temizledim kaynanamgil bir kısır yapıp yollattilar bana yemekle ugrasmim diye.onlarda temizliğe girisse gel bir yemek yap biz yaparix iş derler keşke sende bir kaç gün sonra gitseydin tabi haklı değil kaynana keşke dile getireymis sen yemek yap yeterli diyerek ama aradaki baginizi güçlendirir bu tarz şeyler yapsaydjn
0 oy
(833 puan) tarafından
Amaaannn odaaa aciktiysa gitsin lokantadan sipariş versn
0 oy
tarafından

Aman sen bihter ziyagilsin kendine gel :)

Saka bi yana demek ki alingalik  yapmis  biz hayir desek de yemek yapar diye dusunmus , kesin onceden oyleydin  ondan o da bu beklentiye girms

0 oy
(1,786 puan) tarafından
Mesele senin annene gitmen değil gelin olman ve seni kızı gibi görmemesi söyle bunu kaynanana böylece, kendi kızı anasına yardıma gelince kaynanası huzursuzluk çıkarsa haklı mı görecek yani? 
0 oy
tarafından
Sen haklısın 
0 oy
(17,874 puan) tarafından
Sen haklisin bence madem öyle o zaman deseymis yemek yapta getir diye söyleme uslubu bile yanlis yani
0 oy
tarafından
Sen bihter ziyagilsin  :) Kaynanalar analara karşı boşver annene gitmeyip evinde otursaydin o zamanda ordan buraya gelemedi derlerdi
0 oy
(17 puan) tarafından
Valla varya artık salıcaz bu kaynanaları ne halleri varsa görsünler allahlarından bulsunlar hatta gebersinler topragı biz atalım üstlerine yeter yaa bıktım bu kaynanalardan hiç mi gelin olmadılar yaa bide gelinler fena diyorlar
0 oy
(774 puan) tarafından
Senn bihterziyagil değil gelinsin tabi ki suçlu sen olacaksın ah canım yemek yapsan da bişey çıkardı 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 162 göst.
21 Eylül 2021 Aile kategorisinde Kafanereyebizoraya (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 547 göst.
1 Eylül 2021 Aile kategorisinde Coktafifi (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 660 göst.
5 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Gaygqqgyahv 65344 (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 656 göst.
23 Nisan 2024 Aile kategorisinde Sezen (5 puan) tarafından soruldu

381,017 soru

11,406,918 cevap

34,943 kullanıcı