0 oy
818 göst.
Diğer kategorisinde (1,466 puan) tarafından

Kizlar  35 gunluk bebisim  var yanaklar  kilo alimi  gayet iyi her gece kalkar doyururum  bebek kilo aldım kilosu  dusmesin  diyemi  kalkiyoruz  gece yoksa  sık  yemesi  sart  mi yani neden  artık kalkmasam  çünkü  bebegim  kendi bazen sabaha kadar uyuyor ben zorla  kaldiryorum

25 Cevaplar

+1 oy
(1,331 puan) tarafından
Kendi isteyince kalkar canim eger kalkuyosa sorun yoj
(1,466 puan) tarafından
Canim gündüz kalkio  acikinca  ama geceleri  bazen 12 yada 1 gibi yatar sabah yediye  kadar  ben bikere  kalkiyorum  acaba  kaldirmasammk
-Reklam-
+1 oy
(4,853 puan) tarafından
Aglamıyorsa kalkmaman lazim sakin kendin uyandırıp yedirme eger ki sarılık gibi bi duruma yoksa
(1,466 puan) tarafından
Sarilik  ilk baş vardı ama gecdi canim hepsirede  kilosu  iyi dedi bende burda duymusdum  kalkmaya  gerek yok diye bi  sorim  dedim
+1 oy
(14,032 puan) tarafından
Önemli olan ilk 20 gün canım artık büyümüş bence kaldırma ben kaldirmadim inan ki aciktigi zaman kendisi kalkiyordu bugünlerin kıymetini bil bolca uyu. Kilo alımı iyiyse bırak uyusun 
(1,466 puan) tarafından
Kilo alimi iyi canim  tontis  kizim  var kan sekeri dusse mesela gündüz de uyur demi benimki  gunduz  uyanık gece uyuyor
(14,032 puan) tarafından
Canim kan şekeri için çok uzun saatler uyuması emmemesi lazım netten bak kaç saate kadar uyuyamıyor yazar ya da doktoruna sor
0 oy
tarafından
Kilo alımı iyiyse kaldırma ilerde senin için zor olur surekli geceleri kalkar
(1,466 puan) tarafından
Iyi canım hemşire iyi dedi yanaklari  felan cikdi  gözü kapali  doyurup  altini  alip  geri  yatiriyorum  ama ben yoruluyorum  bu sefer kalkmasammiki
tarafından
Kalkma bence uyku düzenini bozma acıkınca zaten kendi kalkar
tarafından
Bu arada canim bebegin mama içiyorsa mama tok tutar çok uyur burdaki herkes emzir demis ama belki mama veriyor oyuzden çok uyuyor emen çocuklar daha çok kalkar bence sen kaldırma kötü bisey olsaydı  bu zamana kadar olurdu
(1,466 puan) tarafından
Evet canim gece mama yiyor  gunduz  karişik  beni emince  yarim  saat  uyuyor  mamayi  yiyince  mayisiyor  uyuyor  ondan  oluyor  acikmaz  diyosun
0 oy
(10,372 puan) tarafından
Canım sarılık olmasın diye hem de ilk aylar ne kadar alsa o kadar iyi sonra yavaşlıyor kılo alımı
(1,466 puan) tarafından
Sarili  vardı gecdi canim kilosuda  iyi ama sence napsam
(10,372 puan) tarafından
Canım 3 ayına kadar kalk. Anne sütü ne kadar alsa o kadar iyi. Sonra zaten o kendi uyanıp acıkma zamanını belirler. Daha minik yavrun. Rabbim kilosunu sağlığını hep korusun
(1,466 puan) tarafından
Anne sutu  deil canim gece mama yiyor  gunduze  kadar zor doluyor  goguslerum  zaten :(
(10,372 puan) tarafından
Üzülme kuzum üzmek için denmedim ben. Gece yine 2 kez kalk sen kuzum gece beslenmesi mühim.
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Daha çok küçük cnm 2 3 ay olsa bile 3 4 saat bı emzir zaten ilerledikçe doyar ama şuan küçük 
0 oy
tarafından
Valla bu gece beslenmeyi benim kiz abartti 14 aylik 38393.kez kalkiyor gecen gece agladim ya
(1,466 puan) tarafından
Inşallah uyur canim benimki  rahat olursa uyuyor  bide alisirsa  uyunmaya  diye korkuyorum
0 oy
tarafından
Kilolu diye aç mı kalmalı olmaz öyle Maşallah öncelikle bebek o daha beslenmesi lazım.
(1,466 puan) tarafından
Aç kalsın demiyorum  canim 1 aydan sonra kalkmaya  gerek yok diye duydum  onu soruyorum
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Nede kalkıyorsun sarılığı yoksa?15.gunden sonra sarılık yoksa zaten bebek uyandirilmaz geceleri kendi acıkınca uyanir
(1,466 puan) tarafından
Sarilik  olsa gunduzde  uyurdu  yani  ay kız kafam  karisdi
(6,203 puan) tarafından
Sariligina baktirsiysaniz zaten sorun yok ve sarılığı olan bebek sürekli uyur
(1,466 puan) tarafından
Zaten bak hala uyanik  1.5 gibi uyur muhtemeln  6 yada 7 gibi  kalkiyor  5 saattede  bişey olmaz galiba
(6,203 puan) tarafından
Valla ben 15.gunden sonra bıraktım uyandırmaya çünkü sarılığı yoktu geceleri acıkınca uyaniyordu ki 2.aydan sonra saat 12-1gibi uyur 9-10gibi uyandırdı hala da öyle 6.ayi bitecek
(1,466 puan) tarafından
Ay insallah  benim bebisimde  öle olur huy deisdrmz
0 oy
tarafından
Kendi acıkınca uyanır canım 
tarafından
2 tane büyüttüm hiç kalkmadım valla geceleri onlar uyanınca emzirdim bayılan kan şekeri düşen falan olmadı bu gece dene uyansan bile emzirme kontrol et sadece
(1,466 puan) tarafından
Bikac kere uyuya  kalmisim  alarm  otmemis  gayet uyumusdu  oda benle :D
tarafından
Sarılık gibi Bi durumu yoksa bişi olmaz canım
(1,466 puan) tarafından
Ilk baş vardı ama gecdi
tarafından
Sen bilirsin valla ama bu gece dene alarm kur yine kalkıp bebeğini kontrol et yat
0 oy
tarafından
Daha bebeğin kücük kan şekeri düşer baygınlıl gecirir 3 aydan sonra  vucutları şeker depolar ozaöanda kaldırmassın sakın gece emzirmim deme 
(1,466 puan) tarafından
Kız kafam karisdi  ne bilim
tarafından
Doktora sor o sana söler bebek belli bir aya kadar emzirilir gece cünkü bebekler 3 aydan sorna şeker depolar sen emzirmessen banyınlıl gecirir sölim ben  yani sölemesi bemdem evlat senin evladın
(1,466 puan) tarafından
Hm doğrudur canim pek bilgim yok  bu kan sekeri dusse gunduzde  uyumazmi  canim benim geceleri uyuyor sadece gündüz 2 saati  gecirmez  kalkar  bilmedimden  soryrm
0 oy
(1,090 puan) tarafından
Belli bir aya kadar kan şekeri düşmemesi adına gece uyanıp emzirmelisiniz. Zaman sonra zaman geçince emme saati araları uzuyor uyku düzene giriyor ve geceleri beslemek de öyle sık sık olmuyor
(1,466 puan) tarafından
Dogrudur canim  herkez farkli  bişey diyor  bende sorim  dedim ben kaldirmayinca  kalkmio  alarmla  kalkmak  çok zorluyor:)
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Olsun canım gece saat 3 gibi yinede bir emzir, ben uyuyamazdım biri sanki dürterdi :) 
(1,466 puan) tarafından
Aynen öle yapiyorum  canim:)
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Çok ufak canım günahına girme mutlaka kalk ben oğlumda alarm kuruyordum kilo alımı iyiydi ama yine de 3 saate bir kalkar emdirirdim 
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Sakin canim bak sakın diyorum bisey biliyorum çünkü kalkmamazlik yapma kendi rahatin icin aman kan sekeri bir anda düşer kafani duvarlara vurursun 35 günlük bebegin sabaha kadar hic kalkmamasi normal degil sariligi vardir sık sık doyur hepimiz zorlandik bak benimkiler ikiz saat basi yedirdim düşün halimi suan 4 aylik olcaklar hala 3 saatte bir onlar kalkmasa da ben yediririm
(1,466 puan) tarafından
Doğdu  dogali  bole bir bebiş  canim gece uyur gunduz  uyumaz  sarili  olsa gunduzde  uyumazmi  sarilik  ilk baş vardi  ama gecdi  doktro bişey  kalmamis  dedi kan sekeri  dusse  bebek uyanır diyende  var sence kalkimmi  yani
(1,113 puan) tarafından
Yani annesi sensin en iyi sen bilirsin benimki naçizane uyari kan sekeri düşen bebek uyanamaz Allah korusun 3 aylık olana kadar sık dişini en azindan 2 3 kere kaldir sonra sen üzülürsün herkes benimkine bisey olmamıştı der en fazla
0 oy
(142 puan) tarafından
Nasıl kalkma diyorlar anlamıyorum daha çok küçük kırkı bile çıkmamış kan şekeri düşer uyanamaz allah korusun sen 3 saate bi emzir kimsenin lafina kulak asma , 3 4 ay sonra uyandımana gerek kalmaz o acıkınca uyanır 
0 oy
tarafından
Canım benimki de sadece mama yiyor 2 buçuk aylıkken kendisi bıraktı gece beslenmesini ama o daha çok küçük, 40 ı çıkana kadar uyuması normal sen yine uyandır en azından 2 ayına kadar, benim bebeğimde ilk 40 45 günene kadar hep uyurdu ben uyurken de olsa yedirirdim. Bir de gece sürekli altını değiştirmene gerek yok, eğer kakasını yaparsa değiştir ama sadece çiş için yapma ona alışırsa eğer büyüdüğünde de en ufak tuvaletini yapınca hemen ağlar.. Ben en son 11 12 gibi değişip bir de sabah 6 7 gibi değiştiriyorum biraz daha sabret anlıyorum seni evet yorucu oluyor ama onlar için katlanmamız lazım en azından gece 3 gibi felan bir kere de olsa yedir 
(1,466 puan) tarafından
Benim bebiş gunduzleri  2 saati  gecirmez  uyanir  canim  sadece gece bole yapiyor  bak simdi  yatti  benim esimde  6 bucukda  kalkio  bide  o zaman  kalksam  ckmu  ac kalio
tarafından
Aslında 1 de yatmadan yiyorsa eğer normal 6 buçukta yedirmen çok uzun süre olmuyor
(1,466 puan) tarafından
Aynen canım geç yatıyor zaten yiypde yatıyor  bikac gün daha kalkarim olmadi sonra birakirim
tarafından
Allah yardımcın olsun bacım. Gündüz uyanıyorsa eğer, geç saatte de uyuyormuş zaten bırakabilirsin bence 5 saat felan çok uzun değil en azından ya da dediğin gibi 40 ına kadar 1 kere de olsa uyan sonrada inşallah aynı devam eder de rahat edersin sende
(1,466 puan) tarafından
Saol canım amin inşallah
0 oy
(7,411 puan) tarafından
Bence daha kucuk canim  en azindan 3 ay olana kadar kalkardim ben olsam. Bizde sarilik vardi 3 ay gecmemisti ondan alistim epey bi gece besledim. Sen bilirsin ama  3 ay cok dersen 2 ay olsun tam sonra kendi kalkmasini bekle insaAllah 
0 oy
tarafından
Ben 40 günden sonra bıraktım kaldırmayı bişeyide olmadı şükür o acıkınca kendisi uyanır zaten
(1,466 puan) tarafından
Ay kız yorumlari  okudunmu  kalk  diyende çok kalkma  diyende  kafam  karisdi  bikac gün alarm  calmamis  kalkamamsdm  bişey olmamisdj  ama bilemedim
tarafından
Sarılık sorununuz yoksa kaldırma bence ben 40 günden sonra hiç kaldırmadım şükür gece uykumuz hiç bozulmadı çok düzenli sürekli kaldırırsan gece emmeye ve kalkmaya alıştırırsın
(1,466 puan) tarafından
Canim goguslerim  sabaha kadar zor doluyor  o kadar süt  nerde geeceleri mama  yiyor  oda agirlik  yapdi  için  uyuyabilir  demi
tarafından
Yok canım o gece olduğunun ve uyuması gerektiğinin farkında ağırlık falan yapmaz korkma sen sürekli ıyandırırsan uyanmaya ve gece beslenmeye alışır uyku düzeni bozulur ben 3 tane büyüttüm 3. Çocuğum 7 aylık 3ünüde 40 günden sonra uyandırmadım uykusuzluk gibi bir sorunumuz olmadı şükür
0 oy
tarafından

Oku istersenimage

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 149 göst.
3 Şubat 2023 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu

380,039 soru

11,376,086 cevap

34,862 kullanıcı

...