0 oy
263 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
merhabalar 3 yillik evliyim. ilk 2 yil ufat tefek sorunlar olsa da esimle mutlu giden evliligimiz vardi. gecen sene 5 aylik hamileyken gorumcem evime gelip esimi kullandigimi, onu bayramlarda memleketime goturdugumu soyleyip bagirip cagirdi ve neye ugradigimi sasirdim ki olay boyle basladi.kadin 2 yil boyunca bana karsi fesatca duygulari varmis ki ben anlamamisim. esimi hep doldurmaya calismis. karsilikli tartismalar oldu esim hicbir sekilde beni korumadi  hatta tartisti hep.  sonra sular duruldu derken gorumcem bi gun bana iftira atti neymis ben esimin telefonunu dinliyormusum program yuklemisim. esim de bana sordu yani gorumcemin iftirasina inanip bana hesap sordu ve ben strese dayanamadim tam 26 haftalikken suyum geldi ve hastaneye yattim.3 aya yakin yani doguma kadar hastanede yattim. hastanede yatarken bile gorumcelerim bos durmadi esimi doldurdular ve esim benle tartismaktan geri kalmadi.sukurler olsun ki oglumu 37. haftada kucagima aldim.dogumdan sonra esim benle tartismadi genel olarak.ama esimden  asiri sogudugumu fark ettim.dogumdan sonra bana karsi iyi oldu daha dogrusu ablasigille zorla baristirdi. ben eskiyi unutmus gibi yaptigim icin bana karsi hep iyi. ama bana her seyi batiyor , konusmasi, hal ve hareketleri, arkadaslariyla telefonda konusmasi, yani her seyi ama her seyi batiyor. asla kendime yaklastirmiyorum. zaten dogum oncesinden beri yani 9 aydir ayri odalarda yatiyoruz. ben bebekle bir odadayim o da salonda yatiyor. cok memnunum ayri yatmaktan cunku dokunmaya bile tiksiniyorum. onun beni opmesine tahammul edemiyorum. bana surpriz hediyeler falan aliyor ama yok asla icim isinmiyor yani eskisi gibi olamiyorum. hep o kabus gibi gecen hastane gunleri aklima geliyor aglama krizlerine giriyorum. bugun park yatak aldik bebek icin. daha dogrusu esim aldi, park yatagi yatak odasina kuracak ve esimle ayni odayi paylasicaz sirf bu dusunceyle aldi. ama asla onla ayni odada kalmak istemiyorum. zaten eskiden de ondan kaynakli cinsel problemler vardi. boşan diyeceksiniz. 3 ay once ailemin yanina gittim 1 ay kaldim yani gezmeye gider gibi gittim ama denedim ayrilip ailemin yanina donsem nasil olur diye. anneme babama anlattim; esimden cok sogudugumu, tahammul edemedigini anlattim. bana gozle gorulur bir problemin (ickisi yok kumari yok, evine cok iyi bakiyor) olmadigini soyleyerek desteklemediler. ne yapacagimi bilmiyorum ruhum sıkışmış kalmis gibi sanki

4 Cevaplar

0 oy
(9,626 puan) tarafından
İnsanın ayrılması için aldatilmasina şiddet görmesine gerek yok psikolojik şiddetde bi boşanma sebebidir tabiki bende bosan demiyorum ama yaşadığın şeylerde kolay değil belli ki,eger kendinde boşanmayı düsünmüyosan bi terapiste gitsen ona anlatsan içini iyice boşaltsan iyi gelmez mi senin için 
(15 puan) tarafından
dusunuyorum aslinda ama esimi affetmedigim surece faydasi olmaz gibi geliyor. cunku onun yuzunden cok buyuk korkular yasadim evladimla ilgili. o korkuyu da atamadim. bebegim 6 aylik ama hala daha kabuslar goruyorum. eger esim hamileyken beni destekleyip ailesinden beni korusaydi ben hastaneye dusmeyecektim diye surekli dusunuyorum. affedemiyorum
(9,626 puan) tarafından
Simdi canim sen esini daha iyi tanırsın mesela doğumdan sonraki davranış bicimi sence bi pişmanlık mı vicdan yaptığı için mi gerçeği gördüğü için mi yoksa sadece görümcenle iyisin diyemi bunu ne şekilde hissediyosun sen ?
Affetmemen cok normal hemen affedememende normal çünkü insan esine sırtını dayayamadiktan sonra yere çakılmış gibi hisseder ve sen bunu ondan görememişsin eger suanki tavrının gerçekten pişmanlıktan olduğunu hissediyosan biselere kendin için izin vermelisin affedebilmen için eger gerçekten affetmek istiyosan,neyi nasıl yazsam bilemiyorum affet diyemiyorum çünkü seni çok yalnız bırakmış ama ayrılamam diyosan bi ömür inan bu sekilde gecmez sen kendi içinde bu savaşı bi şekilde bitirmek istiyosan tiksine tiksine de olsa aynı yatağa gir aynı sofraya otur,tutumundan taviz verme yine gülme mesafeli ol dik dur evet ben sana bu haksızlıkları yaptım diyene kadar sürünsün ama sen bu esnada bi şekilde kendini affedebilmeye odakla,yani sürekli affet dememin sebebi suç sende olduğundan veya eşin temiz olduğundan değil lütfen yanlış anlama ama demek istediğim bosanamazsan bu şekilde hem sen mutsuz hem ilerde çocuğun mutsuz bi ortamda büyümek zorunda kalır tabi sen bunları yaparken  esininde sana karşı yaptığı hatalar için özürler yağdırması lazım sen onu öyle bi hale sok ki yaptıklarından dolayı utanıp yerin dibine girsin,Rabbim gönlüne ferahlık versin valla keske elimizden bise gelse de mutsuz kadın hiç olmasa
(15 puan) tarafından
amin cok tesekkur ederim. cok iyi anladim sizi. ah keske vicdani rahatsiz oldugu icin iyi davranmis olsaydi ne cok isterdim. ama birincisi anne ve babasina oldukca yakin davrandigim icin, ikincisi ablasigille barisik oldugum icin, ve ters davranmadigim icin guleryuzlu oldugum icin benimle iyi. ablasigil bebege hayirli olsun a geldiklerinde hosgeldiniz dedim ama sarilmadim. esim daha onalr varken mutfaga cekip benle tartismaya girdi.lohusa halimle yeni tartismalari kaldiramayacagim icin geri attim mecburen. iste bu yizden iyi. en ufak tavir gostersem dusman kesilir bana. butun hirsim ve ofkem bu aslinda; hicbir sey yapamamak. nefret ettigim insanlarin yuzune gulumsemek zorunda kalmak. pisirik ve ezik bir kocam oldugu icin onlara katlanmak zorundayim
-Reklam-
0 oy
tarafından
İnsan yaşadıklarını unutamaz ama geride bırakabilir destek alman gerek ve eşininde bu yönde cabalamasi gerekiyor açık açık konusmani tavsiye ederim seni istemiyorum diye değilde yaşadıklarımı unutamiyorum sana çok kızgınım kırgınım diye 
(15 puan) tarafından
dedim, ama manipule ediyor beni suclu cikariyor surekli. ablasinin kendisini doldurdugunu kendi agziyla itiraf etmisti gecen yil halbu ki. dokunmak istemedigimin sebeplerini anlatmaya basladigim an susturuyor beni cunku ailesiyle ilgili en ufak olumsuz kelime duymak istemiyor
tarafından
O zaman evlilik olmazki hatasını kabul etmeyen insanla ya kabul edicek suçunu yada hiç geri adım atma
(15 puan) tarafından
istesem de atamam. icim buz gibi ona karsi. bi kasik suda bogasim geliyor
tarafından
Allah yardımcın olsun piskolojik yapılan şiddet hepsinden daha beter oluyor malesef
0 oy
(2,761 puan) tarafından
Kardeşim annenin babanın evinden bin kat iyidir eşinin evi. Ama sogudugun insanın evinde kalmak zulümdür biliyorum. Bende eşimin kiskancligindan dolayi tiksinmistim. Aynı meselenin farklı versiyonu. Kıskançlığı yüzünden her gün bornozlari kontrol eder, banyoyu kontrol eder. Evdeki tüm odaları dagitircasina arardı erkek var mı diye. Üstüme evi kilitler giderdi. Ve bunu yapmasının tek sebebi evlenmeden önce fazlasıyla açık giyinen bir insandım. Her halti yemiş olabileceğimi düşünüyordu. Ve son darbeyi de hamile kaldıktan sonra hamile kaldığım günü hesaplamaya çalışmasıyla artık bende ipler tamamen koptu. Çünkü eğer gün tutmazsa başkasındandi çocuk. 9 ay boyunca hamileyim ayağına dokundurmadim. Sonra lohusalık, yok dikişler falan derken 1 sene daha dokundurmadim. Ama ben hep sustum. Acımı içime gömdüm. Çünkü kime anlatsam ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyeceklerdi. Eşimle de hiç tartışmaya bile girmedim sadece sustum. Sonra artık eşimle ilgilenmedim evle ilgilenmedim çocukla ilgilenmedim. Boşanmak istiyorum dedim sadece. İnsanlar bu sefer bana ne diye bosaniyormus bir eli yağda bir eli balda diyerek yine beni kötülemeye başladılar. Ve ben sadece boşanmak istiyorum demekle yetindim. Eşim hem bu eziyetleri yapıyordu ama haddinden fazla da seviyordu. Tabi benim boşanma ciddiye binince bu sefer yıllardır bana yaptığı zulmü artık çekmek istemediğimi, kimseye anlatmaya gerek olmadığını, yalnızca gitmek istediğimi söyledim. O gün hayatımın dönüm noktası oldu. Eşim hiçbir hatamı görmemesine rağmen bana zulüm ettiğini anladı. Eşim, ailesine karşı beni suçlu düşürdüğü icin her şeyi ailesine benim ağzımdan anlatmamı istedi. Saolsun kayinpederim bu konu da oğlu yüzünden benden özür diledi. Biz seni anlayamadık kızım dedi. Her şey konusulunca düzene girdi. Ve eşim kendini duzeltince ben eşimi çok sevdiğimi anladim. Eşim olmasaydı ailemin evinde sığıntı olacaktım. Nereye gitsem damgalı baskısı yiyecektim. Evlensem cocugumu başkasına mi rezil ettirecektim. İyi ki diyorum konuştum hallettim. Ama yerdeki yüzü kimse cignemiyor onu anladım. Ben susarak emin ol herkesin gözünde en çok da eşimin gözünde değerimi yukselttim. Esinle ailesi hakkında konuşma onları kötüleme. Kimse seni anlamayacak çünkü. İçinde bittiği gün o evden çıkıp git. İşte o gün değerin anlaşılacak o gün eşin yaptığı hatayi anlayacak. Bu kadar anlattım bende içimi dökme gereği duydum belki de ama güzel bir masumane dille çözülemeyecek hiçbir dert yok. Evden giderken bile asaletini koruyarak git. Şunu unutma artık ailen anne baban değil eşin ve çocuğun. Bunu bilerek hareket et ciğerim. Allah'a emanetsin.
(15 puan) tarafından
cok tesekkur ederim cevabiniz icin. o kadar iyi anladim ki sizi. haklisiniz zulmun farkli cesidiymis sizinki de. ama ben susmayi da denedim. hamileyken esimin enistesiyle telefonda benim hakkimda konustuklarini duydum; beni enistesine anlatiyor ve beni hep kotuluyordu. ben de bunu duyunca kaldiramadim yanima esya bile almadan evden ciktim gittim. esim 1 gun boyunca beni aradi yalvardi yakardi, ailemin yanina da gitmedim. bulundugum sehrin otogarinda dolastim dusundum tasindim ve ailemin yanina gidecektim ki esim buldu beni.ikna etti dondum eve ama yine ayni, ablasi yine doldurdu esim benim uzerimw geldi yine korumadi. hatalar hep ayni hatta cogalarak devam etti. eger ben evliligimde sadece esimle problem yasiyor olsaydim bir sekilde ikimiz kendi aramizda cozebilirdik ama isin icine ailesi girince problem falan cozulmuyor sadece hali altina pislik supurulur gibi supuruluyor o orada kaliyor. ailemin yanina donebilmeyi cok isterdim ama annem asla istemiyor beni. 1 ay kaldigimda gitmem icin elinden geleni yapti. bilemiyorum ben ayni yatagi nasil paylasirim? yaninda bile giyinmiyorum. kapilari kapatip oyle uzerimi degistiriyorum. ozur meselesine gelince sayet ben yine ders vermeye kalksam kimse benden ozur dilemez dilemedi de. cunku esim ozur dilemedi ki digerleri dilesin
(2,761 puan) tarafından
Ciğerim benim umarım Allah önüne en doğru kapıyı açar. Çünkü seni en çok rabbim biliyor şuan. Çokca duaya sarılalım. Bir iş iyi olacaksa en güzelini yine rabbim ayarlar.
(15 puan) tarafından
insallahh amin
0 oy
tarafından
İnşallah ısnırsın canım travma yaşamışsın atlatması zor eşin senin yanında durması gerekirken çok yanlış yapmış ablalarını tutmuş biraz gamsız olman lazım sanırım bunları unutnak için çünkü hamilelik doğum arası yaşanan olumsuzluklar gerçek manada bütün ömrümüzü ziyan etmeye teşebbüs edebiliyor bende travma yaşadım gamsız olmasam atlatmazdım 
(15 puan) tarafından
gamsiz olmayi isterdim ama yok yapimda her seyi takiyorum.

İlgili sorular

0 oy
59 cevap 1,921 göst.
28 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Elanur888 (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,613 göst.
1 Şubat 2021 Aile kategorisinde Nur13 (8 puan) tarafından soruldu
+1 oy
45 cevap 739 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 650 göst.