0 oy
1,840 göst.
Diğer kategorisinde (267 puan) tarafından
Evleneceğiniz kişinin maddi durumu yok aileniz altın istiyor kendi düğününüzde sahte altın takar mısınız? 

19 Cevaplar

+2 oy
(9,626 puan) tarafından
Çok şükür bizde o konu hiç tartışılmadı bile..Kayinpederim ne kadar istiyorsunuz diye sordu ben zaten ağzını açmadım..babamda ben şu kadar yapın demem gücünüz neye yetiyosa onu yapın 1 tane de olsa kızımla damadımın 50 tane de olsa onların olucak nasipleri ne kadarsa o kadar olur zaten dedi çok şükür anlayışlı bi ailem var hele ki babam ama sahte takmaya gelince takmazdım kimseye eşimin ailesini mükemmel zengin göstermenin alemi yok Allahın bildiğini kuldan saklamam o yüzden gösteriş olsun diye de takmam..varsa var yoksa yok kimseye bise kanıtlamak zorunda değilim ve bu durumdan da asla utanmam eşimle olan mutluluğuma bakarım çünkü para yerine gelir ama huzur mutluluk yerine gelmez 
(9,626 puan) tarafından
Yani mükemmel zengin derken küçümseme anlamında söylemedim yarın öbürgün sahte olduğunu öğrenseler daha çok lafını yaparlar o yüzden öyle dedim
(267 puan) tarafından
Çok uzaktayım şimdi kimseyle görüşmüyorum kafam rahat kimse sahte olduğunu öğrenemez
(9,626 puan) tarafından
Iyi olmuş o zaman canım Allah inşallah ağız tatlılığı versin huzurunuz olsun 3 kurusunuz eksik olsun yeterki mutluluğunuz olsun
(267 puan) tarafından
İyi dileklerin için teşekkür ederim canım inşallah sende hep mutlu olursun
(9,626 puan) tarafından
Amin canım inşallah bende teşekkür ederim ❤
-Reklam-
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Ailem de bu konular konuşulmaz kim ne takarsa kendine der sahte de takmam 
(267 puan) tarafından
Benim annem ile babam istemedi ama akrabalar çok fena onların yüzünden sahte takılar taktım
(7,654 puan) tarafından
Guneydogu anadolu da malesef yaygin
(267 puan) tarafından
Malesef öyle gerçi düşünce olarak kızımız zorda kalmasın diye altın istiyorlar ama ben kocamla aç olmaya bile razıydım
(7,654 puan) tarafından
Sen ac olmaya razisin belki ama ailende senin ac olmana razi olmuyor dogal olarak kendileri icin degil senin icin istiyor
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Ben taktım ya kimse bilmedi valla gösteriş için zorlamaya gerek yok dedim. Değersiz miyim asla hep bunun için saygı gördüm eşimden de ailesinden de. Anlayış lazım. 
(1,501 puan) tarafından
İnş yeniden alırsınız daha iyilerini
(2,252 puan) tarafından
Ne güzel canım ben de altın istemedim birikmiş paraları olmasına rağmen taktik göstermelik sonra geri verdik onlara. Ama gel gör ki kıymet bilen olmadı aksine iftira bile attilar
(267 puan) tarafından
Benim kıymetim bilindi şimdi allaha şükür durumumuz iyi bir dediğim iki olmuyor
(2,252 puan) tarafından
Önemli olan o canim iste. Maddiyat sonraki iş
(267 puan) tarafından
Kesinlikle öyle kuzum
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Takmadım ama takardim . Zaten benmkilerde hep borçlarımiza gtti 
(267 puan) tarafından
Borca gitmesi daha kötü ya
(1,576 puan) tarafından
Kötü değil aslında bizim borcumuzdu onları odedik
0 oy
(381 puan) tarafından
Takmadım ama takardım pekte ömmli degil altın bnm için su an bile eşim borcum var ver dese bi dk düşünmem 
(267 puan) tarafından
Hiç önemli değil bencede
0 oy
(410 puan) tarafından
Takmam takmam aşiret kiziyim aşiret geliniyim bana 6 bilezik 12 buyuk altin 4 katli küpe 4 ceyrek takildi şuan 2 yuzukle duruyom bizde yoksa dugune gidilmez hepsini eşime kurban ettim keske hersey altin olsa.
(410 puan) tarafından
Peki hepsi sahte oldugunu biliyonmu ben onlarin icindeyim enazinda benimkiler gercekti
(267 puan) tarafından
Bende içindeyim çoğu borçla alınıyor bazısının k.çında don yok ama bir düğün yapıyorlar sonra on yıl borç ödüyorlar vardı öyle tanıdık biri çok iyi bir düğün yaptılar ama evin eşyaları ikinci eldi
tarafından
Bunların hepsi öyle saçma ki gelenek görenek varsa takarsın yoksa takmazsın bitti. Millete mi takıyorsun çocuklarına takıyorsun sahte takmak nedir
(267 puan) tarafından
İnsanı mecbur bırakıyorlar sahte takmaya ben taktım iyiki de takmışım
tarafından
Evet canım mecbur bırakılman saçma zaten
0 oy
tarafından
Takmam sahte olacağına hic olmasin onemli olan benim bilmem eli kandırsam ne kendine  güvenmeyen evlenmesin kiz benim eşimde 6 bilezik istedim sen onu 5 he de dedi tm dedim ailesi için evlendim hadi ver kardeşimi evlendirelim deyip aldı  sonuç köpek gibi  pisman daha da sonuç  bilezik kadına takılıp erkeğin kullandığı tek  eşya bence  neden sahte takacak bugün sahte bilezik takan yarin sahte evlilik  yapmaya kalkar benim fikrim 
(267 puan) tarafından
Yok kuzum ya ben taktım eşimin hiçbirşeyi yoktu iyiki de takmışım bir dediğim iki olmuyor bugün istediğim yarın oluyor
0 oy
(488 puan) tarafından
Takmam. Millet için yaşamıyorum. Kimin ne dediği düşündüğü umrumda olmaz. 
(267 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama eşimi küçük görmesinler diye yaptım
(488 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım. Ben biraz katı bakıyorm bu konularda
0 oy
(70 puan) tarafından
Ben taktim esimin ailesi 4 tane sahte bilezik takti ve bunu benim ailem bilmedi hic ayrica simdi onlarla konusmuyoruz keske takmasaydim da borca girselerdi 
(267 puan) tarafından
Geçmiş seninki artık kuzum :)))
0 oy
(2,241 puan) tarafından

ben bilerek takmadim da esim tarafindan sahte burma taktilar :Dkoluma taktiklari an anladim bu sahte diye ama esim sus bosver dedi ben naptim herkes dagilirken kadin geldi operken dedim ya neden zahmet ettiniz cok pahalidir bu birde agir ayni gercek gibi dedim kadını öksürük tuttu:D kimseden birsey beklemem ama kasila kasila herkese gostererek takinca sinirlendim 

(48,634 puan) tarafından
☺️☺️☺️
(267 puan) tarafından
Niye öyle birşey yapma gereği duymuş ki
(2,241 puan) tarafından
altin takmadi demesinler dedi heralde bilmiyorum ki sonra cok gorusmedik zaten sorsam da soramam :) cani saolsun napalim
0 oy
tarafından
Sahte gelinmiyim ki sahte altin takiyimm..

Ailemde oyle su kadar olucak diye direten bir aile degildir. Ortak konusuldugunda esimin ailesi belirtti babamda yapacakta sizsiniz takacak olduklarimizda bizim evlatlarimiz dedi..

Durum olmasaydi da takmazdim, millet gorunce ne oluyor? Onlara ne?

Hangi birimizin ki borc eksik vs. Gitmedi? 

O zaman bende gercegi gostermelik takmis mi oldum kiz ;)  Dugunde tak sonra bozdur ;) 
(267 puan) tarafından
Evet kuzum gerçeği gösteriş için takmış oldun sen :))
0 oy
(507 puan) tarafından
Takarım canım eşimin ailesinin yüzsüzlügünü bilseydim eşime o bilezikleri aldırmaz sahte takardım ben ailesi aldı zannediyorum ama nisanliyken eşime kredi çektirip altın gelinlik salon hepsini eşime ödetmisler evlenince borç batagindaydik resmen çok şükür ödedik düzelttik ama böyle olduğunu bilseydim göstermelik bişey takar kenara atardım borca girmezdi düğün de yapmazdım millete kendilerini düğün yapmış gibi gösteremezlerdi en azından
(267 puan) tarafından
Kız sen yine iyisin benim eşimin ailesinden sadece annesi vardı düğünde eşimin maddi durumu olmadığı için hepsini sahte taktım
(507 puan) tarafından
Aman benim de keşke olmasalardı kuzum düğünde eltimle kaynım kavga etti bütün düğün boyunca annesi babası da onların kıçında dolandı düğünden sonra kimi görsem o kavgayı sordu video fotoğraf beş karış suratlarıyla dolu keşke olmasalardı keşke sahte taksaydim valla
0 oy
(15,928 puan) tarafından
Ben takmam ama bana takıldı. 
(267 puan) tarafından
Ben taktım altınım yok altın gibi kocam var
0 oy
(48,634 puan) tarafından
simdi bu altın konuları cok derin en azindan bir tane alsınlar gerçek alsınlar bana da cok takilmadi iki bilezik takildi fazlasında gözüm yok sahte olsaydi kendimi degersiz hissederdim
(267 puan) tarafından
Kuzum bir çeyrek aldı eşim kınada avucuma koysunlar diye :))) başka parası yoktu çünkü
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Niye ailem mi evleniyorda altın istiyor ailemin altın yada başka şey istemeye ne hakkı var ben evleniyorum ben ne istersem onu söylerim. Sahte altın da takmam durumları neyse onu verirler takarlar millete gösteriş yapıcam diye insanları zora sokamam illa altın al diye 
(267 puan) tarafından
Bende zora sokmadım valla gittim sahte aldım akrabalar laf etmesin diye ama durumu hiç yoktu eşimin yani bir altın bile alamazdık
0 oy
tarafından
Cok sukur oyle bir sorun olmadi ama 

Takarim sonuçta esimij arkasindan olmadik insanlar bunun icin laf soyleyecek dedikodu yapacaksa takarim nolacak her gercek takanin altini kendine mi kalmis genellikle borca gidiyor 

Peki ya benimki noldu

Gercekti taktim taktım kaynima ev alinacak diye gitti...

Bizim evi kayinbabamla esim calisip almis kaynimada havadan aldik. Sahte taksalardida bi fark olmayacakti gene bana kalmadi
(267 puan) tarafından
İyi bir yere gitmiş senin altınlar bazı kadınlar açlıktan ölsek bozdurmayız diyor valla huzurum olsun altına ihtiyacım yok
tarafından
Kiz  neresi iyi kaynima gitti bana mi gitti o evlenince karisi sakir sakir takip gezevek benim altinim cerez gibi gitti ortada
0 oy
tarafından
Evlenmeyi düşünmüyordu esim ev almisti daha taksit ödemeden benle tanisti hemen 3 ay içinde evlendik dusun onlarda bilezik isteme falan yokmus bizimkiler 5 bilezik 25 gramdan istediler ki insaflı davrandılar borcu var diye yok 10 bilezik 30 gram dan istenir esimle cok tartistik cok seviyordum ben teklif ettim sahte takmayi olmaz desene zaten hemen bozduracakti düğünümüz zor olucakti 3 tanesi sahteydi
tarafından
Evet çok seviyordum hala seviyorum :) sonra takti satti takti satti yeterki huzurumuz olsun ki ben bu konularda katıydım ama buyuk konuşmayacaksın evimiz du sukur kira vermiyoruz bide sahte taki demişsin ya durumumuz yoktu bide kaynanamlarla para bir esimin ayagi kırıktır evde çalışıyordu bir abimin nişanı öbürünün düğünü vardı annem tutturdu altin takacak diye dedim taktığınız bileziği birini ben takim parada takim kabul etmedi anlayış göstermedi zor durumda bıraktı beni bende ceyrek görünümlü gram taktim
(267 puan) tarafından
Annen çok bencilce davranmış ya bazı insanlar yoktan anlamıyor
tarafından
Evet aslında olsada elin evindeki vermeyince vermiyor ne yapabilirsin mecburda mecbur elalem ne der diye aman insani mecbur birakiyorlar işte yapacak birsey yok vicdanim rahat bile isteye degil sonucta
(267 puan) tarafından
Ben olsam annemle ilişkimi keserdim
tarafından
Rabbim basimda eksik etmesin valla o ararlar soguk davrandım ama anladi oda zaman esimide huyunuda simdi iyi kivar cok yardimci annem hep elciydi el neder deyip dururdu sumdi oyle degil cok sukur
0 oy
(347 puan) tarafından

hayır takmam :ermm:

(267 puan) tarafından
Niye takmazsın canım?
(347 puan) tarafından
döğünümde varsa gerçek takarım yoksa sade takılırm
(267 puan) tarafından
Tercih meselesi ben taktım iyiki de takmışım canım
(347 puan) tarafından
tabiki tercih meselesi isteyen takar istemeyen takmaz
0 oy
(194 puan) tarafından
Ben öyle yaptım birazı gerçek birazı sahte idi ben ve eşimden başka kimsenin haberi yok :)  
(267 puan) tarafından
Aynen bende öyle yaptım kaynanamda biliyordu

İlgili sorular

+2 oy
52 cevap 2,463 göst.
11 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde gulistaN18 (2,141 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 237 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Miroskos (420 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 319 göst.
0 oy
32 cevap 296 göst.
29 Şubat 2024 Aile kategorisinde Deryaaaa23 (51 puan) tarafından soruldu

379,214 soru

11,351,626 cevap

34,822 kullanıcı

...