0 oy
1,097 göst.
Diğer kategorisinde (2,368 puan) tarafından
Kızlar cok kotuyum cok aglıyorum gozlerım kıpkırmızı oldu buyuk kızım 23aylık herseyı ıh ıh Dio yeterli degil dedigi seyler diolar kimsee yardım etmıo kaynanam ıddiasından gelmiyo annemde yoruluyorum die hastayım die sürekli bahane kızımla ılgılenemedım dogum  yaptım kızım 4aylık esimgile dedm bak cocukla oynayın vıdeo acmayım ben emziriyorum ılgılenemıyorum die die dilimde tüy bitti smdi hıc oyun oynamadık hıc eger cocgumda skntı varsa vicdan azabı Çekerim 3gundır yanlızım cok bunaldım sabahtan beri aglıyorum dıkkatını verıp oyun oynamıo yapıskanlı kagıtlar var ıstemıyo yapmak bozuyor dedigi kelimeler sunlar korktum ama. ayran mı .kardes. dusuyummu öpüyüm .bebe aglıyo .neset dio havuc dio birden ona kadar sayı sayıyo geridende.. hayvanları taklıt edip bazılarınım ismini soyluyor ama anne su ver babam ıse gttı mama demıo kızım soyle diyorum soylemio .. YouTube'dakı sarkııları soyluyo bebegim hasta oldu gelsene ellerını versene babi babi yes papa dıobukadar  bsey istemese no no Duo hayır dio anne dio 

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çocuk daha ne desin ki ben anlamadım yani şarkıda söylüyormuş ne güzel soruya bir anlam vermedim
(2,368 puan) tarafından
Ellerini versene, bas göz ve kulak die sarkılar bide burnu uzun lülü karnı davul güm güm hah hah dio sarkı olarak  2 kelimeyi pek demio die üzüldüm
tarafından
Üzülme her çocuğun gelişimi farklıdır onları dyorsa bir sorun yoktur konuşur illaki benimki 2 yaşında mesela şarkı söyleyemiyor ama ben beni anladığını biliyorum o yüzden içim rahat konuşacak illaki çocuğunda çok şık boğaz edip strese sokma kendinide zaman herşeyin ilaci sen şuan ikincocukla bunalmissin o yüzden ben bir çocukla baş edemiyorum zor tabi ama gelişiminde bir sıkıntı yok bence
(2,368 puan) tarafından
İnş skntı yoktur ıns cok saolun bu yorumu yaptığınız için siznkıde mi konusmuyor anlıyor beni ama arkdsımın cocuk geriydi bide erkek birden konstu ben sok cok bunaldım ıkı cocuk evde tek yetıstrmek cok zor yemegı üstü bası kendim su  bile içemiyorum biseyler yapmak istiyorum yapamaynca üzülüyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yaşları bu kadar yakin cocuk yaparsaniz tabiki ilgileri bolunucek. Kimseye guvenmiceksin, kendin iki cocuga yetisebilirsen hamile kalicaksin sonra uzulmenin bir anlami yok
(2,368 puan) tarafından
Siz ne vicdansız yorum ypıpsnz Allah sizi bildigi gbi yapsın ben burda kahrolurken sanki arada 4yas olunca da ilgi bölunmuo cocugun heryasta ihtiyacı vr
tarafından
Neresi vicdansiz yorum bunun Allah sizi kahretsin mi demisim fikrimi soyluuorum. 4 yas olunca da bölünüyor ama cocuk konusmayi ogrenmis ihtiyaclarinin çogunu kendi gormus oluyor.
(2,368 puan) tarafından
Sipariş üzerine yapılmıyor rabbim buzamann uygun gördü demekki  bizede sürpriz oldu ben yavrumun herseyyle ilienırlen birden süpriz ama evde kalmamı sagladı bu ikinci bebek onun sayesınde idari izinli oldum
tarafından
Canim bak siparis miparis ben bilmem ben 2 sene korundum olmadi 1 gun hap almadim oldu. Anne babanin ihmali olmadan binde bir olur o da sizi mi buldu. Evde kalsan ne olur bende 3 aylik bebek var banyo yapamiyorum diger cocukla ilgilenmeye vakit bulamazsin
0 oy
(3,378 puan) tarafından
Dil gelişimi 2 yaşında tamalanmaya en yakın dönemdir. Çocuk cümle kurabilir. Bu genel bir tespittir. Bunun dışında her çocuk farklıdır. Yapacağınız tek şey onunla konuşmak. Gün içinde yaptığınız her şeyi anlatın. Şimdi yemek yapıyorum vb gibi. Çocuğun cevap vereceği sorular sorun. Nasılsın, iyi misin, ne yapmak istersin, birlikte yapalım mı, bana yardım etmek ister misin, sence nasıl olmalı vb. Ve ona konuşabileceğini söyleyin.

Bu çok normal bi durum. Allah başka dert vermesin 
(2,368 puan) tarafından
İşte Boyle genel tespit dısında olursa AA kotu dıolar ya sınır oluyorum bı skntı olmasımda varsın gec komssum hıc konusmuyor degl ama stres var üstümde onada yansıtyorm anneyiz mükemmel degiliz ses yükseliyor haliyle. .soruyorum cvp yok bazen ama bunlarda sorcam ok bide neden sonuc ılıskisi diyorlar amin amin
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Iyide 23 aylık bebeğe göre gayet normal.bosyere  evham yapıyorsunuz allah korusun bi problem olsa bu dediklerinin yarısını diyemezdi çok konuşursan oyun oynar kitap okursan erken aylardan daha fazla kelime kurardı ama geç değil şimdi başka hiç birşey yapamıyorsan sohbet et taklit eder  zamanla
(2,368 puan) tarafından
Cok pyun oynamadık puzzle yapmadık o cukurlara yerlestırışem seylerı yapmadık smdide yap diyorm yapmıyor yapıskanlı kagıt aldım onuda yapmadı basla yerlere yapstryor bende ıkı kelimeli cümle kuramıyor ya oyuzden tedirgin oldum cok konusuyorum gün ıcinde kıtabı dıkkatle dınlıyordu smdı hıc dınlemopr
(1,755 puan) tarafından
Her çocuk aynı şeyleri sevmez sevdiği şeyleri bulman lazm oğlum bir kez olsun yapboz yapmamış çocuk sevmiyor çünkü bende sürekli oyun değiştirerek seveceği oyunlar bulmaya calisiyorum. Mesela kitap okusam dinlemez ama ilgisini çekecek masal uydursam dinler bende öyle öyle yapıyorum zamanla kelime sayısı artiyor.
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Bende gebeyken kayınvalidem annem yardım edecek en azından 3-4 ay yardım ederler elimden tutarlar dedim.. ama hiç öyle olmadı el kadar çocuğu tek başıma yıkadım annem de gelmedi hadi kayınvalidem başka şehirde.. annelik bir kisilikmis o an anladım.. onları geçtim eşim de destek olmuyor velhasıl çocuğu başkasına güvenerek değil kendine güvenin varsa yapacaksın .. ikinciyi düşünüyordum vazgeçtim tek başıma hangi birine bakacam.. Allah yardım etsin sana da
(2,368 puan) tarafından
Saol cnm ıkıncıyi benden tavsıye bebegin kucukse asla yapma bide ben calısıyorım ıslerıne geldigi gbi canım bakmazlar tabıki bebegı biz yaptık ama ınsan yardım beklıo buyuklerınden yetemedigi yerde ılk kızımda bende tek yıkadım korka korka annem bekle beni diye diye gelmedi
0 oy
(678 puan) tarafından
Bence yok bir sorun bazı.cocuk.daha geç.konusur 'yi ede söylediği kelimeler var sayıda sayıyor niye olsun yok bence merak etme 
(2,368 puan) tarafından
İnş cnm inş kücügü goturecem bakalım ozmn sorcam arada renklerinde dio

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 587 göst.
26 Şubat 2022 Aile kategorisinde Zeh123. (9 puan) tarafından soruldu
+1 oy
30 cevap 1,317 göst.
14 Şubat 2023 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 1,278 göst.
17 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu