0 oy
1,089 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benimkinde 0 beceri. Ev isi sesen üşenir yapamaz yenek desen 2 yıldır içlerindeyim sadece sulu patates yemeğini ve bulgur pilavını yedim hep hazir seyler yerler. El isi bilmez kazak falan hic yapamaz. 4 çocuğu var onlarada eltisi ve kaynanası bakmış.  Ama kendini cok över wn güzel yemekleribo yapar bir ev temizler bal dok yala sürekli kendini övüp durur. 

75 Cevaplar

0 oy
(8,210 puan) tarafından
Kız sanki benimkinden bahsetmissin sayemde içli köfte öğrendi sayemde sarma yedi mangal.yedi sabatn akşama kadar uyuyabilir
-Reklam-
0 oy
tarafından

Hem de 10 parmağında 10 marifet masallh herşeyimi ondan öğrendim <3

0 oy
(301 puan) tarafından
Maşallahı var elinden gelmeyen iş yok kışlıklarımi hep o hazirlar
0 oy
(16,507 puan) tarafından
Hem becerikli

Hem temız hem titiz 
0 oy
tarafından
Hiç yapamaz yapıyorum diye geçinir. 
0 oy
tarafından
Dört dörtlüktur kayinvalidem Allah ayağına taş değirmesin
0 oy
tarafından
Yapar ama boyle ustun koru baksan ev temiz incelesen cok pis 

Yemegide allah var yapar 

El iside az  cok yapar 
0 oy
tarafından

Ebû Berze (r.a)’den rivâyet edildiğine göre Rasûlullah (s.a.v) söyle buyurmustur:

“Ey diliyle iman edip de kalplerine iman tam olarak yerlesmeyen kimseler! Müslümanları gıybet etmeyiniz, onların kusurlarını da arastırmayınız! Kim müslümanların kusurlarını arastırırsa Allah da onun kusurlarını arastırır. Allah kimin kusurlarını arastırırsa onu evinin içinde bile olsa rezil eder.” (Ebû Dâvûd, Edeb, 35/4880; Tirmizî, Birr, 85/2032; Đbn-i Kesîr, Tefsir, IV, 229)

tarafından
Gıybet Kokusu
Rasûlullah (s.a.v) ile beraberdik. Birden ortalığa kötü bir cîfe kokusu yayıldı. Rasûlullah (s.a.v):

“–Bu kokunun ne olduğunu biliyor musunuz? Bu, mü’minlerin gıybetini yapan kimselerin kokusudur” buyurdu. (Ahmed, III, 351)
tarafından
Hucurât Sûresi 12

“Ey iman edenler! Zannın bir çoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın. Herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz! Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.”
tarafından
Gıybet, MÜSLÜMANIN ARKASINDAN HOŞLANMAYACAĞI ŞEYİ SÖYLEMEKTİR.
 Hamileyken yapmayın bari
0 oy
tarafından
Her konuda çok becerikli 
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Benim kaynanamın maşallahı var her işi de yapar yapmadığı işte yok temizlik hastası yemekler desen nefis 
0 oy
(1,012 puan) tarafından

Benim kayınvalidem de temizlik hastası resmen neredeyse. Evinde 1 tane yerde bişey dahi hiç görmem en olmadık anda da gitsek. Kadındaki düzene temizliğe hayranım. El becerisi yemek desen o da var. Hiç üşenmiyor valla döktürüyor pastalar çörekler. Ben bu yaşımla üşeniyorum. Yere bir gram bişey dökülsün çocuklarına kızarmış. Ama gelinlere ve 9 aylık bebeğime bişey diyemiyor için içini yese de susuyor:) ama beceri konusunu ben kendi annemden de gördüm o yüzden sıkıntı çekmedim ikü tarafta becerikli şanslıyum :)

0 oy
tarafından

Benimki becerikli hele hamur işlerini çok güzel yapar. :)

0 oy
(3,794 puan) tarafından
Benim kaynananin maşallahi var kız.  Çok titiz youtube den devamli yeni yemekler keşfeder yapar.  El işi çeşit çeşit yapar satar. 
0 oy
(8,525 puan) tarafından
Cok becerıklıdır cok sabırlıdır keske onun gıbı olabilsem

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 154 göst.
0 oy
6 cevap 266 göst.
31 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Gleren (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 171 göst.
+1 oy