0 oy
774 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Daha once se yazmıştım kaynanamlar maskedir dezenfektan pek korunmazlar dün de eşimin sevdiği yemeği yapmış eşimi aramış gelin yemeğe demiş eşime ben gitmeyeceğimi söylemiştim o da annesine her yeri gez sonra torunumu getir de diyerek kızmış. Yemeği vermiş kaynanam eşime. Benim yemedigim bir yemek bu arada. Daha dün bu olay olmuşken aradı az önce gelip çocuğu sevelim diyoruz dedi ben de anne kac haftadır niye görüşmüyoruz şimdi nerden çıktı dedim he virüs mu dedi. Evet dedim ben korkuyorum fabrikada falan olma olasılığı yüksek yanlış anlama dedim tamam dedi.esim de ayıp ettin ara gelsinler maskeyle otursunlar dedi. Ya daha dün eşim size gelemeyiz demiş kalkıp da bugün ne değişti yani. Bakalim başıma ne işler açacaklar 

17 Cevaplar

0 oy
(536 puan) tarafından
Sen haklısın canım , boş ver gelmesinler.
(2,252 puan) tarafından
Bakalim neler çevirecekler arkamdan :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sen soyledigin icin ayip demis kendi soyledigi zaman bisey olmaz.. iyi yapmışsınız ortalik kötü zaten o babaysa sende annesin evladını düşünmek seninde hakkin. Istediğin gibi düşündüklerini dile getirebilirsin..
(2,252 puan) tarafından
Aynen Allah korusun çocuğuma bir şey olsa kim hesap verecek
tarafından
Allah korusun tabiki bu işin şakası yok gerçekten
0 oy
(377 puan) tarafından
CNM ayıp olmuş sonuçta onların torunu  özlemişler gelsinler geldikleri gibi anne rica etsem elinizi yüzünüzü yıkayın de kolanya dök ellerine otursunlar 
(3,901 puan) tarafından
Virüs bulastrsalar daha mi iyi cnm..virüs varsa kolonya napck onlara..
(5,949 puan) tarafından
Hiç  ayıp  olmamış   canım  haklısın  nefes yoluyla  bulaşıyor  zaten  mutasyona uğramış  bebeklere  hemen  geçiyor
(2,252 puan) tarafından
Evet bebeğini Allah yaşatmasin kaybeden bile var. Korunmadiklarini bile bile nasıl veririm çocuğumu. Sonra bir şey olduğunda ben de onlar kadar suçlu olurum
(5,949 puan) tarafından
Kesinlikle  maskeyle  kolanyayla olcak  birsey  değil  bu
(1,077 puan) tarafından
Katılıyorum
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Kaynanamgil su getircekler bize onlarda arıtma var onlarda dedi özledik diye eşimde gelmeyin gelinecek zaman değil dedi bende akşam yukarı cikmasinlar dedim  tamam dedi 
(2,252 puan) tarafından
Kaynanamlar 20dk annem 10 dk. Uykusuzluktan ölsem de çağırmiyorum iste gelir temizligime yardim ederlerdi sağolsunlar gelmiyorlar artık ben kendimi yıpratıyorum korunmak adına onlar her gün tüm akrabalarını geziyor sonra da bana gelmek istiyor
(3,739 puan) tarafından
Eşine deki geliyorlar ama egerki annengilden dolayı çocuğumun sağlığı tehlikeye girerse birdaha bu çocuğun yüzünü göremezler de
(2,252 puan) tarafından
Esim de geçen hafta ısrar ediyordu dedim ki eğer çocuğum hasta olur ya da ben olur da çocuğumdan ayrı kalırsam boşarım daha ne edeyim
(3,739 puan) tarafından
Valla su erkekler analarını düşünceklerine çocuklarını düşünsünler az :@
(2,252 puan) tarafından
Sorma bekarken bu kadar düşkün değiller ailelerine evlernnce bir hâller oluyor
0 oy
(85 puan) tarafından
Dua et bacim en azindan eşin kizmis annesine benim esim hiiic kizmaz. Eltim bana gelcez ama otobuslerde gelmek iatemiyoruz o yuzden gelemiyoruz dedi bende iyi olur gelmeyin zaten dedim diye kaynanam Esime  sikayet etmisti hamileydim o zaman. Eltim bize bisi olmaz biz kendimizi dezenfekte esiyoruz maske takiyoruz deyip gelmisti daha sonra. Dogum yaptim 3 gun sonra korona oldular. Dezenfekteyle alakasi yokmua dimi yenge dedim. Yengecim olcak oldukdan oluyo iate naocan demisti bana.
(2,252 puan) tarafından
Ay iste afedersin en g.rizekali kesim bunlar yüzünden bu haldeyiz saklamak nedir ya
(85 puan) tarafından
Eşimde  baskasindan duymus. Ama gor hala fıldır fıldır sokaktalar.ben sadece bebegimi doktora goturuyorum o kadar aylardir evdeyim benim.cnm sikilmio ama onlar patliyo sıkıntıdan
(2,252 puan) tarafından
Valla biz de delirmek üzereyiz ama çıkmıyoruz. Demek kimi hastalansa bile akıllanmıyor. Ya da hafif atlattılar umursamadılar
(85 puan) tarafından
Eltim.hafif atlattı gorumcem.kotuydu ama olsun olmedikden sonra sorun yk onlara
(2,252 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Cok haklisin bende gelmek.isteyenlere gelmeyinndiyorum cunku hic dikkat etmiolar kaynanamlar misafirlikten geliorlar kapidan ugruolar dusun bide eve almami mi bekliolar valla hic davet etmiorum iceri kizimida uzaktan seviolar kucaklarina vermiorum az evde otursalardi bende giderdim onlarda gelirdi ama hic dikkat etmiolar
(2,252 puan) tarafından
Aynen burda 5 kardeşi oturuyor kaynanamın haftada 2 toplaniyorlar biri kapsa hepsi yanar. Evde otursa bizim gibi dışardan gelince kıyafetini değiştirip eşyalarını kolonyayla silse hadi yine gidersin belki ama o da yok
0 oy
(24 puan) tarafından
Maalesef empati kurmak lazım  üzüldüm esinin annesj adına bizlerde anneyiz bizlerde büyütüyoruz  geldiklerinde ellerinj yikayip dezenfektan  sürüp  maskeyle oturw bilirlerdi  ama tabi bunlar normal durumlarda araniz iyiyse canm senin kaynananla falan aran iyi degilse baska sorumlar varsa haklisindir
(2,252 puan) tarafından
Çok fazla sorun yaşadık bana iftira bile attılar çocuğum olmayacağı için göbek attılar 2 ay sonra hamile olduğumu öğrendim Rabbim çok büyük iste. Ama her şeyden once hiç temiz değiller canım yoksa torunlarıdır ne yapim bu süreçte kolonyayi bırak sabunun olmadığı günü bilirim evlerinde bir de gelseler biliyorum kucağına alacak cocugu
(24 puan) tarafından
O zaman iyi yapmissin cwnm sonuna kadar hakliisin
0 oy
tarafından

Bencede gelmesinler ben 3 ay oldu halen çekiyorum bu bokuu tat alma koku alma duyusu yok halen hayatın anlamı kalmadı benim için oyüzden lütfen izin verme onların keyfi olacak diye yazık olur 

(2,252 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım. Ya bunlar yaşamadan anlamayacak cinsten malesef
tarafından
Ama yaşarsa belkide çok geç olabilir çünkü ağır bişey hadi gencim kronik rahatsızlığım hiç yok ama onun varsa bu hastalık onu devirir umarım başına gelmez azcık bir nefes alabilmek için malını varını ortaya koyanlar var
(2,252 puan) tarafından
Kayinbabam kalp ameliyatı tansiyon. Kaynanam deli gibi sigara içer ciğer kaldığını sanmıyorum. Üstelik bir gorumcem var engelli yatalak. Bir gün hastaneye götürdüğümde doktor çok sigara icmis demişti. Imkansız yatalak demiştim doktor şok olmuştu ciğerleri çok kötü diye kaynanam sürekli yanında içtiği için o hale gelmiş Allah hakkını bırakmasın
tarafından
Ayyyy yaa kıyamam Allah ıslah etsin :(
(2,252 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(507 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsın canım benim görgüsüzlerde gelmeden arasa gelmeyin dicez de habersiz geliyo düşüncesizler. Gerekirse küssün kırılsınlar canınızdan önemli değil canları sıkıldıkça gezecek yer arıyorlar biz keyfimizden evde deliriyoruz sanki 
(2,252 puan) tarafından
Aynen 2 haftadır bahçeye bile inmedim kafayı yiyecem ama onlar haftada 2 tüm akrabalar toplanir
0 oy
tarafından
Hiç ayıp olmamış. Ben kendi annemlere bile gitmiyorum gelmeyin diyorum.. Şu durumda ayıp diye bişey yok. Kimse kusura bakmasın 2 3 saat torun sevecekler diye kendi çocuğumu riske atamam 
(2,252 puan) tarafından
Aynen canım benim de annem onlardan yakın ama görüşmüyoruz. Farz etsinler ki uzak sehirlerdeyiz
0 oy
tarafından

Bencede gelmesinler madem korunmuyorlar madem dikkatsizler otursunlar oturdukları yerde 

(2,252 puan) tarafından
Oturdukları yerde de oturmuyorlar ki bacım haftada 2 5 kardeş toplaşıp görüşüyorlar sonra da bana gelmek istiyor
tarafından
Kabul etme
(2,252 puan) tarafından
Etmedim de bakalim nereye kadar
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Iyi demissin :)()
(2,252 puan) tarafından
Mecbur  canım çocuğumdan değerli degiller
0 oy
tarafından
Herkesin düşüncesi bir degil birazdan kayınvaldem hastaneden çıkacak ben gidip ona bakacam korona yıda düşünmüyorum o iyi olsun yeteer diyorum önlem aldıktan sonra bişey olmaz boşunamı eldiven maske mesafe diyorlar bangır bangır? 
(2,252 puan) tarafından
Canim önlem almak önemli iste. Benim eşim dışardan geldiği anda üstünü değiştirir elini yüzünü yıkar telefonu çakmağı her şeyi dezenfektan ile siler. Bir ara iş arkadaşı korona oldu. 10 gün odada kaldı çocuğundan uzak ben o zaman banyo bile yapamadım. Biz bu kadar sorun yaşarken onlar haftada 2 kez tüm sülale toplandılar dışarı çıkıp geldiklerinde sadece yarim yamalak el yıkarlar o kadar. Dezenfektan dağıttı belediye. 3 hafta arayıp bir baktım hiç eksilmemiş. Ben bu kadar bunalip çıkmıyorsam onlar da dikkat etmeyip geziyorsa biraz gormeyiversinler torunlarını
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Valla bizim eltinin ailesi de pek önemsemez 

Bebeği oldu sülale ve bebeğin yanına gitmişler bebeği bir guxel mimcilsmislar 14 gün u bekliyorum vallahi gidemem bende 
(2,252 puan) tarafından
Gitme canım çocuklarımızdan önemli değil
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bosver daha iyi olmuş bende söyledim bize virüslü diyorsun feyip durdu su donemde sevmesine torunlarını da niye riske atıyorlar bosuna mi yasaklar var 
(2,252 puan) tarafından
Ya iste üstelik eşim dün demiş gelemeyiz diye bugün biz gelelim diyorlar dalga geçer gibi ne degistiyse
(1,939 puan) tarafından
Insani sinir ederler valla ben herkese aynıyım yasak varsa gelmesinler ne gerek var bi sure görmezler ölmezler yani giruntulu konuşsunlar
(2,252 puan) tarafından
Aynen annemler gunde 2 3 kez ariyor görüntülü onlar da arasın farz etsinler ki farklı sehirdeyiz
0 oy
(181 puan) tarafından
esim ben.cocugum korona olduk hemde hamileyken cok cok zordu bebegim icin cok endiselendim oglum koronayi hafif atlatti ama ben.cok zor gecirdim bu.isin gercekten sakasi yok ben o zaman 2 kati dikkat etmeye basladm kesinlikle evime kimseyi almiyorum gitmiyorum isim yok evimden cikamam cocugumu dusunmek zorundayim birkez.daha korona olursak nasil geciririz kimbilir hatta dogum yapincada kimseyi kabul etmicem kusura bakanda baksin banane
(2,252 puan) tarafından
Iyi yaparsın canım anne olarak koruman lazım. Isteyen kırılsın valla akli olan kırılmaz zaten
0 oy
(5,134 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım çocugumuzu düşünmek gerek
(2,252 puan) tarafından
Aynen öyle çocuğuma bir şey olsa Allah korusun en çok ben yanacam

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 744 göst.
8 Ocak 2022 Aile kategorisinde Esssss18 (276 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 918 göst.
11 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu