0 oy
518 göst.
Diğer kategorisinde (31 puan) tarafından
Kaynanam ilk 40 gun donemimde zaten gelip gidecek daha sonra annem gelecek 40 i tamamlyinca o da gidecek 40 gunden sonra da kaynim kayinpederim kaynanam tekrar bebek gormeye geleceklermis ya Allah askina ben mi buyutuyorum bebek yeni dogmus zaten ele avuca gelmez oyle hoplatip sevemezlerde hem bu donemde otobuse binecekler ortalik hastalik kayniyo hem kalabalik gelecekler 1 hafta kalacaklar bana yuk olmaktan baska bise degil ben dogru duzgun uyuyamicam bile hem bebek hem onlara hizmet hem evin temizligi hem uykusuzluk derken katlanamicam haksiz miyim ama dogru mu yani soyle bi donemde nereye geliyolar esime diyorum bak ben yetisemem benim dinlenmem lazim sutumu etkilemeyecek sekilde yorulmamam lazim diyorum annem yapar diyo annesi yapmaz cok iyi taniyorum onu siz soyleyin buyutuyor muyum?

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence 40 in ciktiktan aonra bayagi toparlanirsin. Abartman bu yonden evet abarti. Ama hastalik konusi malum oldugundan kesinlikle esinle guzelce konus gelmesinler. Bu hastalik doneminde rahat dursalar keske
(31 puan) tarafından
Ya arastirdim internette falan bu virus bebeklerde zatureye sebep oluyormus evimin balkonu zaten yok gelecekler 3 kisi sigara icecek evi kokutacaklar bebek yeni dogmus kafamda o kadar soru isareti var ki cok sinirlendim
tarafından
Aynennn hakliisn valla o konuda
-Reklam-
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Yooooo dibine kadar haklısın gerekirse kaynanana sen söyle hastalık var toplu taşıma kullanacaksiniz korkuyorum diye 
(31 puan) tarafından
Aslinda dgru diyosun kaynanama guzellikle anlatiyim ben o engellesin gelmesinler
0 oy
(267 puan) tarafından
Bence büyütüyorsun keşke benim ailem veya eşimin aileside gelseydi kimse gelmedi çok üzüldüm gelmediler diye : ((
(31 puan) tarafından
Inan hic uzulmem hatta bana kalsa 40 imda da kimseyi istemiyorum sonucta disardan geliyolar ben kendimden degil bebegimden korkuyorum
(267 puan) tarafından
Gelmek istemeselerdi anlardın beni kuzum kötü bir duygu
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Haklısın valla en sinir olduğum şey anneyi hiç düşünen yok. Ben hastaneden çıktığımda odaya kapattım kendimi bebekle kimseyi de almadım. kayinpeder bebegi istemiş sevecek diye 3 4 kişi geldi kapiya iyi dedim eşim götürdü arkasından gittim o sevilecek halde değil emzircem diye aldım çıktım valla ayıpsa ayıp napim. Doğumda ölümden döndüğümüzü, enfeksiyon riskinin yüksek olduğunu düşünen yok. 22 aylik olana kadarda kimseye opturmedim egzamasi vardı kaç kavgalar ettim. Simdi 2 yaşında çekinir herkes yaklaşmak için bağışıklığı düşük çocuğu korumak zorundayım çünkü 
(31 puan) tarafından
Aynen oyle cok iyi yapmissin valla ne yapsam da engel olamazsam gene gelecek olursalar bende senin gibi odadan cikmam yemeklerini aşlarini kendileri yapsinlar bebege zaten dokundurmam bagisikligi dusuk gelip kimse opemez dokunamaz
0 oy
(546 puan) tarafından
Ben dogumdan sonra annem geldi o baja baktı kaynanam.geldi oda bakti ama yemek yaptılar sadece yemegini yaparlar hic degilse o da bise sonuçta gorumcem temizlgmi yapti yararlari olur merak etme kotu düşünme iyi düşün iyi olsun agrin oluyo sızın olyo valla bana cok iyi oldu evde olmaları bile iyi birşey di benim için hiç degilse bebeğe bakarlar dinlenir uyur uzanirsin
(31 puan) tarafından
Ilk 40 gun zaten yanimda olacak bi annem bi de kaynanam yari yariya bhsettigim o donem degil lohusam bitince kayinpeder kaynim falan da gelecekmis bebek gormeye diye 1 hafta misaifr olacaklarmis şaka gibi
(1,403 puan) tarafından
Yeni doğum yapmış insana misafir mi gidilirmis ya bide 1 hafta öh yani öh. Ne düşüncesiz insanlar var
(31 puan) tarafından
Aynen oyle inan kimsenin umrunda degil esim dahil nolcak diyo valla hele bi o donem gelsin babaya atip atip duruyum kendi enerjisi olcak mi misafire
(678 puan) tarafından
Bence 40 in çıkmadan kaynanan  geldiğinde onlarda gelsin 40 'tan sonra gelmemiş olurlar hem 40 tan sonra odadan çıkmamak çok saçma olur tamamen iyileşmiş oluyorsun cunki
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Bırakın olan kursunlar. Hele siz bi doğurun belki de gelmezler. Bizimkiler de hep aynı şeyi söylediler aynı şehirdeyiz bir kere bile görmeye gelmediler. Arayıp gelcez gelcez deyip gelmiyorlar :) 
(31 puan) tarafından
Bunlar gelir hele kayinpeder lohusada ben gelip bakcam diyodu iyice kendini aşmıştı ama belki kaynana engeller o pek sevmez oyle yolculuk misafirlik turu seyleri
0 oy
tarafından
Hastalık konusunda çok haklısın 
0 oy
tarafından
Kesınlıkle büyütmüyosun bizim büyüklerimiz cok anlayıssız bende yasadım aynı seyleri geri kafalılar ben hastaneden cıktım annemle eve geldim kaynanam bize geldi yemek hazorlıcagına bize annem hazırladı yedi bi güzel hiç bi haltta yapmadı yardımcı olmadı herşeyini annem yaptı. Sende ararsın. Anne gerek yok gelmeyim ben düzeldim işimi gücümü yapabiliyorum de toparlandım de belkı alınır gelmez yada gelirse bebekle ilgilen kalkma hiç sürekli onunjnla meskul ol herseyı onun üstüne yık
(31 puan) tarafından
Ay keske yardim etmek icin gelecek olsalar kaynanam 40 gunden sonra yardima degil misafirlige geliyorlar ya sadece bizim icin degil onlar icinde risk sonucta yasli insanlar toplu tasimaya bincekler etcekler falan zor
tarafından
Hasta gibiyim gelmesenız daha iyi olur nolur nolmaz de
0 oy
(397 puan) tarafından
Kaynin kayınpederin yeni doğum.yapmis bi kadının yanında ne işi varya bide 1 hafta kalacaklar diyosun normal zaman olsa gelseler sorun olmaz belki ama yeni doğum yapmış bi kadının yanında erkek kalamaz bnce ya 
(31 puan) tarafından
Bence de dusuncesizlik mi desem acimasizlik mi desem saygisizlik mi bilemiyorum artik adi her neyse
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Ben Birak doğum vs yapmayi normal gripken bile açık açık kaynanama gelmeyin yanınızda rahat edemem yatamam diyorum doğumda da virüs var gelmeyin dedim 1 defa isim okumaya geldiler kaynanam kayinbabam oda sonra gittiler herşeyimi eşimle kendim yaptım halada gelmeyin diyorum
(31 puan) tarafından
Valla helal olsun sana ben o kadar dobra olsam daha ne isterim
(3,739 puan) tarafından
Valla bu zamanda denilir canim ayıbı günahı olmaz yani
(31 puan) tarafından
Cok haklisin ben kaynanama soylerim tatli dille hallederim ondan cekinmem de esim cok abartiyosun diyip duruyo hani gercekten abartiyo muyum yoksa normal mi tepkim diye sordum gayettr normalmis
0 oy
(77 puan) tarafından
Seninkiler kırkından sonra gelckmis benim kaynana geldi o kalio die kayınbaba da kaldı altımin  dikisiyle oturamadim kalkamadım oturma odasında duruo du bebek başımı bekledi ve 2 gün olmuştu doğum yapalı 
(31 puan) tarafından
Ay gercekten cildirmalik ya senin kanaman var dikislerin var ustunde elbisen var sutyen zaten takamiyosun gogus ucundan dolayi cok ayip ya bende de birlikte geleceklerdi esimle tartistim ahlaka uygun degil babanin ne isi var kanamam varken dedim oyle diyince vazgecti simdi bu durumd keske hic gelmeselerdi diyosundur eminim
(77 puan) tarafından
Tabikide strese girdim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 293 göst.
0 oy
12 cevap 210 göst.
9 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 242 göst.
27 Mart 2023 Aile kategorisinde Beratcinar (2,469 puan) tarafından soruldu
0 oy