0 oy
607 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Arkadaşlar kınayacaklar lincleyeceler lütfen yazmasin.

Dogum yapalı 19 gün oldu. Daha kırkımiz çıkmadı ve marttan beridir yani hamileligimin başından beri eşimle hic bir yaklaşmamız olması ve eşim subat 1 askere gidecek benim lohusalığımda ocağın 26 sinda bitiyor. Eşim askere gideceği için ayin 20 sinde ailesi gelecek. Pamdemi nedeniyle askerde izinde olmuyor.  Kanamam bittiği zaman cinsel münasebette bulunsam sorun olur mu? Sezeryan ile doğum yaptım.

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kanaman bitince abdestini alıp yapabilirsin tabikide canım ama neden hamileliğinin başından beridir olmadı düşük riskin mi vardı 
(2,267 puan) tarafından
Ibadet yapılabilir ama ilişki yasak dinimizde ..
tarafından
Canım isteyen yapıyor, ben reglken yapanı bile duydum ha evet bende 40 ımı bekledim ama herkesin isteğine bağlı, bunuda herkes bilir sonuçta ki ben çocukluğumdan beridir bilirim ama demek ki olumlu birşey duyup kendini rahatlatmak istiyor kız. Bütün dini vazifelerini yerine getiren bir insan zaten bence sormaz bile
(4,293 puan) tarafından
Olumlu bisey duyup rahatlamak mi. Dinen neyse onu yazıp doğru yola koymak daha önemli kişi rahatlasa ne olur rahatlamak ane okur günaha gireceğine rahatlmasin bi zahmet
tarafından
Sorularla islamiyet diye bir siye var kızlar orada fetvalar var. Orda olabileceği yazıyor. Ben yine icim rahat olsun diye yazdim. Ve elhamdulillah dini sorumluluklarımj elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.
(4,293 puan) tarafından
Riske almaktansa 40 gun beklemek daha dogru hem senin için daha iyi olur
-Reklam-
+1 oy
(27,618 puan) tarafından

Şu fetva verenler Allah aşkına açın bı ilmihal okuyun Müslümanlık nereye gidiyor ya. 

Bacım  40 Gün bitmeden ilişki haram dinimizce 

(27,618 puan) tarafından
İbadetine devam edebilir eşinle birliktelige değil
Ben iki sene kuran kursu okudum ilmihali kaç kez ezber birtirdim bu ilmihal de yazıyor

Peki siz nerden bu bilgiyi edindiniz ?
tarafından
Bende yarım hafızlık yaptım bu bilgiyi diyanetin kursunda öğrendim
tarafından
Ehehe burda ne olsugumuzu mu tartisicaz kizlar :) ben de okudum kurslarda 3 sene de gorev yaptim :) benim bildigimde meriii yele ayni arasin diyaneti sorsun bayan en mantiklisi
(27,618 puan) tarafından
Timam herkesin bilgisi kendine o zmn okey..
tarafından
Bemce de kirmaya gerek yok :))
+1 oy
(622 puan) tarafından
Kanaman biterse olabilir canım kırk gün diye kısıtlama yok. Kırk günden sonra sadece kanama uzarsa mazaret kanamasi sayilir dini ibadetler yerine getirilebilir diye.
0 oy
(4,858 puan) tarafından
Dinen 40 i beklemen gerek doktorlarda 40 in çıkınca ilişkiyi tavsiye ediyorlar ama yinede sen bilirsin yani
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Esin subatin 1 gidicek o zamanada 40 cikar isde.40 cikmadan saglikli diyil 
tarafından
Ailesi burda olmuş olacak o 5 gunde de
(1,438 puan) tarafından
Odaniz ayri diyilmi canim .yinede sen bilirsin arasdir bir
0 oy
tarafından
Dini açıdan bilmiyorum ama sezeryanda olsa rahmin toplanması 40 günü buluyor
0 oy
(549 puan) tarafından
Dini açıdan 40 dolmadan günah diye biliyorum. Birde sezeryanlısın canın yanabilir. İnternetten araştır istersen biraz canım geçmiş olsun..
0 oy
(3,212 puan) tarafından
Hadi herrrrrrşeyi geçtim o acıyla canın istiyor mu ya allah aşkına? Bunu kendinize yaptırmayın vajinası olan bir beden değilsiniz sadece. 
tarafından
Agrım sancım yok ki . Cok şükür 3 gune ayaga kalktım her isimide yaptım sadece ara sıra bel ağrım oluyor. Dikişlerim alındı. Ve esimin benden bir isteği yok. Ben istiyorum
tarafından
Kadın kendine ne yaptırıyor ki Allah aşkına o onun eşi ve bu normal bişey belki kadında esini özledi oda onu ozledi kendi istemese zaten kocasını bı bahaneyle oyalar yinede ilişkiye girmez bu onların tercihi adaminda zorla yatağa sokacak halı yok kadında isterse olur
(3,212 puan) tarafından
İyi cesaret valla ne diyim... Benim canım kıymetli demek ki sağlığım herşeyin önünde gelir.
tarafından
Bende çok.korktum bizim 60.gunde oldu yani 40 çıktıktan 20.gun sonra o zaman bile korkumdan kacacaktim ama kacamadim :D hshs
0 oy
tarafından
Keisnlik le 40 biitnce ilmasi gerek ilmihal de bir çok kitapta yazıyor.  Ozamana 40 çıkmış o olur ailesi gelse bile gece sizle yatmıyorlar nasılsa 
0 oy
tarafından

İnternetten bakarsan görürsün canım kanaman tamamen biterse iliskiye girebilirsin abdest alıp dinimizce haram değildir mesela 35.gunde adetin bitsin lohusaliktan çıkmış olursun 40 şart degildir kendini iyi hissedersen hazır hissedersen olabilir ama kanamanin tamamen bittiğinden eminol şuraya senin için açıklama bırakıyorum 

Lohusalık müddeti kadından kadına değişir. Bazı kadınlarda bu süre, bir gün dahi olabilir. Lohusalık süresi, kanın kesilmesiyle son bulur. Lohusalığın asgarî süresi yoktur. Azamî süre ise kırk gündür. Doğumdan sonra kırk gün geçtiği halde kan devam ediyorsa, artık bu kan nifas kanı değil, özür kanıdır (bk. İstihâze)
Lohusalık kanı kesilince kadın boy abdesti alır ve ibadetlerini yapmaya başlar. Kocası ile cinsel ilişkiye de ancak yıkandıktan sonra veya kanın kesilmesinin üzerinden en az bir namaz vakti geçtikten sonra başlayabilir.

tarafından
Sorularla islamiyet degil mi okudum ama icim yine rahat olsun diye yazdım
tarafından
Haram değildir ne zaman kanın kesildi o zaman namazını kıl kuranini oku iliskiye de girebilirsin sadece 40 gün en fazla süre 40 günden sonra kanama gelirse o zamanda lohusa olmuyorsun erken biterse de lohusalık bitiyor
0 oy
(48,986 puan) tarafından
hadi dini açıdan oluyor diyorlar ben olmaz diye biliyorumda sen nasil yapacaksin agrilarin yok mu ailesi olsun odaniz ayri degil mi
0 oy
tarafından
Lohusaligin siniri 40 bacim 40. Yani sen 40 gunden once de kanaman bitince guslunu alip ibadetine falan baslarsin. Yani lohusaliginin bittiginden eminsen o iste oluyor.
0 oy
(6,202 puan) tarafından
Kanaman bittiğinde abdestini alıp ilişkiye girebilirsin.Bunu şahsen diyaneti arayıp sordum
0 oy
(14,062 puan) tarafından
Mümkün canım nihat Hatipoğlu da söylüyor 
0 oy
tarafından
Olmaz olmaz olmaz arkadaş 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 722 göst.
12 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde poyraz3307 (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 348 göst.
3 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Buglemila (223 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 87 göst.
23 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Elif21 (2,587 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 276 göst.
3 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Minikcikiletaaa (73 puan) tarafından soruldu

385,362 soru

11,523,646 cevap

35,191 kullanıcı