0 oy
548 göst.
Aile kategorisinde tarafından

• Kızlar o kadar kavga ediyoruz onlar yüzünden olduğunu da biliyorlar kaynanamgil hala aynılar benim ailem söyledi eşimle kavga ettik eşim sinirle söylemiş ama hala aynilar acaba beni istemiyorlar mı ?
  • Nişanliyken herşeye karismislardi elbiseyi pahalı aldık diye başımın etini yemislerdi 
  • Bende düğün alışverişini kocamla kendim yaptım sadece kimse karışmasın diye 
  • Acaba bana kin mi duyuyorlar?
  • Bide evlendigim ilk günden beri beni rahat bırakmıyorlar ilk zamanlar sesimi cikartmadim ama baktım hergun arayıp yukarı çağırıyorlar hamile falan diye düşünmüyorlar açmamaya başladım telefonlarini kapıya gelirler cama gelirler açmam hergun hergun görüşmek zorunda değilim
  • Eşimle çok kavga ettik bu yüzden ablama anlattım en sonunda o kaynanamgille konuşmuş niye sürekli rahatsız ediyorsunuz falan diye oda ne var gel dediysem oğluma başka kız mı yok falan demiş 
  • Ne onlar benim yüzüme karşı birşey söylerler ne ben onlara bı kere çok sinirlenip bağırıp çağırdım haklıydım ama boşanacaktım eşim çok söz verdi ikna etti barıştık 
  • Kaynanamgil onlar yüzünden kavga ettiğimizi biliyorlar ama hala aynı davraniyorlar ?

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sorunun cevabını kendin vermişsin bence 
-Reklam-
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Aynen mesafeye devam et derim, kendi yuvana odaklan, cokta takma kafana, isteseler nolur istemeseler nolur...tabi ki esinin ailesi araniz iyi olsa iyi olur ama olmuyirsada zorlamayacan canim, esinin hatrina saygina devam sadece
0 oy
tarafından
Onlardan birde bende vardi canm hep onlarin istedigi olsun olmuyorsa sende olma istiyorlar egolari tavan yapmis 
0 oy
(14,043 puan) tarafından
Araya bi 100 km koy sen yoksa bu iş sarpa sarabilir 
0 oy
(678 puan) tarafından
Bence al karşıma güzellikle konuş araya mesafe koymaylada olmaz ana baba.bu esin üzülür aynı apartmandasın bende hergun çıkardım illaki bi gönüllerini.alirdim.hemde istanbulda yaşıyorum yani hemde bekarkende dilediğim.gibi yaşayan biriydim eşimde öyle 
0 oy
(119,651 puan) tarafından
En iyi cozum mesafe
0 oy
(806 puan) tarafından

Bu beyne sahip herkes senden uzak olsun tavrını koy tartışmaniz olmamış olabilir seviyelerine düşme sen doğru duvar yıkılmaz canım sen taviz verme yoksa tepene çıkar bunlar ne bu bide oğluma kız mı yok diyor terbiyesiz hamilesin bide bunu mu diyor sinir oldum ya şuan da rezile bak. Sana da erkekmi yoktu bu adamla evlendin eziyet çek diye mi yani. Bende de var bunun gibi seviyesiz bir aile modeli malesef. Uzak duruyorum. Mikser gibiler çünkü karıştırma derdindeler sürekli.

0 oy
(2,078 puan) tarafından
Burda her yöreden her adetten insanlar var, babam tarafı gelin, düğün, ev alışverişine nadirdir kız erkek yalnız çıkmaz, aile büyüklerinden bir iki kişi gider, dediğin gibi mesela amcamlara gitsem bi çay içeceksek gelinini de çağırırlar üst kattan, burda amac şu değil, gelin gelsin de bize hizmet etsin, gelini çağırmadan çay içmeleri hoş görülmez, bir misafir gelindiğinde, gelin çağırılır, kızım bak bu yakınımız geldi, bi görün denir, o gelen misaifr gelini görmezse, yine hoş karşılanmaz, çok şükür çok aşırı kalabalık bir aileyiz, bu zamana kadar hiç sorun yaşamadık, kaynanamlarda tam tersi yukarda ölsen kimsenin ruhu duymaz, görümcemler gelir otururlar bende çok severim kalabalıklığı, beni çağırmazlar ben kendim giderim hemen :)) uzun lafın kısası, kaynanaların adeti böyle ise, sana kırılmaları onlara göre normal canım ayak uydurmaya çalış biraz
(9,626 puan) tarafından
Ama canım senin dediğin ilk zamanlarda olur yani en fazla ilk bi sene gelen misafirin yanına gidilir gelin kendini göstersin diye ama her defasında da bence çok saçma herkesin işi gücü var mesela ve bazı kaynanalar senin düşündüğün gibi hizmetçi olarak değilde göstermek için çağırmayı düşünmüyolar gelini köle niyetine kullanmak istiyolar..baksana oğluma kız mı yok demiş bunun kadar saçma bi laf görmedim madem istemiyomus istemeye giderken körmüymüs istemeseymis kizin başını da yakmasaymış o zaman
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Amaninn düşman başına bu ne kız çok zor. Bı kafinsin heralde
0 oy
tarafından
Offffffff bitmiyor kaynana görümce derdi ya vallahi billahi insan canından beziyor ya oğullarını o kdr dizlerinin dibinde istiyorlarsa evlendirmesinler ya gelinleri de düşman olarak görüyorlarsa eğer kendilerine yakın tutmasınlar çağırmasınlar da ya 
0 oy
(16 puan) tarafından
Ah canim malesef aynı bela bende de var bende hamileyim valla benim başımdalar şuan geçenlerde kavga ettik. Hamile halimle benden hizmet bekliyorlar ben agrım sizin varken bunların yanında Oturcam herseylerine he dicem kendi evime gelen misafire karisamiycam bu kadar virüsün icin de bunlar insan davet ettiler ben istemiyorum dedikce. Kavgadan sonra 4 gün başka yere gittiler gene geldiler kürkçü dükkanına eşim konuşmuş biraz ama nasıl konuştu ne dedi bilmem pek de güvenmem o konuda kendisi zaten başıma bu dertleri açan. Şimdi görmezlikten geliyorum herşeyin bir zamanı var elbet benimde ağzımı açıp gözümü yumdugun zamanlar gelecek. Ikide bir laf sokup duruyor sanki ben malim anlamıyorum.  Benide istemiyorlardı evlenirken hala da istemiyorlardır günahlarını almayım gene. Yani isteyip istemedikleri beni alakadar etmez eşim istiyor mu istiyor o yeter herkesle aynı yatağa girmiyorum ben. Boşver yani istese nolur istemese nolur bu saatten sonra. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 204 göst.
0 oy
12 cevap 354 göst.
12 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 261 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 770 göst.

382,065 soru