0 oy
642 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Uzun olacak kusura bakmayin.

Kizlar benim bir kaynanam var, yasli ve cahil birisi. Bu yüzden evlendigimizden beri yaptigi  her şeyi alttan aliyorum. Benim ablam evleniyor biz nazar degmesin diye kimseye soylemedik. Beni aradi tebrik için, esimden  ogrendigini soyledi. Halbuki esim anlatmamis. Ablasina  soylemis, ablasi anlatmis.

Sordu sorusturdu cocugu zengin mi varlikli mi da saklionuz  die. Ben de hayir  ne alakasi  var nazar değer die mumkun  olduğu kadar sakliyoruz insanlardan dedim. Ayrica  ablam soylemezken bana mı dustu  dedim.

Nedne sakliyorsun amcak kotu seyler saklanir falan demeye basladi. Hani kiz kotu bir sey mi yapti da evlendiriyonuz  gibi. Sok oldum ne diyor bu diye sonra birden Sen eskiden böyle degildin  samimiydine getirdi lafi, seni kim dolduruyor  dedi. (Onunla bir olay yasadik  ondan sonra ben samimiyetimi  kaybettim ona karsi, o da sanki öyle igrenc bi olay hiiic yasanmamis gibi davraniyor) kendisinin beni uzaklastirdigini  dusunemiyo. Ben de dedim iste bir olay olduktan sonra ben eski ben olmam diye... buyukler buyuklugunu yapar olayi kapatir düzen bozulmasin die dedi. Ben de aradaki anlasmazlik oturup konusulur sonra kapanir dedim. Ben aynı yerden bi daha sokulmak istemiyorum dedim.

Siz bana çok şey yaptiniz ben hep sustum demeye basladi, annen büyüklükte yapmadi seninle muhatap oluyorum demeye başladı cunku  onlarda gelinin bir kusuru olunca annesine nasil yetistirdin denirmis, beni adam yerine koymuyor yani, zaten çok alingan,  anlayissiz ve cocuk  gibi herseye  aglayan bir kadin. Ben onun istedigi  gibi hareket etmiyorum diye bana yapmadigini birakmadi. Istiyor ki o ne derse o olsun.

(kendisi buldugu dogru  yanlis her hocaya gidip okutuyorum ayagina büyü yaptiriyor, herkesi kendi gibi saniyor) kim yapmis esimle ben mi dedim annenle  sen demeye basladi. Bende salter koptu tabi ama edebimi  korudum. Annem sana ne yapmis  soyle ve kanitla dedim. Soyleyemedi tabi cunku  öyle bir şey yok. Kişi, kendinden bilir işi. Saniyor  ki herkes onun gibi istedigini  elde etmek için buyuculere  kosuyor. Sinirimi yuttum zar zor tamam dedim kapatiyorum, yoksa acicaktim  agzimi yumucaktim gozumu.

Daha fazla konusmayalim bebegim ahliyor dedim Ben seni böyle kabul ettim sen de beni böyle kabul et Hadi hoscakal dedim kapattim. Elim ayagim titriyor. Igrenc hissediyorum.

Eşim geldi 10 dk sonra,  hemen söyledim kavga ettik annenle  die cunku  o anlatirken  doldura doldura anlatiyor.  Ben de lnciginden  cincingina  kadar her şeyi anlattim. Aradi ne senin öyle gelinim var ne de onun böyle kaynanasi dedi arayi buldu kendince  kapatti. 

Artık bu insanlara susmak istemiyorum. Yapıp yapip  buyukluk  bizde kalsın adi  altında ortbas  ediyorlar sanki hiç yapmamis  gibi davraniyorlar. Tiksiniyoeum artık. Biktim. Herkes de o öyle biri napalim  diyor. Herkes alttan ala ala simartmislar kufretse hakliyim modunda dolasiyorlar. Ya bu kadın benim kardesimi  arayıp iyi ki babanız ölmüş  de sizden kurtulmus diyen biri. Ben annemin evine gidiyorum diye namussuz damgasi  vuran biri. NEFRET EDIYORUM ARTIK.

10 Cevaplar

0 oy
(588 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bunları yapmış biriyle iletişimde olmanız hata. Kendinizi kapayacaksınız arayıp sormayacak o arayınca açmayacaksınız bu kadar basit. Eşimin ailesidir deyip bayramdan bayrama görüşseniz yeter. Onda da son derece mesafeli el gibi davranacaksınız detaylı uzun sohbetlere girmeyecekseniz özelinizi açmayacaksınız ki bunları söyleyecek cesareti kendinde bulamayacak. Ama eşinizin tutumu burada çok önemli dengeyi kurması lazım. Anam da anam derse zor 
(3 puan) tarafından
Hep boyleyim zaten ama aradi iste mecbur konustum keske aradigini gormeseydim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Büyüyle uğraşan bi insandan ne beklenir ki zaten sen de dikkat et sana da büyü falan yapar Allah böyle insanlardan korusun hepimizi 
(3 puan) tarafından
Amin ecmain yapior zaten
tarafından
Allah yardımcın olsun bacım zor gerçekten
0 oy
(3 puan) tarafından
Post yukari lutfen bana sen haklisin falan deyin kac saattir agliorum
0 oy
(2,043 puan) tarafından
Büyü yapandan yaptirandan çok korkarım Allah sizi korusun kurtarsın insaallah 
(3 puan) tarafından
Amin tesekkur ederim
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Benimki de aynı büyüyü yılan gibi sokan diliyle yapıyor ancak patavatsızlar
(3 puan) tarafından
Allah bizi korusun gercekten
0 oy
(156 puan) tarafından
Büyü su bu işi çok tehlikeli de evliliği nazar değer diye saklanma işi bana da garip geliyor açıkçası. Olayların tam arka planını bilemeyiz ama tek yapacağınız şey mesafe. Aramayın sormayin
(3 puan) tarafından
Aslinda isteme isini saklamamızı rica etti ablam cunku o cok korkar boyle nazar olaylarindan bende korkarim duhun davetiyesi ciksa hemen haber verecektim zaten davet amacli yani boyle acik arar gibi sorması densizlik degilmi
0 oy
(767 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun. Kolay değil, zor. Belli ki laftan anlamayan bir kaynananız var. Eşinizin tutumu çok önemli, sizi ezdirmemeli ama annesine de size de doğru olanı güzel bir şekilde göstermeli.

Nazar haktır, bence de son dakikaya kadar saklayın. En doğrusu.

Büyü kısmı da Allah korusun çok korkunç. Üzülmeyin Allah mazlumun yanındadır.
(3 puan) tarafından
Tesekkur ederim canim saol
0 oy
(355 puan) tarafından
Konudan bağımsız olacak biraz ama kafama takıldı ablanızın evleneceğini neden saklıyorsunuz ki dünya alem evleniyor bacım buna da mı nazar değiyor öyle olsa hepimiz evde kalmıştık valla :) 
(3 puan) tarafından
Evlenecegini saklamak degil bu aslinda duhun davetiyesi cikana kadar kimsenin ogrenmesini istemedi ablam bizede saygi duymak duser acik arar gibi sorgulamasi birde ustune bana hesap sormasi cok Baska birsey resmen ona soylemedim die sanki kizda bir sorun varmis ya da oglan cok zenginmisde o yuzden sakliyormusuz gibi laf carpitiyor her olayda boyle insani rezil eden söyler yapiyor banada esimede yazik artik
(355 puan) tarafından
Anladım canım. Yani o şekilde imalarda bulunması hoş değil bizim millet böyle işte benim de bi kuzenim eşinin aile durumundan dolayı biraz çabuk evlendiler kendi öz dayımız bile arayıp hamile mi falan diye imalarda bulunmuştu
0 oy
(2,074 puan) tarafından
Tepeden tırnağa haklısın 
0 oy
(283 puan) tarafından
Hepsini iyi hoş anladım da canım ablan evleniyorsa bunun neyine nazar değecek onu anlamadım.   Sonuçta dpmyada ilk evlenen ablan değil. Yada milyarder biriiyle falan mı evleniyor.  Yada Brad pit.. Evliliğin neyine nazar değecek  cidden düşündükçe anlamıyorum. Ve nereye kadar saklamayı düşünüyorsnz düğünü de sessiz sakin gizli yapcaksnz heralde 
(3 puan) tarafından
Saklamiyoruz ki zaten işin sacma  yeri orasi... sadece ablamin dugun  davetiyesi  cikana kadar kimseye haber vermeyelim ricasiyla kimsenin haberi olsun istemedik yoksa goren  goruyor  bir evde dugun telasi  olunca nasil  saklayabilirsin?? Basindan  bir kere daha boyle  bi durum gecti  istemeden once herkes bildi ama işler akrabalar  ve komsular  yuzunden  igrenc bi hal aldi  uzun hikaye
Bizim oralarda guzel  seyler  oyle  herkese  soylenmez hatta mumkun  oldugu  kadar gizlenir ve bu çok dogaldir. Zaten oglan  tarafi da bize birakti ilan edelim demediler dugunde nasil  olsa ogrenecekler.
Burasi  kucuk  yer, söz nisan İsteme ayni anda yada  ayni  hafta icinde  yapilir  uzatmadan bikac  aya da duhun  olur. Ablamin dugunu  isterse son dakikaya kdr  saklar  bize saygiduymak dusmez  mi? Napiyosa  yapsin
Yani aman sakli  olsun aman gizli olsun degildi anlayip soran  olunca boyle bi durum var diyoruz artik o istemeye kadardi. Burasi  kucuk yerburada herkes herkesi bilir istesen  de saklayamazsin zaten ama napalim ablam suttenagzi yanmis  yoggurtu  ufluyor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 256 göst.
21 Kasım 2021 Aile kategorisinde Mlknkrc (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 583 göst.
29 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Seralem (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 152 göst.
13 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Mlkars (418 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 773 göst.