0 oy
748 göst.
Diğer kategorisinde (6,203 puan) tarafından

Hiçbirinizi anlamiyem.Ya ben degisigim ya da insanlar.Cocuk için duracağına ya iş bul çalış ya çocuğunu geri alma şartıyla yurda ver düzen kur ya da kredi cek diyen ben mi degisigim yoksa şiddeti aldatmayı normalmiş gibi kabullenip,bahaneler üretenler mi.

image

8 Cevaplar

+3 oy
tarafından
 göster oğlum amcalarina pipini erkeksin sen kız gibi ne agliyon kizlar düşer sen erkeksin erkek adam düşmez erkek adam ağlamaz erkek adam gülmez erkek adam dover de sover de aldattiysa haklıdır dovduyse daha haklıdır bunlari böyle başımıza çıkartanlar yine bunları yetiştirenlerdir ağaç yaşken eğilir siz siz olun kizlar erkek çocuklarına nezaketi sevgi yi saygıyı bir cicegi bile nasıl koklamasi gerektiğini öğretin yeni nesil e kadın dövmenin iyi birşey olmadığını öğretelim nasıl yetiştirirsek bizden sonra kilerde öyle gider 
-Reklam-
+1 oy
(3,830 puan) tarafından
Çaresizlikten, korkudan ve kendilerine güveni olmadıkları için katlanıyorlar. Böyle olmaması gerekiyor. Çalışmadıkları için kendilerine güveni olmuyor kadınların ya da aileden destek görmedikleri için. Tek başına hayatta kalamayacaklarını düşünüyorlar eşlerinin onlara zarar vereceklerini düşünüyorlar çocuklarını onlara vermeyeceklerini verselerde bakmayacaklarını düşünüyorlar birçok sebepleri var ve bunların tek sebebi kadının kendine güveni olmaması. Kadın kendine güvense ve erkek bunun farkında olsa belki bu kadar çok kadına şiddet olmazdı eşleri geçtim burda görümce kaynana şiddeti postlarını görüyoruz şiddet sadece dövmek değil psikolojik şiddet görüyor çoğu kadın. Keşke böyle olmasa keşke hiç bir kadın bunlara katlanmak zorunda olmasa cesaret etseler çok daha iyi hayatları olacaktır eminim
(6,203 puan) tarafından
Bazıları da hazır yemeyi sevdikleri için duruyor.Cocuk falan sadece bahane kimse bir erkeğe muhtaç degil.Cocugu bahane etse bahane edilecek bir yanı yok çocuk zaten babayla belirli günler buluşacak.Mutsuz anne mutsuz çocuktur karısına şiddet uygulayan adam çocuğuna mi uygulamayacak.İnsanlar bence anlamiyor ve algılama da sorun yasiyorlar
(3,830 puan) tarafından
Tabiki çocuğa da şiddet uygular bu şekilde bir ömür geçmez kendilerine yazık ediyorlar. Ama işte kadınların bunun bilincinde olması gerekir sadece biraz cesaret etmeleri gerekiyor
+1 oy
tarafından
Sokakta aç kalırım yinede oyle bi kocaya karılık etmem!!!!!!!

Bunu kabul eden kadınlar kılını kipirdamadan ben yapamam ben çocuğum için katlanacam moduna giriyor halbuki bir ayağa kalksa devamı gelecekte işte kimse cesaret edemiyor malesef 
tarafından
Ah be canım dediğini şuanda kadınlarımız yapıyor ama sonu feci bitiyor genelde hep ölüm haberşerini zliyoruz
+1 oy
(205 puan) tarafından
Erkekler illaki bi is bulur ama ozellikle kiz cocuklarinizi okutun kimsenin eline bakmasinlar.. esimin durumu iyi ama ona minnet etmemek icin calisirim.. okudum sukur okumasaydim da bos durmazdim o kendini biseu sananlra katlanmazdim
+1 oy
(7,441 puan) tarafından
Biz anormaliz canım galiba ne desekte boş anlamıyorlar anlamak istemiyorlar kendileri o dayağı yiyip ama düzeni bozmak istemiyorlar çocuk bahane edip gidemem diyor bunu her defasında soylesekse bazıları yaşamadan bilemezsin demezmi ayar oluyorum ya birde akıl verirken çocuğun için sabret diyenler var Allah'ım akıl fikir ver resmen o evde öl diyor.her zaman  söylüyorum bütün maddiyatinizi kız çocuklarına yatırın okutun diye okuyamadım imkanım yoktu diyenlerin de bahaneleri ne inanmıyorum okuyanın ailesi de paşa torunu değil sonuçta insanlar dağda çobanlık yaparken okuyup nerelere geliyor önemli olan istemek 
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Başlarındaki ana baba olsa zaten böyle şeyler yaşanmaz "sus o erkektir yapar.. kocan o döverse söverde vs vs.." demezler sahip çıkarlar evlatlarına bakarlar yaşlanınca evlat bakmayınca da hayırsız evlat olur 
(6,203 puan) tarafından
Çükü olması heralde büyük bir şey.Aynisini benim annem Bir konuda erkek o yapar demişti kardeşim için benden tek farkı çükü olması dedim annem o günden sonra asla bizi ayırmaz.İnsanlara tokat gibi laf carpacaksin ki bı kendilerine gelsinler
(3,276 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Gurban olduğummm
0 oy
(152 puan) tarafından
Allah hepsinin bin türlü belasını versin  dicek baksa sözüm yok 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 262 göst.
17 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Bitkin anne (15 puan) tarafından soruldu