0 oy
24,440 göst.
Diğer kategorisinde (1,424 puan) tarafından
Kızlar bebeğine 1 numara bebelac mama veren var mi 

Bebelac gold falan değil sadece bebelac ?? Kilo aldırıyor mu???? Gaz sanci vs yapıyor mu 

15 Cevaplar

0 oy
(278 puan) tarafından

Sadece bebelac sa belki gaz yapabilir  doktor bize bebelac gold nutrikonfor onerdi onu aldik kizimda gaz yapmadi çokta güzel kilo aldi 2800 doğmuştu 2500 düştü anne sutu sutu ile hep sinirda kilo almisti mamaya baslamak zorunda kaldik bebelac aldik ve su an tosun gibi:)

-Reklam-
0 oy
(395 puan) tarafından
Ben bebelac gold kullanıyorum ama bence mamanın markası değil düzenli vermek kilo alımında etkili. Ben 3 buçuk aylık bebeğime 90 ml veriyorum ama sık sık veriyorum. Bebeğin kilosunun 150 ila 200 katı mama vermek gerekiyor günde. Mesela

4 kilo bir bebeğe 4*150 den en az 600 4*200 den en çok 800 ml mama verilmeli bir günde. 

Sen bebeğinin kilosuna göre hesapla eğer emziriyorsun çok sık mama verme mama öncesinde emzir sütün çoğalsın. 

Ve mamalar gaz yapmaz bilinenin aksine biberon gaz oluşuuna neden olur kolik önleyici biberon kullanırsan sorum yaşamazsın. 

Mamayla bebekler kabız olurlar ona göre deneyerek bebeğine uygunu bul ben aptamil falan denedim hep kabız yapdı benimkini bebelec goldu çözüm buldum
(1,424 puan) tarafından
Hımm çok güzel yazmışsın teşekkür edrim canım. Bende geçen hafta bebelac gold kullandım esim  bebelac almış bu akşam verdim emzirme sonrası inşallah kabız falan olmaz ya
(1,424 puan) tarafından
O hesaplama işini anlayamadım canım benim bebeğim 4 aylık ve 6100 gram nasıl hesaplayabilirm
(395 puan) tarafından
Yani senin 6*150 den 900 ila 6*200den 1200 cc vermen gerekiyor bir günde. Ama bu lar istatistik sayılar sen bebeğinin doydığunu anlarsın çok verip şişirme diye diyorum mama bebekleri fazla verince şeker hastalığına neden oluyor. Doktorlar anne sütü obezitesine müdahale edemiyorlar çünkü o sonradan geçiyor ama mama ile olunca kızıyorlar
(395 puan) tarafından
Ben geçenlerde bunu başkasında savundum herkesin doğrusu farklıdır ama önemli olan bebeği düzenli şekilde beslemek fazla yedirmek değil mesela günde 10 kere çok mama verirsen bebek kusar yediği yaramaz. Ama günde 15 kere az az verirsen midesi onu kabul eder  ben bu şekilde yapıyorum bebeğim 8 kilo benim kilo alımı çok güzel. Bir anda midesi şişince yazık çocuk da rahatsız olur annesi ❤️
(1,424 puan) tarafından
Aynen canım çok haklısın
0 oy
(717 puan) tarafından

Biz sadece bebelac olandan kullanıyoruz kiloyuda gayet iyi alıyor tosbik oğlum :angel:

(1,424 puan) tarafından
Anladım canım bakalım bugün kullanmaya başladık bizde  tadı goldda değişim gibi az şekeri sanirim
(0 puan) tarafından
benim oğlum 2.800 kg doğdu 2 aya kadar k3ndi sütümü sağıp verdim artık sütüm yetmiyo bebelac mama aldım kullanıyorum kilo aldırır mı
0 oy
tarafından
Bizde aldırıyor canım :)
(1,424 puan) tarafından
Iyi  bari ya çünkü goldtan  tadı az şekerli gibi geldi tabi sekèrsiz  olması daha iyi de
0 oy
(200 puan) tarafından
Ben veriyom ama sürekli degil ara ara veriyom gazını da cikarıyo zorlandigini hissettigim zamanda  cay kasigiyla  zeytin yagı veriyom kilo yapıyo bilmiyom ben eczanaden aldm eczacî anne sütüne en  yakın mama bu dedi 
(1,424 puan) tarafından
Hımmm sadece bebelac demi  cnm
(200 puan) tarafından
Ewt sadece bebelac
0 oy
(23 puan) tarafından
3 çocuğumda da Bebelac kullandım çok memnunum. Gayet güzel kilo aldiriyor. Gaz sorunu olmuyor. Ve doyurucu 
(1,424 puan) tarafından
Iyi  bari ya rahatladım canım eşim ilk önce bebelac gold alınca o bitti bunu alınca şaşırdım bende nasıl diye
0 oy
tarafından
Biz onu kullanıyoruz şuan gaz yapmadı güzel kg aldırıyor 
(1,424 puan) tarafından
Iyi bari alsınlar kilolari
0 oy
(1 puan) tarafından
Ben de Bebelac veriyorum hem kabız yapıyor hemde hiç kilo aldırmıyor
0 oy
(88 puan) tarafından
BİM'in mamasi çok güzelmiş arkadaşım çareyi onda buldu hepsi gaz yaptı kabız yaptı bı o yapmamış ve bebeği tosun gibi maşallah çok memnun
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım aslında bu kilo alımı ve gaz sıkıntısı mama ya bağlı değil bebeğe bağlı her bebekte farklı reaksiyon gösterilir kimine yarar gaz yapmaz kimine yaramaz gaz yapar kilo aldırmaz kimine de çok güzel kilo aldırır bebeğe bağlı birazda 
0 oy
(805 puan) tarafından
Ben hiç beğenmedim sma kullaniirum 
0 oy
(680 puan) tarafından
Bence hayır golda aldırmadı 7 aya kadar aptamil verdim o kilo aldırdı Baya Sma aldırıyor bütçe yetmeyince mecbur bebelac geçtim ama durumum iyi olsa kesinlikle aptmaile devam ederdim 
0 oy
(1 puan) tarafından
Benim oğlum 3500 kilo doğdu 18 gün yogum bakım sürecinde kilo verdi taburcu olurken aynı kilosu ile taburcu  oldu bugün 26 günlük ve kontrolünde hiç kilo almadıgını ögrendim doktor sütümün yetmedigini söyleyip bana mide ilacı diye mide bulantı ilacı verdi süt yapcagını söyleyip her neyse bende kilo alımını desteklemek amacı ile bebelac 1 devam sütü aldım herhangi bir sorun yaşayan oldumu geceleri 1 kereligine destek amaclı vermeyi düsünüyorum anne sütünüde sagıp desteklemeyi düşünüyorum sizce kilo alımı olur mu ?
(2,135 puan) tarafından
Doktorunuzun verdiği ilaç motilium mu ve işe yaradı mı?
Birinden daha duymuştum çünkü.
(1 puan) tarafından
Evet motilium henüz bugün başladımda sütü nasıl arttırcak inanın bilmiyorum
0 oy
(552 puan) tarafından
Ben bazen normal Bebelac bazen gold kullanıyorum çok şükür bizde sorun olmadı kilosuda orta bizim 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 122 göst.
27 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde mugetoprak.38 (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 140 göst.
23 Nisan 2022 Diğer kategorisinde SL (1,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 584 göst.
9 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 1,882 göst.